Alhier is na een langdurig en smartelijk lijden overleden de Heer Mr. P. IV. Arnizenius, een Advocaat-Generaal bij den Hoogen Raad der Neder landen. Hij mogt den ouderdom van 55 jaren bereiken. De overledene ge noot de algemeene achting, onderscheidde zich steeds door groolen ijver, door stipte en trouwe vervulling zijner ambtspliglen en door uitgebreide kennis. Overmorgen zal door den Hoogen Raad der Nederlanden een contra diner worden aangeboden aan den Heer Mr. Faber van Riemsdijk. Uit het Verslag der Jury van bekrooning aan de Commissie van Be heer over de tentoonstelling van schilderijen alhier, blijkt dat gouden me dailles zijn tocgewezcu aan de HU. W. Verschuur, te Amsterdam; II. A. de Iiloeme, te 'sGravenhagc; C. Springer, te Amsterdam en J. Weissen- bruchte 's Gravenhagezullende het lot tusschen deze twee laatste kunste naars moeten beslissenaan wien van beiden de medaille zal worden uitgereikt; 11. F. C. ten Kale. te Amsterdam, J. J. van der Maaien, te 's Gravenhage. Daarenboven heeft de Jury nog 17 zilveren medailles toe gewezen. In de zitting der Tweede Kamer van lieden zijn ingekomen twee ont werpen van wet, als: 1°. lot herziening van het tarief van reglen op den in- en uitvoer, en 2". op het regt van successie en van overgang. Ver zending naar de afdeelingcn. Bij de zamenstelling der afdeelingen zijn tol Voorzitters benoemd de Hee- ren Bosscha, de Brauw, van Zuylen van NycvcltBaud en Dullert. Daarna is de zitting opgeheven. Aan de Tweede Kamer is thans medegedeeld het wels-ontwesp houdende herziening en wijziging van de tarieven op de in- en uitgaande reglen. De voornaamste verandering betreft de invoer-regtenen daarbij worden twee belangrijke verbeteringen voorgesteld, namelijk eene gelijk matige belasting op met elkander verwante artikelen en meerdere uitbreiding van het stelsel der belasting naar de waarde. Voorts wordt de afschaffing voorgesteld van de meeste nog bestaande reglen op den uitvoer. Ten aan zien van de granen heeft de Regering gemeend, met het oog op een bloot fiscaal belang, een vast regt van ƒ1.50 per last te kunnen voorstellen. De reglen op de rijst zijn voor de helft verminderd. De opbrengst der gewij zigde regten zoude, naar de berekening der Regering487,208 meer be- Ook hier heeft gisteren een zwaar onweder, met hagel vergezeld, ge woed. Hier en daar heeft zulks schade aangebragt. De voormalige Directeur van de Royal British Bank, Hngg Cameros, is te Lausanne in hechtenis genomen en reeds op weg naar Engeland. Het getal der Noord-Amerikanen, die Europa bezoeken, neemt met ieder jaar sterk toe. Tusschen 1839 en 1849 bedroeg het gemiddeld slechts 5000, in 1850 was het reeds tot ruim 29,300 gestegen, en in 1854 scheep ten zich alleen te Liverpool 39,319 lerugkeerende Noord-Amerikaansche reizigers in. Uit de Vereenigde Staten is het berigl ontvangen, dat in Galveslon- baai het schip Louisiana door brand is vernield, waarbij 11 personen om gekomen en 32 zijn vermist. Volgens berigien uit llavannah hebben de agenten der Regering op de zuidelijke kust van het eilandbeslag op 70 negers gelegdwelke Afrikanen naar Batabanao gezonden zijn, terwijl door den Kapitein-Generaal een on derzoek is ingesteld. Den 29sten Mei zijn 400 koelies uit een vaartuig ont scheept, aan boord waarvan 26 anderen onder weg gestorven waren. FRANKRIJK. PARIJS, 21 Junij. Geheel Frankrijk wordt heden en morgen natuurlijk geheel en al bezig gehouden met de verkiezingen. Op lieden is alhier alles ordelijk gegaan hoewel het aantal van hen die billetten inleverdenzeer groot was. By vorige gelegenheden hebben de arbeiders eerst op den tweeden dag hunne stemmen uitgebragt; dit heeft ook nu weder plaats. Er zijn hier 359,085 kiezers ingeschreven, zijnde 35,900 op elk kiesdistrict. Door den Moniteur wordt ter kennis gebragt van de buitenlandsche militairen, die behoord hebben tot de Fransche legers en regt meenden te hebben op de nalatenschap van Keizer Napoleon I, dal de commissie, belast met het onderzoek der ingekomen verzoeken en de verdeeling der legaten, met haren arbeid gereed is en dat aan de Fransche Gezanten en Consuls reeds de noodige bevelen zijn gezonden voor zooveel de militairen betreft wier aanspraken geldig zijn bevonden. Aan de overigen wordt berigt, dat hunne verdere aanzoeken zonder antwoord blijven zullen, In genoemd regeringsblad wordt thans ook het verdrag met Zwitserland omtrent Neufchalel openbaar gemaakt. In eene eergisteren gehouden bijeenkomst van de leden der Conferentie heeft de nieuw bepaalde grensscheiding tusschen Rusland en Turkye haar volledig beslag gekregen. Hiermede hebben dus ook de langdurige twisten over hel Slangen-eiland en de Donau-Delta een einde genomen. Bij het Postwezen hebben tegenwoordig talrijke vergrijpen plaats, vooral met het gebruik van reeds gebezigde postzegels. Iedere maand bren gen de regtbankenten gevolge van dit misbruik, minstens 3 a 400 vonnis sen uit. Er moeten lieden zijn die er hun werk van maken om de ge bruikte postzegels van de inkt die er op is te zuiveren en ze in goeden staat te leveren. Het is te wenschen dat de gestrengheid der vonnissen hieraan een einde zal maken. Gisteren avond is tijdens een zwaar onweder de bliksem in een huis in de Rue de la Harpe geslagenechter zonder nadeelige gevolgen. Op den spoorweg te Douai is de brievenmaal gestolentijdens zij met een rijtuig van den weg naar het postkantoor werd gebragt. 102 brieven zijn echter teruggevonden, maar 4 brieven, met geldswaarde bezwaard zijn verloren. In twee daarvan was eene waarde van 20,000 fr. besloten. Op den spoorweg van S'. Elienne naar Roannc zijn twee spoortreinen tegen elkander gcloopen. De machinist, de stoker en een opzigler hebben daarbij het leven verloren. Men leest in het Dagbl. van Rouaan: In eene gemeente nabij Yvetot is een kind geborenwiens grootvader nog leeft. Deze laatste kan zich mede nog in het bezit van zijnen grootvader verheugen, zoodat in genoemd gezin 5 geslachten in leven zijn. Hel hoofd van het geslacht is in weerwil van zijnen 91-jarigen ouderdom, zeer welvarend, en het is niet zonder hoogmoed dat hij zijne nakomelingschap optelt, die thans uit 38 kinderen, kindskinderen enz. bestaat. SPAHJE. MADRID19 Junij. In de Epoca leest men het volgendeTen gevolge der in de Havannah ontvangen berigien betrekkelijk den stand in Mexico der tusschen dat Ge- meentcbesl en Spanje aanhangige geschilpunten heeft de Gouverneur-Generaal van Cuba bevel gegeven om een gedeelte van ons eskader naar Vera-Cruz te doen stevenen. De sloombooten Colon en Isabel II zijn den 13ien reeds vertrokken. De hoop op eene minnelijke vereffening wordt met eiken dag minder. Op Cuba vreesde men dat Mexico door de Vereenigde Staten te gen Spanje opgezet wierd. ITALIË. Volgens berigt uit Rome hebben aldaar in de laatste dagen onder scheidene vechtpartijen tusschen de Pauselijke jagers en de Fransche bezet tingstroepen plaats gehad. Aan weerszijden zijn een tiental soldaten ge kwetst. Men weet de oorzaak nog niet, maar de noodige maatregelen zijn genomen om die twisten in 'l vervolg te verhoeden. Het Sardinische Ministerie is in de Kamer der Afgevaardigden geïn terpelleerd wegens de zending van den Heer Buoncompagniter begroeting van den Paus. De Heer Brofferio beschouwde die zending als eene verne dering tegenover eene Regering, die jegens Sardinië niet wel gehandeld had. Als hoofd der kerk had de Paus den ban over een deel des volks uitge sproken, en het als ketters behandeld; als wereldlijk vorst was hij de innige vriend van Sardinië's vijanden. Graaf Cavour heeft zich verantwoord, zeggende dat de Regering den lieer Buoncompagni zond, om den Paus als hoofd van het Calholisisme te begroetendat bleef hij tochwelke geschil len men ook met Rome had. De zending was eene blootc beleefdheid. dragen dan die van 1855. biTitenlandsche ÏÏKIUGTëN. BËLCIË. BRUSSEL, 22 Junij. De Reglbank van Eersten Aanleg heeft uitspraak gedaan in de zaak der personen, die in den avond van 27, 28 en 29 Mei jl. ten getale van 35 zijn aangehouden. De meeste hunner zijn uit gebrek aan bewijs vrijge sproken; sommige wegens nachtelijk burengerucht veroordeeld tot eenvou dige policieslraffen (5 of 6 dagen gevangenis), en slechts 2 werden, ter zake van volkomen bewezen oproer, verwezen tot gevangenisstraf, de een van 3, de andere van 2 maanden. De Redemptoristen hebben te Antwerpen het voor hun bestemde huis betrokken. Eerstdaags worden ze ook in deze hoofdstad verwacht. Zaturdag avond 11. is boven Antwerpen zulk een hevig onweder losge barsten als de oudste inwoners zich niet herinneren beleefd te hebben. De bliksem heeft op verscheidene plaatsen schade veroorzaakt; in de Vrede- straat sloeg hij in het houtmagazijn van den Heer de Coster, zoodat een gedeelte van het magazijn met hel daarin aanwezige hout afbrandde. De regen viel in zoo hevige slroomen neder, dat verscheidene stralen in rivieren veranderden en vele huizen min of meer onder water liepen; vooral heeft een gedeelte der Paardenmarkt daardoor veel geleden. Door de ont zettende hagelsteenen is veel schade aau de veldvruchten in den omtrek toegebragt. Ook op andere plaatsen is hel weder verschrikkelijk geweest. Te Gent is de bliksem op verschillende plaatsen ingeslagen. Een persoon is jammer lijk getroffen, hij was geheel verlamd en daarbij blind. Te Saffelaere is eene pachthoeve met den geheclen inboedel en het vee afgebrand. Te Loochristy heeft hetzelfde plaats gehad, maar daar is het vee nog gered. Men leest in hel dagblad van Gent: liet stoffelijk overblijfsel van den Graaf van Egmontop last van den Hertog van Alva op 5 Junij 1568 te Brussel onthoofd, alsmede dat zijner echtgenoole, is begraven in een graf kelder in de kerk van Sotleghemtegenover het hoofd-altaar. De kelder is sedert 1804 niet geopend geweest en de toegang is zeer moeijelijk. Dezer dagen de kerk hersteld wordende, zoo zijn de burgerlijke en kerkelijke Insturen overeengekomen, een nieuwen grafkelder te doen maken, die met eene deur op de markt zal uitkomen. Deze verplaatsing zal in tegenwoor digheid der besturen, plaats hebben op Woensdag 1 Julij aanst. In den omtrek van Doornik is eene besmettelijke ziekte onder de paarden uitgebroken. GNCiELAND. LONDEN, 21 Junij. De uitvoering van de Judas Maecabeus op hel Handels muziekfeest is voortreffelijk geslaagd, en de indruk daardoor bij de toeschouwers te weeg gebragt was onbeschrijfelijk. De Koningin was er met den Aartshertog van Oostenrijk en den Prins van Pruissen tegenwoordig. Het getal hoor ders bedroeg bijna 12000. Bij de uitvoering van het Hallelujah stond het Hof en ten gevolge daarvan de geheele vergadering op, en het geheel werd met het zingen van den 100sl«> Psalm besloten. Na den afloop heerschte er eene plegligc en indrukwekkende stilte. Het zenden van troepen naar China blijft aanhouden. Dit jaar heeft men den gedenkdag van den slag bij Waterloo onge vierd laten voorbijgaan. Natuurlijk zijn velen hierover geërgerd. Onlangs stierf een paard, dat door Sir Charles Colville in den slag van Waterloo hereden werd en dus ten minste den ouderdom van 47 jaren bereikt heeft.

Leydse Courant | 1857 | | pagina 2