KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEÏDEN. BIJBLAD V. 17. DER (Behoorende bij de Leydsche Courant van 22 Junij Ó857If°. 74-.) xxxy-O Qc-trooo Zitting van 10 «fiinij. Tegenwoordig de HH. Stoffels, Sikkel Groos, du Rieu, Lisman, le Poole, Taets van Amerongen, Ysselsteyn, Bucaille, Leembruggen, Krantz, ten Sande, de Moen, Hubrecht, Gevers, Olivier, Hnyser en de Voorzitter. De Notulen van de vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. De Burgemeester legt over: 1°. Eene missive van deri Staatsraad Commissaris des Konings dezer Pro vincie, van den 4 dezer maand Litt. B. N°. 3047 (3 Afd.), houdende mede- deeling der door Gedeputeerde Staten gemaakte bedenkingen, op de verorde ningen tot heffing en invordering van plaatselijke directe belastingen, met een rapport van Burgemeester en Wethouders. 2°. De rekening van Diakenen der Nederduitsch Hervormde Gemeente over 1856. 3°. Idem van Regenten van het Minnehois over 1856. 4°. Idem van de vereenigde Gast- en Leprooshuizen over 1856. 5^. Idem van de Gemeente-Apotheek over 1856. 6°. Idem van Vrouwen Kraammoeders over 1856. 7°. Idem van de Onderwijzers Kweekschool over 1856. 8°. Eene voordragt van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van termijnen van crediet voor de betaling der belasting op de brandstoffen aan handelaars in steenkolen. Gesteld in handen van de Commissie van Finantie ten fine van bcrigt en raad. 9°. Adressen om gebruik van Gemeente-werken en bezittingen, van: J. Vogelenzang, J. Kastelen, B. II. Vos, P. Olivier, J. Seljee, W. Koreman, J. C. van Venetie, Gebs. van Wijk en C°, J. en A. le Poole, H. Siikkelo- rumJ. C. Vermeij huisvrouw van C. F. Muller, W. F. H. A. Truffino en J. van 't Hooft en J. Zandvliet. 10o. Adres van L. F. Meijeraan, houdende het verzoek tot heileggen van een stoep aan bet huis op den hoek van de Hartesteeg en Nieuwslraat. 11°. Een adres van neringdoenden bij de Haven, daarbij hunne bezwaren te kennen gevende dat de turfschippers niet meer in de haven hunne lig plaats nemen. Besloten deze stukken te stellen in handen van Burgemeester en Wethou ders ten fine van berigt en raad. 12°. Een adres van J. P. Alofs, houdende verzoek om teruggave van plaatselijke belasting over 1856, ter zake dat bij voor 4 maanden is aangesla gen en in de 3de maand deze gemeente heeft verlaten. Gesteld in banden van Burgemeester en Wethouders om na onderzoek daar aan het vereischte gevolg te geven. 13°. Een adres van G. Epskamp, tot het plaatsen van een broederkraam een week voor den aanvang der kermis. Besloten hierop over te gaan tot de orde van den dag, als behoorende dit stuk niet lot de bevoegdheid dezer vergadering. 14°. Een bezwaarschrift van Pastoor II. Tomas, tegen zijnen aanslag in de plaatselijke belasting over 1856, onder opgave van dezen te hebben voldaan doch daarvan teruggave verzoekende. Besloten hierop over te gaan tot de orde van den dag en inmiddels dit stuk in de leeskamer neder te leggen. 15°. Rapport van Burgemeester en Wethouders op het adres van C. Sleger- hoek, houdende het verzoek dat zijn zoon tot Onder-Pikeur mag worden benoemd. Nedergelegd ter visie van de leden in de leeskamer. De Burgemeester brengt in behandeling: 1°. Het concept-adres waarbij aan den Koning voorziening wordt gevraagd tegen de beschikking van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland van den Mei dezes jaars Litt. B n°. 2677 (1 en 3 Afd.) G. S. n°. 26. Na deliberatie is dit met algemeene stemmen vastgesteld. 2°. De voortzetting der behandeling van de adressen tot het gebruik van eenig openbaar Gemeente-werk of bezitting. Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders Is besloten ten opzigte van de verzoekenwaaromtrent in de vorige vergade ring de stemmen hebben gestaakt, en het nemen van een besluit tot deze vergadering is uitgesteld als van J. J. Groen, Vellenblooter op de lleerengracht Wijk 7 N°. 138, het droogen van vellen aan de leuning der brug bij het Waardkerk-plein over de Katoen- fabriek met 9 tegen 8 stemmen niet in te willigen. Yoor de gunstige conclusie van het rapport stemden de I1H. Stoffels, du Rieu, le Poole, Ysselsteyn, Bucaille, Leembruggen, Olivier en de Voorzitter. Tegen de HH. Sikkel Groos, Lisman, Taets van Amerongen, Krantz, ten Sande, de Moen, Hubrecht, Gevers en Huyser. M. OverduinJr., fabriekant, Middelstegracht Wijk ATI, N°. 622, het droo gen op de leuningen van liet Hoorn bruggetje, tegen de blinde tuinmuren aan de overzijde zijner fabriek, alsmede langs zijnen fabriek, met 10 tegen 7 stemmen toe te staan, mits opgevende de benoodigde uitgestrektheid, en voor zooveel betreft het droogen tegen de blinde tuinmuren met toestemming van de eigenaars. A'oor stemden de leden Stoffels, du Rieu, Lisman, le Poole, Ysselsteyn, Bucaille, Leembruggen de Moen, Olivier en de Voorzitter. Tegen de leden Sikkel Groos, Taets van Amerongen, Krantz, ten Sande, Hubrecht, Gevers en Huyser. A'oorts de volgende adressen, als van: J. van Duuren, fabriekant, op den Ouden Rijn, hoek der Middelstegracht, "Wijk VIIN°. 712, te vergunnen: 1°. het droogen van schaapsvachten op de leuningen en de bruggen aan den Ouden Rijn, tusschen de Uiterste en Middelste grachten, met 11 tegen 6 stemmen, 2°. het blooten op den kant der wal met 9 tegen 8 stemmenmits wat het lc verzoek betreft onder opgave der benoodigde uitgestrektheid en aangaande het 2C onder voorwaar den van het leggen eener houten burrie op den kant van den wal, voor de passanten de noodige voorzigtigheid in acht te nemen, en zoo digt mogelijk aan den wal te blijven. Voor het lc verzoek stemden voor de leden Sikkel Groos, du R.ieu Lis man, le Poole, Ysselsteyn, Bucaille, Leembruggen, Krantz, de Moen, Olivier en de A'oorzitter. Tegen de leden Stoffels, Taets van Amerongen, ten Sande, Hubrecht, Gevers en Huyser. Voor het 2C, vóór de leden du Rieu, Lisman, lc Poole, Ysselsteyn, Bu caille, Leembruggen, de Moen, Olivier en de Voorzitter. Tegen de leden Stoffels, Sikkel Groos, Taets van Amerongen, Krantz, ten Sande, Hubrecht, Gevers en Huyser. D. Vijlbrief, fabrikant, Nieuwen Rijn, AVijk VIII, N°. 829, in te willigen met 10 tegen 7 stemmen zijn verzoek tot het plaatsen van droogpaarden op de straat voor zijne fabriek in de Langestraat, mits opgevende de benoodigde uitgestrektheid. A'oor stemden de leden Stoffels, du Rieu, Lisman, le Poole, Ysselsteyn, Bucaille, Leembruggen, de Moen, Olivier en de Voorzitter. Tegen de leden Sikkel Groos, Taets van Amerongen, Krantz, ten Sande, Hubrecht, Gevers en Huyser. D. van Zwieten, fabriekant, Nieuwen Rijn, "Wijk VIII, N°. 833, met 10 tegen 7 stemmen toe te staan het droogen van greinkettingen op ramen voor zijne woning, mits opgevende de uitgebreidheid. Voor stemden de leden Stoffels, du Rieu, Lisman, le Poole, Ysselsteyn, Bucaille, Leembruggende Moen, Olivier en de Voorzitter. Tegen de leden Sikkel Groos, Taets van Amerongen, Krantz, ten Sande, Hubrecht, Gevers en Huyser. G. de Zwyger Gz.fabriekant, Levendaal, AVijk III, N°. 253, te vergun nen: 1°. het blooten van vachten voor zijne werkplaats op het Levendaal, AVijk III, N°. 230 en voor zijn pakhuis op de Binnenvestgracht, AVijk III, N°. 36 met 11 tegen 6 stemmen en onder de voorwaarden voor J. van Duuren gesteld, 2°. het droogen van wol voor deze beide percelen met 10 tegen 7 stemmen, behoudens opgave der uitgebreidheid, en 3°. het droogen van vachten op de leuningen der brug aan de oostzijde van het Levendaal, op het Levendaalin de Haverstraat en aan de Binnenvestgracht nabij de Pakstraat, met 9 tegen 8 stemmen. A;oor het le verzoek stemden de leden Stoffels, du llien, le Poole, Yssel steyn, Bucaille, Leembruggen, Krantz, de Moen, Olivier en de Voorzitter. Tegen de leden Sikkel Groos, Taets van Amerongen, ten Sande, Hubrecht, Gevers en Huyser. Op het 2e. verzoek vóór, de leden Stoffels, du Rieu, Lisman, le Poole, Ysselsteyn, Bucaille, Leembruggende Moen, Olivier en de A'oorzitter. Tegen de leden Sikkel Groos, Taets van Amerongen, Krantz, ten Sande, Hubrecht, Gevers en Huyser. Op bet 3e. verzoek vóór, deleden Stoffels, du Rieu, le Poole, Ysselsteyn, Bucaille, Leembruggen, de Moen, Olivier en de Voorzitter. Tegen de leden Sikkel Groos, Lisman, Taets van Amerongen, Krantz, ten Sande, Hubrecht, Gevers en Huyser. P. L. Sandberg, ManufactuurverwerOranjegracht AVijk VIII N°. 652, met 13 tegen 4 stemmen, zijnde die van de leden Stoffels, Ysselsteyn, Leembruggen en Olivier, te weigeren zijn verzoek om geverwde wol op de straat en aan den muur van de AVaardkerk te mogen droogen. Eindelijk met 9 tegen 8 stemmen te weigeren de verzoeken om met potten en pannen te mogen uitstallen op de Oude Vest, aan S. Bonte en M. Sierach aan de Jan vossen brug en E. de Man aan de Paauwbrug. A'oor stemden de leden Stoffels, du R.ieu, Ysselsteyn, Bucaille, Leembrug gen, de Moen, Olivier en de Voorzitter. Tegen de leden Sikkel Groos, Lisman, lë Poole, Taets van Amerongen, Krantz, ten Sande, Hubrecht, Gevers en Huyser. Zijnde de inwilliging van al deze verzoeken in overeenstemming met hel rapport verleend tot wederopzeggens toe. 3°. Een staat van af- en overschrijving op de dienst van den jare 1856. Overeenkomstig het rapport var. de Commissie van Finantie, is met alge meene stemmen besloten deze goed te keuren en het daartoe vereischte raads besluit vast te stellen. 4°. De aanvrage van Regenten van het Minnehuis om aan hen hangende de goedkeuring op het Raadsbesluit van den 30 April dezes jaars een rente loos voorschot van ƒ8000 uit Stads Bank van Leening te verleenen. Gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders, Commissarissen van Stads Bank van Leening en de Commissie van Finantie. Is met algemeene stemmen besloten aan Regenten voornoemd, gezegd ren teloos voorschot te verleenen, onder bepaling, dat de daarvoor af te geven quilantie door hem bij de betaling van den le termijn van hel subsidie over het loopende jaar in mindering zal worden aangenomen. 5°. Een adres van J. H. J. Driessen en J. J. van AVensenhandelende onder de firma van de Heyder en C°.daarbij verzoekende hen in eigendom af te staan een gedeelte van den nog onbebouwden grond van het AVaard Kerkplein. Overeenkomstig het rapport van Burgemeester en AVethouders is met algemeene stemmen besloten hen een gedeelte van gezegd plein lot wederopzeggens toe in gebruik af te staan mits met inachtneming der hiervoor gestelde voor waarden en het betalen eener jaarlijksche recognitie, nadat alvorens was goedgevonden ingevolge art. 230 der wet van den 29 Junij 1851 (Stbl. N°. 85) een gedeelte van meergenoemd plein, bij het Kadaster bekend Sectie C, N°. 1059 te verklaren als niet meer ter openbare dienst bestemd te wezen. 6°. Een adres van AATlIem Pieters, waarbij deze verzoekt hem bij verkoop of op recognitie af te staan een gedeelte gronds groot 16 ellen, uitmakende een gedeelte van het plein uitkomende in de lange Koppenhinksteeg. En gelet op het rapport van Burgemeester en AVethouders, waaruit blijkt dat over dezen grond is beschikt, Is met algemeene stemmen besloten het verzoek van den adressant te wijzen van de hand. 7°. De voorwaarden van verpachting der tienden voor den oogst en jaar- schare dezes jaars, te Leydcrdorp te veld slaande. Is op voorstel van den Burgemeester met algemeene stemmen besloten deze vast te stellen, terwijl alvorens tot deze openbare verpachting over te gaan, men zal trachten dit onder de hand bij tauxatie le doen plaats grij pen vermits deze tiendenbehalve die der aardappelenslechts bestaan in die van een morgen haver en een morgen rogge, waartoe het hiertoe betrek kelijk raadsbesluit tevens is vastgesteld. Waarna de vergadering is gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1857 | | pagina 5