KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. DER {Behoorende bij de Leydsche Courant van 30 Maart 3857iT°. 38.) Zitting van 26 Maart* Tegenwoordig de HU. Stoffels, Ysselsteyn, Taels van AmerongenSiegen- beck, Lisman, Bncaille; ten Sande, Huyser, le Poole, Krantz, Hubrecht, de Moen, Luzac, Gevers, Kluit, van der Hoeven en de Voorzitter. De Burgemeester deelt mede dat de Heeren Olivier, Leembruggen en du Rieu kennis hebben gegeven verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonen, waarna de notulen van de vorige vergadering zijn gelezen en goed gekeurd. Vervolgens deelt de Burgemeester mede: Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland van den 18 dezer maand, waarbij de vergunningen aan J. van Schie Jr. bij raadsbesluit van den 5 bevorens verleend, worden goedgekeurd. Deze is aangenomen voor kennisgeving. De Burgemeester legt over: 1°. Eene suppletoire staat van begrooting van Bestuurderen van het Werk huis over 1856. 2°. Eene voordragt van Burgemeester en Weihouders omtrent de benoe ming van eenen Keurmeester voor de rijtuigen. Gesteld in handen van de Commissie van Finantie ten line van berigt en raacl. 3°. Een adres van J. van Gaaien Scheepmaker, daarbij verzoekende de aanvrage tot het afsluiten der Binnenvestgraeht niet toe te slaan. 4°. Een adres van B. R. Bovenkerkhoudende het verzoek lot het maken van een keldergat aan zijn huis gelegen in de Diefsleeg alhier. 50. Ken adres van R. Plomp eu F. Disselkoen, Olieslagers onder Leyder- dorp, daarbij het leggen eener tweede hrug verzoekende. Gesteld in handen van de Commissie van Fabricage ten fine van berigt en raad. 5". Een adres van AI. Spaargaren Riviervischverkooperhoudende het verzoek tot vermindering van het marktgeld. Gesteld in handen van Burgemeester en Wethouders ten fine van berigt en raad. 7°. Een adres van Jonkhr. W. J. C. Rammelman EIse\ier, daarhy ver zoekende om nog voor twee jaren te worden gecontinueerd uieL de commissie tot het opmaken van eene volledig register der charters enz. op het archief voorhanden waarbij gevoegd een rapport van Burgemeester en Wet houders. 8°. Een register der brieven geschreven aan Regenten van het Staten Collegie van 1595 lot den dood van Johannes Kuchlinus 1606, le deel, op gemaakt doer Jhr. W. J. C. Rammelman Elsevier. 9°. Een rapport van Burgemeester en Wethouders op het adres van J. Pont, om vergunning tot het aanplakken op sladsborden en de openbare gebouwen. Besloten deze stukken ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. 10°. Een adres van rijkscoinmiesenhoudende bezwaar tegen hunnen aan slag in de plaatselijke directe belasting 1856. 11°. Een adres van de Wed. H. Groeneveldt geboren Jackson, ten zelf de zake. ïs besloten hierop over te gaan tot de orde van den dag en deze beide adressen inmiddels ter inzage van de leden in de leeskamer neder le leggen. 12°. Twee adressen om tot ambtenaar bij de plaatselijke belastingen te worden benoemd, als van C. H. Speel en J. B. Yink. En is besloten deze aan te houden als behoorende tot een onderwerp heden aan de orde van den dag gesteld. Op voorstel van het lid de Moen wordt besloten tot de benoeming van 2 leden ter aanvulling van de Commissie van Finantie, ten einde rapport uit te brengen over de in handen dier Commissie gestelde suppletoire be grooting van het Werkhuis 1856 en later over de rekening dier administra tie over dat dienstjaar, vermits de leden de Moen en Krantz tevens zijn bestuurders over die instelling, is goedgevonden deze benoeming te doen na het 4de der op heden aan de orde van den dag gestelde onderwerpen. De Burgemeester brengt in behandeling. 1°. liet adres van Dr. J. Baert, houdende verzoek om in zijne betrekking van Stads-Doctor wederom te mogen worden gecontinueerd. Gelet op de uilgebragte rapporten van Diakenen der Nederduitsch Her vormde gemeente, Regenten der R. K. Armen en Arrnvcrzorgers der Israëli tische gemeente. Is nadat de Heeren Luzac, van der Hoeven en Huyser waren aangewezen en met den Burgemeester het bureau van stemopneming voor de benoemin gen in deze vergadering uit le maken lot deze benoeming overgegaan en blijkt het hij een getal van '17 stembiljetten overeenkomende met dat der aanwezige leden, dat zijn nitgebragt op Dr. J. Baert 17 stemmen, weshalve deze in gezegde betrekking voor 3 jaren is gecontinueerd. 2°. Het adres van den Slads-Chirurgijn J. F. Neeb, houdende gelijk ver zoek om in die betrekking le worden gecontinueerd. Gelet op de hierboven genoemde rapporten. Is bij een getal van 17 stembillelten met algemeene stemmen, den Slads- Chirurgijn voorn, voor 3 jaren in die betrekking gecontinueerd. 3°. Adres van J. de Alooywaarbij deze verzoekt ontslag als ambtenaar bij de plaatselijke belastingen ten gevolge van zijne benoeming tot Gemeente- Ontvanger te Lisse. Met algemeene stemmen is besloten dit verzoek in te willigen en diens volgens J. de Alooy eervol uit gezegde betrekking te ontslaan. 4°. De benoeming van 3 Commiesen bij de plaatselijke belastingen ter vervulling der vacaturen veroorzaakt door het op pensioen stellen van P. de Vries, het verleend ontslag aan J. du Pon en het verleende eervol ontslag aan J. de Mooy, en zulks voor het loopende jaar tol en inet den 31 De cember aanstaande. Bij 17 stembillelten overeenkomende met het getal aanwezige leden, voor de vervulling der 1 vacature, zijn uitgebragt op J. Roos 11P. van den Berg 2, J. J. Brakel, H. Doornik, A. J. lleppenstrijdt en J. P. de Water ieder ééne stemmen. Is alzoo benoemd Johannes Roos, thans adsistent Commies-poorlier bij deze plaatselijke belastingen. Ter vervulling der 2e vacature zijn bij 17 sleinbilletten overeenkomende met het getal aanwezige leden uitgebragt opJ. Blauw 5G. AI. Roy- aards 4, A. J. lleppenstrijdt 3, J. J. Brakel en J. P. de Water ieder 2, P. van den Berg eene stemmen. Niemand alzoo eene volstrekte meerderheid van stemmen op zich vereenigd hebbende, is tot eene tweede vrije stemming overgegaan en zijn bij een getal van 17 stembillelten hierbij uitgebragt op: J. Blauw 5, G. M. Royaards4, A. J. lleppenstrijdt 3, J. J. Brakel en J. P. de Wa!er ieder 2, en S. Rie- beek eene stemmen. Bij deze 2e stemming niemand wederom eene volstrekte meerderheid van stemmen verkregen hebbende, wordt tot eene 3e stemming overgegaandie zich bepaald tot de 2 personen die hij deze 2e stemming de meeste stemmen verkregen, en wordt bij 17 stembillelten uitgebragt op G. AI. Royaards 11, en J. Blauw 6 stemmen. Weshalve benoemd is Gijsbertus Matthias Royaards. Yoor de 3de vacature bekomen bij een getal van 17 stembilletten A. J. lleppenstrijdt 5, J. J. Brakel 3, J. P. de Water 3, J. Blauw 2, S. Rie- beek 2, T. Baaten en J. van den Kolk ieder ééne stemmen. Niemand de volstrekte meerderheid van stemmen op zich vereenigd heb bende, wordt tot eene 2de vrije stemming overgegaan en verkregen, daarbij bij een getal van 17 slemhillettenA. J. lleppenstrijdt 5, J. P. de Wa ter 4, J. Blauw 2, S. Riebeek 2, T. Baaten, J. J. Brakel, J. van den Kolk en P. Loekenbach ieder ééne stemmen. Bij deze 2 stemming niemand de volstrekte meerderheid van stemmen op zich vereenigd hebbende wordt tot eene derde stemming overgegaan, die zich bepaalt lot de 2 personen die hij de 2 stemming de meeste stemmen bekwamen, en wordt hij een getal van 17 stembilletten hierbij uitgebragt op: A. J. lleppenstrijdt 11 en J. P. de Water 6 stemmen. Zoodat benoemd is Antonius Johannes lleppenstrijdt. 5°. De benoeming van 2 leden voor de Commissie van Finantie om met het lid Lisman dezen raad te dienen voor berigt en raad, omtrent de sup pletoire begrooting en later de rekening van Bestuurderen van het werkhuis over 1856. En zijn bij 17 stembilletten overeenkomende met het getal aanwezige leden uitgebragt op de II. H. Gevers 15, le Poole 13, Hubrecht 2, Taets van Amerongen en Kluit ieder eene stemmen, zijnde een billet blanco gelaten. Zoodat benoemd zijn de leden Gevers en le Poole. 6°. De voordragt van de plaatselijke Schoolcommissie, daarbij om aange voerde «redenen voordragende a. de opheffing van de school voor armen en minvermogenden op de Haarlemstraat b. de opheffing van de armschool in de Scherslraat c. de opheffing van de bewaarschool in de Pieleiskerkstraat d. aan de hoofdonderwijzers A. van Leeuwen en D. van der Veen, hunne volle jaarwedden ad ƒ800 als wachtgeld toe te kennen, onder voorwaarde, dat bijaldien bij vacature eene der stadsscholen mogt komen open te vallen zij tijdelijk aldaar in die vacature zullen behooren le voorzien; e. aan de onderwijzeres in de bewaarschool na de opheffing een vol jaar hare jaarwedde te laten genieten de 2 jongste eerste ondermeesters te ontslaan, doch deze mede nog een jaar in hunne jaarwedden te continueren; g. een der 2de ondermeesters bij keuze mede te ontslaan, doch nog een een halfjaar in liet genot zijner jaarwedde te laten; h. de jaarwedde van den onderwijzer J. A. van Dijk met 100 te ver meerderen i. om na een jaar nadat deze veranderingen zijn ingevoerdde jaarwed den van de onderwijzers aan de beide armscholen te brengen op 1000. Gelet op de rapporten van Burgemeester en Wet houders en de Commissie van Finantie. Is met 16 tegen 1 stemmen, zijnde die van het lid Taets van Amerongen, tot deze voorstellen besloten en tevens goedgevonden onder terugzending der begrooting dezer Commissie over 1857, haar uit le noodigen deze dienover eenkomstig te wijzigen. 7°. Een adres van Petrus van den Broek, waarbij deze verzoekt het ge bruik van een gedeelte ledigen grond aan de Binnenvestgracht, bij het kadaster bekend Sectie B. N°. 1357 en 1358. Conform het rapport van Burgemeoster en AAret houdersis met algemeene stemmen besloten hein dit verzoek tot wederopzeggens toeteslaan, behoudens in acbtnernimg der daarbij gestelde bepalingen en het betalen van recognitie. 8°. Een adres van Cornelis Mussert, waarbij deze ter bebouwing verzoekt den afstand van een gedeelte gemeentegrond, gelegen in het Gefaliede Bagijn- hof, uitmakende een gedeelte van Kadaster Sectie G, N°. 615. Overeenkomstig het rapport van de Commissie van Fabricage, is met alge meene stemmen besloten hem dit verzoek toe te staan. 9°. Eene missive van Burgemeester en AVelhouders van Naaldwijk, van den 11 dezer maand, W. N°. 51, houdende het verzoek onder overlegging van een afschrift van een bij de Arrondissements-Regthank le 's Gravenhage gewezen vounis, waarbij een dwangbevel door den ontvanger dier gemeente uitgevaardigd nietig en van onwaarde is verklaard, en huiten gevolg is gesteld, of deze vergadering ook geneigd zoude zijn, om bijaldien die ge meente van dit vonnis in cassatie wilde komen een aandeel in deze proces kosten die op 1000 worden gesierd te dragen. Conform het rapport van Burgemeester en AYethouders is niet algemeene stemmen besloten, te kermen te geven zich bezwaard te achten aan dit ver zoek te voldoen. 10°. Drie plans en voorwaarden van Fabricagewcrken dezer gemeente als: a. van eenige herstellingen aan het huis te Leyderdorp b. van eenige voorzieningen aan de dubbele ophaalbrug te Leyderdorp.; c. van de vernieuwing van het overdek op de brug aan de Koepoort. Gelet op de rapporten van de Commission van Fabricage en Finantie, is met algemeene stemmen besloten deze vasttestellen. AY aarna de vergadering is gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van .1. G. L\ TAL'.

Leydse Courant | 1857 | | pagina 5