Zitting van 12 Haart. Tegenwoordig de HH. Sloffids, de MoenKluit, Gevers, Ysselstcyn, Taets van Amerongen, Bucaille, Huyser, ten Sande, Leembruggen, Hubrecht, Krantz, Siegenbeek, Sikkel Groos, Lisman, dn Rieu, le Poole, van der Hoeven en de Voorzitter. De Burgemeester deelt mede dat de Heer Olivier kennis beeft gegeven verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonen waarna de notulen van de vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. De Burgemeester legt over: 1°. Rapport van de Commissie van Finantie, op de verordeningen tot beffing en invordering van leggeld van vaartuigen. 2°. Aanbevelingslijsten ter vervulling der bestaande vacaturen in het Collegie van Regenten der Armbakkerij. 3". Rapport van den Hoofd Commies der plaatselijke belastingen, omtrent de ingediende requesten om benoeming als Ambtenaar bij die belastingen. Besloten deze stukken ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. 4°. 2 plans en voorwaarden van gemeente fabricage-werken als: omtrent de vernieuwing van het overdek op de brug van de Koepoort b. omtrent eenige voorzieningen aan de dubbele ophaalbrug te Ley- derdorp. Nedergelegd ter inzage van de leden in de leeskamer, terwijl besloten is bet rapport, bij laatstgenoemd plan gevoegd, inmiddels te stellen in handen van de Commissie van Finantieten fine van berigt en raad. 5°. Zes adressen om tot Ambtenaar bij de plaatselijke belastingen te worden benoemd, als van: T. van Althuis, II. Doornik, T. H. Haak, S. Richeek, J. C. Smasen en J. W. van Staden. Gesteld in banden van den Hoofd-Commies der plaatselijke belastingen, ten fine van berigt en raad, en dit aan hel door hem ingediende rapport toe te voegen. 6°. Een bezwaarschrift van D. J. Nieuwenburg, tegen zijnen aanslag in de plaatselijke directe belasting over 1856. Besloten hierop over te gaan tot de orde van den dag, terwijl dit stuk inmiddels ter visie van de leden in de leeskamer zal worden nedergelegd. 7°. Een adres van C. F. en F. van der Lindenhoudende liet verzoek tot het overbouwen van gemeentegrond. 8". Eene missive van Curatoren der Leydsche Hoogeschoolwaarbij deze verzoeken om de wegvoering van bet op de Ruïne uitgcdolven puin zonder schadevergoeding te gedoogen. Besloten deze stukken te stellen in handen var. Burgemeester en Wethou ders ten fine van berigt en raad. 9°. Een adres van W. van der Wilk, schouwman aan bet Galgewater, om eenige belooning. Gesteld in banden van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Finantieten fine van berigt en raad. 10". Een adres van den Stads Chirurgijn J. F. Neeb, houdende het verzoek om continuatie. Gesteld in banden van de gesubsidieerde armbesturen, ten fine van berigt en raad. De Burgemeester stelt aan de orde van den dag: 1°. De voordragt tot wijziging van bet raadsbesluit regelende de heffing van bet Minerval voor de leerlingen op bet Stedelijk Gymnasium, ingevolge de hierop gemaakte bedenkingen van Gedeputeerde Staten van Zuidbolland, medegedeeld bij missive van den Staatsraad Commissaris des Konings dezer Provincie van den 19 dezer maand. Conform het rapport van de Commissie van Finantie, is met algemeenc stemmen besloten zich hiermede te vereenigen, waarna bet gewijzigd raads besluit is vastgesteld. 2". Staten van af- en overschrijving op de gemeenlebegrooling van 1856. Gelet op bet rapport van de Commissie van Finantie, is met algemeene stemmen besloten deze goed te keuren en de daartoe vereisebte raadsbe sluiten vast te stellen. 3°. Een staat van af- en overschrijving en suppletoire staat van begroo ting, dienst 1856, van bet H. G. of Armen Wees- en Kinderhuis. Conform bet rapport van de Commissie van Finantie, is met 17 stemmen, hebbende de leden Taets van Amerongen en Huyser, als Regenten dezer administratie, zich builen stemming gehouden, besloten deze goed te keuren. 4°. De begrooting van het H. G. of Armen Wees- en Kinderhuis voor 1857. Gelet op bet rapport van de Commissie van Finantie, is met 17 stemmen besloten deze goed te keuren, het subsidie uit de gemeente-kas te bepalen op ƒ17000, en de daartoe vereisebte raadsbesluiten vast te stellen, hebbende de leden Taets van Amerongen en Huyser, als Regenten dezer administratie, zich hierbij buiten stemming gehouden. 5°. Voordragt tot het verleenen van pensioen aan den Ambtenaar der plaatselijke belastingen P. de Vries. Overeenkomstig het rapport van de Commissie van Finantie, is rnet alge meene stemmen beslotenaan dezen gewezen Ambtenaar een jaarlijkscb pensioen ad ƒ180toe te kennen, in te gaan den 1 Januarïj dezes jaars. 6". De voordragt van den Burgemeester tot het verleenen van gratificatie aan 9 ten vorige jare, ter zake van ouderdom, ontslagen nachtwachts, ten bedrage van 519zijnde de 10tleJ. Tegelaar, sedert in het Minnebuis geplaatst, waardoor deze als zoodanig is komen te vervallen. Gelet op bet rapport van de Commissie van Finantie, strekkende om den Burgemeester le verzoeken deze voordragt terug te nemen. Na deliberatie door het lid Gevers als amendement voorgesteld, ter be schikking van den Burgemeester te stellen eene som van ƒ200om daaruit aan de bedoelde personen zoodanige gratificatiën te verleenen als in verhouding zal staan tot hunnen diensttijd en de door bun bewezene diensten wordt dit amendement met 17 tegen 2 stemmen, zijnde die van de leden Tacts van Amerongen en Leembruggen, aangenomen en alzoo dien overeenkomstig besloten. 7°. Voorstel van bet raadslid J. B. de Moenom aan Regenten van bet Minnehuis eene som van ƒ1.000te verleenen, bepaaldelijk tot het doen van noodzakelijke herstellingen aan dat gesticht in 1857. Overeenkomstig de conclusie van bet rapport der Commissie van Finantie ad hoc, is met 17 tegen 2 stemmen, zijnde die van de leden le Poole en de Moenbeslotendit voorstel voor geene gunstige beschonwing vatbaar te achten. 8°. Acht plans en voorwaarden van gemeente fabricage-werken, als: a. omtrent het leggen van een nieuw riool met de noodige kolken, op de Hoogewoerd, b. omtrent eenige reparatien aan de brug voor de Rijnshurgerpoort c. omtrent de vernieuwing van de afsluiting aan den Zijlweg bij de Spanjaardsbrng d. omtrent de vernieuwing van de brug over den Rijn buiten de Zijlpoort e. omtrent de vernieuwing van de brug over de Singelgracht voor de Marepoort, omtrent het verwen van eenige poorten, g. omtrent het verwen van eenige gebouwen aan den Doelen li. omtrent de leverantie van houtwaren ten behoeve der openbare werken. Welke achtereenvolgens zijn vastgesteld. Waarna de vergadering is gesloten. Tc Lcydcn ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1857 | | pagina 6