24. Voor het stellen van een kalkhok daarbij of in den omtrek per week f 0.50 25. Voor het opslaan der materialen, voor een werk noodig, meer dan 50 vierk. ellen beslaande, voor elke vierk. el meer telkens 0.035 Alles niet langer dan tot de voltooijing van het werk. 26. Voor het bestendig beleggen of bezetten van gemeentegrondmet steen, hout of andere bouwmaterialen of goederen, per vierk. el jaarlijks 0.035 27. Voor het tijdelijk beleggen of bezetten van gemeentegronden (mits niet meer dan 20 vierk. ellen) met steen, hout of andere bouwmaterialen of goederen of het bewerken van deze, voor elke maand of korter 0.20 28. Voor het tijdelijk beleggen van gemeentegrond met puin, aarde, mest, zand of dergelijke goederen, gedurende besloten water of bij eenig ongeval, mits die grond niet meer dan 10 vierk. ellen groot zijvoor eene week of korter 0.30 29. Voor elke vierk. el meer voor elke week of korter 0.02 30. Voor het afsluiten van de passage van rijtuigen door een steeg of straatmits daarbij 's avonds en 's nachts behoorlijk licht brande voor eiken dag 0.50 31. Voor het houden van een vasten meststaal op den vestwal of op andere gemeentegrond, per vierk. el jaarlijks of korter 0.10 32.j| Voor hetj leggen van eene scheepshelling op grond der gemeente jaarlijks of korter x> 2.50 33. Bovendien voor den in te nemen aangevoc-gden grond, per vierk. eljaarlijks of korter 0.035 34. Voor het stellen van een pekhuisje daarbijjaarlijks of korter 1.00 35. Voor het plaatsen van eene brngstelling jaarlijks of korter 1.00 36. Voor het maken van een uilgang in stads poorten of stegen jaarlijks of korter 0-60 37. Voor het maken of bouwen van trappen of ingangenkelderga ten pompen, banken of dergelijke op de straat, jaarlijks of korter 0.60 38. Voor het stellen van een balie of keerleuning op of tegen den w aljaarlijks of korter 1.00 39. Voor naar buiten over de straat opendraaijende koetsdeuren voor elk paarjaarlijks of korter 1.00 40. Voor eene dergelijke gewone deur jaarlijks of korter i) 0.50 41. Voor bet tijdelijk omtimmeren of bezetten met een winddeur of windkast gedurende de wintermaandenvoor elke maand of korter 0.30 42. Voor bel voortdurend plaatsen van een kastje of verkoophuisje op de aardappelenmarkt of eldersjaarlijks 1.50 43. Voor hetplaatsenvandievoorkortentijd, voor eene maand of korter 0.30 44. Voor het tijdelijk ophangen en droogen van goederen op de leuningen van bruggen, aan de boomen langs de singels of om de palen van de Beestenmarkt, op eigen gespannen lijnen of stok ken, per 10 ellen of gedeelte van die, voor eene maand of korter i> 0.10 45. Voor het plaatsen van droogpaardenramen of dergelijke stel lingen, het beleggen met wol om te droogen, het maken van zoodanige droogstellingen over eene straat of steeg; mits niet meer innemende dan 50 vierk. ellenjaarlijks f 1.50 46. Voor elke el meer daarenbovenjaarlijks 0.03 47. Voor bet plaatsen van vaste droogstellingen op open gronden der gemeente per eljaarlijks 0.30 48. Voor het tijdelijk plaatsen eener zoodanige droogstellingvoor ieder elvoor eene maand of korter 0.05 49. Voor een toestel om weefkettingen te spannen, mits zelve de palen te plaatsenjaarlijks of korter 1.50 50. Voor het plaatsen van plooltafels langs de grachtenmits eene houten burrie op den kant van den wal te leggen jaarlijks 1.50 51. Voor het tijdelijk gebruik maken daarvan, voor eene maand of korter 0.30 Het nur te ver verstreken zijnde wordt besloten de behandeling van de Verordening, regelende de invordering der plaatselijke belasting voor het ge bruik van openbare gemeentewerken of bezittingen te doen plaats hebben in eene vergadering te houden op Zaturdag den 7 dezer maand. Waarna de vergadering is gesloten. Zitting van Maart. Tegenwoordig de HH. Stoffels, Siegenbeek, Sikkel Groos, ten Sande, Yssel- steyn, Olivier, Lisman, le Poole, Huyser, Hubrccht en de Voorzitter. De Burgemeester deelt mede dat de Heeren de Moen en Gevers kennis heb- ben gegeven verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonen. Na het openen der vergadering de Burgemeester de presentielijst hebbende doen voorlezen, blijkt het, na een half uur gewacht te hebben, dat niet de grootste helft der leden van dezen raad is opgekomen en vermits hij alzoo niet mag beraadslagen of besluiten, heeft de Burgemeester de vergadering gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1857 | | pagina 6