De leden Cock en Siegenbeek komen Ier vergadering. b. Raadsbesluit regelende de beffing eener plaatselijke belasting op bet brandhout. En hierop het lc amendement, voorkomende in bet rapport van de Com missie van Finaritiein deliberatie gebragt zijnde, dus luidende: «onverschillig of zulks van buiten de gemeente wordt ingevoerd of binnen de gemeente gewonnen, gebakt of gezaagd wordt", wordt dit met 12 tegen 9 stemmen verworpen, hebbende bet lid Luiac, tijdens de deliberatie hierover ter ver gadering verschenen, zich buiten stemming gehouden. Voor stemden de leden Sikkel Groos, Huyser, ten Sande, Lisman, van der Hoeven, Kluit, Cock, van der Boon Mesch en Stoffels. Tegen de leden Driessen, Olivier, Bucaille, Kranlz, Leembruggen, Ys- sclstevnSiegenbeek, Hubrecht, Gevers, du Ricu, de Mocn en de Voorzitter. tiet 2<le amendement van gezegd rapport en van een lid dier Commissie afkomstig, luidende: «Van 8 Cents per 1.— verkoopwaarde van zaagsel mot, spaanders, krullen en alle brandhout, afkomstig van sloping of vertim mering van buizen, schepen en andere vaartuigen," wordt als niet onder steund in geen verdere deliberatie gebragt. Door bet lid de Moen wordt voorgesteld de koffijbrandersbrood- en koek bakkers vrijdom van deze belasting te verleenen, doch is dit met 14 legen 8 stemmen verworpen. Voor stemden de leden Driessen, Olivier, Kranlz, Leembruggen, Yssel- steyn, du Ricu, van der Hoeven en de Moen. Tegen de leden Sikkel Groos, Bucaille, Huyser, ten Sande, Siegenbeek, Lisman, Hubrecht, Gevers, Luzac, Kluit, Cock, van der Boon Mesch Stoffels en de Voorzitter. Eindelijk het gebeele raadsbesluit in rondvraag gebragt zijnde wordt dit met 15 tegen 7 stemmen vastgesteld. Voor stemden de leden Sikkel Groos, Bucaille, Huyser, ten Sande, Sie genbeek, Lisman, Hubrecht, Gevers, Luzac, van der Hoeven, Kluit, Cock, van der Boon Mesch, Stoffels en de Voorzitter. Tegen de leden Driessen, Olivier, Krantz, Leembruggen, Ysselsleyn du Rieu en de Moen. c. Verordening regelende de invordering eener plaatselijke belasting op hel brandhout. De arlt. dezer verordening na deliberatie, behoudens eenige wijzigingen, achtereenvolgens aangenomen zijnde, wordt deze verordening in zijn geheel in rondvraag gebragt en met 18 legen 4 stemmen, zijnde die van de leden Driessen, Leembruggen, Ysselsleyn en de Moen, vastgesteld. d. Verordening op de invoering der belasting op het brandhout, hetwelk op den dag, waarop de nieuwe plaatselijke belasting in werking zal komen opgeslagen zal zijn te Leyden. Na deliberatie worden de artt. dezer verordening achtereenvolgens aange nomen, waarna de gehcele verordening in rondvraag gebragt zijnde met 18 tegen 3 stemmen, zijnde die van de leden Driessen, Yssclsteyn en de Mocn, wordt vastgesteld. e. Raadsbesluit regelende de heffing eener plaatselijke belasting op de boter. Bij de algemeene consideration hierover wordt door het lid de Moen voor gesteld bet besluit lot heffing dezer belasting in te trekken. Na deliberatie is met 15 stemmen, tot de intrekking van dit besluit besloten, hebbende de leden Sikkel Groos, Huyser, ten Sande, Lisman, Ge vers, Cock en van der Boon Mesch zich buiten stemming gehouden. Het uur te ver verstreken zijnde wordt de behandeling van de verordenin gen op de beffing en invordering eener plaatselijke belasting op de honden bepaald in eene vergadering te houden op morgen Zaturdag den 28 dezer maand, des namiddags ten 2 ure. Zitting van 2§ February. Tegenwoordig de IIH. Sikkel Groos, le Poole, Olivier, Ysselsteyn, Huyser. ten Sande, Hubrecht, Gevers, Kluit, Taets van AmerongcnStoffels, de Mocn en de Voorzitter. De Burgemeester deelt mede dat de Heeren Bucaille en du Rieu kennis hebben gegeven verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonen. De Burgemeester brengt in behandeling a. raadsbesluit regelende de beffing eener plaatselijke belasting op de honden te Leyden. Bij bet w isselen der algemeene considerationwaarbij eenige wijzigingen met algemeene stemmen worden goedgekeurd terwijl een voorstel van bet lid lc Poole om de jaarlijksche belasting van 3 op 5 voor eiken hond te brengen, met 9 tegen 4 stemmen zijnde die van de leden Sikkel Groos, le Poole, Klnit en de Moen wordt verworpen, is na deliberatie bet raadshe- besluit in zijn geheel in rondvraag gebragt en met algemeene stemmen vastgesteld. b. Verordening regelende de invordering eener plaatselijke belasting op de honden. Bij het wisselen der algemeene consideratien en ten gevolge van een met 7 tegen 6 stemmen, zijnde die van de leden Sikkel Groos, Huyser, ten Sande, Gevers, Stoffels en den Voorzitter aangenomen voorstel van bet lid Olivier, waarbij het beginsel is uitgemaakt dat voor deze belasting een kohier zal worden opgemaakt, waardoor de laatste alinea van art. 1 moet vervallen en nog eenige artt. bij deze verordening worden gevoegdwordt door het lid Gevers als motie van orde voorgesteld, deze verordening andermaal ten fine van berigt en raad te stellen in banden van Burgemeester en Wethouders. En dit in rondvraag gebragt zijnde wordt zulks met 11 tegen 2 stemmen, zijnde die van de leden Stoffels en den Voorzitter goedgekeurd. Waarna de vergadering is gesloten. RAADSBESLUIT regelende de heffing eener plaatselijke belasting op den turf te Leyden. De GEMEENTERAAD van Leyden Gezien de Gde titel der wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad N°. 85). Heeft besloten Er zal, te beginnen van bet hieronder vermelde tijdstip, eene belasting geheven worden op den turf, van 8 cents per ton of dubbele mudde spon-, bagger- of baggelaarturf, die door kneden of treden verkregen wordt en uit de lage vcenen afkomstig is, van li cent per ton of dubbelde mudde van alle andere soorten van tmf, en van 10 cents per 100 stuks doove kolen. Meerdere of mindere hoeveelheden naar evenredigheid; wordende 0(JU- en daar beneden voor de helft en daar boven voor een geheel berekend. Door lage vcenen wordt verstaan, al het veen waarvan de ondergrond be neden den gewonen of gemiddelden zomer-wateistand is gelegen, en waarvan het grondwater niet kan worden afgetapt in belendende rivieren of kanalen wanneer die op gezegd zomerpeil zijn gehouden. Van deze belasting wordt aan fabrieken, trafieken en andere inrigtingen van nijverheid vrijdom ver leend, die krachtens de wet van bet Rijk vrijdom genieten, mits door de fabriekanten, welker woningen, kantoren, of werkplaatsen belenden aan of gemeenschap hebben met deze fabrieken, bij den inslag zoodanig gedeelte der plaatselijke belasting betaald zij als door Burgemeester en Wethouders voor elk hunner zal zijn bepaald, om te strekken voor het huiselijk of ander geen vrijdom genietend gebruikdat zij van den op dien voet ingeslagen turf kunnen maken. Deze belasting treedt in werking op den derden dag na dien, waarop bet besluit van invoering, en de voorschriften betreffende de invordering zijn afgekondigd. VERORDENING regelende de invordering eener plaatselijke belasting op den turf binnen de gemeente Leyden. Art. 1. Wanneer de belasting wordt geheven. De belasting op den turf en de doove kolen wordt ingevorderd bij den invoer binnen de gemeente. Art. 2. Wijze van verificatie. De opneming of bepaling van de boeveelheid turf geschiedt op tweeërlei wijze, als: 1°. door meting. 2°. door tonning, indien de meting niet naar behooren ban plaats hebben. Die van doove kolen door telling. Art. 3. Meting. De meting van den turf in schepen en vaartuigen geschiedt voor den binnenlastde zetlingboordeu en den bovenlasten wordt berekend voor iedere kubiek el, als volgt: wanneer de turf vast bij elkander is gestapeld, op 7j tonnen; wanneer de turf is gevlakt op 7 tonnen wanneer de turf gedeeltelijk losgestort en gestapeld is, op G tonnen; wanneer de turf geheel is losgestort op 5 tonnen. Art. 4. Tonning. Het tonnen van den turf geschiedt door daartoe aangestelde turftondcrs of tonsters onder toezigt van ambtenaren. Art. 5. Invoer van turf onder vrijdom van belasting. Bij invoer eener lading turf, geheel bestemd voor fabrieken, trafieken en andere inrigtingen van nijverheid aan welke vrijdom van belasting is toege kend, worden door de gaarders aan de kantoren van toezigt en invordering gecne bil letten afgegeven, dan na vertooning eener door den belanghebbende onderleekende verklaring, dat die (turf voor zijne inrigting bestemd is. Die verklaring moet tevens de hoeveelheid in tonnen bevatten. Zij wordt, na door den gaarder voor gezien te zijn geteekend, terug gegeven en na de lossing aan het algemeen kantoor van ontvangst overgelegd. Art. G. Invoer van gedeeltelijk belasten en gedeeltelijk van de belasting vrijgestelden turf. Bij invoer eener lading turf, waarvan een gedeelte vrijdom geniet en voor welks ander gedeelte de gebeele belasting verschuldigd is, moet de belasting dier gebeele lading betaald worden. De teruggave van de betaalde belasting van dat gedeelte, hetgeen door fabrieken, trafieken en andere inrigtingen van nijverheid vrijdom genietende, is ingeslagen geschiedt, wanneer de inslag onder toezigt der ambtenaren van de plaatselijke belastingen gedaan is. Art. 7. Uitslag van turf waarvan de plaatselijke belasting is voldaan aan fabrieken, trafieken en andere inrigtingen van nijverheidvrijdom van belasting genietende. Bij uitslag van turf uit bergplaatsen van kooplieden binnen de gemeeule aan fabriekentrafieken en andere inrigtingen van nijverheidwelke vrij dom genieten, heeft geerie teruggave der belasting plaats, ten zij de uitslag geschied zij met toestemming van den ontvanger, tegen overlegging der ver klaring in art. 5 vermelden onder toezigt der ambtenaren van de plaatse lijke belasting. Art. 8. Uitslag van turf uit fabriekentrafieken en andere in rigtingen van nijverheidwelke vrijdom der plaatselijke belasting genieten aan bijzondere personen. Uitslag van turf, uit fabrieken, trafieken en andere inrigiingen van nij verheid, welke vrijdom der plaatselijke belasting genieten aan bijzondere personen is verboden. Art. 9. Hermeting. AVanncer de eigenaar of invoerder vermeent dat zijne lading turf te boog is gemeten, kan hij hermeting aanvragen.

Leydse Courant | 1857 | | pagina 6