KORT VERSLAG ZITTINGEN VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. Eehoorende bij de Leydsche Courant van 2 Maart 6857iP. 26.) d. Raadsbesluit regelende de heffing eener plaatselijke belasting op de steenkolen en cokes. BIJBLAD AI0. 3. DER Zitting van 20 Februari). Tegenwoordig de HH. van der Boon Mesch, Stoffels, de Moen, Sikkel Groos, Driesen, Ie Poole, Olivier, Bucaille, Kranlz, Leembruggen, Yssel- steyn, Huyser, ten Sandc, Siegenbeek, Lisman, Ilubrccbt, Gevers, du Rieu Luzac, van der Hoeven, Kluit, en de Voorzitter. De notulen van de vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. De Burgemeester deelt mede: Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland van den 17dcn dezer maand, houdende goedkeuring der gemeentebegrooting voor 1857. Aangenomen voor kennisgeving. De Burgemeester legt over: 1°. Eene missive van den Staatsraad Commissaris des Konings dezer Pro vincie, van den 19 dezer maand, houdende aanmerkingen op de verordeningen tot heffing en invordering van het Minerval op het Stedelijk Gymnasium, met eene voordragt van Burgemeester en Wethouders. 2°. Staten van af-en overschrijving op de Gemeente-hegrootingdienst 1856. 3°. Verordeningen regelende de heffing en invordering van liggeld van vaartuigen. 4°. Missives van Regenten van het Gereformeerde Minnehuis en van Regen ten der R. C. Armen en Weezen, waarbij deze verzoeken, bij de vaststelling der verordening op den turf, de Godshuizen van deze belasting vrij testellen. 5°. Voordragt tot het pensioneren van den ambtenaar bij de plaatselijke belastingen P. de Vries. 6°. Voordragt tot het verleenen eener gratificatie aan ontslagen nachtwachts. Conform de voordragt is besloten al deze stukken te stellen in handen van de Commissie van Finantie, ten fine van berigt en raad. 7». Bijlage tot de stukken door C. van der Tuuk in de vorige week inge diend, daarbij voorstellende, dat indien de Raad alleen bezitter van zijne be rekening der percelen wil zijn, daarvoor f 20 te moeten ontvangen, doch indien er geen regard op wordt geslagen, bij voorkeur boven de vastgestelde bezwarende belasting, in dat geval hij zijne stukken nog deze week terug verzoekt. Besloten aan dit laatste verzoek te voldoen. 8°. Verzoek van J. M. S. Sanders, tot het bezetten van Gemeentegrond, Gesteld in handen van Burgemeester en Wethouders ter fine van berigt en raad. 9°. Adres van G. J. van de Laan c. s., Winkeliers, daarbij verzoekende 19/20 vrijdom van de belasting op het brandhout. Besloten dit aan te houden als behoorende tot een onderwerp op heden aan de orde van den dag gesteld. De Burgemeester stelt aan de orde van den dag. 1°. De benoeming van een lid om met den Burgemeester bij de loting voor de Nationale Militie tegenwoordig te zijn. Nadat de leden Krantz, du Rieu en Luzac waren aangewezen om met den Bnrgemeester het bureau van stemopneming uittemaken, is men tot de stem ming overgegaan, en blijkt het bij 22 stembilletten dat zijn uitgebragt op de Heeren Ysselsteyn 17, Gevers, Leembruggen, du Prien, Ilubrecht en Kluit ieder eene stemmen. Is alzoo benoemd d« Heer G. H. Ysselsteyn. 2°. Voordragt tol ontslag van den ambtenaar der plaatselijke belastingen J. du Pon. Na deliberatie is met algemeene stemmen besloten dezen ambtenaar ten gevolge van pligtverzuim door dronkenschap te ontslaan. 3°. Verzoek van J. G. van der Burch tot ontslag als Regent der Arm bakkerij. Gelet op bet rapport van Regenten der Armbakkerij Is met algemeene stemmen besloten den Heer J. G. van der Burch voor noemd eervol te ontslaan als Regent der Armbakkerij, onder dankbetuiging voor de in deze bewezene diensten. 4". Het Raadsbesluit regelende de heffing eener plaatselijke belasting op den turf. Bij het wisselen der algemeene consideralien wordt door het lid Krantz voorgesteld om naar aanleiding van de ingekomen adressen terug te komen op het genomen besluit waarbij tot deze beffing is besloten. Dit voorstel in rondvraag gebragt zijnde is met 13 legen 8 stemmen ver worpen hebbende het lid le Poole zich buiten stemming gehouden. Voor stemden de I1H. Driessen, Olivier, Bucaille, Krantz, Leembruggen, Ysselsteyndu Rieu en de Moen. Tegen de HH. Sikkel Groos, Huyser, ten Sande, Siegenbeek, Lisman, Ilubrecht, Gevers, Luzac, van der Hoeven, Kluit, van der Boon Mescb Stoffels en de Voorzitter. Vervolgens het raadsbesluit in deliberatie gebragt zijnde, is dit behou dens eenige wijzigingen met 14 tegen 7 stemmen vastgesteldhebbende bet lid Lisman zich buiten stemming gehouden. Voor stemden de IIH. Sikkel Groos, le Poole, Bucaille, Huyser, ten Sande, Siegenbeek, Hubrecht, Gevers, Luzac, van der Hoeven, Kluit, van der Boon Mesch Stoffels en de Voorzitter. Tegen de HH. Driessen, Olivier, Krantz, Leembruggen, Ysselsteyn, du Rieu en de Moen. b. De verordening regelende de invordering eener plaatselijke belasting op den turf. Na deliberatie worden de G eerste artt. dezer verordening vastgesteldwan neer het uur te ver verstreken zijnde, besloten is de vergadering voort te zetten heden avond ten 7 ure. Arondzitting. Tegenwoordig de I1H. van der Boon Mesch, Stoffels, de Moen, Sikkel Groos, Driessen, Olivier, Bucaille, Krantz, Leembruggen, Ysselsteyn, Huyser, ten Sande, Siegenbeek, Lisman, Hubrecht, Gevers, du Rieu, van Kaathoven, Cock en de Voorzitter. De Burgemeester legt over: Eene missive van Diakenen der Nederduitsch Hervormde Gemeente alhier, waarbij deze verzoeken vrijstelling van de plaatselijke belasting voor den turf voor de armbesturen en alzoo ook voor hnnne diaconie. Besloten deze te stellen in handen van de Commissie van Finantie, ten fine van berigt en raad. De Burgemeester brengt in behandeling de voortzetting der deliberatien over de verordening regelende de invordering eener plaatselijke belasting op den turf, te beginnen met art. 7. Na deliberatie worden de artt. dezer verordening, behoudens eenige wijzi gingen achtereenvolgens aangenomenwaarna de gehcele verordening in rondvraag gebragt zijnde met 16 tegen 4 stemmen, zijnde die van de leden DriessenLeembruggenYsselsteyn en de Moen wordt vastgesteld. c. De verordening op de invoering der belasting op den turf, welke op den dag, waarop de nieuwe plaatselijke belasting in werking zal komen, opgeslagen zal zijn te Leyden. Na deliberatie worden de artt. dezer verordeningbehoudens eenige veran deringen, achtereenvolgens aangenomen, terwijl eindelijk de gelieele verorde ning met 17 tegen 3 stemmen, zijnde die van de leden Leembruggen, Yssel steyn en de Moenwordt vastgesteld. Na deliberatie wordt dit, behoudens eenige wijzigingen, in zijn geheel in rondvraag gebragt en met 12 tegen 7 stemmen, zijnde die van de leden Driessen, Olivier, Krantz, Leembruggen, Ysselsteyn, du Rieu en de Moen vastgesteld, hebbende het lid Lisman zich buiten stemming gehouden. e. Verordening regelende de invordering eener plaatselijke belasting op de steenkolen en cokes. Na deliberatie, worden de artt. dezer verordening behoudens eenige wijziging, achlervolgens aangenomenwaarna de verordening in zijn geheel in rondvraag gebragt zijnde met 17 legen 3 stemmenzijnde die van de leden Driessen Leembruggen en de Moenwordt vastgesteld. Het uur le ver verstreken zijnde wordt besloten deze vergadering voort te zetten op morgen Vrijdag den 27 dezer maand des namiddags ten één ure. Kitting van 27 Februari). Tegenwoordig de HH. van der Boon MescbStoffels, de Moen. Sikkel Groos, Driessen, Olivier, Bucaille, Kranlz, Leembruggen, Ysselsteyn, Huyser, ten Sande, Siegenbeek, Lisman, Hubrecht, Gevers, du Rieu, Luzac, van der Hoeven, Kluit, Cock en de Voorzitter. De Burgemeester brengt in behandeling. a. De verordening op de invoering der belasting op de steenkolen en cokes, welke op den dag waarop de nieuwe plaatselijke belasting in wer king zal komenopgeslagen znllen zijn le Leyden. Met eenige geringe wijzigingen worden de artt. dezer verordening achter eenvolgens aangenomenwaarna deze verordening in zijn geheel in rondvraag gebragt zijnde met 15 tegen 4 stemmen, zijnde die van de leden Driessen, Leembruggen, Ysselsteyn en de Moen wordt vastgesteld. De Raadsbesluiten en Verordeningen zoodanig als deze zijn vastgesteld, zijn te vinden aan het einde van dit verslag.

Leydse Courant | 1857 | | pagina 5