KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. (Behoorende bij de Leydsche Courant van 9 February d857iF°. 67 BIJBLAD X°. 3. DER --o-OOOO <Hyoo-c Zitting van 5 February. Tegenwoordig de HH. Stoffels, Ysselsteyn, Taets van Amerongcn, Iluyser, Sikkel Groos, van der Hoeven, de MoenLuzacLisman, van der Boon Mesch Klait, ten Sandc, Gevers, Hubrecht, Siegenbeek, du Rieu en de Voorzitter. De Burgemeester deelt mede dat de Heer Cock kennis heeft gegeven ver hinderd te zijn deze vergadering bij te wonen, waarna de notulen van de vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. De Burgemeester legt over: 1°. Proces-verbaal van liet opnemen der kas en boeken van den Gemeente- Ontvanger op den 30 Jannarij jl. Aangenomen voor kennisgeving en besloten gedurende 14 dagen ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. 2°. Rapport van de Commissie van Finantie op bet voorstel van Commis sarissen tot de gasfabriek, omtrent het te gelde maken van het reserve-fonds. Nedergelegd ter inzage van de leden in de leeskamer. 3°. Adres van J. G. van der Burch, om ontslag als regent der Armbakkerij, ten gevolge van zijn vertrek naar elders. Gesteld in handen van Regenten der Armbakkerij om berigt en raad. 4°. Adres van den Pastoor der R. C. St. Pieterskerk, strekkende tol het be komen van gemeentegrond. In banden van Burgemeester en Wethouders ten fine van berigt en raad. 5°. Adres van eenige fabriekanten binnen deze gemeente, houdende bezwa ren tegen de verordeningen op de brandstollen. Gesteld in handen van de Commissie van Finantie, ten einde hierop te let ten bij bun rapport omtrent die verordeningen. 6°. Adressen van de Wed. J. W. Brouwer en N. van der Kamp, houdende bezwaarschriften tegen hunnen aanslag in de plaatselijke directe belasting. Besloten hierop over te gaan tot de orde van den dag en inmiddels ter in zage van de leden in de leeskamer neder te leggen. De Burgemeester stelt aan de orde van den dag: 1°. De begrootingen over 1857 van Mr. Regenten der R. C. annen en van het R. C. Wees- en Oudeliedenbuis. Conform het rapport van de Commissie van Finantie is met 16 stemmen, hebbende het lid Ysselsteyn als regent dezer administratie zich buiten stem ming gehoudenbesloten deze goed te keuren en zijn tevens de daartoe ver- eischte raadsbesluiten vastgesteld. 2°. De aanmerkingen bij Gedeputeerde Staten van Zuidbolland gevallen op de begrooling van inkomsten en uitgaven dezer gemeente over 1857, mede gedeeld bij eene nota, gevoegd bij missive van den Staatsraad Commissaris des Konings in deze provincie van den 7 der vorige maand. Gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de Commis sie van Finantie, is op voorstel van bet lid Sikkel Groos elke aanmerking aftonderlijk behandeld, en achtervolgens besloten zich met de voordragt van de Commissie van Finantie tot antwoord op elke aanmerking te vereenigenen tevens vast te stellen de raadsbesluiten tol het verleenen van subsidie over 1857 aan de lluiszilten en Diaconie armen, de Oud Catholijke armen en de Israëlitische armen, tot zoodanig bedrag als daarvoor op de getneenle-hcgroo- ting is uitgetrokken. 3°. Regeling tot beffing van het minerval voor de leerlingen op het Ste delijk Gymnasium. Na delibcratien wordt het hiertoe betrekkelijk raadsbesluit en de verordening op de invordering met algemeene stemmen vastgesteld, luidende als volgt: RAADSBESLUIT regelende de heffing van het minerval voor de leerlingen van het Stedelijk Gymnasium te Ley den. De RAAD der Gemeente Ley den, Gezien art. 238 der Gemeentewet. Heeft besloten Er zal te beginnen met 1 Jannarij 1857, een minerval of schoolgeld geheven worden voor iederen leerling die op het Stedelijk Gymnasium onder wijs geniet. Dit minervaldat verschuldigd is door de ouders of voogden der leer lingen, bedraagt voor hen, die gebruik maken: van de afdeeling A, ingerigt voor hen die daarna de hoogescholen wen- schen te bezoeken, of van de afdeeling B, ingerigt voor hen, die bestemd zijn tot maat schappelijke betrekkingen, buiten den geleerden stand, le klasse jaarlijks de som van 100, en voor hen, die gebruik maken van de afdeeling B, 2C 3e of 4« klasse, jaarlijks de som van 50. Voor de bijwoning der lessen gedurende minder don zes maanden is het minerval over een half jaar verschuldigd. Ten einde dit besluit geene terugwerkende kracht zou uitoefenen, worden de verleende vrijstellingen van het minerval voor een jaar voor den loopen den cursus gehandhaafd. VERORDENING regelende de invordering van het minerval voor de leerlingen op het Stedelijk Gymnasium te Leyden. Art. 1. Het dienstjaar, waarover het minerval geheven wordt, loopt van den 1 September tot den laatsten February, en van den 1 Maart tot den laatsten Augustus. Art. 2. De Rector van bet Gymnasium legt bij den aanvang van elk half jaar aan den Gemeente-Ontvanger eene lijst over, bevattende al de namen der leerlingen, die bij hem tot het ontvangen van onderwijs op het Gymnasium zijn ingeschreven, met opgave onder welke berekening hun minerval behoort. Art. 3. Binnen den loop eener maand na den aanvang van elk halfjaar, of nadat een leerling is opgenomenmoet liet minerval voor het loopende half jaar ten kantore van den ontvanger worden betaald. Waarna de Vergadering is gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van .J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1857 | | pagina 5