KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. Bchoorende bij de Leydsche Courant van 16 Januarij d857iP. dó.) b. den turf, de steenkolen en het brandhout d. de honden. BIJBLAD I». 1. DER -W4«O0C*»M Zitting van 22 Januarij. Tegenwoordig de IIIJ. de Moenvan der Boon MeschTaets van Ameron- gen, Stoffels, Gevers, du Ricu, Ysselsteyn, ten SandeLeembruggen Lisman, lc Poole, Siegenbeek, Hubrecht, Huyser, Kluit, Lnzac en de Voorzitter. Nadat de Voorzitter beeft medegedeeld dat de Heer Olivier kennis heeft gegeven verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonen, worden de Notu len van de vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. De Burgemeester deelt mede: 1°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuidholland van den 23 December des vorigen jaars, houdende uilnoodiging om voort te gaan met de vaststelling der reglementen van instellingen van weldadigheid, ook zelfs hangende het geschil omtrent de rangschikking van eene dezer. En is deze aangenomen voor kennisgeving en besloten deze in de eerst volgende vergadering te behandelen. 2°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuidholland 24 Decem ber jl. waarbij wordt goedgekeurd het raadsbesluit van den 22 bevorens, houdende vergunning tot wederopzeggens toe aan J. D. Barnsteyn, tot ver grooting van een kelderluik voor zijn huis Wijk IV, N°. 256, tegen eene jaarlijksche recognitie van 60 Cents. 3°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuidholland van den 31 December 11., houdende mededeeling dat de beslissing omtrent de hegrooling over 1857 is verdaagd, doch in afwachting der goedkeuring tot op de helft der daarbij uitgetrokken sommen kan worden uitgegeven, behalve op die pun ten waaromtrent bij de nota van aanmerkingen bedenkingen zijn gevallen. 4°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuidholland van den 31 December jl. waarbij worden goedgekeurd de raadsbesluiten van den 27 be vorens, tot de onderhandsche aanbesteding aan H. Filippo van hel reinigen en onderhouden der kolken, en tot de onderhandsche verhuring van een huis aan de Mare aan N. Verboog. En zijn deze aangenomen voor kennisgeving. 5°. Eene missive van den Staatsraad Commissaris des Konings van den 7 dezer maand, waarbij wordt medegedeeld de nota van bedenkingen op de begrooting van 1857. En is besloten deze, met het daarbij gezegde rapport van Burgemeester en Wethouders, te stellen in handen van de Commissie van Finantie ten fine van berigt en raad. De Burgemeester legt over: 1°. Concept-Verordeningen in zake plaatselijke belasting op: a. het Stedelijk Gymnasium c. de boter 2°. Staten van begrooting voor 1857 van Mp. Regenten der R. C. Armen en van het Wees- en Oudeliedenhuis. Besloten deze stukken ten fine van berigt en raad te stellen in handen van de Commissie van Finantie. 3°. Rapporten van de Commissie van Finantie en van Commissarissen dezer Stads Bank van Leening, op de aanvrage van Begenten van het Evan gelisch Lulhersch Wees- en Oudeliedenhuis om een renteloos voorschot uit gezegde bank. 4°. Voordragt van Diakenen der Nederduitsch Hervormde gemeente tot be noeming van een Regent voor het Minnehuis. 5°. Register van stukken aangaande de heerlijkheden, op het archief aanwe zig, opgemaakt door Jhr. Rammelman Elsevier. Besloten deze stukken ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. 6°. Adressen van H. W. Keuls en J. II. van der Hoek, tot het bezetten van de straat. 7°. Adres van D. Veilbrief tot afschrijving eener recognitie. In handen van Burgemeester en Wethouders ten fine van berigt en raad. 8°. Request van P. Fonteyn tot het gebruik van een gedeelte gronds in de Verwerstraat. In handen van de Commissie van Fabricage ten fine van berigt en raad. 9°. Een bezwaarschrift van H. N. Brouwer op zijnen aanslag in de plaat selijke directe belasting. Besloten hierop over te gaan tot de orde van den dag en inmiddels neder te leggen ter inzage van de leden in de leeskamer. 10°. Adres van den Kerkeraad der Nederduitsch Hervormde Gemeente, houdende bezwaren tegen de voorstellen tot besparing van kosten op het onderwijs door de Plaatselijke Schoolcommissie gedaan. Nedergelegd ter inzage van de leden in de leeskamer. 11°. Verslag omtrent het Caeciliae Gasthuis over 1856. En is dit aangenomen voor kennisgeving en gedurende 14 dagen in de leeskamer ter inzage van de leden nedergelegd. 12°. Voorstel van het lid J. B. de Moen, tot adhaesie aan het adres van den Gemeenteraad van Haarlemomtrent de vrijstelling der Zegelgelden van den Burgerlijken Stand. Besloten dit aan te houdenals bchoorende tot een onderwerp op heden aan de orde van den dag gesteld. De Burgemeester stelt aan de orde van den dag: 1°. De voordragt van de Plaatselijke School-Commissie tot besparing van kosten van het lager onderwijs, waaromtrent de stemmen in de vorige ver gadering hebben gestaakt. En is bij 12 tegen 4 stemmen, zijnde die van de leden Taets van Ame- rongen, du RieuYsselsteyn en ten Sande, hebbende de Heer Siegenbeek als lid dier Commissie zich buiten stemming gehouden, besloten deze voor dragt ten fine van berigt en raad te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders. Zijnde voorts nog goedgevonden hierbij tevens te voegen het sub n°. 10 op heden overgelegde stuk. 2°. Adres aan Z. M. den Koning, tot verkrijging eener bijzondere wet op het gemaalwaarbij dit middel met 2 zou worden verhoogd. En is dit na deliberatie met 16 legen 1 stemmen, zijnde die van het lid de Moen vastgesteld. 3°. Adres aan ZM. den Koning, dat elke gemeente de verpligting worde opgelegd tot heffing van 150 opcenten op het gedistilleerd. En is dit na deliberatie met algemeene stemmen vastgesteld, gelijk mede het voorstel van het lid Taets van Amerongen lot het zenden van een af schrift van dit adres aan de Tweede Kamer der Staten Generaal. 4°. Voorstel van Burgemeester en Wethouders, tot adhaesie aan het adres van den gemeenteraad van Haarlem, omtrent de vrijstelling der Zegelgelden van den Burgerlijken Stand, waartoe mede behoort het onder n°. 12 op heden overgelegde stuk van den Heer J. B. de Moen. En is na deliberatie met algemeene stemmen dienovereenkomstig besloten. 5°. Adres van Ca. Ma. Dozy, om het gebruik van een open erf gelegen ne vens het haar toebehoorend huis Wijk 6 N°. 193. Conform het rapport van de Commissie van Fabricage is met algemeene stemmen besloten haar dit verzoek toe te staan, behoudens in achtneming der daarbij gestelde bepalingen en betaling eener jaarlijk>che recognitie van 6. 6°. Adres van 11. Plomp en II. Disselkoen, olieslagers onder I.eyderdorp, strekkende tot het leggen eener brug van hunnen grond op den weg aan de lage Rijnzijde. Overeenkomstig het rapport van de Commissie van Fabricage is met alge meene stemmen besloten hun dit verzoek tot wederopzeggens toe, toe te staan, behoudens in achtneming der daarbij gestelde voorwaarden. 7°. Adres van II. J. Wuilleinin en H. J. Steenbergenwaarbij deze ver zoeken het gratis gebruik der Gehoorzaal tot het geven van een Militair Assaut ten behoeve der algemeene armen. Met algemeene stemmen is dit verzoek overeenkomstig het rapport van Bur gemeester en Wethouders toegestaan. Door het lid Leembruggen wordt voorgesteld de op heden onder N°. 1 over gelegde verordeningen te doen drukken. En is hiertoe met 14 tegen 3 stemmen, zijnde die van de leden Lisman, le Poole en van der Boon Meschbesloten. Waarna de vergadering is gesloten. Te Leyden ter Roekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1857 | | pagina 5