Btirgcvlijfee ondat de Paus de gelegenheid hehbeden Vorst mondeling te bedanken voor de vrijheid, welke hij aan de Katholieke kerk in Oostenrijk geschonken heeft Ook moet er bevel zijn gegeven tot het maken van toebereidselen voor zijne ontvangst. Uit Weenen wordt echter geschreven dat de Keizer niet naar Rome zal gaan, maar den Paus te Loretto zal ontmoeten. jlen verzekert dat de Keizer van Oostenrijk te Milaan het besluit zal teekenen, waarbij de Aartshertog Maximiliaan tot Gouverneur-Generaal van het Lombardysch-Venetiaansch Koningrijk wordt benoemd. Er is ook sprake dat hij den titel van Onder-Koning voeren en beurtelings te Milaan en te Venetie zal wonen. ])e Keizer van Oostenrijk heeft te Venetië wederom 2 personen bege nadigd, die wegens majesteitskwetsing, de een tot zeven-, de ander tot viermaandelijksche kerkerstraf, veroordeeld waren. Ook te Modena is aan 7 wegens hoog verraad veroordeelden hun nog overige straftijd kwijtgeschol den. 1IU. MM. zijn reeds van Venetie naar Padua vertrokken. PRVISSEN. BERLIJN, 6 Januarij. Re Amerikaansche Gezant te Bern, de Heer Fay, heeft een onderhoud met den Koning gehad dat 2 uren geduurd heeft en waarbij ook de Heer von Manteuffel tegenwoordig was. Naar men zegt heeft de Koning ver klaard, dat aan den eersten eisch, de vrijlating der gevangenen, moest toegegeven worden, en dat alsdan een afstand zijner regten op Neufclialel Kon volgen. De Koning heeft den Nederl. Gezant, Baron Schimmelpenninck van der Oye, ten gehoore ontvangen. Gelijktijdig met den Prins van Pruissenis de Hertog Bernhard van Saksen Weimar, sedert Generaal bij het Nederlandsche leger, in de dienst zijns lands gelreden. Terwijl dit jubel bij het Weimarsche Hof in stilte herdacht werd, heeft het corps Officieren des regerenden Groot-Hertogs, met dien Vorst zeiven aan het hoofd, voor den waardigen jubilaris een prachtvol calligrafiseh adres doen vervaardigen, tot overbrenging waarvan de Opperstalmeester des Groothertogs naar 's Gravenhage is vertrokken. De uitvoer van paarden naar Staten die niet tot het tolverbond be- hoorenis verboden. Te Keulen hebben 2 graanhandelaren hunne betalingen moeten schor sen, de een met een tekort van 60,000, de ander met een van 100,000 daalders. Er is echter uitzigt op eene schikking. Uit Zweden wordt gemeld dat aldaar in de Kamer der Geestelijkheid door een lid een voorstel is gedaan, waarbij, onder voorwendsel van de kerkelijke tucht te handhaven, eene wezentlijke godsdienstige inquisitie wordt ingevoerd. Hoewel hevig bestreden, was het toch aangenomen. Het is echter te verwachten dat de overige Kamers het zullen verwerpen. Men ziet hieruit dat het Koning Oscar niet tot verwijt kan strekken, als hij niet doortast in 'tverleenen van volledige godsdienstvrijheid, daar hij met hevigen tegenstand heeft te kampen. OOSTENRIJK. WEENEN, 5 Januarij. De Maarschalk Radetzky moet reeds zijn verzocht ontslag hebben ver kregen, begeleid van een zeer vleijend schrijven van den Keizer. Hij zal een jaargeld van 60,000 11. blijven genieten en het vrije gebruik van de villa Reale hebben. Graaf Gyulay zal als Bevelhebber van het tweede le gercorps in zijne plaats optreden. RU S L ANI Bij besluit des Keizers is in den toestand van de Joden in dit rijk weder eenige verzachting aangebragt. Tot hiertoe waren zij verpligt, in afwach ting eener nieuwe volkstelling, het hoofdgeld voor onvermogende, uillandige en overleden geloofsgenooten te betalen. Deze verpligting is opgeheven. De Grootvorst Constantijn is over Warschau naar Berlijn vertrokken, alwaar hij op 10 Januarij moet aankomen. Van daar zal hij naar Nice gaan om de Keizerin-Weduwe te bezoeken. Het zal van den loop der om standigheden afhangen of hij Parijs zal bezoeken. Op 26 Dee. is te Petersburg met veel plegtigheid de eerste steen ge legd voor het gedenkteekendat in die stadop het plein nabij de Blaauwe brug, tegenover de Isaacskerk, voor wijlen Keizer Nikolaas zal worden opgerigt. Verscheidene Officieren der Russische zeemagt hebben verlof gevraagd en bekomen om zich naar Frankrijk te begevenen aldaar de Rijks-inrigtin- gen voor de zeemagt te bezigtigen. Eenige Officieren van de landmagt heb ben mede verlof bekomen om zich naar Algerie te begeventen einde aldaar den voorgenomen veldtogt tegen de Kabylen bij te wonen. Op 27 December werden de voornaamste stralen van Warschau voor het eerst met gas verlicht, en vóór den herfst zal die geheele hoofdstad in het genot dezer wijze van verlichting zijn. TURK ÏE. In het Ministerie hebben wederom eenige veranderingen plaats gehad. 5000 man troepen zijn naar de Grieksche grenzen gezonden, om de rooverijen in die streken tegen te gaan. Te Athene en te Megara zijn wederom 11 roovers ter dood gebragt. De expeditie ter opsporing van de bronnen van den Nijl, die onder het opzigt van Graaf d'Escayrac de Laulure zou plaats hebben, is thans voor goed aan den Franschen Luitenant Aubaret toevertrouwd. De gelden door den Onder-Koning van Egypte voor die expeditie toegestaan (300,000 fr.), zijn nu reeds verbruikt, hoewel de leden Cairo nog niet hebben verlaten. 23lste Staats-Lotcrij. Trekking der Vierde Klasse. 2dc Trekking. N°. 16568 een prijs van 5,000. N°. 14914 een prijs van ƒ1,500. N». 1064 een prijs van ƒ1,000. 3de N°. 2076 een prijs van 25,000. N°. 1569 een prijs van 1,000. STADS BERIGTEN. JVationale Jflilitie. Ligling van het Jaar 1857. Oproeping tot de Inschrijving. BURGEMEESTER in WETHOUDERS van LEYDENgezien hebbende art. 51, 52, 53, 56, 57, 60 tot 68, en 166 der wet van den 8sten Januarij 1817, als mede art. 5 der wet van 27ste0 April 1820 Doen te weten, dat de inschrijving voor de iigting der Nationale Militie van dit jaar, geschieden moet voor hen, die geboren zijn in het jaar 1838. Dat alle Ingezetenen zonder onderscheid, welke redenen tot vrijstelling van de dienst zij ook zouden mogen hebben, en of zij tegenwoordig of afwezend of al dan niet in Militaire dienst zijn, verpligt zijn zich te doen inschrijven; dat Ouders, Voogden of Bloedverwantsnin deze, voor hunne naastbestaanden of pupillen, mits gaders Regenten van publieke Gestichten, voor de onder hun beheer staanden, de belangen moeten behartigen, door de bij de wet gevorderde opgave te doen, en daarvoor verantwoordelijk zijn. Dat onder de Ingezetenen ten deze ook worden gerekend de vreemdelingendie den zetel van hun vermogen of hun verblijf in het Koningrijk zijn komen vestigen; alzoo zij, even als de Inboorlingen, verpligt zijn mede te werken tot de gemeenschappe lijke verdediging van den Staat, welke hun veiligheid en bescherming verleent. En roepen dien ten gevolge op, alle dein de termen vallende Ingezetenen, om te compareren in een der vertrekken van het Raadhuis: Op Maandag den 12 Januarij 1857, Des voormiddags van 10 tot 3 ure, de bewoners van Wijk 1, 2 en 3. En die van het buiten-territoir der Gemeente. Op Dingsdag den 13 Januarij 1857, Des voormiddags van 10 tot 3 ure, de bewoners van Wijk 4 en 5. Op Woensdag den 14 Januarij 1857, Des voormiddags van 10 tot 3 ure, de bewoners van Wijk 6. Op Donderdag den 15 Januarij 1857, Des voormiddags van 10 tot 3 ure, de bewoners van Wijk 7 en 8. Vermanende Burgemeester en Wethouders voornoemd wel uitdrukkelijk de belang hebbenden, zich, door getrouwelijk op te komen, vrij te waren legen de nadeelige gevolgen, welke uit nalatigheid in deze onvermijdelijk zouden voortvloeijende bo ven opgegeven tijdsbepaling ir. het oog te houden, en bij de inschrijving zich te voorzien van hunne geboorte-akten alsmede schriftelijk op te geven hunne woon plaatsen, en het wijk en nommer hunner huizen, ten einde hierdoor voor te komen de onaangenaamheden, welke voor de ingeschrevenen volgen moet uit eene verkeerde spelling van den naam of een abuis in de opgave der woonplaatsen, waardoor dik wijls de ingeschrevenen te vergeefs worden gezocht bij oproepingen, welke voor hun wezcntlijk belang gedaan worden. Zullende er, van heden af, ter Secretarie geva ceerd worden ter afgifte der geboorte-akten, voor diegenen, welke binnen deze Ge meente zijn geboren, 's morgens van 10 tot 3 ure. En zal deze door aanplakking en plaatsing in de Leydsche Cour. worden afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leyden3 Januarij 1857. VAN LIMBURG STIRUM, Burgemeester. v. PUTTKAMMER, Secretaris. En is biervan afkondiging geschied waar het behoort den 3d™ Januarij 1857. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Leyden VAN LIMBURG STIRUM, Burgemeester. v. PUTTKAMMER, Secretaris. Van den 1 tot en met den Januarij XSSI?. BEVALLEN S. Tenhaaff, Z. A. van Rijn geb. Mieloo, D. M. J.Smit, geb. van WijkD. A. van Hofwegen geb. van BemmelZ. L. van Leeu wen geb. FakkelZ. M. Laman geb. OverduinD. J. Doorneveld geb. Ligtvoet, Z. S. Susan, geb. Miloo, Z. K. van Leeuwen geb. Spaander man, D. C. Wolff, geb. Schreurs, D. M. Vermont, geb. Regeer, D. J. Otgaar, geb. Kors, Z. J. Elshof, Z. tweel. L. Rijgersveer, geb. Gail- laardZ. C. Zirkzee, geb. van Eyk, D. J. Slikkelorum geb. BeyZ. M. Laman, geb. de Vroede, D. J. M. llouweling, geb. Rijken, Z. S. Se- gaar, geb. Goebertus, D. M. C. Schrellen geb. van Kleef, D. W. Zitman geb. MieremetZ. levenl. A. M. M. Franchimon geb. VerbruggeZ. M. van LeeuwenD. M. van Leeuwen Z. levenl. J. van der Laaltengeb. Berg man D. A. E. S. Tragogeb. KresD. J. C. Hanselaargeb. DukZ. K. Driebergen, geb. Boudewijns, D. S. S. A. van Wetering, geb. Wunder, Z. S. Dnyverman geb. de HaanD. P. Overdijkgeb. Tijssen D. M. G. Bcntz, geb. Overdijk, D. J. deFey,geb. KarlieD. M. S. Schouten, geb. van den Berg, C. Parmentier, geb. Hopman Z. GEHUWDH. den Hoedt, Jm. en M. E. Tiemeyer, Jd. J. van der Putten Jm. en C. Hensen, Jd. OVERLEDENW. van Steenbergen, 92 j. H. Planjer, 44 j. J. A. KrantzD., 4j. J. van der Weyden, Z.2 m. L. Bleiswijk, geb. van der Linde, 74j. A. 11. Onderwater, D.7m. J. M. Paradijs, D.2j. en5m. Willemina Vooys22 j. II. van Toorn 33 j. E. de Haas,D.Ij. en 5m.— J. W. Dirkzwager, 23 j. 11. van Kleef80j. G. van Pelt, 61 j. A. G. Bonte, D.13 d. A. van den Akker, Z.3j. en 8 m. F. M. van der Kamp, D.1 j. en 9m. J. van derReydcnD., 2 j. J. M. Overdijkgeb. Noothoorn, 84 j. N. G. LangezaalZ.lj. en 16 d. J. Zoek, geb. Molles84 j. C. Verlind 63 j. J. Moene, geb. Meyer, 59j. J. J. vanderKley, Z.,5m. H. Lasschuyt, D.2 j. en 6 m. J. Werther, Z.2 j. ARVERTENTIEN. Mijne geliefde Echlgenoote S. S. A. WUNDER, beviel heden voorspoedig van eenen ZOON. Leyden, 4 Januarij 1857. W. van WETERING. Heden beviel zeer voorspoedig van eene DOCHTER, Vrouwe EMMA von FORCKENBECKgeliefde Eehtgenoote van Leyden 7 Januarij 1857. LOUIS DRIESSEN. Na eene langdurige ziekte overleed beden, nog zeer onverwachts, mijn Echtgenoot de Heer G. van PELT. Leyden, 3 Januarij 1857. M. HERDINGIIWed. G. van Pelt. Eenige Kennisgeving.

Leydse Courant | 1857 | | pagina 3