KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN, (Behoorende bij de Leydsche Courant van 3d December d8562f°. d57.) UIJKLIO I!0. 33*. DER »9o-000* Zitting van 30 December. Tegenwoordig de H. H. van der Boon Mesch, le Poole, de Moen, Lisman, du Kieu, Luzac, Krantz, Siegenbeek, Huyser, Hubrecbt, Ysselsteyn, ten Sande, Gevers, Sikkel Groos, van der Hoeren en Stoffels. Door ongesteldheid van den Burgemeester wordt het voorzitterschap waar genomen door den Wethouder Stoffels. De Voorzitter deelt mede dat de H. H. Bncaille en Leembruggen kennis hebben gegeven verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonenwaarna de notulen van de vorige vergadering zijn gelezen en goedgekeurdnadat echter het lid de Moen verklaard heeft niet tegen de belasting op de honden te hebben gestemden zulks dienovereenkomstig is geredresseerd. De Voorzitter legt over 1°. Een adres van J. van der Waals, om een gedeelte van de straat voor zijne woning te mogen bezetten. Gesteld in handen van Burgemeester en Wethouders ten fine van berigt en raad. 2°. Een adres van B. Kok, houdende bezwaar tegen zijnen aanslag in de plaatselijke directe belasting. Hierop overgegaan tot de orde van den dag en inmiddels ter visie van de leden in de leeskamer nedergelegd. 3°. Rapport van Burgemeester en Wethouders op het voorstel van het Raadslid Dr. C. W. H. van Kaalhoven omlient de kolken en riolen. 4°. Een concept-adres aan Z. M. den Koning omtrent de helling van 150 opcenten op het gedistilleerd. Besloten deze stukken ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. De Voorzitter stelt aan de orde van den dag 1°. Benoeming van een lid in de Plaatselijke School-Cotnmissie. Nadat de H. H. Huyser, Huhrecht en Gevers waren aangewezen, om met den Voorzitter het bureau van stemopneming uit te maken is men lot de stemming overgegaan, en blijkt het hij 15 stembillellenovereenkomende met het getal aanwezige ledendat zijn uitgebragt op den Heer Prof. J. de Wal 14 stemmen, terwijl een billet blanco is gelaten. Is alzoo benoemd Prof. Johan de Wal. liet lid van der Hoeven komt ter vergadering. Op voorstel van het lid de Moen, wordt met algemeene stemmen goed gevonden het 6C aan de orde van den dag gestelde punt als nu te behan delen en alzoo: 2°. Benoeming cener Commissie van onderzoek in zake het verzoek van N. Verboog, gewezen poortier aan de Mare poort, om schadeloosstelling. Tot stemming hiervan overgaande, blijkt het bij een getal van 16 stembillettenovereenkomende met dat der aanwezige leden, dat zijn uitge bragt op de H. H. Lisman 8, Siegenbeek 8, Gevers 7, Huyser 7, Luzac 6, Sikkel Groos 3, Hubrecht 3, Krantz 2, de Moen, van Kaalhoven, Olivier, en le Poole ieder ééne stemmen. Niemand alzoo de vereisebte meerder heid van stemmen op zich vereenigd hebbende, is men tot eene tweede vrije stemming overgegaan, terwijl het lid Siegenbeek verzocht heeft buiten stem ming le blijven, en blijkt het bij 16 stembillellen dat hierbij zijn uitge bragt op de II. II. Huyser 11, Gevers 10, Lisman 9, Luzac 7, Sikkel Groos 2, Hubrecht 2, Siegenbeek 2, van Kaathoven Krantz, Olivier, de Moen en dn Rieu ieder ééne stemmen. Zijn alzoo tot leden dezer Commissie benoemd de II. II. Huyser, Gevers en Lisman. 3". Rekening van de Plaatselijke School-commissie over 1855. En gelet op bet rapport van de Commissie van Finantie. Is met algemeene stemmen goedgevonden, nadat de HH. Siegenbeek en van der Hoeven, als leden dezer Commissie, ingevolge art. 24 der wet van den 29 Junij 1851 (Stbl. n°. 85), de vergadering voor eene wijle tijds hadden verlaten, deze rekening op te nemen en goed te keuren, nadat alvo rens de daarbij overgelegde staat van af- en overschrijving tevens was goed gekeurd. In ontvang tot f 12280.055, in uitgaaf tot 13398.54 en alzoo sluitende met een nadeelig saldo van 1118.485, hetgeen bij de rendanten in eene volgende rekening in uitgaaf zal worden geleden. 4°. Voorstel van de Plaatselijke School-Commissietot besparing van kosten voor het lager openbaar schoolonderwijs, bestaande hoofdzakelijk in de opheffing der school voor minvermogenden op de Haarlemmerstraat, van die als proef- bewaarschool daargesteld aan het Pieterskerkplein en van de armschool in de Schcislraat. Na deliberalien hierover, wordt door het lid Lnzac voorgesteld, dit voorstel als nog te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders, ten fine van berigt en raad, en worden hieromtrent 7 stemmen vóór en 7 stemmen tegen uitgebragt, hebbende de leden Siegenbeek en van der Hoeven zich buiten stemming gehoudenzoodat bij het staken der stemmen over deze zaak in eene volgende vergadering andermaal zal moeten gestemd worden. 5". Rekening van het Minnehuis over 1854. Gelet op het rapport van de Commissie van finantie, Is met algemeene stemmen goedgevonden deze rekening op te nemen en goed te keurennadat alvorens de daarbij overgelegde staat van af- en overschrijving tevens was goedgekeurd. In ontvang ad 19068.045. In uilgaaf ad ƒ19068.205; en alzoo sluitende met een nadeelig saldo van .16. hetgeen bij de rendanten in eene volgende rekening in uitgaaf zal worden geleden. - 6°. Rekening van het Minnehuis over 1855. Overeenkomstig de conclusie van het rapport van de Commissie van finan tie, is met algemeene stemmen besloten deze rekening niet goed te kenren, maar onder mededeeling van een afschrift van het rapport dier Commissie, deze rekening aan Regenten van bet gesticht terug te zenden, ten einde deze dienovereenkomstig te wijzigen. Waarna de vergadering is gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1856 | | pagina 98