ALGEMEENE POLITIE-VERORDENING BIJVOEGSEL, hehoorende tot de Leijdseke Courant van Vrijdag 624 October ÓS56. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN doen te weten, dat door den Raad dier Gemeente, in zijne Vergadering van den 9 October jl., is vastgesteld de volgende voor de gemeente E, E Y ES» E JV, EERSTE HOOFDSTUK. op de verdeeling der gemeente in wijken en gebuurten en op het bestuur van deze, EERSTE AFDEELING. Van het grondgebied der gemeente en zijne verdeeling. Art. 1. Het grondgebied der gemeente strekt zich uit tot den kring der Stads singels en hunne sloolen met al wat daar binnen gelegen is, benevens a. de gebouwen, tuinen en bleekerijen buiten de Mare en Rijnsburgsche poorten, van den Marendijk tot omtrent de Pestbuis- laan, zijnde de voormalige builenvrijdom dezer stad, aldaar bekend geweest onder wijk IX, numero 14 tot 37 ingesloten, laatst begrepen geweest onder de ge meente Oegstgeestzijnde bij het kadaster bekend snb sectie A, N°. 137 tot en met 153, 156 en 157, 159 tot en met 167, 179, 182 tot en met 189, 195 en 196, 198 tot en met 200, 202, 204, 207 tot en met 211, 213, 240, 259 tot en met 273, 281, 285, 286, 288 tot en met 295, 297, 298, 302 tot en met 305, 308, 315 lot en met 317, 328, 329, 335, 336, 338, 342 tot en met 346, 354 tot en met 356. b. bet plein buiten de Zijlpoort van de singelgracht tot aan bet eerste bruggetje in den weg, benevens dat gedeelte water daarnevens gelegen, doorgaans gebruikt tot leg plaats der Friesche turfschepen, te voren begrepen ge weest onder de gemeente van Ley derdorp, bij het ka daster bekend sectie A, N°. 217, 220 en 221. c. het plein buiten de Wiltepoort van bet Paardenwed tot het midden der sloot, gelegen aan den ooslelijken kant van een tuin van den lieer Keun (thans Ds. C. R. Bent- fort), begrepen geweest onder de gemeente van Soe- terwoude, kadaster sectie A, N°. 232. Art. 2. De gemeente is verdeeld in negen wijkendie weder in negen en dertig afdeelingen, gebuurten genaamd, gesplitst zijn. Art. 3. Wijk I heeft twee zulke afdeelingen of gebuurten, loopende de eerste gebuurte van de Noordeindsbrug langs de westzijde van het kort Rapenburg, de zuid zijde van het Galgewater, deWeddesteeg (beide zijden), den nedergelegden vestwal, de zuidzijde van deGroen- hazengracht, de Doelengracht oostzijde, de Doelen steeg, het Rapenburg tot aan de Noordeindsbrug en bevattende het Noordeinde, de Yalkesteeg, de beide Sloppen, de Witte Poort, het Bolwerk, de Sliksteeg, de Zwijnhoornsteeghet Zand of de Varkenmarkt en de Groenhazengracht (beide zijden); de tweede van de Doelenbrug aan het Rapenburg langs de noordzijde van de Doelensteeg (met de huizen van de getrouwde militairen); voorts langs het Rapenburg tot aan de Vliet, de Vliet westzijde tot aan de vest, de Bakker- steeg (beide zijden), de geamoveerde Blaauwesteegde Doeienachtergrachtde Nonnensteeg aan beide zijden tot aan het Rapenburg en bevattende de buizen op de Doelengracht westzijde, de Meutjessteeg, de Zegersteeg en de Cellebroersgracht (beide zijdeo). Wijk II heeft twee zulke afdeelingen of gebuurten, loopende de eerste van het Rapenburg aan de Vliet, langs de oostzijde van de Vliet lot aan den vestwal, langs den vestwal tot aan de Koepoort en voorts tot aan de Stadspoort tegenover de Garenmarkt, deGarenmarkt westzijde, de Raamsleeg noordzijde, de Koepoortsgracht westzijde, het Rapenburg zuidzijde tot aan de Vliet en bevattende de Molensteeg, de Kampersleeg, deConscien- tiestraat, de Kijfhoekstraat tot aan de Stadspoort op de Garenmarkt, de Sint Jacobsgracht, de Garenmarkt west zijde, de twee Raamstegen noordzijde, de Koepoortsgracht oost-en westzijde; de tweede van de Stadspoort tegen over de Garenmarkt, langs de Hoefstraat of Kijfhoek tot aan de Zijdgracht, achter den korenmolen de Oran jeboom om, naar de Binnenvestgracht, deze langs tot aan de achterste Kraaijerstraat, de westzijde van deze straat, de noordzijde van het Levendaal tot aan deGaren markt, en deze aan de oostzijde tot aan de Kijfhoekstraat, en bevattende de korte Raarnsteeg, de Zijdgracht, de Kalverstraat, de Geeregracht, de Geerestraatde Klik- straat, de Gorstenstraat, de Haverstraat, de Zwanen- burgsteeg en het Berkendaalsteegje. Wijk III heeft vier zulke afdeelingen of gebuurten, loopende de eerste van het Levendaal, de oostzijde van de achterste Kraaijerstraat, langs de Binnenvestgracbt den hoek om tot aan het Levendaal, langs de noordzijde van het Levendaal tot aan de Kraaijerstraat, en bevattende de Pakslraat, de achterste Rijnstraat, de middelste Gor sten- en Haverstratende tweede van de brug voor de Kraaijerstraatlangs de noordzijde van den Nieuwen Rijn, langs de Binnenvestgracht, de zuidzijde van het Levendaal, de oostzijde van de Kraaijerstraat tot aan den Nieuwen Rijn, en bevattende de Hoogewoerd, de Rijn- stralen en de Bolwerkstraatde derde van de brug voor de Kraaijerstraat, deze langs de westzijde, voorts het Levendaal zuidzijde, de Sint Jorissteeg oostzijde, de Watersteeg oostzijde, den Nieuwen Rijn tot aan de Kraaijerstraat en bevattende de Hoogewoerdde beide Waterstegen, de Kraauwelsteegde Wielmakersteeg, de Vrouwensleeg en de Spilsteeg; en de vierde van de brug voor de Watersteeg, deze langs de westzijde, de westzijde van de Sint Jorissteegde zuidzijde van het Levendaal, de noordzijde van het Steenschuur, het Gangetje, de noordzijde van den Nieuwen Rijn tot aan de Watersteeg en bevattende de Kaardensteeg, de Bar- barasteeg en de Slinksteeg. Wijk IV heeft vijf zulke afdeelingen of gebuurten loopende de eerste van de Hoogewoerdsbrug langs de zuidzijde van hel Gangetje, de oostzijde van de Boter markt en Vischmarkt, de zuidzijde van de Maarsman- sleeg en Pieters Kerk Choorsteeg, de westzijde van de Langcbrug, de zuidzijde van het Steenschuur tot aan de Breedestraat, en bevattende de Breedestraat, deMos- terdsleeg, de Choorlammersteeg, de Torensteeg, de Koornbrugsteegde Kapelstraat, de Wolsleeg, de Ke- telboetersleeg, de Plaatsteeg en de Boomgaardsteeg; de tweede van het kruis op de Langebrug, de zuidzijde van de Pieters Kerk Choorsteeg langs den inhoek tot aan de Nieuwsleeg, de zuidzijde van de Kloksteeg, langs de zuidzijde van het Rapenburg, de westzijde van de Langebrug tot aan de Pieters Kerk Choorsteeg, en bevattende de Nieuwsleeg, de Heerensteeg, de Salo- monsteeg, de Scbeepmakersteeg en de Zonneveldsteeg; de derde van de brug aan de Kloksteeg, deze langs de noordzijde, achter om de Pieters Kerk, langs de west zijde van de Pieters Kerkstraat en Pieters Kerkgracht de zuidzijde van de Langebrug, de oostzijde van het Rapenburg tot aan de Kloksteeg, en bevattende de Pa pengracht, de Houtstraat, het Geregt, de Muskadel- steeg, de lange Schoolsteeg, de Lokhorstraat en de huizen rondom de Pieters Keik; de vierde an bet Rapenburg aan de Langebrug, deze langs de zuidzijde, de Pieters Kerkgracht en straat oostzijde, de bogt van Guinee, de noordzijde van de beide Pieters Kerk Choor- stegende zuidzijde van de Breedestraat, de oostzijde van het Rapenburg tot aan de Langebrug, en bevat tende de Papenslraat en korte Schoolsteeg, de Mooija- piksteeg, de Diefstegenhet Kuipersteegje en de Arend Roelandsteeg; en de vijfde van het kruis op de Breedestraat langs de noordzijde van de Maarsrnansteeg den Rijn, de Aalmarkt en Boommarkt, de oostzijde van hel Kort Rapenburg, de noordzijde van de Breedestraat tot aan de Maarsrnansteeg, en bevattende de Mande- makersteegde Vrouwensteegde goudeu Leeuwpoorl en de Kabbeljaauwsteeg. Wijk V heeft vijf zulke afdeelingen of gebuurten, loopende de eerste van den hoek langs het Galgewater, langs de Morsch- en Rijnsburger Poorten, de Binnen vestgracbt, de westzijde van de IJzerengracht, de Bees tenmarkt, de Steenstraat, het korte Galgewaler tot aan den hoek, en bevattende de Klei- of Galgstraat, de Smitssteeg, de Kruisstraten, de Narmstraten, de Steen straat, deS'. Aagtenstraat en de beide molens op den vest wal; de tweede van den hoek aan de IJzerengracht, langs den Ouden Singel, de westzijde van de Mare, de noordzijde van de Binnenvestgracht, de oostzijde van de IJzerengracht tot aan den Ouden Singel, en bevattende de Fokkestegen, de Scheistraten, de Prinsensteeghet Wijkslraalje en den molen de Valk; de derde van den hoek aan de Mare langs den Ouden Singel, de westzijde van de Volmolengrachten, de Binnenvestgracht, de oost zijde van de Mare tot aan den Ouden Singel, en bevat tende de Westvolmolensteeg, de Spek- of Varkesteeg, de Rijneveststeeg en de huizen op den vestwal; de vierde van den hoek aan de Volmolengracht, voorts den 1

Leydse Courant | 1856 | | pagina 67