KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. DER Behoorende bij de Leydsche Courant van 6 October Ó856JY°. d20.) <yoooofj!iC-QO<K> Zitting van 2 October. Tegenwoordig dc HH. van der Boon Mesch, Bucaillc, de Moen, Stoffels, Kluit, Olivier, YsselsteynLeembruggen, van Kaalhovcn, ten Sande, Hubrecht, Ie Poole, Huyser, Driessen, Lisman, Cock, van der Hoeven, Lurac en de Voorzitter. De Burgemeester deelt mede dat de Heer du llicu kennis beeft gegeven verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonen. De Notulen van de vorige vergadering zijn gelezen en goedgekeurd. De Burgemeester deelt mede: 1°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuidbolland van den 17 September jl.houdende goedkeuring van de rekening der dienstdoende Schutterij over den jare 1855. 2°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuidholland van den 23 September dezes jaars, waarbij liet kohier en bet 1st0 suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting 1856 worden goedgekeurd. 1°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuidbolland van den 25 September jl.houdende goedkeuring der raadsbesluiten van den 22 bevorens a. Tot den verkoop van de heerlijkheid Leyderdorp met den aankleve van die. b. Tot het vcrleenen van vergunning tot wederopzeggens toe aan B. Corts c. s. Bestunrders eener bijzondere school der l'te klasse, om den ingang der school daarbij bedoeld, voor uit te brengentegen eene jaarlijksche recognitie van ééne Gulden. c. Tot het lot wederopzeggens toe in gebruik geven aan J. l'lattcel van het daarbij bedoeld erf, tegen eene jaarlijksche recognitie van vijf Gulden. d. Tot het tol wederopzeggens toe vergunnen aan J. C. Zaalberg en Zoon, om een duiker onder de straat te leggen tegen eene jaarlijksche recog nitie van eene Gulden vijftig Cents. Aangenomen voor kennisgeving. Dc Burgemeester legt over 1". Eene missive en suppletoire begrooting 1854 van Bestuurders van het Minnehuis. 2°. Staat van af- en overschrijving van Regenten van bet 11. G. of Armen Wees- en Kinderhuis, dienst 1855. 3". De begrootingen voor 1857, van: Armvcrzorgcrs der Israëlitische armen. h. Gecommitteerden tot de administratie der vereenigde Gast- en Leproos huizen. e. De Stads-Apothcek. 4°. De rekening van de Israëlitische armen over 1855. Besloten deze stukken te stellen in banden van de Commissc van Finantie ten fine van berigt en raad. 5». Een adres van J. L. A. Deserline, Stads-Ilcelmeester, houdende verzoek om continuatie. Gesteld in handen van dc gesubsidieerde armbesturen ten fine van berigt en raad. 6°. Verordeningen regelende de heffing en invordering van een liggeld van vaartuigen en van weegloonen aan de Waag. In handen van de Kamer van Koophandel en Fabrieken ten fine van berigt en raad. De Burgemeester stelt aan de orde van den dag. 1". De voordragt tot wijziging van het raadsbesluit van den 5 Junij dezes jaars, regelende de heffing van belasting voor plaatsen op de onderscheidene markten, naar aanleiding der bedenkingen van den Minister van Binnenland- sclie Zakenmedegedeeld bij dispositie van Gedeputeerde Stalen van Zuidhol land van den 16 September dezes jaars. Gelet op het rapport van de Commissie van Finantie, Is bij de deliberatien, tijdens welke het lid Luzac ter vergadering verschijnt, door het lid van der Boon Mesch als amendement voorgesteld, omtrent de heffing der belasting voor liet graan, erwten, boonen enz. en dat voor de aardappelen te persisteren, zoodanig als zulks bij het besluit is vastgesteld, en dit met redenen omkleed mede te dcelen. Dientengevolge is opzigtens de verlangde gelijkstelling van het markt- geld voor een mud graan, erwten, boonen enz., rnet een mud aardappelen door den Burgemeester in rondvraag gebragt Het voorstel van de Commissie van Finantie, strekkende om voor alle een marktgeld van 2 cents per stuk te heffen. En is dit met 13 tegen 5 stemmen verworpen, hebbende het lid Luzac zich buiten stemming gehouden. Voor hebben gestemd de HII. Ysselstein, Lisman, Cock, van der Hoeven en de Moen. Tegen: de HH. Stoffels, Kluit, Olivier, Leembruggen, van Kaatboven, ten Sande, Hubrecht, le Poole, Huyser, Driessen, van der Boon Mescii, Bucaille en de Voorzitter. 6. De voordragt van Burgemeester en Wethouders om voor alle een markt geld van 1 cent per mud te heffen. Ook dit voorstel is verworpen met 14 tegen 4 stemmen, hebbende het jj lid Luzac zich buiten stemming gehouden. Voor hebben gestemd de 1111. Stoffels, Olivier, Bucaille en de Voorzitter. Tegen: de HH. KluitYsselsteynLeembruggen, van Kaathoventen Sande, Hubrecht, le Poole, Huyser, Driessen, Lisman, Cock, van der Hoeven, van der Boon Mesch en de Moen. c. Het amendement van het lid van der Boon Mesch. En is dit met 15 legen 3 stemmen, zijnde die van de leden Stoffels, Oli vier en de Voorzitter aangenomenhebbende het lid Luzac zich buiten stem ming gehouden. Eindelijk brengt den Burgemeester in rondvraag om de heffing van markt geld voor schuilen en schepen voorkomende onder n°. 2. alinea 6—9 uit dit raadsbesluit te ligten. Dit wordt met algemeene stemmen aangenomen en tévens bepaald dat geene verandering in n°. 6. litt. G. van het besluit zal worden gebragt. Het alzoo gewijzigd Raadsbesluit is vastgesteld. 2°. Voordragt lot het verleenen van een renteloos voorschot aan dc ge meentekas, uit de kas van dc bank van leening, groot 16000.terug te geven zoodra de geldmiddelen der gemeente zulks gedoogen. Gelet op de rapporten van Commissarissen van de Stads bank van leening en de Commissie van Finantie. Is overeenkomstig de voordragt met algemeene stemmen hiertoe besloten. 3°. Voordragt van Burgemeester en AVethouders om het personeel der be ambten bij den ontvanger op het kantoor voorloopig op twee, en de bezol diging voor elk dezes op 600 's jaars te bepalen. Otereenkomstig bet rapport van dc Commissie van Finantie is dienover eenkomstig met algemeene stemmen besloten. 4°. Begrooting van de dienstdoende schutterij over 1857. Overeenkomstig hel rapport van de Commissie van Finantie is met alge meene stemmen besloten deze voorloopig goed te kenren en de toelage uit de gemeentekas te bepalen op 5827. 5°. Rekening van den armverzorger der oud Catholijke Gemeente over 1855. Gelet op het rapport van de Commissie van Finantie, Is met algemeene stemmen besloten deze rekening goed te keuren, in ont vang tot 434.78, in uitgaaf tot ƒ483.27, onder bepaling dat het nadeelig saldo ten bedrage van 48.49 door den rendant zal worden geleden overeen komstig het door hem gedane voorstel. 6°. Voorwaarden van aanbesteding wegens dc levering van licht en brand stoffen van 1 November 1856 lot 31 December 1857. Deze zijn met algemeene stemmen vastgesteld. 7°. A'oorstel van dc Commissie tot huishoudelijke verordeningen, of er binnen deze gemeente eene gezondheidscommissie zal worden benoemd zoo als in Utrecht en Rotterdam reeds beslaat. Gelet op bet rapport van de Commissie benoemd tot het onderzoek of er alhier behoefte aan eene zoodanige Commissie bestaat, Is met algemeene stemmen, nadat de leden Cock en Bucaille de vergade ring hadden verlaten, tot de benoeming eener zoodanige Commissie besloten, en de Commissie tol de huishoudelijke verordeningen uilgenoodigd eene ver ordening te ontwerpen, waarbij de werkkring dezer Commissie wordt om schreven. De leden van der Hoeven, le Poole en Ysselsteyn verlaten de vergadering. Door hel lid van der Boon Mesch wordt een voorstel overgelegd, strekkende tot het invoeren van een ander belastingstelsel, vast te stellen vóór de be handeling der begrooting voor 1857. Is besloten dit ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. De vergadering hierop in eene geslotene zijnde overgegaan, wordt nadat de deuren wederom geopend waren, door den Burgemeester in behandeling gebragt, nadat het lid Luzac de vergadering heeft verlaten: 8°. Adressen om vrijstelling van de betaling van het Minerval op het Ste delijk Gymnasium als van a. Ve. C. E. Uulsbeek, wed. D3. A. L. Land, voor haren zoon Nicolaas Karei Fredrik. b. Ds. A. Rutgers van der Loeff, voor zijne zoons Abraham en Michael. c. D. van Danlzig, voor zijnen zoon Samuel. d. AA Verkouw, voor zijnen zoon Anthonie. e. Ds. J. F. Kuyper voor zijnen zoon Herman. Ve. AV. B. Schilling, wed. Ds. P. de Goeije, voor harer, zoon Claudius Henricus. y. P. A'enker, voor zijnen zoon André Matthieu. h. P. J. Broekhoff, voor zijnen zoon Johan Karei. i. Ve. B. M. A. C. Jackson wed. H. Groeneveldt, voor haren zoon Willem Pieter. k. Ve. Indewev, wed. Ds. J. L. Nyhoff, voor haren zoon Jacob Louis. Overeenkomstig de rapporten van Curatoren van het Stedelijk Gymnasium en van Burgemeester en AVethouders is met 11 tegen 2 stemmen, zijnde die van de leden ten Sande en Lisman besloten de verzochte vrijstellingen voor den tijd van één jaar te verleeneu. AVaarna de A'ergadering is gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1856 | | pagina 61