KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEÏDEN. DER (Behoorende bij de Leydsche Courant van 29 September Ó856iT°. JJ7.) <*0000 Q O-fr-oe-o Sitting van 32 September. Tegenwoordig de HH. Stoffels, dn Rieu, Gevers, ten Sande, van der Boon Mesch, Ysselsleyn, Kluit, Lisman, Hubreeht, Lezwijnde MoenBncaille, van der Hoeven, Iluyser, en de Voorzitter. De Notulen van de vorige vergadering zijn gelezen en goedgekenrd. De Burgemeester deelt mede: 1°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuidbolland waarbij wordt goedgekeurd het raadsbesluit tot onderhandsche aanbesteding van den weg en dijk langs de Zijl. Aangenomen voor kennisgeving. 2°. Eene dispositie van Gedeputeerde Stalen van Zuidbolland van den 10/15 dezer maand, houdende beslissing van Gedeputeerde Staten omtrent de bezwaarschriften in zake de plaatselijke directe belastingen. Ingevolge voorstel is besloten het kohier, krachlens art. 26G der Gemeente wet, dienovereenkomstig te wijzigen en dit alzoo aan Gedeputeerde Staten terug te zenden. 3°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuidholland van den 16 dezer maand, daarbij mededeelende de bedenkingen van den Minister van Binnenlandsche Zaken op de plaatselijke belasting omtrent de markten. Is besloten deze ten fine van berigt en raad te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders. 4". Eene missive van Curatoren van het Stedelijk Gymnasium van den 13 dezer maand, houdende kennisgeving dat de Heer P. de Jong benoemd is tot docent in bet Hebreeuwsch. Aangenomen voor kennisgeving. De Burgemeester legt over: 1». Een adres van de Gemeente-Commissie van bel Nederduitsch Hervormd Kerkgenootschap betreffende de begraafplaatsen. Besloten dit te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders ten fine van bcrigt en raad. 2". De rekening van den Armverzorger der Oud-Calholijke gemeente over 1855. 3». De rekenin" van de Vereeniging der turfdragers en lurflonsters. 4». Staten van begrooting voor 1857als van a. Mrcn Regenten van het II. G. of Armen Wees- en Kinderhuis. b. Mren Regenten van het R. C. Wees- en Oudeliedenhuis. c. Mren Regenten der R. C. Armen. d. Mrcn Regenten van het Evangelisch Lulhersch Wees- en Oudeliedenhuis. e. Den Armverzorger der Oud-Catholijke gemeente. De Onderwijzers Kweekschool. Besloten al deze stukken ten fine van berigt en raad te stellen in han den van de Commissie van Finanlie. 5<>, Eene finantiële voordragt van Burgemeester en Wethouderstot een voorschot uit de Stads bank van Leening. Gesteld in handen van Commissarissen der Stads bank van Leening cn van de Commissie van Finanlie ten fine van berigt en raad. 6". Adres van P. Kolderman tot afschrijving eener recognitie. In handen van Burgemeester cn Wethouders ten fine van bcrigt en raad. 7°. Adres van de gezamentlijke Agenten van Politie om eene gratificatie. In handen van den Burgemeester en de Commissie van Finanlie om berigt en raad. 8°. Een adres van W. van der WiekSchouwman aan het Galgcwater houdende verzoek tot het verleenen eener geldelijke tegemoetkoming. In handen van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Finanlie ten fine van berigt en raad. 9°. Rapport van de Commissie tot onderzoek naar de behoefte aan het bestaan eener Gezondheids Commissie. 10°. Nadere toelichting van Dr. C. W. II. van Kaathoven, omtrent de kolken en riolen en het benutten der daaruit komende specien. Nedergelegd ter visie van de leden in de leeskamer. De Burgemeester stelt aan de orde van den dag: 1». Vaststelling van het 2dc Suppletoire Kohier 1856. Na deliberatie is dit vastgesteld bij het te dezer zake genomen raadsbesluit. 2». Voordragt tot verkoop van de heerlijkheid Leyderdorp met den aan kleve van die, als de tienden, den Ommedijk of Munnikenboomgaardhet veer of de brug met het daarbij gelegen huis en de opbrengst van dien, met het bezwaar van onderhoud van de straat ter wederzijden van de brug tot aan de hooge en lage Rijndijken. Met algemeene stemmen is hiertoe besloten en het daartoe betrekkelijke raadsbesluit vastgesteld. 3". Adres van Dr. J. J. de Gelder om ontslag als lid van de Plaatselijke Scboolcommissie, ten gevolge zijner benoeming tot Rector van het Stedelijk Gymnasium te Alkmaar. Met algemeene stemmen is besloten hem dit verzochte ontslag eervol te verleenen, onder dankbetuiging voor de in deze belangloos bewezene diensten. 4°. Adressen van Itlrs J. Luzac en J. C. du Pui, houdende het verzoek om benoemd te worden tot Secretaris van het Collegie van Curatoren van het Stedelijk Gymnasium. Nadat de 1111. van der Boon Mesch Bucaille cn van der Hoeven waren aangewezen om met den Burgemeester bet bureau van stemopneming uit te maken, is men tot de stemming overgegaan en blijkt het bij 13 stcmbillet- len hebbende de leden Bucaille en Luzac zich ingevolge art. 46 der wet van den 29 Junij 1851 (Staatsblad N". 85) van medestemming onthouden, dat zijn uitgebragt op de HH. Luzac 6 en du Pui 6 stemmen terwijl een billet blanco was gelaten. Niemand alzoo de volstrekte meerderheid van stemmen op zich vereenigd hebbende, is men tot eene tweede vrije stemming overgegaan, en zijn ook daarbij bij 13 stembillettenzijnde genoemd art. 46 wederom door de IIH. Bucaille en Luzac in acht genomen, uitgebragt op de HH. Luzac en du Pui ieder 6 stemmenzijnde een billet blanco gelalen. Bij deze tweede vrije stemming de stemmen wederom slakende, is ingevolge art. 51 van meerge noemde wet, de beslissing aan het lol overgelaten en is daarbij aangewezen en alzoo benoemd de Heer Mr. Jean Corncille du Pui. 5°. De Rekening van de Plaatselijke Schoolcommissie over 1855. Na deliberatie is overeenkomstig het rapport van de Commissie van Finanlie met 14 stemmen besloten, zijnde de Heer van der Hoeven als lid dezer Com missie bij deze opname niet tegenwoordig geweest, deze rekening aan do Commissie terug te zenden, met uitnoodiging den vereischten staat van af-cn overschrijving over te leggen, en voorts den Raad bekend te maken met de middelen, welke naar haar oordcel moeten worden aangewend om de uitga ven van het openbaar lager onderwijs te verminderen. 6°. Missive van Regenten van het H. G. of Armen Wees- en Kinderhuis over de rekening van 1854, en die rekening. Overeenkomstig het rapport van de Commissie van Finanlie is met 14 stemmen zijnde het lid Iluvser als Regent over dit gesticht tijdens de opname dezer rekening afwezig, besloten deze op te nemen en te sluiten in ontvang tot 43194.455 en in uilgaaf lot 43191.83sluitende alzoo met een batig saldo van ƒ2.625, hetgeen de rendanlen gehouden zijn in hunne eerstko mende rekening in ontvang te verantwoorden. 7°. Aanvrage van Regenten van het R. C. Wees- cn Oudeliedenhuis om een renteloos voorschot uit Stads bank van Leening. Gelet op de rapporten van Commissarissen van gezegde Bank en van de Commissie van Finanlie, Is besloten met 11 tegen 3 stemmen, zijnde die van de leden du Rieu, Luzac en Bucaille, hebbende het lid Ysselsleyn als Regent dezer administra tie zich buiten stemming gehoudenaan de adressanten een voorschot uit de Bank van Leening ad 6000 toe te staan, onder bepaalde verpligting tot jaarlijksche teruggave eener som van 1000 door hunne geloofsgenooten bij te dragen, des nnodig bij voorkeur op het jaarlijksch subsidie te verhalen. 8°. Verzoek der bestuurders der bijzondere school van de lstc klasse op de Haarlemmerstraat ter bebouwing van gemeentegrond. Overeenkomstig het rapport van Burgemeester en Wethouders is met alge meene sremmen besloten hun dit verzoek tot wederopzeggens toe te staan, mits betalende eene jaarlijksche recognitie van Eenen Gulden. Het lid van der Hoeven verlaat de vergadering. 9°. Adres van J. Platleel lot het in gebruik bekomen van gemeentegrond, liggende aan de noordoostzijde der Veslwal tegen de Binnenveslsloot aan de Oostvoldcrsleeg. Met algemeene stemmen is conform het rapport van Burgemeester en Wet houders besloten hem dit verzoek tot wederopzeggens toe te staan, mits in acht nemende de hierin gestelde voorwaarden. 10°. Adres van J. C. Zaalberg en Zoon, tot het leggen van een duiker langs de Uilerstegracht met een filtreerput aan den Nieuwen Bijn. Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders Is na deliberatie met 7 legen 6 stemmen nadat het lid Bucaille de ver gadering verlaten had, besloten bun dit verzoek tot wederopzeggens toe te staan onder de voorwaarden bij het lapport vermeld. Voor slemden de 1111. Stoffels, Gevers, ten Sande, Ysselsleyn, Kluit, Lis man en de Voorzitter. Tegen de HU. du Riea, van der Boon Mesch, Hubreclit, Luzac, de Mocn cn Iluyser. 11°. Voorwaarden van verhuring van land, gelegen in den Broekhuizerpolder. Met algemeene stemmen zijn deze vastgesteld. 12°. Voorwaarden van verhuring van de Stads-Gchoorzaal aan het Muziek gezelschap Sempre Crescendo. Met algemeene stemmen zijn ook deze vastgesteld. Waarna de vergadering is gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1856 | | pagina 57