KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEIDEN. Behoorende bij de Leydsche Courant van 8 September J856iP. ó08.) BIJISL1» 1°. 21. DER »o-OO-O0 O-O CO-O Kitting vail 4 September. Tegenwoordig de IIII. Sikkel Groos, Stoffels, Kluit, Iluyser, Ysselsteyn Luzac, Bucaille, Siegenbeek, Olivier, Taets van Amerongen, Gevers, Ie Poole, da Riea, van der Hoeven en de Voorzitter. De Burgemeester deelt mede dat de HH. llubrccht en de Moen kennis hebben gegeven, verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonen. Nadat de notulen der vorige vergadering zijn gelezen en goedgekeurd, deelt de Burgemeester nog mede: Eene missive van de Wed. 0s. S. Piijngeb. Sterrenburg, waarbij deze baren dank betuigt voor bet verleende gratis onderwijs op het Stedelijk Gymnasium, aan haren zoon Arnoldus Theodoras. Aangenomen voor kennisgeving. Vervolgens wordt door den Burgemeester overlegd: 1°. Begrooting van de inkomsten en uitgaven der gemeente voor den jare 1857. 2°. Begrooting van de dienstdoende Schutterij dezer gemeente voor 1857. 3°. Begrooting van Bestuurders van liet Werkhuis voor 1857. 4°. Missive van Mren Regenten van bet II. G. of Armen Wees- en Kinder huis, houdende bedenkingen tegen de aanmerkingen door dezen Raad op de rekening hunner administratie over 1854 gemaakt. Is besloten deze stukken te stellen in handen van de Commissie van Fi- nanlie, ten fine van herigt en raad, terwijl de Burgemeester mededeelt dat de Begroot ing van de Inkomsten en Uitgaven dezer gemeente inmiddels wordt gedrukt en ten spoedigste aan de leden zal worden toegezonden. 5°. Adres van Mr. I. C. du Pui, waarbij deze verzoekt om lot Secretaris van het Collegie van Curatoren van het Stedelijk Gymnasium te worden benoemd. 6". Adres van de WedI. L. Nylioff geb. Indevvey, houdende verzoek om vrijstelling van de betaling van het Minerval aan het Stedelijk Gymnasium, voor haren zoon Jacob. Gesteld in handen van Curatoren van het Stedelijk Gymnasium ten fine van herigt en raad. 7». Adres van Dr. J. J. de Gelder, waarbij deze uithoofde van zijne benoe ming tol Rector aan het Gymnasium te Alkmaar, een eervol ontslag verzoekt als lid der Plaatselijke Schoolcommissie alhier. Gesteld in handen van de Plaatselijke Schoolcommissie ten fine van berigt en raad. 8°. Twee bezwaarschriften tegen de plaatselijke directe belastingals van a. Pieter Kolderman, en b. Franciscus Antonius Lempers. Is besloten hierop over te gaan tot de orde van den dag, aangezien de termijn voor het indienen van bezwaarschriften gesteld, verstreken is. 9°. Voorstel van het lid van Kaathovenom aan eene commissie een on derzoek op te dragen, omtrent de kolken en riolen en liet benutten der daaruit komende speciën. Ncdergelegd ter visie van de leden in de leeskamer. De Burgemeester stelt aan de orde van den dag. 1°. Benoeming eener commissie tot onderzoek naar de behoefte aan het bestaan eener gezondheids-commissie alhier. Nadat de HH. Olivier, Taets van Amerongen en Gevers waren aangewezen om met den Burgemeester het bureau van stemopneming voor de op heden aan de orde gestelde beneemingen uit te makenis men tot de stemming overgegaan, en blijkt bet hij een getal van 15 stembilletten, overeenkomende met dat der aanwezige leden, dat zijn uitgebragt op de fill, van der Hoe ven 9, Luzac 7, Siegenbeek 6, Huyser6, van der Boon Mesch 4, Olivier 4, van Kaathoven 3Gevers 2en de Moen 1 stemmenterwijl een billet blanco was gelaten. Zijn alzoo bij deze stemming tot leden van bovengenoemde commissie be noemd de IIII. van der Hoeven en Luzac, terwijl voor het derde lid dezer commissie cene overstemming moest plaats hebben tusschen de leden Siegen beek en Iluyser, als een gelijk aantal stemmen verkregen hebbende, en blijkt het bij een getal van 15 stembilletten, dat hiervoor zijn uitgebragt op de HH. Siegenbeek 10 en Iluyser 4 stemmen, zijnde een billet blanco gelaten. Weshalve de Heer Siegenbeek de benoemde is. Bestaande alzoo deze commissie uit de leden van der Hoeven, Luzac en Siegenbeek. 2°. Benoeming van de vaste Commission nit den Raadnaar aanleiding van art. 54 der gemeentewet, als: a. Van 2 leden voor de Commissie van Fabricage. Bij een getal van 15 stembilletten zijn uitgebragt: Voor het lsl<! lid: op de I1H. ten Sande 14 en Hubrecht 1 stemmen. Voor het 2dc lid: bij een gelijk getal van 15 stembilletten, op de HH. Gevers 14 en Hubrecht 1 stemmen. Zoodat benoemd zijn tot leden dezer Commissie, de I1H. ten Sande en Gevers. b. Van Voorzitter en 2 leden voor de Commissie van Finantie. Bij een getal van 15 stembilletten zijn uitgebragt: Voor eenen Voorzitterop de HII. de Moen 12, Krantz, du Rieu en Ysselsteyn ieder eene stemmen. Voor het Is" lid dezer Commissie zijn bij een getal van 15 stembilletten uitgebragt op de IIII. Krantz 13 en du Fiieu 2 stemmen, terwijl bij een ge lijk getal van 15 stembilletten voor het 2dc lid dezer Commissie de HH. Lisman 11, du Rieu 3 en Ysselsteyn eene stemmen verkregen. Zijn alzoo benoemd tot Voorzitter dezer Commissie de Heer de Moenen lot leden de 1111. Krantz en Lisman. c. Van 2 leden voor de Commissie lot het ontwerpen en herzien der ver ordeningen tegen wier overtreding straf is bedreigd. Met 15 stembilletten worden uitgebragt voor het lste lidop de IIII. Olivier 14 en Siegenbeek 1 stemmen. En voor het 2dc lid hij een gelijk getal van 15 stembilletten, op de HH. Siegenbeek 13, Luzac en Ysselsteyn ieder ééne stemmen. Weshalve lot leden dezer Commissie benoemd zijn de 11H. Olivier en Siegenbeek. d. Van Voorzitter en 2 leden van de Commissie tot het ontwerpen en her zien der huishoudelijke verordeningen. En worden hij een getal van 15 stembilletten uitgebragt: Voor eenen Voorzitter: op de HH. van der Boon Mesch 12, Ysselsteyn en van der Hoeven ieder eene stemmenterwijl een billet blanco was gelaten. Voor het lste lid, bij een gelijk aantal van 15 stembilletten op de 11H. van Kaathoven 12, du Rieu 2 en Ysselsteyn 1 stemmen, en: Voor het 2de lidmede bij een getal van 15 stembilletten op de UIL Sikkel Groos 10, du Rieu 3, Ysselsteyn en le Poole ieder eene stemmen. Zoodat voor deze Commissie zijn benoemd de HII. van der Boon Mesch tot Voorzitter en de HII. van Kaathoven en Sikkel Groos, leden. 3°. Wijzigingen van de algemeene Policie-verordening, naar aanleiding der daarop gemaakte bedenkingen van Gedeputeerde Staten dezer provincie. En zijnzoodanig al$ deze door de Commissie tot de strafverordeningen waren vastgesteld, met algemeene stemmen aangenomen en besloten dienover eenkomstig boven bedoelde verordeningen te wijzigen en aan Gedeputeerde Staten terug te zenden. 4°. Request van W. F. van Hartrop, waarbij deze eene verbooging zijner jaarwedde als opziener van de fabricagewerkcn verzoekt. Gelet op de rapporten van de Commission van Fabricage en Finantie, strekkende het lslc rapport om den adressant eene verhooging op zijne jaar wedde ad ƒ200 toe te staanen het laatste om het verzoek van den adres sant af te wijzen. Bij de deliberation hierover wordt het laatste rapport (dat van de com missie van finantie) in rondvraag gebragt en met 4 tegen 11 stemmen verworpen. Voor stemden de HII. Luzac, Siegenbeek, Olivier en Taets van Amerongen. Tegen de HH. Kluit, Iluyser, Ysselsteyn, Gevers, le Poole, du Rieu, van der Hoeven, Sikkel Groos, Stoffels en de Voorzitter. Waarna het lid Iluyser voorstelde den adressant eene veihooging van jaar wedde ad ƒ100 te verlecnen en het lid Ystelsleyn om deze tot ƒ150 op te voeren. Deze voorstellen beiden in rondvraag gebragt zijnde, wordt het lste, dat van het lid Iluyser met 7 tegen 8 stemmen verworpenen het 2de voorstel (dat van het lid Ysselsteyn) met 8 tegen 7 stemmen aangenomen. Voor het lslc voorstel stemden Voor de IIII. Iluyser, Ysselsteyn, le Poole, du Rieu, van der Hoeven, Sikkel Groos en de Voorzitter. legen de IIII. Kluit, Luzac, Bucaille, Siegenbeek, Olivier, Taets van Amerongen, Gevers en Stoffels; Voor het 2dc voorstel Voorde IIII. Kluit, Iluyser, Ysselsteyn, Gevers, le Poole, van der Hoeven Sikkel Groos en de Voorzitter. Tegen- de I1H. Luzac, Bucaille, Siegenbeek, Olivier, Taets van Ameron gen, du Rieu en Stoffels. Zoodat aan den adressant eene verhooging op zijne jaarwedde ad 150 wordt toegestaan en deze hierdoor voortaan 750 'sjaars zal genieten. 5°. Request van A. Arts, Koornmolenaar op den molen de Bul op stads vestwal bij de Morschpoort, houdende het verzoek om den tegenwoordige paar denstal tegen dien molen gelegen te vergrooten en daartoe de noodige gemeen tegrond in gebruik te mogen bekomen. Conform het rapport van de Commissie van Fabricage, is met algemeene stemmen besloten bet verzoek van den adressant lot wederopzeggings toe in te willigen, behoudens in achtneming der daarbij gestelde voorwaarden. Waarna de vergadering is gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkei ij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1856 | | pagina 55