KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. (jBehoorende bij de Leydsche Courant van ó8 Augustus Ó856IC. 99.) BIJBLAD IVs. SO. DER Zitting van 14 Augustus. Tegenwoordig de HH. Sikkel Groos, van der Boon Mesch, Luzac, ten Sande, de Moen, Kluit, Olivier, StoffelsTaets van Amerongen, Hubrecht, van Kaathoven, Hnyser, Siegenbeek, Ysselsteyn, Krantz, van der Hoeven en de Voorzitter. De Burgemeester deelt mede dat het lid Driessen kennis heeft gegeven verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonen. Nadat de Notulen van de vorige vergadering zijn gelezen en goedgekeurd wordt door den Burgemeester overgelegd 1°. Eene missive van den Staatsraad Commissaris des Konings in de pro vincie Zuid-Holland van den 9 dezer maand, houdende bedenkingen op de algemeene Politie-Verordening. Besloten deze te stellen ten fine van berigt en raad in handen van de Commissie tot de Strafverordeningen. 2°. 2 adressen om vrijstelling van de betaling van bet minerval op het Stedelijk Gymnasium, als: a. van P. J. Broekhof!:, voor zijnen zoon Johan Karei, en h. van de Wed. H. Groeneveldt, geb. Jackson, voor baren zoon Willem Pieter. Gesteld in handen van Curatoren van het Stedelijk Gymnasium ten fine van berigt en raad. 3°. Begrooting van Diakenen der Neaerduitsche Hervormde Gemeente over 1857. Gesteld in handen van de Commissie van Finantie ten fine van berigt en raad. De Burgemeester stelt aan de orde van den dag. 1®. De verantwoording van de Ontvangsten en Uitgaven der Gemeente over den jare 1855. En gelet op het rapport van de Commissie van Finantie, Is met 14 stemmen, hebbende de Burgemeester en de Wethouders Stoffels en Olivier zich overeenkomstig art. 220 der Wet van den 29 Junij 1851 (Stbl. n®. 85), van medestemming onthouden, besloten deze rekening goed te kpuren en voorloopig vast te stellen. 1°. Het bedrag der Ontvangsten tot de som van f 338091.285 en dat der Uitgaven ad 327335.015 en alzoo met een batig saldo van 10756.27. 2®. Hel bedrag der oninbare posten te bepalen op 1806.11en 3®. Het bedrag van hetgeen nog blijft te verhalen en hetwelk in de eerst volgende rekening behoort verantwoord te wordenvast Ie stellen op de som van 273.27. 2°. De rekening van Gecommitteerden tot de administratie der vereenigde Gast- en Leprooshuizen, over den jare 1855. Nadat de leden van Kaathoven en van der Boon Mesch als rendanten de vergadering tijdelijk verlaten hadden, is deze rekening, conform het rapport van de Commissie van Finantie, met algemeene stemmen opgenomen en goed gekeurd, in ontvang tot 27751.64, in uitgaaf tot 25257.50, en alzoo sluitende met een goed slot van 2494.14, hetgeen de rendanten gehouden zijn in hunne eerstvolgende rekening in ontvang te verantwoorden. 3°. De rekening van Bestuurders van de Onderwijzers Kweekschoolover den jare 185556. Overeenkomstig het rapport van de Commissie van Finantie, en nadat het lid van der Hoeven als bestuurder dezer inrigting zich tijdelijk uit deze ver gadering verwijderd hadis deze rekening met algemeene stemmen goedge keurd, in ontvang tot 1311.73s, in uitgaaf tot 1107.085, en alzoo slui tende met een voordeel ig slot van 204.65, hetgeen de rendanten gehouden zijn in hunne eerstvolgende rekening in ontvang te verantwoorden. Het lid Luzac verlaat de vergadering. 4®. Een adres van A. Stokhuyzen c. s.daarbij verzoekende, dat hij het vernieuwen van de Karnemelksbrug er onder eene der bogen van die brug, aan den kant der Botermarkt of Hartesteeg, eene geschikte gedegenheid worde daargesteld voor die personen die door het lossen der vrachtgoederen van de in deze stad binnenkomende schepen zich aldaar bevinden. Gelet op de conclusie van het rapport van de Commissie van Fabricage, strekkende om dit verzoek te wijzen van de hand, is dit met 9 tegen 7 stemmen verworpen. Voor hebben gestemd de HH. Krantz, van der Hoeven, ten Sande, de MoenOlivierStoffels en de Voorzitter. Tegen de HH. Taets van Amerongen, Hubrecht, van Kaathoven, Hnyser, Siegenbeek, Ysselsteyn, Sikkel Groos, van der Boon Mesch en Kluit. Voorts is een door het lid van der Boon Mesch bij de deliberaliën gedaan voorstel, om destukken in handen te stellen van Burgemeester en Wethou ders, met uitnoodiging om aan deze vergadering maatregelen voor te dragen, ten einde ware het mogelijk aan het ongerief van de adressanten te gemoet te komen. Hiertoe is met 12 tegen 4 stemmenzijnde die van de leden Krantzvan der Hoeven ten Sande en den Voorzitter besloten. 5». Een adres van H. en J. W. Filippo, houdende het verzoek om conti nuatie van het contract van aanbesteding omtrent het reinigen en schoon houden van al de kolken waterloozingen en rioolen in en door de straten en stegen dezer gemeente liggende. Na deliberatie is dit verzoek met 15 tegen 1 stemmenzijnde die van het lid ten Sande, afgewezen. Het lid Hnyser verlaat de vergadering. 6®. Voorstel van de Commissie tol de huishoudelijke verordeningenom eene Commissie te benoemen, ten einde te onderzoeken of er binnen deze gemeente behoefte beslaat aan eene gezondheids commissie, zoo als in Utrecht en Rotterdam reeds beslaat. Na deliberatie is met algemeene stemmen tot de benoeming eener zooda nige Commissie tot het bovenomschreven onderzoek besloten. Waarna de Vergadering is gesloten. Te Leydcn ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1856 | | pagina 53