Eerste Kamer der Staten-Generaal. Zitting van Maandag 22 December. In deze ziüing zijn aangenomen het wels-onlwerp tot inwisseling der verjaarde muntbiljetten van 1845 en 1849; het wets-ontwerp lot verminde ring van het zegclregt op de certificaten Nat. Werk el. Schuldhet wets ontwerp lot verklaring van algemeen nut van den aanleg van een kunstweg van de Lemmer naar Sneck; het wets-ontwerp lot verklaring van algemeen nut van den aanleg van een kunstweg langs de zuidzijde van de Willewijk, in de gemeente Smildc (Drenthe); en de wetsontwerpen tot bekrachtiging van provinciale belastingen. Voorts hebben de Commissiën van Rapporteurs verslag uitgebragt over onderscheidene wels-ontwerpeiidie legen Woensdag aanst. aan de orde zijn gesteld. AMSTERDAM, 22 December. Gisteren is alhier overleden de Heer Mr. W. D. Cramer, Staatsraad in buitengewone dienst, Commandeur der Orde van den Nederl. Leeuw, Voor zitter van het Prov. Gercgtshof in Noordholland. Een man die zich in verschillende maatschappelijke betrekking de algcmecne achting had waar dig gemaakt. Ook uit deze stad is aan den Koning een adres opgezonden, om Z. BI. dank te betuigendat hij het door den Minister Simons verzochte ontslag niet heeft verleend. Zaturdag 11. had een werkman in de fabriek van den lieer Matthes en C°. alhier het ongeluk, terwijl hij bezig was met het schoonmaken van een groolen ijzeren ketelwaarin zich een houten machine met ijzeren punten bevonddaarin te vallen en zoodanig aan het hoofd verwond te ge rakendat hij aan de gevolgen is overleden. AmstC te lezen, waarin ieder soldaat voor deze zeeschuimers-expeditie wordt ge waarschuwd. Ook te New-Castle liet men zich ten sterkste tegen die expe ditie uit. De Royal British Bank is door het gereglshof failliet verklaardal de gelden en bezittingen zullen aan den Curator, die de schuldeisehers verte genwoordigt, ter hand gesteld worden, met uitzondering ecner som van 20,000 welke moeten dienen om de kosten van het proces te voldoen. In het graafschap Wicklow is een man van 113 jaren overleden, die nog onlangs op eene duidelijke wijze eene verklaring bij het Hof der Kan selarij had afgelegd. Het schip Cactus, van Wyburg vertrekkende, is op een der helsche machines gestoten, welke gedurende den oorlog door de Russen in de Fin- sche golf waren nedergelegd en dat men vergeten had weg te ruimen. Het schip ontving zoo veel schade, dat het in de haven moest terugkeeren om hersteld te worden. Met de Persia zijn beriglen uit New-York aangebragt. Het vraagstuk der slavernij begint een ernstig aanzien te verkrijgeu. Er heerscht eene groote gisting onder de slavenzelfs is men beducht voor eenen algemeenen opstand. Te Columbia heeft men 24 geweren en 2 vaatjes kruid in bezit van eene bende negers gevonden; te Perry zijn 15 negers door hunne mees ters gedood. In den omtrek van Douvres, aan de rivier Cumberland zijn de negers zeer opgewonden; velen zijn er gevangen genomen en 11 opgehangen. De blanken wapenen zich tot hunne verdediging. De vlugt onder de slaven breidt zich meer en meer uit. De Portugesche Gezagvoerders te Benguelaop de zuidwest-kust van Africa hebben de schooner Fleijing Eagle, van New-York, in beslag genomen, omdat dit schip eene lading slaven aan boord had. FRANKRIJK. PARIJS21 December. De Keizer en de Keizerin hebben het hotel van wijlen Baron Salomon Rothschild, rue Lafitte, bezocht, en werden aldaar door Baron James Rothschild ontvangen. Voor den Keizer heeft dit hotel een bijzonder be lang; zijne moeder, Koningin Horlense, hield daar tijdens het eerste Kei zerrijk haar verblijf, en hij zelf werd er geboren. De Keizer was zeer aan gedaan bij het doorwandelen der zalen, alwaar hij zijne eerste kinderjaren had doorgebragt. De Vorstelijke personen hebben ook de tentoonstelling van de voor werpendoor Prins Napoleon medegebragt, bezigtigd en hebben daarbij van den Prins zeiven de noodige ophelderingen ontvangen. De Prins van Pruissen heeft het kasteel van Vincennes en omstreken bezocht; en thans reeds de hoofdstad verlaten. De Moniteur bevat thans de bcgrooling van de civile lijst voor 1857, vergezeld van een rapport van den Minister Fould. Hoewel die begrooting zonder tekort sluit, wijst de Minister echter den Keizer de noodzakelijkheid aan, om zijne milddadigheid in te krimpen. De giften, pensioenen, enz. door den Keizer in 1856 verleend, bedragen de som van 6,300,000 fr. De gevolmagligden voor de te houden conferentien hebben reeds hunne instructien ontvangen, behalve die van Turkye, die eerst op den 23st™ of 24sten kunnen aankomen. Blen kan dus de opening der onderhandelingen spoedig verwachten, echter zeer zeker niet dan in Januarij eersik. De moeijelijkheden die alsnog de opening verhinderen, moeten door Oos tenrijk, waarschijnlijk door Engeland ondersleund, worden veroorzaakt. Engeland is evenmin gezind om de Zwarte zee, als Oostenrijk om de Donau- Vorslendommen te verlaten. Blen zegt dat deze laatste mogendheid als voorwaarde lot het openen der onderhandelingen eene verklaring eischt, dat al de anderen van eene vcreeniging der Vorstendommen zullen afzien. Blaar dit is hoogst onwaarschijnlijk. Frankrijk zal zich stellig tegen dezen eisch verklaren. Blen verwacht iedcren dag in den Moniteur opgave der redenen, die de opening der onderhandelingen vertragen. Uit Marseille wordt heden de aankomst berigt van den zoon van Reschid- Pacha, voorzien van de noodige instructien voor den Turkschen Gezant. Naar men verneemt, zullen alle bezoldigingen van ambtenaren die minder dan 1800 fr. bedragen, verhoogd worden met een vijfde van hel be drag; ook de Officieren, tot en met den rang van Kapitein, zullen een hoogere soldij ontvangen. Onder voorzitterschap van den Maarschalk Pe'lissier heeft thans de trekking plaats der loterij van voorwerpen uit de algemeene tentoonstelling, ten behoeve der weduwen en weezen van in den laatster, oorlog gesneu velden, alsmede voor de gekwetsten. De Baron Rothschild heeft aan het algemeen bestuur van openbare ondersleuning 30,000 Ned. R tarwebrood ter beschikking gesteld, om onder de behoeftige klasse uitgedeeld te worden. Er zijn hier onderscheidene Zwitsers in hechtenis genomen, omdat zij zich onbehoorlijke uitdrukkingen hadden veroorloofd over het Neufchatel- artikel in den Moniteur. Het Russische eskader heeft de haven van Cherburg verlaten. Naar men verzekert zal aan den Vicc-Admiraal Rigault de Genouilly, die zich aan boord van het fregatschip Nemesis naar de Chinesche wateren begeeft, ook worden opgedragen, van de Chinesche Regering de nakoming van het verdrag nopens het Katholicismus te verwervenom voor het ver volg die bloedige vervolgingen te voorkomen, welke de Blandarijnen op den duur instellen jegens de Katholieke Zendelingen en hunne aanhangers. ZH1TS K K K A N It. Het diplomatiek verkeer tusschen Pruissen en Zwitserland is thans afge broken. De Pruissische onderdanen zijn onder de bescherming van den Franschen Gezant geplaatst. Op de ontvangst van dit berigt heeft de Zwit- sersehe Bondsraad lot het bijeenroepen van de Bondsvergadering besloten. Volgens hel Journ. de Frankf. heeft de Bondsraad de Officieren van het bondsleger opgeroepenen aan de verschillende kantons eene lijst medegedeeld BU1TENLANDSCHE BERIGTEN. BKhfilB. BRUSSEL, 22 December. De Koning heeft in een manifest aan het volk zijnen dank betuigd, voor de bewijzen van liefde en gehechtheid die hij bij de viering van den 25s,en verjaardag zijner troonsbestijging heeft ondervonden. De bij de Kamer van Afgevaardigden aanhangige wetsontwerpen om trent dc levensmiddelen zijn aangenomen. Blen heeft met goedvinden der Regering en met wijziging van hare voordragteene definitive wet op dat stuk gemaakt, gepaard aan tijdelijke wetsbepalingen, welke noodig geacht zijn om aan den Senaat behoorlijken tijd tol overweging van de eind-rege ling dezer gewiglige aangelegenheid te geven. Door den Minister van Binnenl. Zaken is een credict aangevraagd van 770,600 fr. om de onkosten te dekken van de in Julij 11. gehoudene feesten. De Minister van Oorlog heeft magliging verleend om in 's Rijks ge schutgieterij voor de Nederl. Regering te doen gieten 21 houwitsers en 42 kanonnen. Voor het Ilof van Assises van Brabant wordt thans de zaak behan deld van Vervaet, beschuldigd van aan den Heer dc Liedekerke alhier 200,000 fr. te hebben ontstolen. Nabij Spa heeft er bij het doen van uitgravingen eene aardstorting plaats gehadwaardoor verscheidene arbeiders zijn bedolven. Allen zijn gered op één na, die een talrijk gezin nalaat. Te Hilleghem (Oost-Vlaanderen) had dezer dagen in eene herberg eene weddingschap plaats, wie der aanwezigen het meeste jenever zou drinken. Een persoon nam aan een kan van dat vocht te zullen gebruiken. Hij vol- bragt zijne taak, maar was spoedig daarop dood. IIij had zijn leven voor 2 francs opgeofferd. ENGELAND. LONDEN, 21 December. Nadat de Koningin het uit Amerika overgebragte schip Resolute had bezigtigd, is het nog door omtrent 3000 personen bezocht. Des avonds hebben de HII. White, scheepsbouwmeesters te Cowes, hunne timmerwerf enz. met teervaten verlicht en hun werkvolk onthaald. De Officieren van het Britschc schip Retribution gaven een feestmaal aan de Amerikaansche Officieren. Ook te Portsmouth zijn onderscheidene feestelijkheden ter eere van de Officieren en manschap van dc Resolute voorbereid. II. M. heeft 109 aan den Kapitein Harlstein doen toekomen, om onder dc manschap, die de Resolute naar Engeland heeft gebragt, te worden verdeeld. Ge noemde manschap zal met het schip Retribution naar Amerika worden teruggebragt. De wederstand Legen dc inkomsten-belasting neemt in sterke mate toe; overal worden openbare vergaderingen daarover belegd. Het Ministerie be gint zich over deze beweging te verontrusten. De Times dringt bij de Regering aan, om als bemiddelaar op te tre den in de zaak tusschen Pruissen en Zwitserland, en betoogt dat het regt aan de zijde van laatslgenoemd rijk is. In den loop der laatste week zijn niet minder dan 43 faillissementen bekend geworden, waaronder er zijn met een aanzienlijk passief. Een ontvanger der armenbelasting heeft zich wederom met eene som van 12 ;t 13,000 uit de voeten gemaakt. In eene vergadering der Koninklijke Blaalschappij tot bevordering der kennis van den aardbolis een gouden eerepenning aan den Heer Living stone uitgereiktals blijk van erkentelijkheid voor de diensten welke die reiziger door zijne logten in Afrika's binnenland aan de zaak der weten schap en der menschheid bewezen heeft. In zijn antwoord op de aanspraak van den Voorzitter, betuigde hij, dat hij zijnen arbeid nog niet voltooid maar naauwlijks begonnen achtte, en dat hij werkzaam zou blijven voor het groote doel, de opneming van den armen negerstam in het huisgezin des mensehdoms. Op onderscheidene plaatsen des lands merkt men afkeuring op van de Perzische expeditie. Te Bradford zijn op de hoeken der straten plakkaten

Leydse Courant | 1856 | | pagina 2