de conferentie waarschijnlijk te Parijs zal gehouden wordenén dat Enge land eigenlijk de bijeenkomst noodeloos acht, daar Ruslands eischen op ISolgrad en het Slangen-eiland ongegrond zijn; maar heeft toegegeven aan den wcnsch der Mogendheden, ten einde op die conferentie met klem liuslands eischen te kunnen bestrijden. De hoofdstad kan thans niet op veiligheid roemen. Des avonds gaat men zelfs niet zonder gevaar door sommige wijken. De Times zegt hier omtrent Te Londen bestaat geeue veiligheid meerdan alleen voor boosdoeners." Alhier is berigt ontvangen van het vergaan van het stoomschip le Lyon- nais, van de Fransche-Amerikaansche maatschappij, dal op 1 November van New-York naar Havre was vertrokken. Dit vaartuig was legen een onbe kend schip gestoten, en in zinkenden toestand verlaten. Van de 40 passa giers waren 5 en van de bemanning 11 man behouden le New-York aan gekomen. De overige aan boord zijnde personen, ten getale van 150, zijn hoogst waarschijnlijk omgekomen. Het schip Cross, uit Foochowfoo hier aangekomen, heeft de reis in 106 dagen afgelegd, zijnde 15 dagen minder dan de kortste overlogt, tot hiertoe gedaan. Volgens berigt uil Britsch-Indie is de expeditie naar de golf van Perzie bereids onder weg. Zij bestaat uit 26 transportschepen met zeilvermogen 3 stoomschepen van de te Bombay gevestigde stoomboot-maatschappij en 3 kleinere vaartuigen, le zamen 30,000 ton metende, waarvoor de Engelsche Regering eiken dag ongeveer ƒ12,000 vracht betalen moet. Bovendien be slaat deze vloot uit 7 groote oorlogsstoomschepen. Het opperbevel is opge dragen aan den Admiraal Henry Lake. Berigten uit China melden dat er onder de hoofden der opstandelingen veel tweedragt heerschte en dat de zoogenaamde Koning van het Oosten zou omgebragt zijn. Het Keizerlijke leger slinkt weg, zoowel door ziekten en gevechten als door desertie. Te Canton tnoest. men reeds de soldij voor de gewone soldaten verhoogen en men vindt toch geen vrijwilligers. Boven dien is de Keizerlijke schatkist ledig. Het zilver is in het algemeen zeer schaarsch, terwijl ijzeren muntspeciën en papierengeld geen ingang bij de bevolking vinden. Ook doet zich gebrek aan levensmiddelen gevoelen, ter wijl de oogst in het noorden en in het zuiden des rijks door zware regens gedeeltelijk verwoest is, zoodat ook geen groote toevoeren uit het binnen land le verwachten zijn. Uit Hongkong wordt berigt dat er geschillen zijn gerezen tusschen de Chinesche en Britsche Overheden te Cantou, wegens het nemen van een vaartuig onder Engelsche vlag, en het onthoofden der bemanning. De Engelsche Consul had te vergeefs opheldering gevraagd. De Admiraal Elliot had daarop eene jonk in beslag genomenmaar dit vaartuig was ontsnapt. De slad Yoo-Tching, niet verre van Pekin, is door eene aardbeving ver woest. Het paleis des Keizers aldaar is mede vernieldook zoude een zoon van den Keizer bij dit onheil zijn omgekomen. FRANKRIJK. PARIJS, 2 December. Gedurende het winter-jaargelij zullen hier luisterrijke feesten worden gegeven. De Keizer zal daarmede een begin maken bij gelegenheid van de komst van Prins Wilhelm van Pruissen. Het afzenden van vier schoone paarden uit de sloclerij van Trakehnen in Pruissen, als geschenken aan de Keizerin, wordt hieraan toegeschreven dat H. M. bij eene wapenschouw hare bewondering over een zoodanig paard geuit heeft, dat door een Pruissisch Officier werd bereden. Zoodra dit den Koning van Pruissen ter oore kwam, gaf hij last II. M. vier der schoonste paarden uil die stoeterij toe te zenden. In den Gemeenteraad is een rapport van den Prefect der Seine gele zen, waaruil blijkt, dat er een derde huizen meer gebouwd dan gesloopt zijn. Ongelukkiglijk slaan de woningen voor werklieden niet in verband met het getal nieuw gebouwde huizen. De algemeenc raad van het Dep. Indre et Loire, heeft de vernietiging gevraagd van de brug van Amboise. Aan die brug is nog eene geschied kundige herinnering verbonden. Daarop had in 1560 op bevel van Francois II en Calharina de Médicis, de slagting plaats onder de Hugenoten, onder aanvoering van la Ilenaudie, die niet den Graaf de Castelnau en meer ande ren werden opgehangen. Alhier is berigt ontvangen van het uitbreken van eencn opstand in Sicilië. Hij zou te Cefalu, eene stad op 12 mijlen afstands van Palermo, uitgebroken zijn; zekere Bcntivenga, die reeds vroeger wegens staatsmis daden was vervolgd, maar vergiffenis van de Napelsche Regering ontvangen had, zou aan het hoofd van het oproer slaan. Die beweging zou zich reeds tot Girgenli uitgestrekt hebben. Er wordt bijgevoegd, dat onverwijld troe pen uit den omtrek naar Cefalu zijn gerukt. Latere berigten voegen hierbij dat ook te Palermo eenige landsambtcnaren verdreven zijn. De vrijzinnige Afgevaardigden van 1848 waren aan het. hoofd der beweging. Vele perso nen bevonden zich reeds in hechtenis. Door dit alles zouden de Napelsche zaken meer ingewikkelden aan den wenscli der Engelsche dagbladen voldaan worden. Volgens l' Huivers is de verordeningdoor den groot-inquisiteur pater Airaldi, onlangs te Ancona uitgevaardigd, en uit eene vroegere eeuw dagteekenendedoor dien onverslandigen ijveraar uit het slof zijn tevoor schijn gehaald en op nieuw afgekondigd. Deze eigenmaglige slap zou dooi de hooge overheid der Kerk berispt en gewraakt zijn. Algiers wordt tegenwoordig zoo druk door vreemdelingen bezocht, dat men er geen huisvesting kan bekomen. Onlangs zijn er 60 Engelsche farni- lien aangekomen, die er den winter denken door te brengen. Het verblijf te Algiers wordt mode, en de Geneeshecren raden het verblijf aldaar hunne zieken aan. Uit Perzië luiden de berigten thans weder geheel verschillend bij vroeger. Herat zou nog niet in handen der Perzen zijn. Zelfs zou hun leger in groote mocijelijkhcid zijn en versterking noodig hebben. Een zoon van Dost-Mohammed was in de stad gekomen en had aan de belegerden uit naam zijn vaders, hulp beloofd. SPANJE. MADRID, 29 November. Omtrent de Cortes moet door de Regering een besluit genomen zijn. De juiste inhoud daarvan is nog niet bekend, doch het schijnt, dat, zoo de Cortes behouden blijven, het tijdstip hunner bijeenroeping nog niet be paald is en hun werkkring zeer ingekrompen wordt. Zij zullen geen initia tief mogen nemen, en eenvoudig de wetten, van den Staatsraad ontvangen, moeten goed- of afkeuren. De schatkist is in geen besten staat. Op de begrooting van het loo- pende jaar bestaat reeds een tekort van 300 millioen realen. De uitgaven, waarin de schatkist voorzien moet, bedragen thans ruim 1000 millioen rea len de vlottende schuld en andere dergelijke verbindtenissen daaronder be grepen. Het vorige Kabinet had 180 millioen realen in 's lands kassen achtergelaten. Deze som is reeds verkwist. De Heer Mires heeft aan de Regering voorgesteld eene som van 300 millioen realen aan de schatkist te leenen, legen inschrijvingen op het groot boek der gevestigde 3 pCt. staatsschuld; dit aanbod is voorloopig aangeno men en zal lot eene overeenkomst leidentenzij de Regering binnen 3 weken tijds eene of andere voor de schatkist voordecliger aanbieding mogt ontvangen. De Junta dezer stad heeft, uithoofde van de duurte der levensmidde len besloten1». een voorraad van buitenlandsch graan aan te koopen en ter algemeene beschikking te hondenen 2°. belooningen toe te kennen aan de handelaars, die voor eigen rekening granen in het buitenland aankoopen. Eene nieuwe broodsoort, lot wier bereiding 30 pCt. aardappelmeel is gebe zigd, bevalt de bevolking niet, cn de armen eten liever de helft van hetgeen zij gewoon zijn, van goed brood, dan van dit namaaksel. De Regeneration, een dagblad in den geest van l'Univers, over de Heilige Inquisitie sprekende, zegt dat met het oog op den loop der zaken, zij wel geneigd is le geloovendat eenige kleine roosteringen geen slechte uilwerking zouden hebben." STTEÏSHE.JK. WEENEN, 1 December. Omtrent de ontvangst aan den Keizer le Venetie te beurt gevallen, wordt het volgende gemeld: Voor de versiering van het Marcus-plein en van de Piazetta, waren geene kosten gespaard, en de galerij van het voor malige paleis van den Doge, was met een aantal der aanzienlijkste vrouwen bezet, ten einde HH. MM. te verwelkommen. De kanalen waren met vaar tuigen bedekt, welligt talrijker en prachtiger, dan ten tijde der Republiek, en boven alles muntte de Keizerlijke gondel uit, voorzien van een met de kroon versierd paviljoen. De Keizer is, bij liet verlaten van dit vaartuig, onder het vreugdegejuich der menigte, door den Maarschalk Radelzky ont vangen; heeft zich eerst naar de Marcus-kerk, en daarna naar het Keizer lijke paleis begevenalwaar Z. M. aan den tegenwoordigen Legaat te Bologneden Heer Yiala-Prelagehoor heeft verleend. Des avonds was de slad luisterrijk verlicht en had er eene maskerade op het Sl. Marcus-plein plaats. HII. MM. zijn ook nog tot ruim 11 ure op een bal tegenwoordig geweest. Het dagblad le Nord is door het geheele rijk verboden. 15 US li AMU. Wegens de duurte der levensmiddelen in sommige gouvernementen van Polen, heeft de Keizer de bezoldigingen der ambtenaren met een derde verhoogd. De bezetting van Astrakan is in October jl. met 3000 man versterkt. Hieruit maakt men op, dat de omstreken der Kaspische zee het toonecl van belangrijke gebeurtenissen zouden kunnen worden. föttvgcvliific Van den 27 Nfovemlber tot en met den 3 Becember 1856. BEVALLEN B. Nieuwenburg, geb. van der Glas, D. P. van der Blij ,geb. Carret, D. II. C.Bink, geb. Planjer, D. J. van Gastel, geb. Koen, Z., Ievenl. G. Gijsmangeb. Oosterlaar, D. C. Tollenaargeb. RuygrokZ. M. Pontgeb. van NieropD. S. F. van der Steengeb. Stouten Z. M. C. van Veen, geb. van BarneveldZ. M. Smit, geb. Koene, D. J. de Gunst, geb. Vooys, D. J. Kleyn, geb. Vijlbrief, Z. YV. van Dijk, geb. van den BergD. C. Stokkel, geb. Arnoldus, Z.lcvenl. W. Jaspersegeb. Weer denburg, Z.11. S. J.deGelder, geb. Gallé, D. G. J. Monlagnegeb. Hoogc- boomZ. E. Scheengeb. Schroef, Z. J. Verbrnggegeb. DrostZ. C. RamakZ. M. de Jonggeb. LamanD. A. M. C. Veilbriefgeb. le Feber Z. M. van Hovengeb. SlikkelorumD. M. S. E. de Moulin geb. Bowier Z. E. S. van Oldengeb. Bogaardt, Z. J. van der Lof, geb. Kling, Z. S. C. Janssen, geb. Fuchs, Z. J. C. Jongbloed, geb. Wiekkart, D. A. Lubbers, geb. Sjardijn Z. GEHUWD: J. Hartmeijer, Jm. en C. Verstraten, Jd. J. Groen, Jm.en C. van der WeydcnJd. T. TefijWedr. en J. Niëvaart, Wcd°. P. Booms Wedr. en J. la GardeYVedc. A. F. KraaneveldJm. en C. J. M. BomlieJd. J. Borst, Jm. en A. Minnee, Jd. OVERLEDENM. van der Helmgeb. Hunnego, 86 j. W. C. Andriessen geb. de Rooy50j. C. C- Nieuwenburg, geb. Bommelie,41 jM. J. Rosier, D.1 j. B. J. J. van der KoelenZ.2 m. A. J. Verboom SoumainZ.4 m. Cath. Wouters, 76 j. F. W. Ncderberger, D.7 m. J. Lagerberg, Z.2 m. J. Parmentier, D. ,9m. J. A. II. van Dorsten25 j. M. Zuur deeg, geb. Franchimon82 j. B. P. SibbesD.6 m. G. V. SleyserZ.3 m. J. Schoolman, 83 j. T. Tebes, geb. Egging, 73 j. D. Delforno, Z.4 j. en 6 m. J. II. Verltouw, 23j.— T. J.J. de Groot, Z., 3 w.—O. K. de Vries, 72 j.

Leydse Courant | 1856 | | pagina 3