kon, om zich te doen gelden. Zij heeft op den eersten dag van het feest haren sluijer afgeworpen en staat in waardige houding voor het oog des volks, alleen de geheimenissen op haar voetstuk zal zij overmorgen den volke verkondigen. Zie hier de zaak, een hevige rukwind heeft het beeld ontsluijerd, edoch niets meer. De bouw-comnhssie was dadelijk op het terreinen verbood op de nadrukkelijkste wijze het wagen van mensclienlevensdie zich aan boden. Eere een wakker Koopvaardij-Kapiteinreeds in zijn vak met een buiteulandsche orde gedecoreerd, die op dit oogenblik, de verdere onthul ling voorkomt. Zijn naam nader op te geven. Reeds staat op alle affiches in Amsterdam hel woord onthulling veran derd in inwijding Heden, de eerste dag aan de feestviering gewijd, zijn de van elders aangekomen afdeelingcn van het Metalen Kruis in het Park plegtig ont vangen alwaar hel muziekcorps van den Heer Stumpf zich deed hooren en ecne aanzienlijke menigte fleeren en Dames tegenwoordig waren. Des na middags hebben de afdeelingen zich in den tuin de Nederlanden vereenigd, lol het houden van het feestmaal. De ingezetenen hebben door het uilste ken van vlaggen aan onze stad een regt feestelijk aanzien verschaft. Uil 's Gravenhage is alhier aangekomen het lsle balaillon van het reg. grenadiers en jagers, onder bevel van den Majoor Sweemer, en uit Haarlem een escadron van hel lste reg. dragonders, om tijdens de feestdagen alhier dienst te doen. BLIITENLANDSCI1E BERIGTENL BELGIË. BRUSSEL, 25 Augustus. De Koning heeft benoemd tot Grootofficier der Leopoldsorde den Heer Simons, Regcrings President en algemeen Administrateur van Buitenl. Zaken van het Groothertogdom Luxemburg. Zaturdag is alhier de tentoonstelling der voorwerpen van nijverheid en kunst geopend, in tegenwoordigheid van Z. M. den Koning en de leden der Koninklijke familie, die in de zalen zijn rondgeleid door den Heer de Brouckère, Voorzitter der Commissie van bestuur. De Vorstelijke personen hebben zich twee uren bezig gehouden met het bezigtigen der tentoonge stelde voorwerpen, onder welke vooral de verzamelingen van pholographien of lichtleekeningen zeer worden geroemd. De Koning is met zijn gezin en aanzienlijk gevolg naar Luik vertrok ken, om de feesten bij te wonen. Volgens berigt van daar is Z. M. er met niet minder geestdrift dan te Antwerpen ontvangen. De 1IH. Kleist- Rclzon, Opper-President van de Rijnprovincie, Hirsehfeld, Bevelhebber van het 8slc Pruissische legercorps, en Kuhlwetters, Voorzitter van het Depart.- bestuur te Akenzijn hem aldaar komen begroeten. ENGE LAND. LONDEN25 Augustus. De Koningin is alhier aangekomen en heeft in een plegtig gehoor ont vangen Graaf Chreptowitchbuitengewoon Gezant en Gevolmagtigd Minister van den Keizer van Rusland. H. M. zal Vrijdag aanst. naar Schotland vertrekken. De Prins van Oranje wordt eerlang aan boord van een Nederlandsch stoomschip in Engeland verwacht. Z. K. H. was laatstelijk van Drontheim naar Reikiavik op IJsland gesloomd tot het doen van mineralogische onderzoekingen. De Graaf de Persigny, Fransch Gezant, is alhier teruggekeerd en heeft zijne werkzaamheden hervat. Hij heeft aan Lord Clarendon de ontevre denheid des Keizers, over het zenden eener schcepsmagt naar de Zwarte zeekenbaar gemaakt. Engeland weigert de voorstellen van Noord-Amerikalot geheele af schaffing van liet regt tot het nemen van handelsvaartuigen door de oorlogs schepen der oorlogvoerende natiën aan te nemen. Alleen op deze voor waarde had de Regering der Vereenigde Staten tot de afschaffing van de Kaapvaart willen toetreden. Sir William Temple, broeder van Lord Palmerston, tot voor eenige dagen IJritseh Gezant te Napels, is alhier overleden. Voor het gedenkteeken ter herinnering aan de groote tentoonstelling zijn reeds 50,000 bijeengebragt. Thans zal men eene prijsvraag uitschrij ven waarnaar alle binnen- en buitenlandsche kunstenaars kunnen dingen. De cholera heeft alhier weder eenige slagtoflers geëischt. De ontscheping van de Koningin-Weduwe van Oude heeft te Southamp ton ecne aanzienlijke volksmenigte op de been gebragt. Bij de ontscheping zijn de Vorstinnen, van wege hare lange kleederen, gevallen, doch zonder hulp moeten opslaandaar hunne dienaren niet gedoogden dat een Europeaan hun de hand bood; dit verbood volgens hen de etiquette. II. M. heeft acht bedienden medegebragt, die onder haar gevolg de orde handhaven en de overtreders gestreng straffen. Het geheele gezelschap nuttigt dagelijks 2 schapen, 3 dozijn vogels, en eene aanzienlijke hoeveelheid rijst en spece rijen welke dieren zij onder eenige godsdienstige plegtigheden zclven slag ten. Voor de Vorstelijke personen waren door den Burgemeester der stad koetsen beschikbaar gesteld om ze naar hun hotel over te brengen. De Koningin werd in een draagstoel naar de koets gebragt, terwijl de dienaren haar omringdenten einde zorg te dragendal zij niet door het volk zonde gezien worden. Twee barer eeredames, die in cosluum niets van Egyptische mummiën verschilden gingen mede in de koels. De Burgemeester heeft de Vorstin aan hel portier van het rijtuig, dat met een gordijn was behangen mogen verwelkomen. Eenige voorname Indische personen, alhier verkccrcnde, hebben haar hunne hulde door een geschenk in geld gebragt, dat door de dienaren door het portier werd gesloken. De Prinsen zijn met den Burgemeester onder een luid gejuich der menigte in een ander rijtuig geslapt. Deze laatsten hebben zich in hun hotel op het balkon aan de menigte vertoond, waarbij de Majoor Bord, die hen mede vergezelde, uitriep, dat zij naar Engeland waren gekomen, om hunne aanspraken te doen onderzoeken en een regtvaardig oordeel te vragen. Dit reisgezelschap heeft 6 maanden geleden Lucknouw, de hoofdplaats van Oude verlatenen 10,000 mijlen afgelegd om Engeland te bereiken. De Koningin betaalt in het hötel te Southampton 12 guinjes per dag. Zij kan gedurende haar verblijf alhier over 80,000 beschikken. In Re gentspark zijn 5 woningen voor haar gehuurd. De Kapitein BrooksBe velhebber van het vaartuig waarmede de Koningin is aangekomen, heeft eene kostbare shawl en eene aanzienlijke som in ropjjen gekregen. Het Nederlandsche oorlogsfregat de Rugier, Bevelhebber van Malde- ghemheeft gisteren namiddag Spithead verlaten Woensdag avond heeft er in het kanaal een storm gewoed, die zich vooral langs de kusten noodlottig heeft doen gevoelen; inzonderheid hebben de visscherschuiten geleden, van wier bemanning velen zijn omgekomen. In eene fabriek nabij Bury is de stoomketel gesprongen, waardoor 9 personen hel leven hebben verloren en 20 gekwetst zijn. Te Dublin is onder voorzitting van den Lord-Mayoreene vergadering van aanzienlijke ingezetenen dier stad gehouden, waarin besloten is, een feest te geven ter eere van de aldaar uit de Krim teruggekomen troepen, ten blijke van 's volks erkentelijkheid. De spoorweg-maatschappijen zullen de soldaten, welke aan het feest zullen deelnemen, kosteloos naar Dublin vervoeren. Een Dame te Edimburg, Elisabeth Gray, is dezer dagen overleden in den ouderdom van 108 jaren. Haar vader stierf in 1755 zoodat zijne doch ter hem 101 jaren overleefde. Een broeder van haar stierf in 1728, zoQdat lusschen het overlijden van dezen broeder en zuster 128 jaren verloopen wa ren. Zij had altijd de grootste geregeldheid in hare levenswijze in acht genomen. Te Liverpool is 11. Woensdag nacht in ecne bakkerij een hevige brand uitgebroken die een geheel blok huizen heeft vernield. Eer er hulp was, hadden de vlammen al zoo zeer de overhand gekregen, dat het onmogelijk was om binnen de huizen door te dringen en de ongelukkige bewoners te redden. Men vond beneden een gansch gezinvan vader en moederdood op den grondboven was een grijsaard van 74 jaren omgekomen. Volgens berigt uit New-York zijn de graanprijzen aldaar dalende. FRANKRIJK. PARIJS, 24 Augustus. De Keizer heeft den Keizer van Rusland een exemplaar gezonden van de prachtuitgave der Keizerlijke drukkerijvan het bekende werk 1'Imitation de Je'sus Christwelke druk eene der keurigste voortbrengselen der druk kunst moet wezen. Telkens wanneer de Keizer op reis gaat, neemt hij twee werken ter lezing mede, namelijk de geschriften van Napoleon I en van Machiavel. [Deze Staatsman was geboren te Florence in 1469. Zijn hoofdwerk dat hem levens beroemd en berucht maakte is getiteld: De Forst. Het geeft de middelen aan de hand om met verachting van reglvaardigheid en men- schelijkheid in het vestigen van onbepaald gezag te slagen, en ontvouwt die verfoeijelijke staatkunde die sedert naar zijnen naam is genoemd. Fre- derik de Groote heeft dat werk weêrlegdonder den titel van Anli-Machia- vel. De Ridder Artaud de Montor gaf in 1833, onder den titel Machiavel, son genie et ses erreurseene uitmuntende beoordeeling van de schriften van dien manwicn men den naam van een uitstekend schrijver niet kan ontzeggen], Woensdag 11. zijn wederom eenige gronden, behoorende tot het do mein van Neuilly, voormalig eigendom van wijlen Koning Lodewijk Phi lips, verkocht. De gezamcnllijke uitgestrektheid, nl. 35,051 ellen, bragt 367,800 fr. op. Er is sprake van eene echtverbïndtenis van den Maarschalk Pe'lissier met de weduwe van den Admiraal Bruat. In het hotel du Louvre is Woensdag het feestmaal gehouden, door de Fransche Geneesheeren aan de militaire Artsen van FrankrijkEngeland Sardinië en Turkyc aangeboden. De Heer Paul Dubois bekleedde hel voor zitterschap. Er waren 600 gasten. Aan het einde van het feestmaal is eene inschrijving geopend ter gunste van de weduwen en weezen der in het Oosten overleden Geneesheeren. De bank van Frankrijk heeft in de afgeloopen week in Engeland voor 25 millioen fr. aan goud gekocht. Te Marseille beslaat eene voorbeeldclooze opeenhooping van schepen in de haven. Men beklaagt zich sterk over het ongenoegzame der vervoermid delen langs den spoorweg. De Courier de Marseille schat het bedrag van het sedert 1 dezer in die stad aangekomene graan op 900,000 mudden. Desniettegenstaande zijn de graanprijzen vast. De Mairc van Nantes, wiens gevangenneming wij vroeger hebben ver meld is weder ontslagendaar de verwarde opgaven van Crochu geen licht over de zaak hebben verspreid, en bij de gedane opgravingen geen sporen van misdaad zijn ontdekt. Men verzekert dat Crochu cenen platten grond heeft geleverd van de plaats waar de misdaad zou hebben plaats gehad, zeggende dat zoo men vóór zijne teregtstelling nog de 20,000 fr. die hij voor zijne vrouw vorderde, uitkeerde, hij daarop de plek zou aanwijzen, waar de lijken waren begraven. ZWITSERLAND. Den 10dcn dezer heeft bij Pfeffers, Canton Sl. Gallen, een bergval plaats gehad, waarmede dit oord sedert lang bedreigd werd. Ten gevolge van verscheidene gedeeltelijke aardstortingendie sedert vele maanden een aan staande groote gebeurtenis aankondigdenzag men 's middags een deel van den kruin, de Eek-kopt genaamd, waggelen op zijnen grondslag, be slaande uit aardkluiten en rotsen, die na weinige oogcnblikken met het ge luid van den donder in de vallei neerstorten, en bosschcn en weilanden in

Leydse Courant | 1856 | | pagina 2