•Ook verneemt men dat de Senaat 40,000 dollars beschikbaar heeft gesteld om het Engelsehe schip Resolute, dat, ter opsporing van Franklin uitge zonden, in hel ijs was vastgevroren en na door de bemanning te zijn ver laten door een walvischvaarder was gevondente koopente herstellen en aan de Engelsehe Regering terug te geven. James J. Strang, bijgenaamd Koning Slrang, het hoofd en de profeet der Mormonen op de Bever-eilandenin hel noorden van den Staat Michigan is door twee geweerschoten, welke twee zijner aanhangers op hem gelost hebben, zoo zwaar gekwetst dal men aan zijn behoud wanhoopt. De Keizer van China is van eene ernstige ziekte hersteld, hetgeen blijkt uit eene proclamatie, op bevel van den groot-mandarijn in al de ste den en dorpen der provincie Pe-tchi-li aangeplakt. In China wordt van 's Keizers ziekte nooit aan zijne onderdanen buiten de hoofdstad kennis ge gevendan op het oogenblik van zijnen dood of van zijn volkomen herstel. Naar het schijnt was de Keizer door zinking-koortsen aangetast, en had de ziekte reeds bij haar uitbarsten een zeer ernstig karakter aangenomen. Het is in geval van ziekte des Keizers gebruikelijk, dal hij opgesloten blijft in zijn paleis met zijn gezin, zijn hof en zijne geneesheerenzonder dat iemand er in mag komen of er uit mag gaan voor den afloop der ziekte. Be mandarijn opperceremoniemeester leest 2 malen daags's morgens en 's avonds, op een balkon aan de bevolking bet bulletin van den toestand des lijders voor. Den 25sten Maart heeft Keizer Hien-Foung de leiding der staatsaangelegenheden weder aanvaard. FRANKRIJK. PARIJS8 Julij. Te Plombières heeft de Keizer eene magnetische voorstelling ten voordeele der armen bijgewoond. Hij betaalde zijn toegangbillet met 500 fr. De Moniteur verklaart dat alle geruchten omtrent de zamenkomst van den Keizer met die van Oostenrijk, ongegrond zijn. De Senaat heeft de wet op het regentschap met algemeene stemmen aangenomen. De Ünivers beveelt het herstel der kloosterorden aanals een middel ter voorkoming van verdere overstrooniingen. De Heer Fortoul, Minister van Openbaar onderwijs, is in de badplaats Ems aan eene hevige beroerte overleden. Zijn ambtgenoot, de Heer Magne, heeft hem tot het laatste oogenblik bijgestaan. Het is niet onwaarschijnlijk dat thans dit Departement opgeheven en bij die van Binnenl. Zaken en Justitie zal gevoegd worden. Prins Adalbert van Prtiissen heeft, na de inrigtingen te Cherburg te hebben bezocht, die haven wederom verlaten, om zich bij het Pruissische eskader op de Engelsehe kust te voegen, waarmede hij een zeetogt tot het eiland Madera zal doen. Enkele Spaansche en Portugesche havens zullen ook door hem bezocht worden. De HI on. de 1'Armee deelt eene officiële opgave mede van de Fransche militairen die in het Oosten gesneuveld of aan wonden en ziekten bezweken zijnvan de landing der eerste troepen in Turkye af tot aan het sluiten van het vredesverdrag. Die opgave vermeldt 1284 Officieren van alle rangen 4403 Onder-Officieren en Korporaals, en 56,805 soldaten, te zamen 62,492 man. Dit verlies is niet zoo groot als men volgens verspreide geruchten vermoedde. Nog een aantal van 3061 militairen zullen, ten gevolge van zware wonden of ziektenmet pensioen uit de dienst worden ontslagen en 1390 anderen met eene gratificatie weggezonden worden. Uil bovengenoemde opgave blijkt nog dat 137 corpsen van het leger aan den strijd in de Krira en in de Oostzee hebben deelgenomen. Het 91ste regemenl heeft het meeste Officieren verloren, namelijk 37. Het 7de reg. heeft van allen het meeste geleden, door het verlies van 1662 manschappen. Deze officiële mededeelingen moeten uitgelokt zijn door dat Graaf Orloff, tijdens zijn verblijf alhier, het verlies onzer krijgsmagt op 150,000 man bad geschat, daarbij erkennende dal Rusland, zoo door ziekte en koude, als door hel vijandelijk vuur 350,000 mcnschcn had verloren. Een sapeur van het 18de regement, dezer dagen uit de Krim te Lyon teruggekeerd, heeft eene kat medegebragt, die hij in zijne ledige uren al daar zeer aardig heeft afgerigt, en die door het uitvoeren van verschillende militaire manoeuvres de verwondering heeft opgewekt. Hoewel hem reeds eene niet onaanzienlijke som voor het dier is gebodenwil hij het niet af staan, omdat zij te zamen de gevaren van den krijg hebben gedeeld. De zelfde kogel die den sapeur aan den schouder kwetste, nam een oor van de kat weg. Een beursspeculant, die zijne verliezen niet kon betalen, stak dezer dagen naar Engeland over, maar nam eene som van 400,000 fr. in verschil lende waarden mede. Een agent van policie werddoor een der schuldeischers vergezeld, naar Londen gezonden om hem op te sporen. Men wanhoopte er bereids aan hem te vinden, toen zij, te Folkestone tcrugkeerendevernamen dat iemand was gevangen genomen die 36,000 fr. had ontstolen aan een Franschman, die zijn intrek had genomen in een der hotels. Bij onderzoek bleek dat het slagtoffer van dien diefstal de speculant was, die in vrijheid werd gela'en na aan zijne schuldeischers al de hun ontvoerde sommen ter hand gesteld Ie hebbenmet uitzondering der hem ontstolen 36,000 fr. Dezer dagen stapte een man van omstreeks 50 jaren te Grenoble in de diligence naar Lyon. Gedurende de reis dacht men dat hij in eenen diepen slaap was gevallenmaar bij de aankomst ontdekte mendat hij was overleden. ITALIË.' De bijeenkomst van den Paus en den Koning van Napels heeft op 2 Junij te Ponto d'Anzio plaats gehad. Die ontmoeting kenmerkte zich door vriend schap en vertrouwelijkheid. Aangaande de vereffening der bestaande ge schillen tusschen de beide regeringen wordt niets gemeld. Men is voor eene uitbarsting van de Vesuvius beducht. Onophoudelijk is de berg in beroering en stijgen de vlammen uit den krater. FRÜISSEN. BERLIJN, 8 Julij. De Minister van Onderwijs, von Raumer, beeft de Israëlitische studenten uitgesloten van deelneming aan de openbare fondsen, bestemd tot onderstand van studenten. Deze maatregel heeft een diepen indruk gemaakt en onder scheidene Hoogleeraren hebben daartegen krachtige verloogen ingediend. De zoogenaamde Prins van Armenië heeft in de Italiaanschc bladen wederom van zich doen hooren. Hij eischt op nieuw van den Koning van Pruissen schadeloosstelling voor zijne onregtmatige gevangenzetting en terug gave zijner papieren, die hem zijn afgenomen. Hij wil die gelden niet voor zich zeiven hebben, maar noodigt den Koning uit die volgender wijze te voldoen: 100,000 fr. aan de in de Krim gewonde Fransche soldaten en de weduwen en kinderen der aldaar gevallenen; 100,000 fr. aan de Engelsehe soldaten, als voren; 100,000 fr. aan de Sardinische als voren en de rest, 75,000 fr.aan de ongelukkigendie door de overstroomingen in Frankrijk alles hebben verloren. De Graaf Rossi te Dresden heeft voor zijne overledene echtgenoot, de beroemde zangeres Henriette Sontag, een metalen doodkist doen vervaardi gen. De Groothertog van Mecklenburg Strclilz beeft op het vernemen hier van, een zilveren lauwerkrans tot versiering van die kist overgezonden. OOSTENRIJK. WEENEN, 7 Julij. Baron Bach, Minister van Binnenl. Zaken, zal waarschijnlijk tot Voor zitter van den Rijksraad worden benoemd. De twee statie koetsendie Graaf Esterhazy voor het krooningsfeest te Moskou heeft doen vervaardigen, kosten ƒ25,000. De Jesuïten hebben van den Keizer vergunning gekregen zich in Yo- rarlberg te vestigen en er een collegie op te rigten. Zij hebben de stad Feldkirch tot verblijf gekozen en van het Gemeentebestuur aldaar voor 70,000 gulden een gebouw aangekocht, dal vroeger tot kazerne diende, en hetwelk tot een groot opvoedingsgesticht zal worden verbouwd, waarmede het opper gymnasium dier stadreeds vroeger aan de orde afgestaanver bonden zal worden. RUSLAND. Hoewel men na het herstel van den vrede vooreerst verschoond dacht te blijven van nieuwe ligtingen voor het leger, is echler deze verwachting te leur gesteld. In het gouvernement Kalisch heeft de ligting op dezelfde schaal als tijdens den oorlog plaats gehad. Uit eene officiële opgave blijkt, dat de Finsche koopvaardij-vloot thans slechts nagenoeg half zoo veel schepen telt als vóór het begin van den oor log. Hierom zijn niet alleen alle materialen voor den scheepsbouw in Fin land van invoerregt vrijgesteld, maar zijn ook door de Bank van Finland, onder vrijgevige voorwaarden, voorschotten ten gezamenlijken bedrage van 400,000z. roebels aangeboden, aan de personen welke in den oorlog hunne vaartuigen verloren hebben en geene genoegzame middelen bezitten om dat verlies te herstellen. TURKYE. De Groot-Visier Ali-Pacha is van zijne buitenlandsche reis te Konstan- tinopel teruggekeerd. Onverwijld moet er worden overgaan tot den ontslag van de belasting wegens vrijstelling der Christenen van de krijgsdienst. Die belasting be draagt 15 fr. per hoofd. De Maarschalk Pélissier zon den 3dcn Julij uit de Krim vertrekken. Aan hem en aan den Generaal Codrington is door den Sultan eene eere sabel aangebodenbenevens de Orde van de Medjidie' in diamanten. De kooplieden die, door de krijgstooncelen in de Krim uitgelokt, zich aldaar hebben nedergezet, zijn allen, slechts één uitgezonderd, geruïneerd. Te Jassy, in Moldavië, is eene nieuwe drukpers-wet afgekondigd, die in eenen vrijzinnigen geest is opgesteld. De vrijheid der drukpers," wordt daarin gezegd, »is het eenige middel om eene publieke opinie te vormen, inzonderheid in een opkomenden Staat, en is dikwijls noodig om de Rege ring ten aanzien van de behoeften der bevolking in te lichten." fttmjcfHjfce J&tAub. Van den 3 tot en met den O Julij 1856. BEVALLEN: J. L. C. de Baas, geb. van EwijkD. C. W. A. de Wette, geb. MairZ. J. Oudshoorngeb. PlaizierD. H. Verhaargeb. Laman Z. W. Zandvoortgeb. van MygaardZ. J. de Koninggeb. DoolZ. F. S. W. Moolengeb. FonteinZ. C. van der Laangeb. BeyZ. E. de Koninggeb. LamanZ. M. Kelder, geb. BodegravenZ. M. C. van dei- Velden geb. HalderietD. A. E. Blotegeb. van llouLen Z. C. S. van den Berghgeb. SchmierD. J. Mootengeb. van Kleef, Z. S. L. G. Fullink geb. MarchandD. B. Sandersgeb. PrinsZ. A. E. Verboom Soumain geb. van der Stok, Z. C. Hakkaart, geb. van Zijp, Z. J. van Hooidonk, geb. Dreef, D. K. J. Hazenberggeb. WillebrandsD. C. Draaselgeb. MaagdenbergD. A. M. Vryman D. C. MizeeZ. GEIIUWD J. D. BlankenJm. en II. Visser, Jd. F. A. Lempers, Wedr. en A. Randoe, Jd. OVERLEDENC. Sjardijngeb. Driessen, 70 j. J. van der Togt, 75 j. J. Massaar41 j. C. S. Olsen49 j. P. van der Stok62 j. J. G. Wijn beek Z.12 w. A.M. Schipper, D.13 j. P. Mieloo, 47 j. J. H. C. Beur- kens, D.8 j. J. van MaslrigtD.11 w. A. M. J. de KokD.1 j. C. Fiolet, D., 1 j. KK «KA IE 11 W». LEYDEN, 10 Julij. Gisteren is door den Kerkeraad der Evang. Lulh. gemeente alhier gemaakt de navolgende nominatie van Predikanten, (alpha- betisch gesteld): DD. Barbiers, te Gouda; Broens, te Delft; Bückman, te Middelburg; Engel, te Kuilenburg; Jutting, laatst te Batavia; ter Laag, te Weesp; Statius Mulder, te Zutphen; en Roll, te Edam.

Leydse Courant | 1856 | | pagina 3