De internationale commissie voor de doorgraving van de landengte van Suez, heeft drukke bijeenkomsten gehouden en wel 2 malen per dag. Be halve andere besluiten heeft de commissie hel stelsel van een regtslreckschen weg door Egypte verworpen en het beginsel van eene regtstreeksche door graving van Suez naar de Middellandsche zee goedgekeurd; zij heeft ook het stelsel om het zeekanaal van uit den Nijl van water te voorzien, ver worpen en daarentegen aangenomen het beginsel om dit door water uit de zee te doen. Buitendien heeft de commissie het niet noodzakelijk geoordeeld, om sluizen bij de beide ingangen van hel kanaal van Suez en Pelitsium aan te leggen. Er zal eene haven tot herstelling van schepen in het meer Tinisah aangelegd worden. Uit de inlichtingen door Zee-Officieren gegeven is ge bleken, dat de vaart op de Roode Zee even goed is als die op de Middel landsche en Adrialische Zeeën. Volgens besluit van den Minister van Marinemoet aan al de matrozen op 'slands schepen, die 4 jaren gediend hebben, ontslag worden verleend. Prins Adelbert van Pruissen is met de korvet Dantzig te Cherburg aangekomen. Het gezamenllijk bedrag der ingekomen giften, ten behoeve van de overstroomden, beloopt thans 5 mill. fr.waarvan bijna 2 mill, in den vreemde is bijeengebragt. De policie heeft ICO kisten cichorei in de Seine laten uitstorten, om dat het gebleken was, dat die met zand en oker was vermengd. Even als in Engeland en België, wordt ook hier meer acht geslagen op het veel vuldig vervalschen van verschillende waren. De Kardinaal Patrizi is den 4den te Marseille naar Civita-Vecchia scheep gegaan. Hoewel hij door vele bladen zeer hoog is geprezenwas hij bij de hooge Geestelijkheid alhier zeer slecht gezien. Hij heeft o. a. geweigerd de leden van de Theologische Faculteit te ontvangen, zeggende dat hij dit ligchaam niet kende. Bij een huisgezin uit 11 personen beslaande, te Tigy (Loiret), hebben zich de verschijnselen van vegifliging geopenbaard ten gevolge van het ge bruik van brood, uit slechte bestanddeelen bestaande. De Inspecteur van de geneeskundige dienst beeft het brood, dal zeer vast was en een bitteren smaak hadscheikundig onderzocht en daarin 30 pCt. dolik (Lolium tremu- lentum) en 20 pCt. narduszaad (gitago) gevonden. Eene mindere hoeveelheid van deze bestanddeelen kan reeds noodlottige gevolgen veroorzaken. Tc Gioergewo, in de Donau-Vorstendommen wordt de telegraaf door een Franschcn post bewaakt. De soldaat verzuimde dezer dagen een Oos- tenrijksch Officier te groeten, waarom deze in woede ontstoken, zijne sol daten wisten op te ruijen, die ten getale van ruim 50, den soldaat aan vielen en hem ombragten. Deze gebeurtenis kan tot ernstige gevolgen aan leiding geven, indien de Oostenrijksche Regering de noodige voldoening niet schenkt. SPANJE. Naauwelijks zijn de onlusten te Valladolid bedwongen of op andere plaatsen des lands hebben weder ongeregeldheden plaats. Te Santander wilde een Fransch vaartuig, de Ceres, 1200 zakken meel inladen, maar het gemeen verzette zich hiertegen en het schip is met slechts 100 zakken moeten vertrekken. Het overige is in de magazijnen verbrand, waarbij de koopman die de levering moest doen en zijn huisgezin zijn omgekomen. Al deze gebeurtenissen doen zien, dat het hoog lijd is dat alle welgezinden hier te lande zich vercenigen om de plannen van de vijanden der tegen woordige Regering te verijdelen. Men gelooft dat de hooge geestelijkheid een groote rol speelt in de laatste gebeurtenissen. Zij kan het de Regering niet vergevendal hare inkoms ten door den verkoop der kerkelijke goederen zijn verminderd en dat daarbij enkele verborgenheden zijn aan het licht gekomen. Eenige ter dood ge- bragle oproerlingen te Valladolid hebben verklaard 3000 ja ook 4000 pias ters uit banden van den Aartsbisschop zeiven te hebben ontvangen. Ook is de betaalmeester van den Aartsbisschop, die de gelden ter betaling van de lagere geestelijkheid van de Regering had ontvangenplotseling verdwenen. Ook in deze hoofdstad is eene zamenzwering ontdektdie ten doel had de tooneelen van Oud-Castilie alhier te hernieuwen. De Regering heeft echter door een der zaamgezworenen alles ontdekt. De teregtstellingen in Casiilie duren voort. Onder de ter doodgcbraglen merkte men een meisje op van 20 jaren en 2 studenten in de theologie. ITALIË. De afkondiging van hervormingen in den Pauselijken Staat, die men te gen 29 Junij had verwacht, heeft geen plaats gehad, waardoor de ontevre denheid meer en meer is toegenomen. Men verzekert dat de Paus voornemens is zich naar Porto d'Anzio te begevenom aldaar eenige dagen op een aan zee gelegen landgoed door te brengen. Men wil ook dat de Koning van Napels hem aldaar zal bezoeken, ten einde over eenige gewiglige punten in geschil tusschen het Napelsche Hof en Rome te onderhandelen. Onlangs heeft men te Rome eene bende valsche munters gevangen ge nomen, die bankbriefjes van 20 piasters (107 fr.) namaakte en verspreidde. Deze valsche munters hebben reeds voor eene waarde 321,000 fr. in omloop gebragt. Het papier daartoe gebezigd, was uit andere landen ingevoerd, en de namaking geschiedde door schilders, die zich daartoe te Monlopoli ver- eenigden. Een Priester uit het kwartier Transtevère, op den regteroever van den Tiber, is ook in hechtenis genomen, beschuldigd, die valsche papieren- munt in omloop te hebben gebragt. Te Napels heeft op 26 Junij, in de wijk Borgio di Loreloeen op stand onder de vrouwen plaats gehad, door dat de policie een Pastoor in hechtenis wilde nemendie beschuldigd was van verduistering van gelden liem ter uitdeeling aan de armen toevertrouwd. De vrouwen kozen de partij van dien geestelijkeen wisten door het werpen van steenen als anderzins de 60 man sterke policie lot den terugtogt te noodzaken. Later is echter de rust hersteld en zijn eenige raddraaisters in hechtenis genomen. PRUIS SEIS. BERLIJN, 6 Julij. Te Hamburg is een PoolJosef Olscesci, gevangen genomen, dte drié weken geleden nil Londen aldaar was aangekomen. Men heeft een groot aantal proclamatiën bij hem gevonden, van wege het revolutionnair Comité', die hij voornemens was in Polen te verspreiden. Naar men verneemt zal er op de tolconferenlie te Eisenach, tusschen de Noordelijke en Zuidelijke Staten, eene overeenkomst worden gesloten, waarbij de belasting op den tabak met 100 pCt. verhoogd, en de belasting op het ijzer zeer verminderd, zal worden. Te Sion in Wallisserland is eene vrouw gestorven in den ouderdom van 103 jaren. Zij laat twee kinderen na, die 85 en 78 jaren lellen. OOSTENRIJK. WEENEN, 5 Julij. De Aartshertog Sigismund is lot Luit.-Veldmaarschalk benoemd. De Kardinaal-Aartsbisschop Raucher is van hier vertrokken, om de besluiten, in de bisschoppelijke conferenliën genomen, aan de goedkeuring van den Paus te onderwerpen. Na zijne terugkomst zullen die besluiten voor een gedeelte openbaar worden gemaakt. De Baron Sina heeft aan Koning Otto vergunning gevraagd om een millioen gulden aan de Gricksche schatkist te mogen schenken, hetgeen hem natuurlijk welwillend is verleend. De Baron is van Grieksche afkomst. Het Evangelisch consistorie heeft aan de gezamentlijke Superintenden ten, Predikanten enz. een schrijven gerigt, waarin inlichtingen worden gegevenhoe zij zich in de tegenwoordige omstandighedenbij het begra ven van hunne geloofsgenooten hebben te gedragen. K U E A N 85. Men verzekert dat de Keizer zich eerstdaags nogmaals naar Berlijn zal begeven en van daar naar Stuttgart, alwaar hij zijne moeder zal ontmoeten. De krooning des Keizers zal waarschijnlijk op 31 Aug. plaats hebben. Lord Wodehouse, Britsch Gezant bij de Russische Regering, is te Petersburg aangekomen. Hij heeft reeds in een plegtig gehoor zijne ge loofsbrieven aan den Keizer overhandigd. TURKTE. De Regering heeft besloten, dat de Grieken, Armeniërs en Joden 62j millioen piasters (omtrent 8 millioen gulden) zullen betalen om van de krijgsdienst bevrijd zijn. De Russen hebben in de Krim een luisterrijk afscheidsmaal aan de Engelsche Officieren gegeven. Balaklava zal op 2 Julij aan de Russen worden teruggegeven. Te Taganrog, Marianopel en Berdianski wordt een groot aantal sche pen met graan geladenbestemd naar Marseille. De onlusten in de gewijde steden van Arabië en in hare omstreken duren voort, doch zij zijn niet van zeer groot gewigt; en, het gezag des Sullans is er niet miskend noch betwist geworden. Het zijn twisten tus schen onderscheiden volksstammenhet geldt den voorrang van een ge slacht boven anderen; maar den naam des Sultans hebben de opgestane Ara bieren nooit in het geschil gemengd. Buitendien baren die twisten gecne zorgzij zullengelijk alle andere van dien aardalloopen met de neder laag van eene der partijenof met de uitputting van beider krachten na eene nultelooze worsteling van eenige maanden. De Onderkoning van Egypte heeft de uitsluitende maatregelen omtrent de Kopten, reeds ingetrokken. Dc oogst is in Egypte zeer gunstig uitgevallenen heeft stellig 4 mil lioen mudden meer opgebragt dan voor het verbruik noodig is. Katoen is minder goed geslaagdde sterke wind en gebrek aan water heeft hierop nadeelig gewerkt. KERKNIEUWE. Bij Kon. besluit is eervol emeritaat met pensioen verleend aan de na volgende Predikanten, als aan: L. van der Plas, Pred. bij de Herv. ge meente te Piershil, ingaande 1 Julij 1856; VV. J. Koppius, Pred. bij de Herv. gemeente te Blijham, ingaande 1 September 1856; A. van Wetering, Pred. bij de Herv. gemeente te Purmerende, ingaande 1 Julij 1856. Door Z. M. zijn goedgekeurd de beroepingen van Predikanten uilge- bragt door de Kerkeraden: te Marrum en Nijkerk, op J. G. Zimmerman, Pred. te Ooslerbierumte Sassenheim, op S. W. La Lau, Pred. te St. Anthonij-polder; te Hoorn, op J. J. van den Broek, Pred. te Oegstgeest; te Wijdenes en Oosterleek, op A. F. GerlachPred. te Watergang, en te Maasdamop F. J. HermanCand. Te Middelburg is tot Predikant beroepen Ds. F. P. J. Sibmacher Zijnen, Theol. Doet. en Pred. te Delden. Tot Predikant in de Herv. gemeente te Meerssen (Limburg), zijnde eene Koninklijke collatie, is, overeenkomstig de door de leden des Kerke- raads gedane keuze, uit eene door het Depart, voor de Zaken der Herv. Eeredienst opgegevene nominatie, benoemd de Heer D. Hendriksz, Pred. te Kolham. AKAI5Ë1WIK-ATKUW». PROMOTIE AAN" DE UTRECIITSCIIE HOOOKSCHOOL. Den 5den Julij de Heer H. G. B. Nahuys, van Goor, in de Reglenmet Theses. ADVEKTENTIÈM Ondertrouwd: L. M. A. RANT, en JEANNETTE ELISABETH JOSÉPIIINE van deb HORST. Leyden, 7 Julij 1856. Eenige en Algcmeene Kennisgeving. Mijn hartelijk beminde Echtgenoole CORNELIA SOPHIA SCHMIER beviel heden namiddag vrij voorspoedig van eene welgeschapene DOCHTER. Leiden, 6 Julij 1856. C. II. van den BERGH.

Leydse Courant | 1856 | | pagina 3