Ysselstein, te 's GravenhageF. A. T. Delprat, Kapitein der artillerie, te Breda; H. F. FynjeIloofd-Ingcnieur van den Waterstaat in Gelderland; Dr. J. P. Gildemeester, te Amsterdam; Mr. J. Heemskerk Az.lid van de Arrond.-regtbankte Amsterdam; Dr. J. J. llomoet, te Arnhem; J. J. L. ten Kate, Pred., te Middelburg; Mr. J. M. de Kempenaer, Advocaat, te Arnhem; Mr. L. Ed. Lenling, Advocaat, te Zutphen; JN. P. Muller, Mede- Redacteur v. h. Tijdschrift de Gids, te Amsterdam; Jhr. Mr. J. T. H. Nedermeijer Ridder von Rosenthalte 's GravenhageJhr. Mr. W. Sis Ambtenaar bij de stedelijke Administratie te Utrecht; Dr. J. W. R. Tila- nus, te Amsterdam; Dr. D. Veegens, Rector van het Gymnasium, te Am sterdam; F. J. de Veije de Burine, Kolonel, Militie-Commissaris, te Utrecht; J. J. Weeveringh, te Haarlem; A. Winkler Prins, Pred., te Veendam. MAASTRICHT, 25 Junij. Hel XIde Landhuishoudkundig Congres is gisteren alhier plegtig geopend, alsmede de Tentoonstellingen van Limburgschc Nijverheid en der schilderijen van levende meesters. Beide Tentoonstellingen bevatten vele fraaije stukken. Bij de opening van hel Congres heeft de Voorzitter, de Heer Mr. van Geusaueene rede uitgesprokenwaarin hij een blik sloeg op de geschie denis der Congressen en het nul daardoor te weeg gebragt. Uit alle oorden des lands, en ook uit België, zijn dcelnemenden opgekomen. Onze stad heeft een feestelijk aanzienen onderscheidene Volksspelen en Concerten hebben plaats om het verblijf voor de vreemdelingen alhier te veraangenamen. Aan het verzoek van de stad Deventerom het volgende Congres in 1857 binnen hare muren te houdenis voldaanen dienovereenkomstig besloten. Op den 23slen dezer zijn alhier de lleeren Candidaal-Notarissen in broederschap vereenigd geweest. Na afloop der werkzaamheden is de bij- eenkomst met een feeslmaal besloten. liiïiTEXLAMISCilE HERIG TEN. ENGEIiANS. LONDEN26 Junij. De Koningin zal overmorgenden verjaardag harer troonsbestijging eene wapenschouwing houden over de troepen van het kamp bij Aldershott, uit 16,000 man bestaande. In genoemd kamp zijn ernstige ongeregeldheden voorgevallen; de Diiilschers zijn met de Engelschen handgemeen geweest, ten gevolge waarvan verscheidene manschappen gekwetst en naar het hospi taal zijn gebragt. Vooral de Engelschen hebben velen buiten gevecht ge stelde manschappendaar de Duitschers ruim van steenenmessen cu ba- jonnetten waren voorzien. De rust is spoedig hersteld. De bank heeft heden haar disconto van 5 op 4j pCt. gebragt. Lord Clarendon heeft de Amerikaansche Regering beantwoord ten op- zigte van de wervingen, en die zaak voor geschikt verklaard. Hij heeft het gedrag van den Heer Crampton niet afkeurenswaardig genoemd, echter zal de Heer Dallas alhier op zijn post blijven. Hij is ook geneigd de quaeslie van Centraal-Amerika aan scheidsregters te onderwerpen. De Regering heeft bekend gemaakt dat zij vrijen overtogt naar Au stralië zal verleenen aan ongehuwde vrouwenom daardoor te voorzien in het gebrek aan vrouwelijke dienstboden aldaar. De Admiraliteit heeft den prijs van 10,000 in Maart 1850 uitge loofd, aan hem die zekere berigten omtrent de expeditie van Franklin zou verschaffentoegekend aan den Heer J. Rae en zijne togtgenooten. De Generaal Williams is tot Bevelhebber der artillerie benoemd. De Bisschop van Londen heeft, uithoofde van den verzwakten staat zijner gezondheidzijn ontslag verzocht. Alhier is voor de noodlijdenden in Frankrijk reeds 12,500 bijeengebragt. Door het springen van den sloomkelel in de ijzerfabriek bij Ravens- dalc zijn 3 personen gedood en 5 gekwetst. Te Liverpool is dezer dagen de jaarlijksche vergadering van Engelsche aandeelhouders in den Ned. Rijnspoorweg gehouden, onder voorzitting van den Heer C. Holland. De financiële toestand bleek voldoende te zijn. Het uit te betalen dividend is bepaald op 2 per aandeel. De aansluiting van den weg aan den Kculen-Mindener spoorweg zal in het najaar plaats heb ben, hetwelk niet zal nalaten een gunstigen invloed op de inkomsten uit te oefenen. Van de 100,000 aandeelen zijn er 300 in Nederland geplaatst. In Schotland worden pogingen aangewend tot de oprigling van een standbeeld voor Wallace, den strijder voor de onafhankelijkheid des lands [geb. 1276, onthoofd te Londen 1305]. FlMVhEÜJIi. PAI1IJS. 26 Junij. De Keizer vertrekt Maandag naar Plombières. De post van Groot-Aalmoezenier van 's Keizers huis, blijft waarschijn lijk voor den zoon van den Prins van Canino, den Abt Bonaparte bestemd. Daaraan zou verbonden zijn het Groot-Aalmoezenierschap over het leger en de vloot, als de Prins het Kardinaalschap zal hebben verkregen. Dit voor- nitzigt is eene reden te meer, om aan de voortdurende goede verstandhou ding tussehen den Paus en de Keizerlijke Regering te gclooven, althans als de eischen van de Pauselijke Regering even gematigd blijven als tot heden. De Gemeenteraad van Nantes heeft besloten een paleis aan den zoon des Keizers aan te bieden. Hel paleis der Hertogen van Bretague zal daar toe aangekocht en in behoorlijken slaat gebragt worden. Heden middag had in de kerk Nolre-Dame het aangekondigde muziek feest, ten behoeve van de overstroomden, plaats. Er werd eene mis door 400 muziekanten, onder directie van den Heer Dietsch uitgevoerd. Het talrijk opgekomen publiek was zeer voldaan. De Graaf de Chambord heeft 20,000 fr. aan de noodlijdenden door de overstrooming toegezonden. De internationale commissie voor het doorgraven van de landengte van Suez heeft in deze maand drie zittingen alhier gehoudenwaartoe 12 leden zijn opgekomen. Deze commissie heeft al de voorstellen van de eerste commissie, die naar Egypte geweest is, goedgekeurd. De Heer de la M. heeft ten gevolge van mislukte spcculatiën de beurs moeien vaarwel zeggen. Aan onderscheidene handelaars heeft hij een ver lies van 600,000 fr. berokkend, en bij zijn vertrek uit deze stad nog eene gelijke som medegenomen. Hij is de zoon van een bekend Vice-Admiraal en werd voor zeer rijk gehouden. Een Heer die 's avonds in de rue Bourbon-villeneuve een cigaar aanstak wierp het vlammetje weg, en ging voort. Onmiddellijk kwamen er twee jonge Dames aan en bereikt de vlam de strooken van het kleed van eene dezer; klimt terstond op en reeds stond doek en stroohocd in den brand, toen een Heer die juist met een jas op zijn arm voorbij kwam, deze over haar henen wierp en gelukkig de vlammen smoorde. Haar geheele kleeding was verlorenen zelfs het hair eenigzins gebranddoch zij was uit een ge vaar gereddat haar hel leven had kunnen kosten. Een gedeelte der Polen alhier gevestigdheeft besloten van de amnestie door den Keizer van Rusland uitgevaardigdgebruik te maken. Het bestuur van Algerië heeft dezer dagen een eerste proef genomen met het verkoopen van domein goederenwelke proef uitnemend is geslaagd. Den 16de™ Junij zijn aan het gebouw der prefectuur te Algiers 424 bunders land in de vlakte van Mitidja verkocht. De zaal was te klein voor al de gegadigden en men moest een ruimer locaal zoeken. De percelen werden als uit de handen gerukt. Bij de waardering waren de landerijen op50fr. de bunder begroot, zij zijn voor 101 fr. verkocht. ITALIË. Door een aantal ingezetenen van Rome, waaronder een groot deel van den Adel, is aan Graaf Cavour, Voorzitter van den Sardinischen Minister raad, een gouden eerepenning aangeboden, dragende tot opschriftAan den Staatsman, die op het Parijsche Congres van 1856 de verdrukte bevol king van Italië verdedigd heeft, aangeboden door het erkentelijke Rome." De Indépendance meldt uil Rome, dat er moeijelijkheden zijn opgere zen met de daar wonende Engelschen over grafschriften. Op hunne begraaf plaats buiten de stad zou eene Dame op het graf harer dochter de woorden hebben doen plaatsenbidt voor hare ziel. Hoewel de Engelsche taal hier bijna onbekend is, had de Kardinaal Malteuci het opschrift doen wegnemen, onder voorwendsel, dat men geen gebeden mag inroepen voor ketters. In het dagblad Semaine Religieuseluidt het voorval aldus: De be droefde moeder liet op het graf harer 20-jarige dochter de bekende woorden des Heeren plaatsenZalig zijn de reinen van hartewant zij zullen God zienen had de geestelijkheid de uitwisscliing der laatste woorden gevor derd, omdat het schandelijk was te zeggen, dat een ketter ooit God zou kunnen zien. Men schrijft aan de Indépendance uit Turyn dat te Ancona jonge lieden gevat zijn omdat ze Vrijdags vleesch hadden gegeten en Joden ten eten hadden gehad. Terwijl de Romeinsche policie aldus zoo streng waakt tegen de genen die op vastedagen vleesch etenrooven en plunderen de roovers naar hartelust op de groote wegen en lot aan de poorten der volkrijkste steden van den Kerkelijken Staat. Te Napels wordt het proces tegen de van hoog verraad beschuldigden voortgezet. Priesters, Nonnen, Advocaten, in e'e'n woord, lieden uit alle standen der maatschappij staan teregt. De getuigen, die ten gunste der beschuldigden spreken, worden voor krankzinnig verklaard. PRUISSEN. BERLIJN, 26 Junij. Waarschijnlijk is de bijeenroeping ecner algemeene synode der Evan gelische kerk ophanden. Zij zou alhier vergaderen om besluiten te nemen omtrent eenige quaestiënwelke in den laatsten tijd tot verschillende ziens wijzen hebben aanleiding gegeven. De Minisier-President von Manteuffel zal, naar men zegt, de baden te Scheveningen gaan gebruikenen alsdan zijn' intrek nemen bij onzen Gezant te 's Gravenhage, den Graaf von Königsmarck. OOSTENRI.il K. WEENEN, 25 Junij. De Koning van Griekenland is alhier aangekomen. Waarschijnlijk zal hij alvorens na Karlsbad te gaan ook nog een bezoek bij het Pruissische Hof afleggen. De bekende verdediger van SebaslopolGeneraal Tottlebenwordt alhier verwacht. Hij is voornemens DuitschlandBelgië en Frankrijk te bezoeken. Volgens de Augsb. Zeit. geschiedt thans de begrafenis van Protestan ten op alle kerkhoven om Wcenen zonder eenige moeijelijkheden of botsin gen; alleen wordt het luiden der klokken geweigerd. In de laatste dagen zijn zelfs weder lijken van Protestanten op de gewone plaats, en niet afzonderlijk, ter aarde besteld. Er wordt ook niet meer aangedrongen op het aanleggen van afzonderlijke begraafplaatsen, hetgeen bij het geringe aantal Protestanten en hunne verspreiding op groote afstandenook bijna onmogelijk zou zijn, maar men verlangt voor het vervolg een afgescheiden gedeelte op het algemeen kerkhof. It HSL A U I». De Keizer heeft zijne broeders Nicolaas en Michaël benoemd tot Adjudant en Generaal van het leger, den eersten tevens lot Inspecteur-Generaal dei- genie, den tweeden tot Grootmeester der artillerie. Nicolaas zal bovendien bevel voeren over de eerste brigade der lste afdceling Iigte ruiterijMichaël over de brigade rijdende artillerie der garde. Keizer Alexander stelt alle pogingen in 't werk om orde in de geld middelen te brengen en de ongeloofelijke verregaande verduisteringen van 's rijks gelden uit te roeijendie tot aan den voet des troons worden ge pleegd. Tot een staaltje der onbeschaamdheidmet welke die misbruiken plaats hebbendiene de volgende anecdote Keizer Nicolaas wilde eens een' staat der verleeringen van zijn Huis inzien, en stuitte bij onderzoek op een post van ongeveer 15,000 Ned. aan vet. Dit kwam hem onverklaarbaar voorhij vroeg inlichtingenmen deed nasporingen en ontdekte dat in der lijd zeker kwakzalver, Catharina II had geraden tegen een beenkwaal, de beenen in een bad van rendieren en ander dierenvet te baden. De Keizerin hield dit vol lot haren dood,

Leydse Courant | 1856 | | pagina 2