LEYDSCHE COURANT. De Courant wordt Maandag, Woensdag en Vrijdag uitgegeven. Die van Maandag komt uit Zaturdag Avond. VRIJDAG 27 JUAIJ. De Prijs der Courant is ƒ12 in het jaar; de afzonderlijke Nommcrs worden tegen 10 Centen afgegeven. ISij jJczc Courant behoort ÜSijblasJ NT". 1G. verlof bevinden worden opgeroepen om gedurende de maand September aan slaande bij laatslgemelde balaillous in werkelijke dienst te worden gesteld. De op Dingsdag II. gehouden herstemmingen voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer der Stalen-Generaalhebben de volgende uilkomsten opgeleverd Sneek. Verkozen de fleer Mr. S. Wijbinga met G93 stemmen. De lieer Dr. W. H. liizerda verkreeg GGG stemmen. Amersfoort. Verkozen de lieer J. F. Baron van Reedevan Oudshoorn, met 1117 stemmen. De Heer Mr. A. W, Engelen verkreeg 939 stemmen. Alkmaar. Verkozen Jhr. Mr. C. van Foreest, met 10G1 stemmen. De Heer 3Ir. A. S. van Jfterop verkreeg 959 Stemmen. Gouda. Verkozen de lieer Jhr. Mr. W. M. de Brauw, met 1103 slem- men. De Heer M>\ L. Metman verkreeg 1021 stemmen. 's Gravenhage. Verkozen de Heer Mr. W. T. Gevers Ucynoot, met 092 stemmen. De lieer Mr. G. Groen van Prinsterer verkreeg 742 stemmen. Dordrecht. Verkozen de Heer Mr. J. D. van der Poel, met G53 stemmen. De Heer Mr. P. Blus.se van Oud-Alblas verkreeg 579 stemmen, 's Hcrlogénbosch. Verkozen de Heer Dr. J. II. 11. de Poorter, niet 1030 stemmen. De Heer Mr. J. 11. Verheijen verkreeg 579 stemmen. De Natuurkundige Afdeeling der Kon. Academie van Wetenschappen zal op Zaturdag eersik. te Amsterdam eene gewone vergadering houden, Met deze vergadering wordt het jaar 1855/5G gesloten. De Studenten der Delflsehe Academie hebben aan den Heer Dr. Simons, Directeur dier inrigting eene serenade aangeboden, bij zijne benoeming lot Minister. Dit huldeblijk is door Z. Ed. aangenomen. Uit het Westland zijn in 4 dagen tijds, 10,000 halve mudden aard appelen naar Engeland verzonden. De Gemeenteraad van Schiedam heeft na langdurige beraadslagingen liet voorstel van den lieer Roclants aangenomen, strekkende om de veror dening op de heffing ecner plaatselijke directe belastingonlangs door den Baad vastgesteld, weder in te trekken. Daardoor zijn de verdere beraad slagingen over het te geven antwoord aan den Minister van Binnenl, zaken op zijne bedenkingen betrekkelijk de gemelde verordening, vervallen. Bij gelegenheid der aanstaande onthulling van het standbeeld van Lourens Janszoon Coster, zal ook eene tentoonstelling van planten en ge wassen of een bloemenfecst plaats hebben, waarvoor van wege het Gemeente bestuur van Haarlem de Hertenkamp in den Hout is afgestaan. Deze ten toonstelling zal worden geopend in den vooravond van Woensdag den 16dnl Julij en in den namiddag van Vrijdag den 13dm worden gesloten. De opening zal worden opgeluisterd door hel muziek-corps der grenadiers en jagers. Voor die plegligheid zal men zich, legen 50 cents, vooraf van toc- gangs-biljetten kunnen voorzien. De loegangs-prijs op de overige dagen is bepaald op 25 cents. Hel bestuur van dit bloemeiifeesl is opgedragen aan eene Commissie, beslaande uit de Heeren A. Beets en Mr. G. de Vries, als leden der Algcmeene Commissie voor de feestregelingen verder aan de Heeren bloemisten: J. D. Zocher, H. D. Kruseman Jr.J. H. Krelagc, F. W. van Eeden en de Heeren Dönzelaar en van der Werf, opzigters der hofsteden Spaar-en-Berg en Lindenheuvel. De Commissie heeft reeds de toezegging van belangrijke bijdragen ontvangen. In den laten avond na de opening op den lGdcn Julij zal liet bloeinenfeest luisterrijk worden ver licht met Chinesche ballons enz. De Directeuren van Teylers-Slichling hebben de rijke boekerij dezer in rigting, voor zooveel zulks noodig mogt worden bevonden, ter beschikking gesteld van de Commissie voor de typographische tentoonstelling, en daar door een nieuw blijk gegeven van hunne warme belangstelling in de aan staande plegligheid. De vereenigde Iloofd-Commissie ter bevordering van de belangen der Nederlandsehe nijverheid op de in 1355 te Parijs gehouden tentoonstelling, 1 heeft in de dagbladen een beroep gedaan op de liefdadigheid hunner landge- noolenom de noodlijdenden door de overstrooming in Frankrijk door gel delijke bijdragen te hulp te komen. De Commissie verklaart zich bereid de daartoe bestemde gelden te ontvangen, en zegt: Frankrijk riep voor wei nige maanden alle natiën gastvrij in zijne hoofdstad. Op die natiën ligt thans een pligt van dankbaarheid. En waardoor zou men zijne dankbaar heid beter kunnen toonen, dan door toe te snellen om iels lot leniging van Frankrijks door den watersnood getroffen ingezetenen bij te dragen. Men verneemt dat het bestuur van het Xdc Landhuishoudkundige Con gres aan den Heer Mr. B. W. A. li. Baron Sloet. tot Oldhuis, eene zilveren medaille beeft doen toekomen voor het aandeeldat dien Heer aan de op- rigting der Landhuishoudkundige Congressen in ons vaderland gehad heeft en de voortdurende zorg welke hij daaraan heeft besteed. Het blad Overijssel berigt, dat de handeling van een persoon, die in de nabijheid van Zwolle, lijnmeel op de bladeren der aardappelen had ge strooid, niet aan kwade practijk moet worden toegeschreven, ten einde ze het aanzien van ziekte te geven. Bij het schoonmaken eener oliemolen heeft een der arbeiders de vetachtige specie, welke in dergelijke molens ge vonden wordt, gebezigd tot bemesting van een door hem gebruikt wordend stuk aardappelenlandhetwelk zeer schraal stond. Te Haamstede (Zeeland) had Maandag 11. een treurig voorval plaats. Een jongeling van 20 jarenin den vroegen morgen met een wagen met mutsaards uitgereden zijnde, keerde met den ledigen wagen huiswaarts. In den zandweg gekomen wilde hij zijn broeder voorbijrijden, haast makende omdat het kermis was, maar dit kostte hem het leven. Daar de weg te smal was, valt de wagen om en geraakt met hem en de paarden in de sloot, met dat gevolg dat hij dood uit de sloot is gehaald. Eene vrouw, die zich met een mand met visch ook op den wagen bevondis met den schrik en het verlies harer koopwaren vrijgekomen. Een paar jaren geleden beeft een broeder van dien jongeling op gelijke wijze het leven verloren. 's GHAVENHAGE26 Junij. Tot plaatsvervangend Kantonregler te Gouda is benoemd Mr. P. P. P. KistAdvocaat aldaar. H. K. H. Prinses Frederik is in den nacht van Dingsdag op Woensdag van bare buitenlandsche reis, op het huis de Paauw teruggekeerd. De Minister van Marine zal op morgen geen gehoor vcrleenen. Men zegt dat lot vervulling van de betrekking van Minister van Marine onderhandelingen zijn geopend met den gepensioneerden Kapt.-Luit. ter Zee van der Schaaf. De Minister van Binnenl. Zaken heeft dezer dagen aan de Gemeente besturen eene missive gezondenwaaruit blijkt dat bij de dezer dagen ge- houdenc verkiezing van leden voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal, de kiezers in sommige gemeenten een oproepingsbrief van den Voorzitter van den Gemeenteraad ontvangen hebben, waarbij werd opgegeven wie het aftredende lid was, met de opmerking, dal deze herkozen kan worden. Het is den Minister voorgekomendat dit niet is over een te brengen met art. 37 der Kieswet, dat duidelijk bepaalt, wal in den oproepingsbrief ver meld moet wordenzonder van eene opgave van namen te sprekendie alleen waar het eene herslemming geldt kan te pas komen. Bij den Minister van Financiën is ontvangen een coupon, groot ƒ495, door een onbekende, onder het postmerk Botterdam, tot voldoening van te min betaald successicregt ingezonden. Bij arrest aan den lloogen Baad der Nederlanden van eergisteren, is verworpen de voorziening in cassatie door Jhr. M. Salvador ingesteld tegen een arrest van het Hof in Noord-Holland van den 12de" Maart II. waarbij hij, ter zake van laster tegen de Begtbank te Haarlem, is veroor deeld lot eene gevangenisstraf voor den tijd van 15 dagen. UTRECHT. 24 Junij. Gisteren zijn de Academische feestendie door liet Zangersfeest waren afgebroken op nieuw begonnen. De opening daarvan hadvan wege de Studenten-Vereeniging Mutua Fides, in het Groot Auditorium plaats, al waar de Heer Kloos eene rede uitsprak, waarin hij o. a. zijn leedwezen betuigde over de beslaande scheuring onder het Studenten-Corps en de hoop uitdrukte dat eene hereeniging spoedig mogt plaats grijpen. Ten slotte riep hij aan de Oud-Studenten, die des morgens pleglig waren ingehaald, een hartelijk welkom toe. Des avonds heeft liet groole concert door de muziek van het reg. grenadiers en jagers plaats gehad. De dag van heden is voornamelijk gewijd aan de zamenkomslen van de Oud-Studententerwijl van wege Mutua Fides gelegenheid aan het volk is gegeven om deel in de algemeene vreugde te nemen. In het Sterrebosch hadden allerlei volks spelen plaats, die tot a'gemeen genoegen zijnafgeloopen. It 1N K K1M LA iMISC H K tilütl GT K N LEY DEN 20 Junij. Na een verblijf van 8 dagen in het Logement de Zon alhier, vertrok gisteren Z. K. 11. Charles Bonaparte, Prins van Canino, en de Prins en Prinses Gabriclli met hun gevolg naar Brussel. De Prins heeft zich weder, zoo als bij zijn vroeger verblijf hier ter stede, met wetenschappelijke onder zoekingen bezig gehoudén. Naar men verneemt zullen er, even als in het vorig jaar, weder in dit jaar en wel in de maand September aanstaande, in de vlakte van Waalsdorp groote oefeningen plaats hebben, door de balaillous van het re- gement grenadiers te 's Hage en te Leydeijliet 2de bataillon van liet 0dc regentent infanterie, mitsgaders liet 4dc regement dragonders en de batterij rijdende artillerie te 'sllage; zullende bij de bataillons van hel regement grenadiers en jagers en bet 2de bataillon van het Gdc regement infanterie, de miliciens der Ijgtingep van 1852 en 1853, welke zich met onbepaald

Leydse Courant | 1856 | | pagina 1