geweest, om uit dien IioofSe in dc tweede klusse van de algemeene rol der Schutterij te worden gebragt, doch sedert dien tijd door het overlijden van hunne vrouwen of kinderen, de bevoegdheid hebben verloren, om in die klasse te verblijven, en dus als nu in de eerste klasse der voor dit jaar daar te stellen algemeene Schutters- rol geplaatst moeten wordenom van dusdanige verandering van omstandigheden schriftelijk kennis te gevenof zich daartoe ter Secretarie aan te meldendes' mor gens losschen 10 en 1 ure, vóór de aan te vangen inschrijving, en dus uiterlijk tot den 17 Mei aanstaande; zullende, wanneer deze Kennisgeving door de belang hebbenden mogt zijn verzuimd, en hij dus, dien ten gevolge niet hij dc Schutterij zou zijn ingelijfd, door Burgemeester en Wethouders proces-verbaal tegen hem moe ten worden opgemaakt en aan de Reglhank toegezondenten einde op de nalatigeu toe te passen de strafbepaling van art. 1 der AVet, van den 6 Maart 1818 Staatsbl N°. 12), houdende eene geldboete van ten hoogste ƒ50, en eene gevangenis uiter lijk van drie dagen, hetzij afzonderlijk, of wel beide de straften te zamen genomen. En zal deze door aanplakking en plaatsing in de Leyd. Cour. worden afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A'AN LIMBURG STIRUM Leyden 8 Mei 1856. De Secretaris v. PUTTKAMMER. AKADEMIE-WIEITWS. 1845ieder in eene geldboete van ƒ2.— of bij onvermogen ieder tot 2 da gen gevangenisstraf. II. V., zonder beroep, wegens overtreding der Keur, ter wering van ongeregeldheden bij het rijden van koetsen en andere rijtuigen alhier, dd. lö Junij 1845in eene geldboete van 1.— of hij onvermogen tot 1 dag gevangenisstraf. J. W. de W.opperman, M. B., huisvrouw van J. D., werkster en J. T.opperman, wegens overtreding der Verordening, voor de vrijheid, veiligheid en reinheid van straten, enz. alhier, dd. 20 Dec. 1855, ieder in eene geldboete van ƒ1.en bij niet voldoening binnen 2 maanden na aan maning, ieder tot 1 dag gevangenisstraf. E. J. B., boekhandelaar, C. V., koopman, J. V., winkelier, wegens overtreding der Keur op het nummeren der huizen alhierdd. 8 Mei 1845, ieder in eene geldboete van ƒ1.of bij onvermogen, ieder tot 1 dag gevangenisstraf. 8TAB» BEHIRTE1I. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN, Gezien art. 304 der Wet van den 29sten Junij 1851 Staatsblad N°. 85). Doen te wetendat het Kohier voor de plaatselijke directe belasting over den jare 1856, op den 10dcn dezer maand voorloopig is vastgesteld en van heden tot en met den 2den Junij aanstaande, ter Secretarie dezer gemeentevan 12 tot 3 urevoor een ieder ter lezing is nedergelegd. En zal deze door plaatsing in de Leydsche Courant worden afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd VAN LIMBURG STIRUM, Burgemeester. Eeyden, 17 Mei 1856. v. PUTTKAMMER, Secretaris. SCHUTTERIJ. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN, doen te weten, dat, ter voldoening aan de Wet van den 11 April 1827 StaatsblN°. 17), weder een aan vang zal worden gemaakt met de inschrijving voor de Schulterlijke dienst van de genen, welke daartoe dit jaar in de verpligting vallen. Dat deze inschrijving zal moeten geschieden in tien afzonderlijke registers, met dien verstande, dat de personen, geboren in 1822 tot 1830 ingesloten, welke zich hier ter Stede, sedert de vorige inschrijving, uit andere plaatsen met der woon hebben nedergezet, waaronder ook zijn begrepen de militairen, die sedert de laatste inschrij ving hun paspoort verkregen en zich alhier hebben gevestigdalsmede de zich in dit Rijk en binnen deze Gemeente sints de laatste inschrijving gevestigd hebbende vreem delingen (waardoor verstaan worden zij, die hun voornemen, om zich in dit Rijk neder te zetten, hebben aan den dag gelegd, hetzij door eene uitdrukkelijke verkla ring, hetzij door het werkelijk overbrengen van den zetel van hun bestaan, naar herwaarts, zonder dat de tijdelijke uitoefening van een bedrijf of handwerk, in eenige ondergeschikte betrekking, als zoodanig voornemen wordt aangemerkt,) zul len worden ingeschreven achter de registers, waartoe zij volgens hunnen ouderdom behoorenterwijl de geborenen in het jaar 1831, zullen worden geplaatst in een nieuw register, te weten: het eerste van den jare 1856 en het tiende of dat der geborenen in 1821 van het vorige jaar, zal komen te vervallen. Dat van de inschrijving, niemand der bovengenoemde personen is uitgezonderd, al vermeende hij tót dé vrijgestelden of uitgeslotenen te behooren, en dus ook niet die personen, welke reeds hun ontslag uit de Schulterlijke dienst hebben hekomen. Dat de registers van inschrijving zullen worden geopend op Donderdag den 15 Mei aanstaande, en op den 1 Junij daaraanvolgende finaal zullen worden gesloten. Dat derhalve de personen, welke zich vóór gemelde sluiting op den 1 Junij, niet hebben doen inschrijven, (en dus ook ieder persoon van elders zijnde komen wonen, of de in dit jaar zich alhier gevestigd hebbende vreemdelingen, alsmede de Militai ren, welke bun finaal ontslag hebben bekomen, en niet weder zijn in dienst getre den) bij ontdekking, alsnog achter de teekening, tot sluiting, door het hoofd van de Regering aan het einde van het register te plaatsen, zullen worden ingeschreven, met de bijvoeging van het woord: ambtshalveen volgens art. 9, door den Schut tersraad zullen worden verwezen tot eene geldboete, en daarenboven dadelijk, zon der lotingbij de Schutterij ingelijfd, indien het zal blijken dat er, tijdens de verzuimde inschrijving, geene redenen tot vrijstelling of uitsluiting ten hunnen aan zien bestonden; terwijl in zoodanig geval liet huwelijk hun ook geene aanspraak geeft om in de tweede klasse gebragt te wordenalles onverminderd zoodanige straf bepalingen als, uit krachte der AVet van den 81 December 1832, op hen rnogten kunnen worden toegepast. Dat een ieder wordt vermaand, om voor zoo veel hij van geen bewijs van zijne geboorte voorzien is, voor die, welke alhier geboren zijn, dat bewijs te komen af halen ter Secretarie dezer Gemeente, van heden af aan, 's morgens van 10 tot 's namiddags 1 uor; terwijl diegenen, welke elders geboren zijn, zich dat bewijs onverwijld vóór de inschrijving zullen moeten aanschaffen; zullende een ieder ver antwoordelijk zijn voor de gevolgen, wanneer hij, bij gemis zijner geboorte-acte, ftoor eene verkeerde opgave van het geboorte jaar, abusivelijk wierd ingeschreven. Dat den belanghebbenden bij deze nog wordt herinnerd, dat zij bij de inschrij ving tevens zullen moeten opgeven hunne woonplaatsbenevens het Wijk en Num mer der huizen, hun beroep en dat hunner Ouderszoo die nog in leven zijn, alsmede den tijd van inwoning alhier, en eindelijk of zij ingeschrevenen gehuwd of ongehuwd zijnen in het eerste geval of zij kinderen hebben, zoo ja, hoeveel van elk geslacht; wordende de gehuwden aangemaand; om zich van een extract uit het huwelijks-register te voorzien, om daarop door den Heer der Gebuurte, waarin zij wonen, het gcial hunner kinderen te doen certificeren, ten einde daarvan bij de inschrijving te doen blijken, zullende almede tot de afgifte dier huwelijks extracten worden gevaceerd ter Secretaire dezer Gemeente, van lieden af, des voormiddags van 10 tot 's namiddags ten 1 ure. Dat ten einde deze inschrijving geregeld afloope, een iegelijk, in die termen vallende, bij deze wordt opgeroepen, om zich te vervoegen in een der vertrekken van het Raadhuis, en wel: Op Maandag den 19 Mei 1856, 's voormiddags van 10 tot 1 uur, de bewoners van AVijk I, II en III, benevens de bewonérs van de Buitenwijken. Op Dingsdag den 20 Mei 1856, 's voormiddags van 10 tot 1 uur, de bewoners van AA ijk IV, V en VI. Op Woensdag den 21 Mei 1856, 'svoormiddags van 10 tot 1 uur, de bewoners van AVijk VII en VIII; met uitnoodigingom op den bepaalden dag zich sliptelijk, ter aangeduide plaatse aan te melden, ten einde men zich niet te wijten hebbe de gevolgen, welke uit het achterblijven zouden ontstaan; zullende wijders het tijdstip, dat de registers ter bezigtiging zullen liggen, en de dagen der lpting, welke volgens de AVet, vóór den 1 Juiij aanstaande geheel zal moeten zijn afgejoopen, nader worden bekend gemaakt. En verder gelet hebbende op art. 7 van Zr. Ms. besluit, van den 7 September 1828, (Staatsbl. N°. 55) roepen bij deze op alle personen, welke als gehuwd of als AVeduwenaars met kind of kinderen, in het afgeloopen jaar, in de termen zijn PROAIOTIE AAN 1)E LEYDSCIIE HOOGESCHOOL. Den 16ta Mei de Heer H. S. van der Monde, in de Geneeskunde, na ver dediging van zijn Akademisch Proefschrift: over het geneeskundig gebruik van het Arsenigzuur benevens eenige behandelingen met hetzelvetv aar genomen in het hospitaal der kolonieOmmcrschans. 22»ste Staats-Izoterij. Trekking der Derde Klasse. 3de Trekking. N°'. 15870, 16355 en 16437 ieder een prijs van ƒ1.000. ADVERTENTIEN. Ondertrouwd: J. A. G. PROOT, en Haarlem 16 Mei 1856. G. A. P. PETERS. Getrouwd: J. II. EICHMAN, Wedr. van C. S. J. S. van Gennep, Eeyden, 14 Mei 1856. met C. P. VEEFKIND. Heden beviel voorspoedig van eene DOCHTER, C. M. C. van der HOEK, geliefde Echtgenoote van Rotterdam, 13 Mei 1856. CORN9. J. BOSMAN. Heden avond beviel mijne geliefde Echtgenoot, CHRISTINA JOHANNA KLUPPELvoorspoedig van een' ZOON. Eeyden, 15 Mei 1856. J. J. PRINS. CoiYNspLAAT12 Mei 1856. Heden overleed in den ouderdom van bijna 48 jaren, MENGIA MARGARETHA SIVERT, geliefde Echtgenoot van J. van LEEUWEN, Predikant. Algemeene en bijzondere Kennisgeving. Hijkyraaf en MSoogheemraden van Mtijntand en van 'sMjands en Groot Waterschap van Woerdenzijn voornemens op Vrijdag den 30sten Mei 1856, in het openbaar, in het Logement aan de Heimans- of 'sMolenaarsbrugonder Oudshoornbij Inschrijving en Opslag, te besteden Het "Vernieuwen van het Oostelijk steenen en houten Hoofd mei de Klap der Brug, liggende over de Heimans- Wateringgenaamd: 's Molenaarsbrug. Het Bestek zal zes dagen vóór het doen der Besteding, ter lezing liggen ter Secretarie van Rijnland te Leyden, en van het Groot AVaterschap van Woerden te Woerden, alsmede bij OTTEN, in het Logement aan dc Ilei- mansbrug voornoemd. Nadere onderrigting te bekomen bij den eersten Opziener en Landmeter van Rijnland J. KROS, te Leyden, en bij den Fabriek van het gemeld Groot Waterschap A. van SEEMS, te Woerden. Zullende de aanwijzing geschieden op Woensdag den 28stcn Meides voormiddags te elf ure. IHjkfjraof en Hoogheemraden van Mtijntand zijn voorne mens, op Dingsdag den 27stcn Mei 1856, des voormiddags, in het Raadhuis der Gemeente Alkemade, aan de Oude-Weteringten overstaan van den aldaar residerenden Notaris A. W. E. GUNNING, over te gaan tot den openbaren Verkoop: 1°. Van eenig Timmer- en ander GereedschapWerktuigen en Vaartuigen. 2°. Van eenige partijen Stcen-Oeverwcrk der voormalige oevers van het Haarlemmermeer, liggende onder Aalsmeer, tusschcn de mijlpalen 38 en 46, te zamen uitmakende 814 strekkende ellen zoo Baliast- sleen als Puinbed en Hestranding, op het terrein afgebakend, waar van aanwijzing in loco zal plaats hebben op Vrijdag 23 Mei 1856, te beginnen des voormiddags ten 10 urelusschen de mijlpalen N°. 38 en 39. 3°. Van een ruim sterk en weldoortimmerd Hulsvoorzien van onder scheidene Vertrekken, met Schuitenhuis tot berging van een groot Vaartuig, verder getimmerte, Erf en ruimen Tuin, gunstig staande en liggende aan het Noordeinde van de Oude Weteringbinnen Alke made, in de onmiddelijke nabijheid van den Ilaarlemmcrmeerpolder Kadaster Sectie B. N°s. 41 en 42, te zamen groot 12 roeden en 30 ellen. Te aanvaarden 1» Augustus 1856. Alles bij Aanslagbillelten meer omschreven terwijl nadere inlichtingen op gefrankeerde aanvragen te bekomen zijn, zoo bij de Heeren J. KROS, eerste Opziener en Landmeter van Rijnland te Leyden, en J. D. RIJK, onder-Opziener van Rijnland, aan dc Oude-Wetering, als bij opgemelden Notaris.

Leydse Courant | 1856 | | pagina 3