Van tlezen maatregel zijn slechts drie personen uitgesloten: Graaf Borromeo, Graaf Casali en Markies Raymondi. Aan den Generaal Coronini, Bevelhebber der Ooslenrijksehe troepen in de Donau-Vorstendommenis bevel afgezonden dal de helft dier troepen hunnen terugtogt naar Oostenrijk moeten beginnen. Men wil bier te lande zooveel vee naar de tentoonstelling te Parijs zenden, dat Commissarissen genoodzaakt zijn hierin beperking te brengen. Zij hebben bepaald dal sleehls 86 runderen, 166 schapen en 12 varkens zullen gezonden worden. Eene onlangs overledene bakkers-weduwe, A. Asperl, heeft in haar testament 3000 tl. besproken, met het doel om jaarlijks de renten van dit kapitaal te verdoelen onder drie arme weduwen dezer gemeentedie met de meeste kinderen belast zijn. Be half-officiële Oesterr. Corresp. verklaart, dat het gerucht van eene vermeerdering of verplaatsing van Ooslenrijksehe troepen in het Hertogdom Parma ongegrond is. Naar men verneemt zal de infanterie van een nieuw soort van gewe ren worden voorzien, die 900 schreden verre dragen. EPSIiAJil). De Keizer heeft bepaald dat de leerstoelen voor de wijsbegeerte weder bij de Hoogescholen zullen worden opgerigt. Ingevolge besluit des Keizers is de bestaande krijgsmagt thans in twee legers verdeeld, waarin al de tol nu toe bestaande leger-afdeelingen zijn opgenomen. Tot Opperbevelhebber van bet eerste leger is benoemd Vorst Gortsehakoff en van het tweede Generaal Luders, beiden blijven daarenbo ven aides-de-camp van den Keizer en de eerstgenoemde levens Sledehouder van Polen. Er hebben ook nog een groot aantal benoemingen van Hoofd officieren bij beide legers plaats gehad. Den 1T1™ dezer kwam de Keizer onverwachts met zijne broeders en aanzienlijken staf te Moskou aanen hield na den afloop van het eerste ge hoor een toespraakdie vooral ten doel had om het raadzame en aanneme lijke van den vrede en hare voordedenvoor den nog altijd oorlogzuchtigen ouden Adel in 'tlicht te stellen; en hoe Z. M. zich verzekerd hield, dat binnenkort elk waarachtig vriend van Rusland zijne bedoelingen regt zou laten wedervaren. Z. M. deelde ten slotte mede dat er binnenkort vele maatregelen zouden genomen worden, zoo ter bevordering van handel en scheepvaart als van landbouw en nijverheid, en dat hij op de medewerking van den adel rekent, als hij den hloei van de kunsten des vredes boven den ijdelen krijgsroem stelt. Na 's Keizers terugkomst uit Moskou zal hij de Oost-zeeprovincien be zoeken. De krooning zal in Augustus plaats hebben. De kosten voor die plegligheid worden op een millioen zilv. roeb. geraamd. Eene commissiebelast om het gedrag van den Generaal Koekanowich vroeger Bevelhebber van Kinboern, te onderzoeken, heeft geoordeeld dat genoemde Generaal in alles zijn pligt heeft gedaan, en dus vrij is van allen blaam. De Dresd. Zeit. deelt een berigt mede, waarin stellig wordt verze kert dat de Kanselier von Nesselrode met de portefeuille van Buitenl. Zaken niet langer zal belast blijven. Hij zal vervangen worden door Prins Gort sehakoff, thans Gezant te Weenen. Eerstgemeldc zou echter de waardig heid van Kanselier des Russischen rijks behouden. Te Odessa had op 5 April eene treffende gebeurtenis plaats. Bij de inneming van Kinboern door de Fransehenwerd de Vaandeldrager van het regemênt van Tobolsk gedood en het vaandel liep gevaar in handen des vijands te vallen. Een Russisch soldaat dit bemerkendemaakte er zich meester van, rukte de vlag van de stok en verborg die onder zijne Ideede ren. Als krijgsgevangen eerst te Konstantinopel en daarna te Lyon ge komen, wist hij zijn schat voor iedereen verborgen te-houdenmaar nu uitgewisseld zijnde, heeft hij die in handen van den Generaal Suchozanelt, Opperbevelhebber van het zuidelijke leger overgegeven. Met veel pleglig heid is de vlag thans aan eene nieuwe stok gehecht, en de soldaat werd in triomf door de stad geleid. Volgens de wet ontvangt hij het kruis van S'. Georgeeen jaargeld en den rang van Officier. TÏJKKÏE. Te Beyruthin Syrië, is in eenige weinige dagen door 51 personen voor 1 millioen fr. ingeschreven, voor aandeelen in de op te rigten maat schappij tot doorgraving der landengte van Suez, dat' is het gehcele bedrag der aandeelen welke voor Syrië beschikbaar gehouden waren, zoodat een aantal aanvragen die vervolgens nog inkwamenafgewezen moesten worden. KAJSTfiCVGEKJEGY LEÏBEN. Bij vonnis van den Heer Kantonregter te Leyden, dd. 14 April 1856, zijn veroordeeld M. Kosterman, C. van Horse, dienstboden, beide te Leyden, ter zake van overtreding der Verordening voor de vrijheidveiligheid 'en reinheid van straten enz., dd. 20 December 1855ieder in eene geldboete van ƒ1.ver vangen te worden door ieder 1 dag gevangenisstraf, indien dezelve niet is voldaan binnen 2 maanden na aanmaning. G. Boom, koopvrouw te Leyden, ter zake van overtreding der Keur op het rijden met koetsen en andere rijtuigen alhier, dd. 16 Junij 1845, in een geldboete van ƒ2.of bij onvermogen lot 2 dagen gevangenisstraf. L. A. F. Pitot en C. van den Ende, ter zake van overtreding der Keur van 6 October 1853, ieder in eene geldboete van ƒ5.vervangen te wor den door eene gevangenisstraf ieder van 2 dagen, indien dezelve niet is voldaan binnen 2 maanden na aanmaning. J. Penseel, A Filippo, baggerliedenJ. Selier, sjouwer, H. Smit, bag german, L. van der Burg, sjouwer, II. Ileus, H. Smit, baggerlieden, L. van der Burg, sjouwer, G. Filippo, baggerman, allen te Leyden, ter zake van overtreding der Keur op het baggeren en diepen in stads grachten en I wateren alhier, dd. 2 September 1845, de drie eerstgenoemden ieder in eene HOORN, 18 April. Door den Kerkeraad der Ned. Herv. gemeente al hier, is ter vervulling van de vacature door het vertrek van Ds. van dei- Scheer, het navolgende 12-tal Predikanten gevormd: DD. Dardenne An- kringa, te Spijk Ternooy Apclte Rockanjc; Berlage, Theol. Dr. te Maar den; Boers, te Stolwijk; van den Broek, te Oegstgeest; Jans, te Wesl- zaan; Laurillard, Theol. Dr. te Zandpoort; van der Leeuw, tc Wormer; van der Meulen, te Nieuwendam Myshergte Bleskensgraaf; Riehm, te Vlaardingen, en de Visser, te Monnickendam. Te lJsselstein is door Z. M.uit eene door het Dep. voor de Zaken der Herv. Eeredienst opgegevene nominatie, overeenkomstig het verlangen van den Kerkeraad, tot Predikant benoemd B. L. Verwey, Pred. te Jaarsveld. AKABËMIE-NIE H WS PROMOTIE AAN DE UTRECUTSCIIË HOOGESCHOOL. Den 18dc" April de Heer H. J. E. van Hoorn, in de Godgeleerdheidna verdediging zijner Disquisitio Historico-Dogmatica e.xponens Koelie litem de aeterna generatione filii Dei a patre. ADVERTENTIES. Bevallen van eene DOCHTER, J. M. HUYGENS, Echtgenoote van Letden, 21 April 1856. C. C. KÜPFER. Eenige Kennisgeving. Voor de vele deelneming bij de bevalling mijner Echtgenootebetuig ik hierdoor hartelijk mijnen opregten dank. Letden, 22 April 1856. JAMES PER RIN. Mogten wij voor weinige dagen onzen dank beluigen voor de deelneming in onze vreugde, niet minder ondervonden wij die bij het afsterven van ons geliefd Kind. Vrienden en Bekenden zij daarvoor onze welmeenende dank toegebragt. J. HARTEVELT, Letden, 22 April 1856. L. C. M. HARTEVELTRuioffs. geldboete van ƒ1.— of bij onvermogen, ieder tol 1 dag gevangenisstraf, de zes laatstgenoemden ieder in eene geldboete van ƒ3.of bij onvermogen, ieder tot 2 dagen gevangenisstraf. STADS BERICTEN. - - tï S-; S5 - I.J 3i BURGEMEESTER en WETHOUDERS van de Gemeente LEYDEN, gezien heb- 'bende de Notificatie van Gedep. Staten van Zuidholland, in dato den 8 Januarij jl., Prov.-Blad N®. G) betreffende den Herijk der Maten en Gewigten in Zuidholland en gelet op de voordragt van den Arrondissernents-IJker alhier, van den 22 dezer maand, geven mits deze den Ingezetenen dezer Gemeente hunne verpligling te ken nen, tot het doen herijken van alle de bereids te voren geijkte Lengte- en Inhouds maten en Gewigten benevens de bij de Inhoudsmaten van drooge waren beboorende strijksels, waarmede deze, overeenkomstig Art. 8 van Z. M. Besluit van den 21 Decem ber 1822 [Staatsbl. N°. 54), moeten worden afgestreken. En worden zijlieden ten dien einde opgeroepen ter bezorging der gemelde Maten en Gewigten, wel schoon gemaakt en gezuiverd, aan liet Lokaal van den Ijk, in de Lange Schoolsteeg zullende daartoe, tegen dadelijke betaling, worden gevaceerd: Voor Wijk I, op den 8 en 9 April. II, >j 10 en 11 Apiil. III, 14, 15, 16 en 17 April. IV, 18, 21 22, 23 en 24 April. V, 25, 28, 29, 30 April en 2 Mei. VI, 5, 6. 7, 8 en 9 Mei. 5) VII, 13, 14, 15, 1G, 19 en 20 Mei. VIII, 21, 22, 23, 2G en 27 Mei. liet Buitenwijk op den 28 Mei. met uitzondering echter van de Goud- en Ziiversmids-benevens de Apothekers-, of Medicinale-gewigten, voor welker herijking afzonderlijk zitting zal gehouden worden te welen Voor de Goud- en Zilversmids-gewigtenvoor Wijk I, II, i 11 en IV op den 1 April. V, VI, VII, VUI en het Buitenwijk op den 2 April. Voor de Medicinale-gewigten, voor Wijk 1, It, 111 en IV, op den 3 April. V en VI, op den 4 April. VII, VIII en het Buitenwijk op den 7 April, telken dage des morgens van 9 tot des namiddags 1 ure. En waarschuwen Burgemeester en Wethouders voornoemd, allen en een' iegelijk wicn hel aangaat, met herinnering tevens aan Art. 2 van Z1'. Ms. Besluit, in dato 30 Maart 1827 StaatsblN°. 13), om op bovengemelde dagen, na welke de Arrondis- sements-IJker zich, overeenkomstig Art. 10 der Notificatie van Gedep. Stalen van Zuidholland, in dato 18 Januarij 1822, tot het verrigten van den Herijk naar de Buitengemeenten van zijn Ressort moet begeven, en alzoo buiten de mogelijkheid is, om gereedelijk aan het verlangen der verzuitndhebbenden te voldoen, zich overeen komstig hunne verpligting omtrent dezen Herijk slipte]ijle te gedragen, ten einde buiten bekeuring te blijven; zullende er, na den bepaalden termijn, ingevolge dispositie van Gedep. Staten van Zuidholland, in dato 22 November 1831, geene verlenging van tijdof zoogenaamde nadagengegeven worden. Wordende aan de belanghebbenden in het algemeen bij deze voorts herinnerd de Notificatie van Gedep. Staten van Znidholland in dato 4 Augustus 1820, volo-ens welke de ijkpligtigheid zich uitstrekt tot alle handel en neringdoende lieden, Fabriekeurs en Ambachtslieden, die in hunnen handel of hun bedrijf, eenige maten of gewigten gebruiken, en de Apothekers of Medicijnbcreiders in het bijzonder, aan Art. 3 en 5 van Z. M. Beslnit dato 21 October 1819 StaatsblN®. 52), bepalende hunne gehoudenheid tot liet bezit van een vol stel gewigten, en medeverpligtino- tot den jaarlijkschen Herijk van hetzelve, alsmede aan liet Koninkl. Besluit van den 5 Fe bruary 1826, N°. 153, volgens hetwelk de, bij derzelver eersten Ijk gestempelde grringewigten, zonder die eene nadere stempeling te doen ondergaan', jaarlijks door den Ijker moeten worden nagezien en onderzocht. En wordt wijders door deze ter kennis van de belanghebbenden gebragt, dat tot jaarletter gedurende 1856 voor den Ijk der Maten en Gewigten bepaald is de letter JJJ. En zal deze door aanplakking en plaatsing in de Leyd. Cour. worden afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Letden, 27 Maart 1856. VAN LIMBURG STiRUM. De Secretaris v. PUTTKAMMER. EERKlkTESTWS.

Leydse Courant | 1856 | | pagina 3