is een 4-jarig dochtertje door het omslooten van eene kan met kookende kofïij zoodanig gebrand, dat het eenige uren daarna is overleden. Uit Goes wordt gemeld dat de toestand van het geheele eiland Z.-Be veland onrustbarend wordt, daar op Zondagnacht, den 6den dezer, weder een dijkval heeft plaats gehad van ruim 90 ellen, op een ander punt, en wel bij de sluis aan den Zuid-Kraaijerlpolder. Te 's Hertogenbosch is 11a langdurig lijden op 51-jarigen leeftijd over leden de Heer Mr. H. A. van Thyen Hannes, Lid der Arr. llegtbank. Voor weinige maanden verloor hij zijn eenigen zoon, voor eenige weken zijne eehtgenoole. Van het gansche gezin is nu alleen eene eenige dochter over, die in zoo korten tijd zoo veel wat haar 'tdierbaarst was, betreurt. Zekere H. van Rooy, geboortig van Best, in N.-Brabant, heeft om de militie te ontgaan, zich met een bijl twee vingers van de linkerhand afgekapt. - Uit Zevenbergen wordt hel volgende treurig voorval gemeld: In den namiddag van den 9d™, eenige oogenblikken voor dal de spoortrein, die des namiddags den Moerdijk verlaat, den grooten weg aan den Logtenburg zou voorbijgaan, kwam een brouwersknecht dien weg afrijden, hield bij den spoorweg stil en bond kar en paard aan eenen paal of boom vast en ver wijderde zich. Naauwelijks was hij echter heen, toen de spoortrein aan kwam, waarop het paard hevig begon te steigeren en pogingen deed om los te breken. De wachter, het ergste vreezende, greep het paard bij de teugels, maar kon het niet bedwingen. Een ander persoon, dit ziende, wilde den wachter te hulp snellen, doch moest zijn edel voornemen met eenen ijzingwekkenden dood bekoopen. Juist toen hij onder het hek door ging en den weg wilde overstappenkwam de treinwierp hem tegen de rails en verpletterde hem in den letterlijken zin des woords. De ongeluk kige, Polak geheetenen van beroep koopman in oud ijzer en dergelijke te Zevenbergenwas een braaf en zeer oppassend huisvader. Hij laat eene vrouw na en 6 kinderenvan welke het oudste slechts 7 jaren telt. 's GRAVEN1IAGE 12 April. Z. M. heeft benoemd tot Ridder der Orde van den Wed. Leeuw, de Heer J. II. CordesLid van het Collegie van Ged. Stalen van Noordholland. Aan den Heer Mr. J. II. Donker Curtius, Nederl. Commissaris in Japan, is vergunning verleend tot het dragen van de Sl. Anna-orde 2dc kl., met de Keizerl. Kroonwelke hem door Z. M. den Keizer van Rusland is geschonken. Tot Burgemeester van de gemeente Eenrum, is benoemd de Heer H. Blaauwpot; en tot Ontvangers: te Wychen de Heer F. H. de Koning, thans te Minnertsga, en te Usquert de Heer J. W. Veen Valck, thans te Wieringen. Z. M. heeft de lsle Luitenants A. C. J. de Favauge, van het 6dc, E. K. J. Verkouteren, van het 3de, C. W. T. von Jeetze, van het 6dc, en den 2dco Luitenant Jhr. F. F. von Miihlenvan het 6de regement infanteriein hunnen rang overgeplaatst bij het rcg. grenadiers en jagers. Bij Koninklijk besluit is tot lid in den Raad van Ned. Indie benoemd Mr. A. Prinsthans algemeene Secretaris. Volgens een berigt van den Nederl. Consul-Generaal tc Londen, zijn bij eene order in council, al de bestaande beperkingen op den uitvoer van krijgsbehoeften en van alle andere artikelen ingetrokken. Tweede Kamer der Stat en-Generaal. Zitting van Vrijdag 11 April. In deze zitting zijn ingekomen 10 wets ontwerpen tot naturalisatie. Het wels-ontwerp tot verhooging der begrooting, wegens den arbeid der gevangenen, is met algemeene (42) stemmen aangenomen. Aan de algemeene overwegingen over bet wels-ontwerp tot vaststelling van eenige wettelijke bepalingen omtrent de huishouding en lucht op de koopvaardijschepenhebben deel genomen de lleerenHoynck van Papen- dreeht, ter Bruggen Hugenholtz, van Goltstein, Godefroi, Elout van Soe- terwoude en de Minister van Justitie. Voor de Jagtwet zijn tot Rapporteurs benoemd de lleeren: van Foreest Dullert, Thorbecke, v. Heiden en Taets van Amerongen. Zitting van Zaturdag 12 April. In deze zitting zijn alle amendementen op art. 1 van hel ontwerp no pens de tucht op de koopvaardijschepen verworpenen daarna art 1 zelf. De Regering heeft hierop artt. 2 en 3, als met art. 1 in verband, ingetrok ken. De wet zal dus aanvangen met art. 4, doch de beraadslagingen daar over zijn verdaagd, om de redactie nog eenigzins te wijzigen. BU1TENLANDSCHE BERIGTEN. ENGEIiAA». LONDEN, 10 April. Het Lagerhuis heeftmet eene meerderheid van 39 stemmentot de derde lezing besloten van de bill, betrekkelijk de eedsverandering, ten einde ook Israëliten in het Parlement zitting kunnen nemen. In het Lagerhuis heeft de Heer Peel kennis gegeven, dat de Keizer der Franschcn voornemens is eene militaire medaille uit te reiken aan de Engelsche troependie deel genomen hebben aan den oorlog in de Krim. De Regering was reeds in het bezit dier medailles en zouden ze spoedig aan de reglhebbenden uitreiken. De Sultan heeft eveneens zijne begeerte te kennen gegeven om zulk eene medaille aan de Engelsche troepen te schenken. Ook heeft de Heer Ewart gevraagdof de Regering pogingen bij Rus land zou aanwenden0111 vrijzinniger handelswetgeving te erlangen. Lord Palmerston heeft geantwoord, dat hij hoopte, dat de Russische Regering hiertoe zou overgaan, maar dat het nog de lijd niet was, om over derge lijke vraagpunten te handelen. De Morning Post berigt dat tot de openbaarmaking der proces-verba len van de vredes-conferenlien is besloten. De Mom. Adv. meldt dal de Regering 600 mortier-vuurpijlen en 100,000 gewone Iaat vervaardigen, om het ratificeren van den vrede met het afsteken daarvan in Hydepark te vieren, doch hoopt dat het volk zich niet zal laten verlokken om vreugde aan den dag te leggen over eenen vrede, van welken het de gevolgen niet kent. FRANKRIJK. PARIJS, 10 April. De doopplegtigheid van den jongen Prins wordt tegen 15 Junij te ge- moet gezien. Maarschalk Randon, Gouv.-Generaal van Algerië, heeft aan zijnen staf officieel kennis gegeven van de aanstaande komst des Keizers in Afrika. De werkzaamheden van het vredes-congres worden met ijver voortge zet, en zullen waarschijnlijk lot Maandag of Dingsdag duren; alsdan zul len de buitengewone Gezanten deze stad verlaten en de overige werkzaam heden aan de gewone Gezanten toevertrouwen. Graaf Orloff alleen zal nog hier blijven, om eene bijzondere zending te vervullen. De bekrachtiging van het verdrag kan uit Turkye niet voor den 20stcn aankomen. Volgens berigten door den Moniteur medegedeeld, blijft de koude in de Krim zeer gestreng. In den nacht van 20 Maart daalde de thermo meter tot 12 graden onder 0 Reaum. en in ieder der volgende nachten tee- kende hij 10 graden. Den 5dcn April viel de sneeuw in groote vlokken op de velden. Desniettegenstaande verbeterde zich de gezondheidstoestand groo- telijks, werden de depêches van den Maarschalk Pe'lissier dagelijks geruststel lender en toonen de laatste brieven van den Generaal Larchey de gunstige uitkomsten der maatregelen aan, welke te Konstantinopel tot verbetering der hospitaaldienst zijn aangewend. De Heeren Biot en de Falloux, zijn tot leden der Academie verkozen. De bank schijnt goede zaken te hebben gedaandaar het dividend over de laatste drie maanden op 82 fr. is bepaald. De Predikant A. Monod, zeer bekend wegens zijne voortreffelijke ge schriften, is 11a langdurige ziekte, in den ouderdom van 53 jaren, overleden. Het heeft de opmerkzaamheid getrokken dat de verspreiding van on derscheidene Engelsche dagbladen, die scherpe artikelen tegen onze Rege ring behelsden, is belet, terwijl het dagblad Le Nord wordt toegelaten. Verscheidene aanzienlijke Engelschen zijn dezer dagen door Lyon ge reisd, zich naar Marseille begevende, om van daar naar de Krim te vertrek ken ten einde de bouwvallen van Sebastopol te beschouwen. SPANJE. Nabij Gibraltar heeft een vreeselijk ongeluk plaats gehad. De stoom boot Minho had te Malaga een aantal reizigers opgenomen, die een plaat selijk feest op de Andalusische kust wilden gaan bijwonen. Nabij het ka naal slootte dat vaartuig op eene veel grootere Engelsche stoomboot, en zonk onverwijld. Dewijl het middernacht was, toen dit gebeurde, lagen de meeste passagiers in hunne kooijen te slapen en is een groot aantal daarvan omgekomen, zonder dat het mogelijk was hen te redden. Eene enkele familie heeft 5 harer leden en 7 bedienden verloren. Het berucht Carlisliseh opperhoofd Famadas is te Vich doodgeschoten. ITAIilE. De Graaf de Chambord is te Genua aangekomen en heeft zich daarna naar Nervi begeven, om een bezoek bij de weduwe van Lodewijk Philips af te leggen. Dit bezoek verwekt nog al opzien. De Napelsche Regering is voornemens de regten op den invoer van granen met de helft te verminderen. OOSTENRIJK. WEENEN9 April. Omtrent de conferentiën der Bisschoppen, verneemt men dat de Kar dinaal Viale Prela de zitting met eene aanspraak heeft geopend, waarin hij op het hooge gewigt dezer conferentiën voor de kerk wees. Aan het slot zijner rede bezwoer hij de vergadering, over de handelingen het diepsle ge heim te bewaren, en noch door schrift, noch door woord iels van de be handelde puntenvan de ontwikkelde meeningen en van de genomen be sluiten tot openbare bekendheid te doen geraken. De taal waarvan de leden der conferentiën zich bedienen is de Latijnsche. Als Keizerlijke Kommissa- ris fungeert de Kardinaal Aartsbisschop van Weenen. RUSEAN®. Wij hebben eenige dagen geleden medegedeeld dat de Keizer hel sluiten van den vrede bij een manifest ter kennis van de bevolking heeft gebragt. Dit belangrijk stuk is van den volgenden inhoud Eindelijk heeft de felle en bloedige worstelstrijd opgehouden, die Europa nagenoeg 3 jaren lang beroerd heeft. Dij is niet door Rusland aangevangen. Nog vóór dat hij uitbrak, heeft wijlen mij doorluchtige vader, van onver gankelijke gedachtenis, aan zijne getrouwe onderdanen en aan al de buitcn- Iandsche Mogendheden verklaard, dat hij niets anders gcwenscht en beoogd had dan de regten onzer Oostersche geloofsgenooten te behoeden en de hen treffende vervolgingen te doen ophouden. «Geen eigenbelang beoogendc, kon hij niet verwachten dat zijne reglma- tige vertoogen den geesel des oorlogs zouden na zich slepenen die rampen als Christen en als vader der hem door de Voorzienigheid toevertrouwde volken met innige droefheid gade slaande, deed hij bestendig blijken van zijne geneigdheid 0111 vrede te maken. Maar de kort vóór zijnen dood ge opende onderhandelingen over de voorwaarden van den vrede, die voor allen eene behoefte was, bleven zonder vrucht. «De tegen ons zamenspannende Regeringen hadden hunne krijgstoerustin gen niet gestaakt, maar in den loop der onderhandelingen nog krachtiger vervolgd; de oorlog moest zijnen gang gaan; en wij hebben dien voortge zet met vaste hoop op de genade van heL Opperwezenmet vast vertrouwen op de onwankelbare verknochtheid onzer beminde onderdanen. Onze ver wachting is door hen geregtvaardigd. Gedurende dien tijd van smartelijke beproevingen hebben onze getrouwe en dappere krijgsliedeneven als geheel ons volk, zonder onderscheid van klassen, zich, als altijd, hunne hooge roeping waardig betoond. Zoo ver ons rijk zich uitstrekt, van het strand des Stillen üceaans tot aan de oevers der Oostzee en der Zwarte Zee, werden allen door e'éne gedachte, door ée'ne aandrift bezield en gedrongen om goed en bloed voor de verdediging des vaderlands op te zeilen. De

Leydse Courant | 1856 | | pagina 2