Het Eitgelsche weekblad Punch is in beslag genomen. Het bevatte eene earicatunr, voorstellende de Keizer bij de wieg zijns kinds staande. De vrijheid ziet van achteren over de wieg heen en verzoekt doopgetuige te zijn. Omtrent het afsterven van den geleerde A. Tinconi, die zoo als wij vroeger hebben gemeldden hongerdood is gestorvenworden thans de vol gende ophelderingen medegedeeld. Hij heette A. Timoni, en was van eene Grieksche familie te Konstantinopel afkomstig. In zijne jeugd was hij in Russische staatsdienst gelreden, waardoor hij in de gelegenheid was ge weest om het Oosten te bereizen en verscheidene talen te leeren. De liefde tot de wetenschap ging hem echter meer ter harte dan eer en geld; zoodat hij voor zijne betrekking bedankte. Tien jaren geleden had hij zich te Parijs gevestigdalwaar hij zijn leven in de openbare boekerijen doorbragt. Het is onwaar dat hij eenig vermogen bezat, want hij leefde van de op brengst van een goed dat hij te Konstantinopel bezat en dat hem zeer on regelmatig werd overgezonden. Als hij zijn brood alhier op eene eerlijke wijze had kunnen verdienen, had hij zulks niet afgewezen, maar hij wei gerde halstarrig eenig geschenk aan te nemen. Als de lieden bij wien hij inwoonde, met zijnen toestand begaan, hem eenig voedsel of een glas wijn aanboden, bedankte hij beleefdelijk, zeggende: De wijsgeeren kunnen al deze dingen ontberen." Hij werd aan de tafel, met het hoofd op zijne boeken, dood gevonden. Eenige uren na zijn verscheiden bragt de post van Konstantinopel het door hem lang verwachte geld aanmaar helaas te Iaat. De gemeente Givry was dezer dagen het tooneel eener opschudding. Men is aldaar bezig geweest met het graven naar een schaldie meer dan 100 mill. fr. zou bedragenmen had daarvan de lucht gekregendoor het vinden van een stuk papier in verroest blik gewikkeld, waarop eenige aanwijzingen daarom trent vermeld stonden. Daar men niets vondhad men beroemde somnambules die zeer helderziende warenontbodenwier ophelderingenhoewel zij zeiden den schat te zientot geen gunstigen uilslag aanleiding gaven. Er is thans echter een berigt van iemand ontvangen, die verklaart dat hij in vroeger jaren dit stuk papier beschreven en daarna in den tuin van een zijner vrien den had begraven; alleen met het oogmerk om hem een pots te spelen. Eenige geestelijke zusters, eene bedevaart naar Vcrdelais willende doen, hadden de reis in eene kar derwaarts aangenomen. Nabij Cadillac gekomen, waar de weg over een sleilen rots loopt, had de voerman zijn hoed verlo ren. Hij gaf de leidsels aan eene der zusters over en ging den hoed zoeken. Deze vrouw trok in hare onwetendheid de leidsels sterk aan, de paarden steigerden en wagen en paard stortte van den weg af. Eene der zusters bleef op de plaats dood en twee zijn zeer zwaar gekwetst. SPAlfJE. MADRID, 26 Maart. De dievenbende die onlangs den Heer Enriquez hebben opgeligt, is achterhaald. Het hoofd is gedood en sommigen der roovers zijn gevangen genomen. Hun slagtoffer is in vrijheid gesteld. De Keizer van Marocco, uit vrees voor krachtige maatregelen van onze Regering, heeft aan de hoofden der Kabylen in den omtrek van Melilla be vel gezonden om parlementairen naar die stad te zenden, om nieuwe vredes voorslagen te doen en waarborgen te geven. Maar wat hiervan de uilslag zij, het zal noodzakelijk zijn dat Spanje, om zjjn aanzien in het noorden van Afrika te behouden, aan de Maroceanen eene geduchte les geve. ITALIË. De Regentes van Parma heeft een jaargeld toegelegd aan de weduwe van den Graaf Yalerio Majawli, die vermoord is. De staat van beleg wordt streng gehandhaafd. De stad wordt gedurig door troepen doorkruist. De staatkundige gevangenen zijn in stilte en onder eene geduchte bedek king naar het kasteel van Mantua gebragt. Gevangennemingen hebben ge durig plaats en de spanning onder de werkende klasse is bijzonder groot. De Heer Gaetano Bardi is nog niet dood. PRUISSEN. HERLIJN, 30 Maart. De Koning heeft hedenonmiddellijk na het ontvangen der vredetijding den Baron von Manteuffel, Minister-President en zijnen gevolmagtigde bij de Parijsche confcrentiEnlot Grootkruis der Orde van den Zwarten Ade laar benoemd. Bij de hervatting van de werkzaamheden van het Heerenhuis heeft de Bevelhebber van het 3de legercorps magtiging verzocht om de leden van het huis, v. Rochow Plessow en v. d. Marwitznog tijdens de tegenwoordige zitting wegens het duel met v. llinckeldey voor den krijgsraad te dagen, als Officieren van den landweer. Het Huis heeft ten opzigte van den Heer von Rochow geoordeeld dat zulks onnoodig was, daar hij zich ter beschik king van de policie had gesteldvoor de vervolging van den Heer v. d. Marwitz is vergunning verleend. De bekende vervalscher van handschriften, Simonides, is thans ter be schikking van de policie gesteld en met een gedwongen pas naar Leipzig vertrokken. Zijne goederen, handschriften en ook zijn geld, zijn hem teruggegeven. De gewezen Lijfarts van Keizer Nicolaas, Dr. Mandt, is op uitnoodi- ging van de Keizerin-Weduwe van Rusland, naar Petersburg vertrokken. Volgens berigt uit Hamburg is de Britsehe stoomkorvet Firefly van Farosund te Kiel aangekomen, met dringende depêches van Kapt. Watson, den bevelhebber der voorhoede van de Engelsche vloot, voor de Admiraliteit. Men verwachtte in de Oostzee nog eenige linieschepen. De tunnel, door middel van welken de Zwitsersche en Sardinische spoorweg-liniên in verbinding zullen worden gebragt, zal de lengte van 2321 ellen hebben en 800,000 fr. kostenwaarvan 430,000 fr. voor Sardi nische en 370,000 fr. voor Zwitsersche rekening komen. OOSTENRIJK. WEENEN, 29 Maart. De JVeener-Gaz. deelt de schikking mede, door onze Regering met den Paus geslotenomtrent het Voorzitterschap van de vergadering der Bis schoppen. Het blijkt daaruit dat de Regering hare toegeeflijkheid reeds betreurd. Thans een dam te leggen tegen de geestelijke magt is eene zware taak. Men verzekert dal eenige Bisschoppen reeds zoo ver zijn gegaan van aan de Regering de afzetting van eenige hooge ambtenaren te vragen en vervanging door personen naar hunne keus. De Regering zou zich echter met kracht hiertegen verzetten. Sedert het ontstaan van de runderpest in Mei 1855, tot aan de verdwij ning van die ziekte, zijn daaraan 23,055 stuks vee gestorven, dat op een vijfde van den geheelen veestapel kan geschat worden. Als bewijs van godsdienstige verdraagzaamheid strektdat te Offen bach, bij ziekte des Rabbijns, een Predikant der Duitsch-Kalholieke ge meente bij het graf van een Israëliet de lijkrede heeft gehouden. ROSLAKO. De Keizer heeff voor zijn vertrek naar Finland een bevelschrift uitge vaardigdwaarbij hij aan de lijfeigenen de middelen aanwijst, om hunne meesters voor de reglbanken te roepen, ten einde hunne vrijverklaring te verkrijgen. Vroeger hadden zij wel hetzelfde regt, maar het werd hun onmogelijk gemaakt zich daarvan te bedienen. Voortaan zullen de Heeren hunne lijfeigenen naar geen ander district mogen overbrengen, noch hen bij het leger inlijven, zonder een vonnis van de reglbank van eersten aanleg. Een dagblad van Krakau meldtdat in den nacht van 26 op 27 Maart in Polen de ligling van 30,000 man, van tusschen de 19 en 38 jaren, heeft plaats gehad. Men dacht reeds dat de Regering van dien maatregel had afgezien. TURKTE. Onlangs werden twee Kamerheeren door den Sultan uit hunne betrek king ontslagenuithoofde van verzet tegen de plaats gehad hebbende hervormingen. Als aanleidende oorzaak hiertoe wordt het volgende opge geven. Zij hadden aan den Sultan eene memorie ingeleverd, waarin de Ministers werden beschuldigd, de waardigheid des lands, de Souvereiniteit van den Sultanen zelfs de godsdienst aan de onverzadeiijke eisclien der bondgenooten te hebben opgeofferd. Men verweet hun, daL zij, uit eerzucht of uit zwakheid, aan de bondgenooten hadden gegeven hetgeen Rusland vroeg, en waarvan de weigering eene der voornaamste oorzaken van den oorlog geweest is. De eerzucht van Omer-Pacha schijnt te verminderen. Hij heeft zich met de Regering verzoenden zal naar men zegtbevelhebber van het leger van Anatolië worden. Te Konstantinopel heerscht volslagen stilstand in den handel. De magazijnen zijn opgepropt, maar ieder wil den loop der zaken afwach ten. Vele leveranciers voor het leger moeten aanzienlijke verliezen hebben geleden. STADS BERIGiTEN. VERGADERING van den Gemeenteraad van LeydenDonderdag den 3dcn April 1856!s namiddags ten 2 ure. Onderwerpen 1°. Beëediging en installatie van de nieuw benoemde leden van den Ge meenteraad. 2°. Benoeming van een lid voor de Commissie lol het teekenen en afgeven der Certificaten voor de Nationale Militie. 3°. Request van Dr. G. VV. A. Plaat, om continuatie als Stads-Doctor. 4°. Verordening regelende de invordering cencr plaatselijke directe belas ting over 1856. 5°. Voorwaarden van verpachting van liet baggerwerk. 6°. Onderhandsche verhuring van de Stads-Gehoorzaal aan het muziekge zelschap Musis Sacrum. 7°. Adres van J. Hopman, tot het plaatsen van twee treden voor eencn uilgang aan zijne woning op het Korl Rapenburg. 8". Adres van J. de Graaf, pachter aan de Spanjaardsbrug, om schadeloosstelling. 9°. Adres van Diakenen der Ncd. Herv. gemeente, om het gaz voor de Armkerk tegen verminderd tarief te bekomen. 10°. Rapport betreflende den afstand van gemeentegrond aan de Gebrs. van Wensen. 11°. Missive van Dr. F. Dozy, omtrent de gesteldheid der woningen van de behoeftige volksklasse. Derde Zitting van den Militie-Raad over het Kanton Leyden 5°. 15. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN, ontvangen hebbende van den Luitenant-Kolonel Militie-Commissaris over de Kanlons 15 21, Provincie Zuid- Rollandeene Kennisgeving, dal de derde Zitting des Militie-Raads voor deze Ge meente, zal gehouden worden in de Lakenhal aan den Ouden Singelop Don derdag den 10llcn April 1856, des morgens ten 10 ure, ter beoordeeling der Plaats vervangers en Nummerverwisselaars, welke de dienstpligtige Lotelingcn dezer Gemeente zullen verlangen te stellenalsmede tot bet afdoen der belangen van zoodanige Lotelingenwier zaak tot deze Zitting is geadjourneerddoen te weten aan de daarbij belanghebbenden, dat tot bel opmaken van de bij de Wet gevorderde certi ficaten voor Plaatsvervangers en Nummerverwisselaars, (welke laatste zulks echler niet dan met toestemming hunner ouders vermogen te doen,) zal worden gevaceerd ter Secretarie dezer Gemeente, van lieden af, dagelijks, de Zondag uilgezonderd, 's morgens ten 10 ure, alwaar zij tevens de noodige in for maliën, zoo omtrent bet opmaken dezer certificaten, als ten aanzien der vereischten, welke de Plaatsver vangers ingevolge de Wet moeten bezitten, kunnen bekomen. Voorts meenen Burgemeester en Wethouders de belanghebbendenof wel hunne ouders, te moeten waarschuwen voor zoodanige personenwelke hun onder den naam van Commissionairs, somwijlen misleiden, zoo door met ben kracbtelooze over eenkomsten te sluiten, als door ben, welke Plaatsvervangers verlangen te stellen,

Leydse Courant | 1856 | | pagina 3