waarvan de uitgever hem het. regt tot hel bezigen van denzelfden tite betwist. Op het kasteel Villebon in Frankrijk, in de nalatenschap van den Markies d'Aligre, heeft men eene volledige verzameling portretten der oude Graven van Vlaanderen gevondenwelke verzamelingdoor Pourbus ge schilderd en uit 44 stuks bestaande, door Sully, den gunsteling van Hen drik IV, was bijeengebragtdie beweerde van de Graven van Vlaanderen af te stammen. Op hetzelfde kasteel bevond zich eene verzameling van 40 portretten der Hertogen van Brabant. De eigenaar dezer beide verzamelin gen had de Belgische Regering aangeboden die voor 12,000 francs af te staan, en deze wendde zich van haren kant tot de stedelijke Regeringen van Brussel en Gendof deze de beide verzamelingen onder zich verdeelen wilden, waarin de besturen dier beide sleden bewilligd hebben, ieder tegen betaling van 6000 francs. De zucht tot landverhuizing neemt in de Waalsche streken toe. Er zijn dorpen waar van 200 huizen slechts 50 bewoond zijn. Eigendommen die 2 a 3000 fr. waard zijn, worden voor een derde van dien prijs verkocht, en vinden soms geen koopers. De gunstige berigten uit Noord-Amerika ontvangen, brengen de gemoederen in beweging. Men heelt aldaar reeds een VVaalseh dorp geslicht, Nieuw-Grez genaamd, dat reeds 1700 zielen telt. Het is echter zeker, dat de hoog opgevoerde huurprijzen, de ka righeid der loonen en de duurte der levensmiddelen de voornaamste oorza ken der verhuizing zijn. Te Turcoing heeft een persoon zijne vrouw en een zijner kinderen zoodanig mishandeld, dat zij spoedig daarop aan de gevolgen zijn overleden. EVGELAND. LONDEN, 25 Maart. De Lord-Major heeft Maandag 11. de met Paschen gebruikelijke maaltijd gegeven waartoe omtrent 300 personen waren genoodigd. Lord Wode- house, Onder-Secretaris bij het Dep. vanBuitenl. Zaken, sprak bij die gelegen heid zijne overtuiging uit, dat de vrede als gesloten kon worden beschouwd. De Heer Gladstone, die hem beantwoorde, sprak in gelijken geest, en voegde er bij dat het thans Engelands eerste zorg moest zijn, het evenwigt in de geldmiddelen te herstellen. De Gemeenteraad dezer stad heeft mede een adres van gclukwensching aan den Keizer der Franschen aangeboden. Thans is nog aan het licht gekomen dat wijlen het Parlements-lid Sadleir voor een bedrag van 25,000 M aan valsche wissels heeft vervaardigd ten koste van den Heer Dargan te Dublin. Volgens berigten uit ons leger voor Sebastopol zou de 3dc en 4de afdee- ling bestemd zijn de Franschen hij Inkermann en aan de Tschernaïa te ver vangen daar laatstgenoemde erg door ziekten geteisterd werden. Dc be- riglgevers schrijven dit daaraan toe, dat het Fransche leger onder tenten gekampeerd en slecht van levensmiddelen is voorzien. ~De Done. Gaz. deelt het volgende mede: Te Worlds, in Keoghley, is dezer dagen William Sharp begraven die, hoewel gezond zijnde, in 49 jaren zijn bed niet had verlaten. Hij was de zoon van een landbouwer en had nooit lust tot den arbeid getoond. Toen hij 30 jaren oud was, stond hij op het punt om te huwenmaar de bruid liet te vergeefs in de kerk naar zich wachten. Deze teleurstelling had zooveel indruk op hemdat hij zich in een kamertje van 9 voelen in 't vierkant opsloot en nooit zijn bed verliet. Bij zijn dood waren de vensters in 38 jaren niet geopend. Gedurende dien tijd is hij nooit ernstig ziek geweest, en hoewel hij thans 79 jaren telde was hij lot op het einde van zijn leven tamelijk wel. Dikwijls kwamen vele personen dezen buitengewonen man zienmaar als zij binnentraden verborg hij zich zorgvuldig onder de dekens. De stoomboolen Desperate en Tartarus zullen uitgezonden worden om de Pacific op te sporen. De groote likeurstokerij van de 11H. Hamhleton te Wapping is afge brand. Ook is er brand ontstaan op het stoomschip Vesta, dal naar Oporlo bestemd was. Na de blussching is gebleken dat de lading veel had geleden. Alhier is eene vrouw overledenAnna Coleman genaamddie vroeger in dienst van Keizer Napoleon I was geweest, en hem tot op S'. Helena was gevolgd, lil beschonken toestand in hare woning gekomenis zij in het vuur gevallen en gestikt. Uit N.-Amerika ontvangt men berigt van groote verwoestingen door den ijsgang op de Missouri veroorzaakt. F RA JVKIkE.lt Si. PARIJS, 25 Maart. liet heeft de opmerkzaamheid gelrokken dat de geestelijkheid weinig haast maakt om den Keizer met de geboorte van den zoon van Frankrijk geluk te wenschen. Alleen de Bisschop van Verdunbekend als ijverig Bonapartistmaakt hierop eene uitzondering. De ultramontaansche partij hier te lande is op dit oogenblik niet zeer over het bewind tevreden. Men wil welen dat de vrede-feesten uitgesteld zullen worden tol bij de doopplegligheid van den jongen Prins. Heden heeft het vredes-congres wederom eene zitting gehouden. Men had verwacht dat de Moniteur het stilzwijgen over de onderhandelingen zou hebben afgebrokenmaar dit is niet gebeurdook is er nog niets ge- teekend. Men vraagt naar de redenen van deze vertraging. De Times meldt dat Turkije weigert om het besluit van den Sultanbetrekkelijk de Christenenin het vredes-tractaat op te nemen en dat de voorgestelde rege ling van de Vorstendommen, volgens het gevoelen van Ali-Pacha, aan de souvercine regten zijns meesters zou te kort doen. Dit alles is echter twij felachtig, en zoo er al eenig verschil bestaat, de Fransche Regering is tot hiertoe steeds de band geweest die de leden onderling heeft verbonden, en de Keizer heeft door zijne woorden en invloed dikwijls de bedreigde een heid behouden. De reden van de vertraging kan niet anders zijn, dan dat dc Commissie van redactie hare werkzaamheden nog niet heeft kunnen ten einde brengen. De einduitslag is stellig verzekerden al moest de wa penstilstand verlengd wordenzoo behoeft men zich daarover niet te ver ontrusten. Men verwacht echter als zeker, dat in deze week de sluiting der zittingen zal plaats hebben; want Lord Clarendon heeft zijne vertrek ken niet ingehuurd, en zal naar men verneemt Zondag morgen deze stad verlaten. Graaf OrlofT zou hier verblijven om aan den Keizer de troonsbe klimming van Alexander II aan te kondigen, en niet dan tegen Augustus vertrekken, om bij de krooning van den Russischen Keizer te Moskou te genwoordig te zijn. Al de regementen, die in de omstreken dezer hoofdstad in bezetting liggen, hebben bevel bekomen zich voor eene groote wapenschouwing ge reed te houden. Men zegt, dat minstens 150,000 man verecnigd zullen worden. Men wil weten, dat, na het sluiten van den vrede, een buiten gewoon legerkamp te Chalons-sur-Marne zal worden opgerigt. In den boezem der geestelijkheid heerscht eene groote ontevredenheid, wegens den gedwongen afstand van den Bisschop van Lugon, die door den Paus tot lid van den Index is benoemd. Men spreekt van eene memorie van den Kardinaal de Bonaldmede geteekend door 25 Bisschoppendie aan den Paus is gezonden, en waarbij hem onder het oog wordt gebragt, dat door dusdanige vermomde afzettingen, wanneer zij door het burgerlijk bestuur worden uitgelokt, de geestelijkheid op eene lijn wordt gesteld met de burgerlijke ambtenaren, iets waarlegen ten allen tijde zeer is geijverd. De Bisschoppen van Pamiers en van Troyes weigeren hardnekkig hun ontslag te nemen. Onder de kinderen die op 16 Maart zijn geboren, bevindt zich ook dat van den Heer Launay-le-ProvoslPrefect van het Dep. Torn-et-Garonne. Die Heer was in 1840, tijdens de gebeurtenissen te Boulogne, aldaar Onder- Prefect, en werd door Lodewijk Philips, wegens zijn gehouden gedrag, lot Prefect benoemd. Te Marseille, waar gewoonlijk 20 a 25 kinderen per dag worden ge boren hebben op den dag van de bevalling der Keizerinvolgens gedane aangifte, niet minder dan 46 geboorten plaats gehad. De kleine stad Arbon heeft, na 20 jaren beraadslagenstot de straat verlichting besloten en is tot den aankoop van één lantaarn overgegaan. Te Napoleonville is in het gasthuis eene onbekende vrouw opgenomen die doof en stom is. Zij schijnt 50 jaren oud, en in weerwil van de aan gewende pogingenheeft men haar naam of woonplaats niet kunnen ont dekken. Zij doet niet anders dan schreijen. Te Amiens werd dezer dagen een 72-jarig man veroordeeldter zake van moord met voorbedachten rade gepleegd op zijnen 78-jarigen broeder, uit wraak, omdat hij geloofde dat de verslagcne in zijn testament zijne huishoudster ruimer bedacht had dan hem; ook de huishoudster werd door den veroordeelde zwaar gewond. Ons rijk telt thans, volgens officiële opgaven, 35,931,032 Katholieken, 480,507 Hervormden267,825 Lulherschen73,975 Israëlilen en 30,000 per sonen tot andere geloofsbelijdenissen behoorende. De Moniteur heeft thans verklaard dat de terugkeer van het leger uit het Oosten spoedig te verwachten is. De Times hangtvolgens een brief uit het Engelsche legerkampeen treurig tafereel op van den toestand onzer troepen in de Krim. Scorbut en koorts woeden in de gelederen. Dagelijks bezwijken meer dan 120 man en bij den regtervleugel aan de rivier Baïdar, die het meeste heeft te lijden, sterven soms 100 man op een dag. Het Fransche leger wordt even snel gedund als in de moeijclijkste dagen der belegering door bommen en ko gels. Al wat de Engelschen kunnen missen wordt ter hunner beschikking gesteldmaar eene partij warme kleedingslukken is door hen afgewezen zeggende dat zij daaraan geen behoefte hebben. Het is bedroevend de zie ken met den stempel des doods op de kakenlangs de bevroren wegenin draagstoelen te zien trekken. De Moniteur erkent dat de troepen veel door ziekte lijdenmaar zegt dat zulks niet aan gebrekkige verpleging is toe te schrijvenmaar aan an dere omstandighedenen dat het aantal zieken nu reeds afneemt. Dc Ganges heeft berigten uit Konslantinopel aangebragt. De Porie vraagt van de Fransche Regering 10,000 karabijnen en 10,000 sabels. In de Krim had een zware storm gewoed; de gezondheidstoestand verbeterde. 10,000 Engelsehen waren te Balaclava aangekomen. Te Kertsch was de koude hevig en het kanaal van Jenikalé was loegevroren. Volgens de Mon. de la Plotte heeft de Russische Regering reeds eene commissie naar Nicolajeff gezonden, om maatregelen te nemen ten einde die oorlogshaven in eene handelshaven te veranderen en het tuighuis aldaar op te heffen. Hierdoor zou de Keizer van Rusland getuigenis afleggen van zijne vredelievende gevoelens. ITALIË. Volgens Wnivers begint men te Rome meer en meer geloof te hech ten aan eene verzoening tussehen den Pauselijken Stoel en de Spaansche Regeringen zal de Paus bij den plegtigen doop van het kind van Keizer Napoleon hoogstwaarschijnlijk worden vertegenwoordigd door zijnen Vicaris- Generaal, den Kardinaal Palrizi, die tot een van de aanzienlijkste geslachten van de Romeinsche aristocratie behoort. De diligence tussehen Rome en Trosinone is wederom door roovers aangevallen. De reizigers zijn geheel uitgeschud, en nadat de roovers het geen hun aanstond hadden uitgezocht, is het overschot door hen verbrand. De diefstallen in de stad Rome zelf zijn tot eene schrikbarende hoogte geslegen. Bij de vermelding van den aanslag op het leven van den Heer Bordi te Parmazegt een dagblad van Turyn, dat al de Regters die tot de ver oordeeling van de schuldigen aan de onlusten van 1854 hebben medegewerkt, aan de dolken hunner tegenpartij zijn aangewezen. Enkele zijn reeds ge vallen, en anderen, worden door naamlooze brieven, van het lol dat hun wacht verwittigt.

Leydse Courant | 1856 | | pagina 2