Z. M. heeft benoemd tot Burgemeester van de gemeente Hoevelaken de Ileer C. F. II. Frezie. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot Procureursbij de Arr.-Regtbank te Nijmegen Mr. W. J. Triebeis, Advocaat aldaar, en bij de Arr.-Regt- bank te Zutphen M1'. F. R. Peuninek, mede Advocaat aldaar. Men verzekert dat Jhr. Mr. van Meeuwen, Commissaris des Konings in Limburg, als zoodanig in de prov. Noordbrabant zal benoemd worden. De navolgende Ontvangers der Registratie en Domeinen zijn verplaatst, als: de UH. W. R. A. Slicher, van Zutphen naar Delft; J. Cazaux, van Papendreeht naar Zutphen; J. M. Smits, van Grave naar Papendrecht; L. Dittlinger, van Oss naar Grave; W. C. de Man, van Goor naar Oss. Voorts zijn nog benoemdtot Ontvanger der Registratie en Domeinen te Goor, de Heer .T. Overman, thans Surnumerair en tol Surnumerair de Heer F. N. van der Stok, te Haarlem. Alsmede zijn benoemd tot Ontvangers der directe belastingente VlissingenA. M. Danckaerlsthans te Sas van Gent; en te Kapellebrug, J. C. Misbach, thans te Kedel, in Gelderland. lieden wordt de verjaardag van Z. M. den Koning op de gebruikelijke wijze gevierd, zoo door het uitsteken der vlaggen, als het bespelen van het klokkenspel en het houden van eene grooie parade, waarop het corps Offi cieren van de dienstdoende Schutterij tegenwoordig was. Tegen den middag was er receptie ten Hove, van de leden der Koninklijke familie en de per sonen lot de hofhouding behoorende. In de verschillende weeshuizen wordt hedenbij gelegenheid van 's Ko nings verjaardag, feest gevierd. H. M. de Koningin heeft haar jaarlijksch bezoek gebragt aan hel Ev. Lulherseh weeshuisop het oogenblik dat de weezen zich aan het feestmaal bevonden. De Graaf van Limburg Stirum en Mr. C. Backer, Commissarissen des Konings in Gelderland en Overijsselzijn alhier aangekomen. Zaturdag 11. is alhier overleden de Heer F. A. W. Baron Fagel, ge pensioneerd Kapitein bij de Nederl. Marine, in den ouderdom van 87 jaren. Hij was de laatst overgeblevene van lien die in het jaar 1781 den slag van Doggersbank hebben bijgewoond. Hij diende toen als Adelborst op het schip Admiraal Generaalonder van Kingsbergen. Na een eervollcn dienst tijd van 40 jaren werd hij gepensioneerd. Zijn pensioen heeft hij intusschen eenige jaren geleden ten behoeve van het vaderland afgestaan. Ongemeen weldadig van aard ondersleur.de hij op onbekrompen wijze hulpbehoevenden en liefdadige instellingen van alle gezindheden. Voor de noodlijdenden door den jongsten watersnood hier te lande is nog bij het depart, van Binnenl. Zaken ontvangen 118.22}, zijnde de op brengst eener loterijgehouden door hel dep. Amerongen der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Voor de hulpbehoevenden op Banda en Ternate zijn bij het dep. van Koloniën nog eenige giften ingekomen, zoodat het totaal thans ƒ5,221.85 bedraagt. De Arr.-Regtbank alhierheeftbij vonnis van gistereneen Maleisch meisje, Mina genaamd, dochter eener vrijgelatene slavin, die zich aan dief stal had schuldig gemaakt en die met oordeel des onderscheids had gehan deld, veroordeeld tot cene gevangenisstraf van 14 dagen. De Heer P., die haar uit menschlievendheid en deelneming had opgenomen, zal dit meisje, na hare invrijheidstelling, naar Java terug zenden en daar voor haar zorgen. De afdeelingen van de Tweede Kamer zijn gisteren en heden vergaderd ge weest: 1°. lot het benoemen van leden der commissie (ingevolge het aangenomen voorstel van den Ileer van Hoevell,) ten einde te overwegen of, en in wel ken zin, ëen voorstel zal worden gedaan, omtrent middelen tot bestrijding of uitroeijing van misbruik van sterken drank, en 2°. om te onderzoeken hel voorgedragen wets-ontwerp nopens hel lager onderwijs. der Gemeenten, heeft zijn voornemen aangekondigd om al de beslaande strafwetten tegen misdrijven jegens personen, in geregelde orde onderwerps- gewijze te rangschikken, ten einde alzoo een volledig overzigt over die verordeningen te kunnen verkrijgenwelke thansten getale van 13 a 20,000, verspreid zijn in 40 folio boekdeelen. Het officiële rapport van Generaal Codringtonbetreffende de vernie ling der dokken van Sebaslopol, is thans openbaar gemaakt. Het blijkt daaruit dat het geene gemakkelijke taak is geweest. De Generaal zegt dat alles vernield is of in zoodanigen slaat verkeerddat de herstelling onmo gelijk is. Bijzondere beriglen vermelden nogdat bij genoemde werkzaam heden verscheidene personen zijn omgekomenen dat er nog ruim 30 mijnen, ieder met 150 ffi kruid, overig zijn, die moeten ontploffen, om de vernieling volkomen te maken. De gezondheidstoestand van ons leger in de Krim blijft bij voortduring voldoende. In de laatste week waren op 53,000 man niet meer dan 18 overleden. De trompetter van den Lord-Mayor is overleden. Men heeft besloten hem voorloopig niet te doen vervangen, daar men van oordeel was dat deze functie iets belagehelijks had. Te Glasgow zijn de graanhandelaars A. Jackson en Son gefailleerd met een passief van 70- a 80,000 De vorst is in Noord-Amerika zoo gestrengdat er zich over de ri vier St. Laurent, nabij den waterval van Niagara, een brug van ijs heeft gevormd, die de beide oevers verbindt, waarvan men zich met gerustheid tot den overtogt bediend. Die brug is 20 a 30 Eng. voeten dik. FRAiVkRUK. PARIJS, 17 Fcbruarij. De Keizer heeft Donderdag en Vrijdag verscheidene wapenschouwin gen gehouden over uit de Krim teruggekeerde troepen. Bij het defileren merkte hij twee gekwetsten ophij hield hen staandedrukte hen de hand liet door een Adjudant twee militaire medailles halen, en hechtte die op de borst der beide krijgslieden. Hierdoor ontstond een grooie geestdrift onder de troepen. De Moniteur bevat een Keizerlijk besluit, waarbij bepaald wordt, dat onder het opzigtvan den Minister van Onderwijs, eene verzameling der wer ken van oude Fransche dichters zal worden uitgegeven. Deze verzameling zal bestaan uit 40 boekdeelen, elk 00,000 verzen bevattende. De Regering meent, dat die uitgaaf noodig is om aan te loonen, dat Frankrijk reeds een aanmerkelijken trap van beschaving had bereikt, toen elders de Ietter- kundige wetenschap zich eerst langzamerhand begon te ontwikkelenen verder dat thans, nu door 's Keizers zorg aan Frankrijk de veiligheid is wedergegeven, het oogenblik is gekomen, om liet sedert geruimen tijd reeds beraamde ontwerp ten uitvoer te brengen. Naar men zegt heeft Dr. Dubois, die thans op de Tuileriën bestendig verblijf houdt, verklaard dat de bevalling van de Keizerin zeer nabij is. Men gelooft dat de Regering afgezien heeft van het aangaan eener nieuwe leeningdaar de Minister van Financiën heeft verklaard dat er nog aanzienlijke sommen van de vorige leening voorhanden zijn. De Regering is ijverig in de weêr om de geschillen tusschen de Ho ven van Turyn en Rome bij te leggen. Reeds heeft zij een ontwerp van een concordaat ontworpen en acht men eene minnelijke schikking voor minder onmogelijk. De Afgevaardigden voor het vredes-congres zijn thans, Graaf Orloff en Ali-Pacha uitgezonderdalhier aangekomen. Zij zullen allenook de Russischedoor den Minister van Buitenl. Zaken aan den Keizer worden voorgesteld. Op den dag van de opening der conferentiën zal er bij den Minister van Buitenl. Zaken een groot diner plaats hebben, waaraan al de gevolmagtigden en een aantal hooggeplaatste personen zullen deel nemen. De Russische Gezanten zullen, hoewel Keizer Alexander nog niet officiéél is erkend, in alles gelijk de overigen worden behandeld. De toelating van Pruissen tot de onderhandelingen wordt meer en meer onwaarschijnlijk. Engeland werkt die deelneming groolelijks tegen. De N. P. Zeit. berigt echter van goederband dat Pruissen onmiddelijlc na het leekenen der vredes- preliminairentot de conferentiën zal geroepen worden. Ook verklaart dit blad dat de vrede verzekerd is, daar Engeland zijne eischen, betreffende het 5dc punt, zeer heeft gewijzigd. Men zegt dat de instrucliën van de Russische Afgevaardigden in zeer verzoenenden geest zijn gesteld. De Keizer zou daarin de hoop uitdrukken dal de beproeving des oorlogs voor de menschheid en de beschaving niet te vergeefs moge geweest zijn en dat de aanstaande vrede voor lang het tijd perk van zoodanige droevige worstelingen mag sluiten. De onderhandelingen met Rome duren voort om den Paus te bewegen lot het bezoeken van Parijs tijdens den duur der conferentiën, en om daar een poos te blijven, ten einde gelijktijdig tot de zalving des Keizers en den doop van de Keizerlijke spruit over te kunnen gaan. De Abt Lucien Bona parte brengt in dien geest een eigenhandigen brief des Keizers aan den Paus over. Het verdient overigens opmerking, dat de Fransche geestelijkheid de tegenwoordige Regering uitermate ondersteunt en zelfs van den kansel den lof van Napoleon III uit eigen beweging verkondigt. Bij de verkooping der door wijlen den Heer Pescalore nagelaten paar den heeft Kolonel Fleury, waarschijnlijk voor 's Keizers stoeterij, 3 op merkelijke merriën gekocht: Jodine voor 11,400 fr. behalve de ongelden, Victress voor 8309 fr. en Whim voor 3000 fr. De Zweedsche Gezant alhier, Graaf Liiwenlijelmdie reeds bijna 40 jaren deze betrekking bekleedt, treedt wegens zijn vergevorderden leeftijd af en wordt vervangen door den Heer von Mandersirümthans Vertegen woordiger van Zweden te Berlijn. Eerlang zal in de hoofdkerk het gedenkteeken voor den Aartsbisschop Affre worden ingewijd. Ook zal er een bronzen standbeeld ter zijner eer in zijne geboorteplaats worden opgerigt. Lord Clarendon heeft de eerste verdieping gehuurd van het hotel du Louvre, tegen 250 fr. per dag. BlIITEiMLANDSCHK BERiGTEN. K Ui. Men meldt uit Gend dat de Notaris van Hoorebeke naar het Hof van Assises van Oost-Vlaanderen is verwezen, onder beschuldiging van 40 onder scheidene vervalschingen van echte stukkengepleegd in de laatste 10 jaren. ENGELAND. LONDEN, 17 Februarij. In de zitting van het Lagerhuis van Vrijdag heeft de Kanselier der schatkist aangekondigd, dat de nieuwe geldleening 15 millioen zal be dragen waarvoor de inschrijvingen 's Maandags zullen worden ontvangen een gedeelte der in omloop zijnde schatkistbiljetten zal in geconsolideerde schuld worden geconverteerd. Volgens andere beriglen zal de leening slechts 8 millioen bedragen. Bij gelegenheid dat de Times het vertrek van Lord Clarendon naar Parijs vermeldt, slaat dit blad weder cenen oorlogzuchtigen loon aan, en zegt dat bij de onderhandelingen Frankrijk het verledene. Oostenrijk het tegenwoordige en Engeland de toekomst zal vertegenwoordigen en dal daarom aan Engeland de eerste plaats toekomt. Voorts zegt dit blad: Engeland heeft regt het werk der vredes-onderhandelingen met eene groote gerustheid te gemoet te zien. Engeland is thans beter dan andere Mogendheden in staat den oorlog voort te zetten; zijne financiën toch zijn in den besten staat, en zijn crediet is uitgestrekt. Het bezit een leger dat niets is, vergeleken bij de strijdmagl die hel zou hebben, indien de oorlog nog eenige jaren mogt voortdurenhoewel het thans reeds veel grooler is dan in 1854. Het bezit eene vloot, die in staat is krachtig te handelen in de ondiepe wateren, en het geduchtsle middel is ter verwoesting, dat de wereld immer heeft'' aanschouwd. Dit alles in aanmerking genomenhebben de Engelsche gevol magtigden aanspraak om op het congres een even hoogen toon aan te slaan, als Lord Castlereagh aansloeg op liet Weener congres van 1815. Deze woorden hebben in Frankrijk zeer de aandacht getrokken. Men is algemeen van gevoelen dat de houding van Engeland in den legenwoordigen oorlog niet van dien aard is geweest, om eene zoo hevige taal te wettigen. Sir F. Kelly, een der ui'stekendsle reglsgelecrdc leden van het Huis

Leydse Courant | 1856 | | pagina 2