Met de pakelboot Eihiope zijn te Plymouth berigten aangebragl van de westkust van Afrika. Te Sinow (Liberie) is ten gevolge van het stelen van een kano door de inboorlingen, tusschen hen en de Engelschen eenen strijd ontstaan, waarbij aan weêrskanlen verscheidene personen zijn gedood. Kapitein Fletcher heeft in naam van de Engelsche Uegering een verbond ge sloten met den Koning van Rio Pongas, die beloofd heeft zijne kinderen ter opvoeding naar Engeland te zenden en het verblijf van eenen Protestant- sclien zendeling in zijne Staten toe te staan. jjet dezer dagen te Liverpool aangekomen schip Bun Nevis, heeft op reis naar Australië op 44°41' Z. Br., en op dezelfde lengte van de Crozets, een nieuw eiland met hooge bergen ontdekt. Te Cowes is het schip City of Mobile in 20 dagen van New-York aangekomen, inhoudende de verbazende hoeveelheid van 74,155 bushel, (p. m. 25000) mud tarwe, 2350 vaten meel en 6000 pijpduigen. Te San Francisco, in Californie, hebben de aldaar aanwezige Franschen en Engelschen de overgave van Sebastopol feestelijk gevierd; waaromtrent het volgende wordt medegedeeldGedurende het eerste uur ging alles ordelijk en goed, doch langzamerhand trachtte de volksmenigte, mannen, vrouwen, kinderen, die niets met het feest te maken hadden, en die de commissie voor de feestviering binnen de afgeslotene ruimte had toegelaten de zaal binnen te dringen. Alle toegangen tot de zaal werden overrompeld en langzamerhand plaatsten die ongenoode gasten zich aan tafel, maakten zich meester van de wijnen en geregten, en het geheel eindigde in eene verschrikkelijke verwarring, welke de commissie niet bij magte was te voor komen, Baarbij begonnen zij mei opzet hel feest te storen en in de war te brengenzoodat men aan een van te voren beraamd complot moest den ken. Van de 60 vlaggen, welke de commissie voor de feeslregeling van het Amerikaansche oorlogschip de Vincennes geleend had, verdwenen er 30; van de 12 vlaggen door het Engelsche fregat Amphitritc geleverd, heeft men er 8 gestolen. Slechts eenige fragmenten heeft men er naderhand van teruggevonden. Dc schotels, welke niet werden gestolen, werden stuk ge gooid. Be schade aan de lampen loegebragt, wordt geschal op 300 dollars, en het verlies aan gestolen wijnen en likeuren op 1500 dollars. Be schade aan de tent, waarin het feest gevierd werd, is mede zeer aanzienlijk. Ter wijl dit alles voorviel begaf zich eene bende van ongeveer 500 personen, met eene Amerikaansche vaan aan het hoofdnaar de woning van den Russischen Consulom hem een bewijs van hulde te brengen. Yan de Kaap de Goede Hoop zijn berigten ontvangen van 24 Nov. Uit Britsch Kafferland luiden de tijdingen zeer bevredigend; de bevolking dier streken scheen tevreden; een groot aantal Kaffers werd tot het aan leggen van wegen gebezigd. FRANKRIJK. PARIJS, 22 Januarij. Boor geheel ons land heeft de tijding van den te verwachten vrede eenen levendigen en krachtigcn indruk gemaakt. Be vreugde was daaromtrent overal merkbaar. Be Prefecten in de Bepartementen zijn, naar men ver neemt, aangeschreven, overal waar het zal kunnen geschieden den vrede voor te stellen als liggende in de begeerte en de hoop der Regering. Be tijding der aanneming door Rusland van de Oostenrijksche voorstellen heeft te Havre eene groole levendigheid in den handel in katoen doen ont staan. Men schat de verkochte hoeveelheid op 4800 balen, behalve de ver handelde partijen met verwachte schepen, en welke men kan begrooten op 5000 balen; te zamen 12,700 balen. Be prijzen zijn nagenoeg 4fr. gestegen. Volgens een schrijven uit Weenen aan den Constitutionel zou Parijs, tot het houden der vredes conferentie bestemd zijn en zouden de zittingen op 2 Februarij aanst. aanvangen. Be Regering heeft het tarief van regten van de wol gewijzigd. Be regten naar de waarde worden door vast bepaalde reglen vervangen. Be premiën hij den uitvoer van gesponnen en geweven wol worden dien ten gevolge mede gewijzigd. Bil besluit is weder een stap voorwaarts op den weg der handelsvrijheid, en eene poging om Frankrijk en Engeland, ook ten opzigle van den handel, naauwer aan elkander te verbinden. Be Moniteur heeft den staat medegedeeld van de voornaamste uit- en ingevoerde koopwaren, gedurende het afgeloopen jaar. Be ontvangsten der regten bedragen 39 millioen fr. meer dan in 1854, te welen 189,704,690 fr. In onderscheidene kerken dezer hoofdstad zijn lijkdiensten gevierd voor Lodewijk XVI, die op 21 Jan. 1793 is onthoofd. Er wordt veel gesproken over de opheffing der Polytechnische school, die men door eene andere inrigtingvan zuiver militairen aard, wil ver vangen; echter moet omtrent deze gewigtige aangelegenheid nog geen be paald besluit zijn genomen. Rij de militaire autoriteiten te Marseille is hevel ontvangen, om geen verder krijgsmaterieel naar de Knm te zenden; dit betreft echter niet den voor het leger bestemden leeftogt. In de suikerfabriek van den Heer Crespcl te Sailly (Somme) heeft een treurig voorval plaats gehad. Brie werkliedenbezig zijnde nabij de groole machine, hadden het ongeluk er een borstel in te laten vallen, waardoor het werktuig oogcnblikkclijk uit elkander sprong, en de drie werklieden gedood werden. Het werktuig wentelde 2000 maal in eene minuut om. Volgens een brief uit Athene hebben de roovers die onlangs den zwager en de dochter van den Heer Bodouris hebben gevangen gemaaktals losprijs voor die personen 324,000 fr. geëiseht. Men heeft nog geen dier roovers kunnen vatten. Ï.W11SERLANB. Tusschen het meer van Neufchalel en het Juragebergle worden de bosschcn zeer onveilig gemaakt door de aldaar rondtrekkende roovers. Be Vrede- regter van Grandson, die zich derwaarts begaf, om die streek te onder zoeken, werd vermoord. Uit Genève wordt aan de Vnivfrs geschrevendat de Bisschop Ma- rillez, die wegens geschillen met de Overheid over eenige jaren zijn zetel heeft moeten verlaten, verlof lieert gekregen terug te keeren. Het is te hopen dat hij in den tijd zijner ballingschap geleerd mag hebben, zich niet meer in de burgerlijke zaken van het kanton te mengen. SPANJE. MABRIB, 19 Jauuarij. Al de dagbladenhoe verschillend van kleurvallen het gewijzigde ministerie aan. Be omstandigheden, waaraan het zijn ontstaan heeft te danken, zijn in de Cortes het onderwerp eener interpellatie geweest, waarbij men het bewind gebrek aan eenheid verweet. Een der leden heeft voorge steld, dat de vergadering zou verklaren niet te vrede te zijn met de in lichtingen door den Minister-President daaromtrent gegeven; maar dit voor stel is met 146 tegen 57 stemmen verworpen. Be Maarschalk O'Bonnell heeft verklaarddat zijne staatkunde in alles overeenstemde met die van Espartero. Het ontginnen der metaal-mijnen verschaft aan 80,000 personen brood en levert aan den staat een voordeel op van 29 millioen guldenin weerwil dat de ontginning nog in de beginselen is. Spanje heeft behoefte aan goede ingenieurs en aan kapitalen, om van hare natuurlijke voordeelen partij te trekken. ITALIË. Be hervormingen die men dacht dat de Pauselijke regering met het nieuwe jaar in de Legatien zou invoeren, hebben geen plaats gehad. Rooverbenden verontrusten onophoudelijk die streken. Be Koning van Napels beijvert zich steeds het land in staat van ver dediging te brengen. Hij heeft eene ligting van 12,000 man gedaan en 8 Luitenants Generaal en 43 Generaals in werkelijke dienst gesteld. Ook heeft hij hevel gegeven een bataillon zouaven op te rigten en de regementen ruiterij te versterken. Hij blijft steeds den uitvoer van granen weigeren, in weèrwil er 15 millioen mudden zijn ingeoogst, waarvan 10 millioen ge noegzaam zijn voor de behoeften der bevolking. PP.UISSEN. BERLIJN22 Januarij. Boor een 20-tal leden van de Tweede Kamer, grootendeels tot den adel der oostelijke provinciën behoorendeis thans een voorstel van wet inge diend, strekkende om de ligchaams-kastijding weder onder de wettelijke strafmiddelen op te nemen. Volgens dat voorstel zouden voortaan stoksla gen in de plaats van gevangenis tredenin gevallen van landlooperij van bedelarij en van dagdieverij. Als gronden voor dit voorstel geven zij op, dat de misdaden en overtredingen meer en meer toenemen; dat dc bij de wet vastgestelde straffen niet toereikend zijn om het kwaad te beteugelen; dat de gevangenis in de meeste gevallen eene weldaad of eene school tot hoogere opleiding in de misdaad is en gcene straf. Men verwacht dat dit voorstel door de Regering zelve bestreden zal worden, vermits zij niet ge zind zou wezen om eene straf te herstellendie zij in 1847 afgeschaft heeft, uit hoofde van de klagten over het misbruik, hetwelk daarvan door de adellijke grondbezitters gemaakt werd. In welonderrigte kringen verzekert men dat Engeland er niet op zal aandringen, dat zijne eischen door Rusland worden aangenomen, voor dat de vredesonderhandeling plaats heeft; maar zijne cisehen bij de onderhan deling zelve krachtig zal doen gelden. Be Graaf Dzialyski, een der rijkste magnaten van Posen, en vrij gevige Maecenas van alle Poolsche letterkundigenheeft zich bereid ver klaardom de vijf geheel zonder middelen nagelaten kinderen van den in het Oosten overleden beroemden Poolschen dichter Mickiewiczuitsluitend op zjjne kosten te verzorgen. Volgens berigt uit Hamburg zijn de 2 Engelsche oorlogsschepen die onlangs de Oostzee zijn ingezeild, weder teruggekeerd. OnSTENRIJK. WEENEN, 21 Januarij. Op het gehoor, dat Graaf Slackelberg, Russisch gevolmagligdcbij den Keizer had, gaf hij aan dezen een eigenhandigen brief over van Keizer Alexander. Men zegt, dat de Graaf bij zijne aankomst alhier, niet weinig verbaasd stond over de sedert zijn vertrek uit Petersburg voorgevallen ver andering in den slaat van zaken, daar hij, toen hij die stad verliet, van inslructiën werd voorzien van geheel andere strekking dan Ruslands sedert volbragte handeling. Be Gezanten der Westersche Mogendheden hebben reeds weder met Vorst Gortschakoff het sedert eenigen tijd afgebroken verkeer aangeknoopt. Bij Graaf Buol is een bijeenkomst van diplomaten gehoudenwaarbij ook Graaf Arnim en Kolonel von Manleuffel, ingevolge de hun geworden uil- noodiging, tegenwoordig waren. Naar men verneemt werden bij deze ge legenheid de instructiën uitgewisseld, die de Gezanten van hunne Regerin gen reeds per telegraaf hadden ontvangenen die op den spoedig te sluiten wapenstilstand betrekking hebben. Van hier zijn op den 17dcn twee koeriers naar Parijs en Londen ver trokken, welke aan de Westersche Kabinetten de noodige openingen betref fende de door Rusland afgelegde verklaring overbrengen. Tegelijker tijd riglle de Graaf v. Buol aan de Kabinetten van Parijs en Londen het ver zoek, om gevolinagtigdcn voor de definitive vredesconferentiën te benoemen. Volgens opgave van den Minister van Eeredienst bedraagt het aantal Protestanten in het gehecle rijk 3,450,000 zielen, als: in Hongarye en het Woiwoodschap 2,216,558, in Kroatië en Slavonic 4730, in Zevenbergen 494,530, de militaire grenzen 16,933. Be Italiaansche Bisschoppen zullen zich gezamer.tlijk op nieuw tot de Regering wenden, om de herstelling van de censuur op de drukwerken te verzoeken. Het is te voorzien dat het Concordaat, ten opzigte van Italië, een struikelblok voor onze Regering zal worden.

Leydse Courant | 1856 | | pagina 3