Oswego bevinden. Thans wordt de wettelijke eiscli tot teruggave in ge reedheid gebragt van het terrein, dat eene ontzaggelijke waarde verkregen heeft en waarvan de gemeente New-York het grootste gedeelte in bezit heeft. Behalve deze eigendomsbewijzen van de hoeve van Manhattan, zijn tevens teruggevondendie van eene uitgestrektheid van niet minder dan 50,000 acres land in New-Jersey. Uit die bewijzen blijkt, dat voor ongeveer 100 jaren een der voorzaten van de tegenwoordige erfgenamen een der rijkste planters van die streken was. Hij verpachtte een groot aantal stukken land als kleine hoeven aan een tal van landbouwers, die ze ontgonnen, in ruiling voor een huur contract voor 99 jaren. Haar die termijn weldra verstreken is en daar de eigendomsbewijzen onbetwistbaar schijnen, zullen deze aan zienlijke bezittingen lot de afstammelingen van den planter terugkeeren. FRAN KIS. EJ Ei. PARIJS, 13 Januari). Aanslaande Zaturdag zal de Keizervergezeld van den Hertog van Cam bridge, op het veld van Mars eene groote wapenschouwing houden over 21,000 man uit de Krim teruggekeerde troepen, aan welke de Engelsche medaille zal worden uitgereikt, bestemd voor ieder der Onder-Officieren en soldaten, die aan de belegering van Sebaslopol hebben deel genomen. Be Moniteur heeft een betoog geleverd, dat nog al opzien verwekt, namelijk eene beschouwing over de werkzaamheden van het Wetgevend Ligchaam. Volgens dit blad is deze vergadering eene instellingwelke bij uitnemendheid goed werkt; zij is onafhankelijk en een uitvloeisel van het algcmeene stemregt. Alzoo mag men aannemen, dat de Wetgever van 1852 werkelijk het tweeledige doel heeft bereikt, 'twelk hij zich heeft voorgesteld, en aan Frankrijk heeft gegeven: Een uitvoerend Bewind krachtig genoeg om het goede te bewerken, zonder te worden belemmerd, en eene vertegenwoordigende magt, onafhankelijk genoeg om nuttig te zijn, zonder dat zij gevaarlijk kan worden." Omtrent den Senaat is het oordeel ongunstiger. Dit ligchaam heeft zich tot nil toe geene behoorlijke rekenschap van zijne roeping gegeven of die onvolledig vervuld. In den loop dezes jaars zullen de algemeenc verkiezingen moeten plaats hebben voor het Wetgevend Ligchaam. He Begering zal eerstdaags beginnen de noodige aanstalten te maken om bij die verkiezingen hare in- zigten te doen gelden en de haar welgevallige personen aan de kiezers aan te bevelen. Er komt niets aan het licht betrekkelijk de zittingen van den groo- ten krijgsraad. Het diepste geheim wordt daaromtrent in acht genomen, echter verzekert men dat een der voornaamste vraagpunten die daarin zul len onderzocht worden is, of de togt naar de Oostzee in het voorjaar zich bepalen zal tot eene eenvoudige zeetogt of dat men ondernemingen te land zal beproevendoor middel van landingstroepen. Ook zal er over het ver kieselijke van de aanstelling van één enkel legerhoofd voor de Bondgenoo- ten beraadslaagd worden. Reeds zoude 100,000 personen zich bij een adres tot den Keizer heb ben gewend, vergunning vragende om in het nijverheidspaleis een groot bal te houdenten voordeele van de gekwetsten van het leger. De Keizer heeft zulks geweigerd. De daling der graanprijzen blijft aanhouden, door zeer aanzienlijke aanvoeren uit Amerika en uit Algiers. De Regering zou daarom voorne mens zijn thans groote aankoopen te doen, ten einde de voorraadsmaga- zijnen te vullen. Door onderscheidene groote bankiershuizen moeten bij de Regering pogingen zijn aangewend om alhier eene tweede inrigling te slichten, ge lijksoortig aan het thans bestaande Crédit Mobilier. Sedert cenige dagen wordt in de finanliéle kringen veel gesproken van een' diefstal van 172,000 fr.ten nadeele der Bankden laatsten dag van het jaar gepleegd, een dag, waarop veel geld ontvangen werd. Er was geen vreemde in hel bureau der ontvangsten geweest, en de schuldige moest dus onder de beambten schuilen. Op een' daarvan viel dadelijk het ver moeden, vooral daar zijn levensgedrag niet zeer geregeld was, en hij dien ten gevolge uitgaven deed builen verhouding van zijn tractément. De gan gen van dezen ambtenaar werden zoo naauvvkeurig nagegaan, dat men spoedig lot de overtuiging kwam, dat niemand dan hij de dader was, en ten laatste is hij ook tot bekentenis gekomen. De som was door hem onder een' boom verborgen en is in baar geheel aan de Bank terugbezorgd. Tijdingen uil de Krim maken gewag van talrijke hinderlagen der ko zakken rondom het kamp der verbondene Mogendheden. Door de waakzaam heid onzer troepen worden telkens hunne pogingen verijdeld. Bij de openbare lessen van den Hoogleeraar Nisard, hebben wederom wanordelijkheden plaats gehad, zoodat de policie lusschen beiden is moeten treden. 27 studenten zijn dien ten gevolge in hechtenis genomen. Er moeten ernstige geschillen zijn gerezen lusschen de Bisschoppen van Lucon en Troyes en de Regeringzoodat te Rome op de verwijdering dier twee Prelaten wordt aangedrongen. Verscheiden Katholieke Missionarissen en zusters van liefdadigheid en drie Anglikaansehe Leeraars, hebben zich dezer dagen -té Lyon naar de Krim ingescheept. De fabriek van Bouthei zal van nu tot aan het voorjaar 334,000 ton nen kruid en salpeter aan de marine arsenalen te Brest en Cherburg afleveren. Te Tonlon is met goed gevolg het oorlogschip Castiglionevan 90 stukkenin twee stukken gezaagd en daarna in het midden verlengd. Deze bewerking, de tweede van dien aard in Frankrijk, zal ook op het schip Massena worden toegepast. SPANJE. MADRID, 9 Januarij. Den Gdcn dezer is alhier een voor het publiek tegen betaling toegankelijk bal gehouden, waarvan de opbrengst bestemd was voor de soldaten die in den strijd legen Rusland wonden bekomen hebben. De opbrengst is, niet tegenstaande de deelneming van het Hof, gering geweest. Ten gevolge van de oproerige bewegingen voor het paleis van de Cortes zijn 32 personen gevangen genomen. Men onderzoekt deze zaak zeer naauwkeurig. De Koning van Portugal heeft den 2d™ de zitting der Cortes te Lissa bon geopend, waarbij hij o. a. verklaarde dat de toestand der geldmiddelen geen grond voor bezorgdheid opleverde, maar veeleer hoop gaf op verbetering. ITALIË. Te Turyn neemt de oorlogzuchtige stemming toe; men hoopt dat uit de beperking van den Russisehen invloed in Europa, een betere staat van za ken in Italië zal ontstaan. Het getal der aangeworvenen voor het En- gelsch -Italiaansch legioen bedraagt reeds 2000 man, bestaande meestal uit Lombarden. S'KITISSEN. BERLIJN, 13 Januarij. In het staatkundig verkeer merkt men eene groote drukte op. Baron Seebach is uit Petersburg alhier doorgekomen, zich naar Parijs begevende. Men zegt dat alhier uit Wee oen berigt is ontvangen van het aankomen van Rnslands antwoorden dat na kennisneming daarvanGraaf Buol aan Prins Gorischakoff had doen weten dat het geheele Ooslenrijksche Gezant schap Petersburg op 18 dezer zou verlaten. Naar men zegt zou Rusland de bepaling verwerpen betreffende de nadere afbakening van de grenzen in Bessarabië; ook de vijfde bepaling, waarbij de bondgenooten zich het regt voorbehoudenom nader bijzondere voorwaarden te maken. Het neemt daarentegen al het overige aandaaronder begrepen de onzijdigheid van de Zwarte zee, behoudens eenige wijzigingen. Er zal eene onderlinge ruiling van grondgebied plaats hebben; namelijk, Rusland zal Kars dat het in Azië op Turkye veroverd heeft, afstaan tegen het gebied, dat de Westersche mogendheden thans bezet houden. Deze voorstellen zouden door Oostenrijk van de hand zijn gewezen. Het blad Le Nord komt hiermede grootendeels overeen. Het berigt dat Rusland in zijn antwoord, wat het beginsel betreft, de Ooslenrijksche voor stellen aanneemt, zonder belangrijke wijzigingen, doch dat het den afstand van grondgebied in Bessarabië weigert. Het stemt daarentegen in eene rui ling van grondgebied, thans door de oorlogvoerende mogendheden bezet, toe. De Oust. Corr. verklaart echter dat de voorstellen van Rusland van dien aard zijn dat de hoop op eene schikking nog niet geheel is verloren. De Regering zal om in de schaarschte van specie te voorzieneerlang muntspeciënten bedrage van verscheidene millioenen laten slaan. Te Göttingcn is overleden de Hoogleeraar Schneidewinbekend door zijne uitgaven van Grieltsche classici. AVEENEN, 12 Januarij. De regeling van de Proleslanlsche kerk hier te lande, reeds door den Keizer goedgekeurd, zal eerstdaags officieel worden bekend gemaakt. Men zegt dat die regeling zeer vrijzinnig is uitgevallen, en dat in Hongaryen, Zevenbergen en Bohemen de Protestanten met de Katholijken zijn gelijk gesteld. Alleen zouden Katholijke geestelijken die tot de Protestanlsehe kerk overgaan, in de Ooslenrijksche staten geen huwelijk mogen aangaan. - Men schrijft aan den Maarschalk Radelzky het voornemen toe, om ontslag uit zijne betrekkingen te nemen. De Augsb. Zeil. deelt het volgende mede uit de circulaire van den Bisschop van Milaan, waarbij deze Kerkvoogd, als noodzakelijk gevolg van het Concordaat, de censuur over alle boekwerken invoert: Wij oordeelen het gepasl bij deze aan alie boekdrukkers, boekverkoopers en aan degenen, die met eenigerhande soort van boeken of drukwerken in de stad en dioecese van Milaan handel drijven, bekend te maken, dat op alle boekdrukkers en uitgevers, als zonen der kerk steeds de volstrekte pligt berust, om alle manuscripten of boeken van welken aard ook, die zij willen drukken of herdrukkenmet inbegrip der stichtelijke en der kerkboeken vooraf aan onze kerkelijke revisie voor te leggen, ten einde onze magtiging lot den druk te erlangenen dat wij hun deze verpjigting herinnerencpdat zij zich niet mogen blootstellen aan de nadeelen die voor hen zouden ontslaan indien wij ons in de onaangename noodzakelijkheid gebragt zagen om van de wereldlijke Overheid hel verbod der bereids uitgegeven werken te vor deren; alsmede dat allen die met boeken handel drijven, evenzeer verpligt zijn, bij onze kerkelijke revisie de magtiging te vragen om de van buiten 's lands komende hoeken in omloop te mogen brengen, hel geval uitgezon derd dat die boekwerken reeds kennelijk geoorloofd moglen zijn." Ten gevolge van bovenstaande circulaire, hebben de Boekhandelaars te Milaan zich met klaglen lot den Ridder Biirger, den burgerlijken Gouver neur van Lombardijegerigt, die hun heeft geantwoord, dat hij geene instructiën van zijne Regering ontvangen had en bij gevolg lot nader order die circulaire als niet bestaande beschouwen zou. Men zegt dat de Lombardische Bisschoppen ook reeds het verkoopen van de werken van Schiller verboden hebben. Te Innspruck zal een nieuwe bisschoppelijke zetel opgerigt en daar door het getal Bisschoppen in Tyrol op drie gebragt worden. BVSLAN I». De pleglige verloving van den Grootvorst Nicolaas met de Prinses van Oldenburg heeft den 7dcn Jan. le Petersburg plaatsgehad, nadat de Prinses den vorigen dag de Grieltsche godsdienst had omhelsd. De groote krijgsraad te Petersburg kan als geëindigd worden be schouwd. Men zegt dal daarin is besloten den oorlog alleen verdedigend maar tevens met kracht te voeren. Ook zoude besloten zijn tot versterking van de geheele kust van de Finsche golf en tot de vermeerdering van de mobile batterijen.

Leydse Courant | 1856 | | pagina 3