GOEDKOOFE VERKOOPHUIS, far li kei vermelde goederen gepeild en wordt aan den handelaar ren bewijs afgegeven van de door hem, wegens den aldaar aanwezig bevonden voorraad, verschuldigde belasting. Dit bewijs geldt als bewijs van wettigen inslag. Van den dag waarop dit bewijs is afgegeven, beginnen de termijnen in het volgend artikel vermeld, te loopen. Art. 10. Tot bijbetaling der verhoogde en tot voldoening der in haar geheel ver schuldigde belasting, worden de volgende termijnen gegeven: voorkommen van tien guldens en daar beneden, drie dagen van tien tot en met vijftig guldens, acht dagen van vijftig lol en met honderd guldens, veertien dagen; *an honderd lot en met vijf honderd guldens, ééne maand; van %ijf honderd tot en met duizend guldens, zes weken; van duizend tot en met twee duizend guldens, twee maanden; voor sommen boven de twee duizend guldens, drie maanden. Zij, aan welke een termijn van twee of drie maanden gegeven wordt, moeten bet door ben verschuldigde in gelijke maandelijksche doelen afdoen. Art. 11. Wanneer de belastingschuldige in gebreke blijft op den verschijndag aan zijne verpligting te voldoen, verliest hij het genot der hem gegeven termijnen, cn moet hij de geheele door hem verschuldigde belasting in eens en dadelijk voldoen. De invordering der achterstallige belasting geschiedt volgens de bepalingen der wet Van 29 Junij'l851 (Staatsblad N®. 85). Vastgesteld door den Raad der Gemeente Ley denin de Openbare Verga dering van den 27 December 1855. De Burgemeester, van LIMBURG STIRUM. De Secretaris, v. PUTTKAMMER. En is hiervan afkondiging geschied waar bet behoort, den 31 December 1855. Burgemeester en Wethouders van Leyden van LIMBURG STIRUM. De Secretaris, v. PUTTKAMMER. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN doen te weten, dat door den Raad der Gemeente in zijne Vergadering van den 11 December 1855 en gewijzigd den 24 daar aanvolgende is vastgesteld het volgende Raadsbesluitvoor zoo verre daarop de Konink lijke goedkeuring reeds is verkregen: De GEMEENTERAAD van Leyden Gezien de 6de Titel en Art. 29 L der Wet van 29 Jnnij 1851 (Staatsblad N®. 85) in verband met art. 3 der Wet van 13 Jul ij 1855 (Staatsblad NO. 103). "Verlangende het tegenwoordig plaatselijk belastingstelsel in overeenstemming te brengen met de voorschriften der bestaande wetten heeft besloten 1°. Er zullen te beginnen met 1 Januarij 1853 op de hoofdsom der grondbelasting geheven worden vijftien opcenten op de gebouwde eigendommen en tien opcenten op de ongebouwde eigendommen. 2°. Er zullen, te beginnen met 1 Mei 1856, op de hoofdsommen der personele belas ting geheven worden 5, 10, 15, 20 of 25 opcenten, naar gelang van de huurwaarde der percelen, zoo als die huurwaarde wordt vermeld in de tabel, bedoeld bij art. 242 der Wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad N°. 85)voor gemeenten wier kom eene bevol king heeft van 36000 tot beneden 48000 zielen. De klasse, waarin zoodanige belastingschuldigen zullen moeten gerangschikt worden, die niet wegens de huurwaarde in het personeel zijn aangeslagen omdat zij bij anderen in wonen, zal worden aangewezen door het geheel bedrag der huurwaarde van de gebou wen die zij gedeeltelijk bewonen of in gebruik hebben. De belastingschuldigen, die niet wegens de huurwaarde in het personeel zijn aangeslagen, omdat zij percelen bewonen, die hen, voor zooveel de huurwaarde betreft, buiten de termen der belastbaarheid doen vallenzullen gerangschikt worden in de laagste klasse bij die tabel aangewezen. 30. Enz. 4°. Er zal, te beginnen met 1 Januarij 1856, eene belasting geheven worden op het gemaal van 3 per 100 tarwe, van f 1.60 per 100© spelt, van/0.60 per 100 rogge en van f 0,60 per 100 Turksche tarwe. Bij aangifte van tarwe en van meel of brood van tarwe vermengd met ander graan zal de belasting als van tarwe moeten worden betaald; van spelt en van meel of brood van spelt, vermengd met'ander graan dan tarwe, als van spelt; van rogge of van Turksche tarwe en van meel of brood van rogge of Turksche tarwe vermengd met ander graan dan tarwe of spelt, als van rogge of Turksche tarwe; de Egyp tische rogge wordt met dc rogge gelijk gesteld. In verhouding daarvan zal van het van elders ingevoerde meel of gebak afkomstig van deze granen eene belasting geheven worden ten bedrage yan per 100 Qngebuild tarwemeel 3 speltemeel j gO Turksche tarwemeelo.qo roggemeel0.60 Gebuild tarwemeel 3 ^0 speltemeel2.02A Turksche tarwemeel143 roggemeel0.S9* Brood van ongebuild tarwemeel «2.19 speltemeel3^17 Turksche tarwemeel0.32 roggemeela o.42 gebuild tarwemeel 2.75 speltemeel 3.47 Brood en koek van gebuild roggemeel 0.60 Hard scheeps-tarwebrood en Israëlitisch paaschbrood3.41 Fijne beschuit, kleingoed, St. Nicolaas enz. 3.80. Bij invoer van meel, brood en gebak zal boven een half pond tot één pond, voor een pond en beneden een half pond tot een half pond, voor een half pond berekend worden. Vrijdom van deze belasting wordt verleend voor. het graan of meelstrekkende ten be hoeve van branderijen, brouwerijen, azijnma.kerijenfabrieken van stijfsel scmouille, vermicelli en macaronialsook van kettingsterkerijen en ouwelfabrieken. 5°. Er zullen op de hoofdsom van den rijks-accijns op het geslagt geheven worden hon derd vijftig opcenten. Alsmede wordt op het van elders ingevoerde versch en gezouten vleesch eene belasting geheven ten bedrage van zes cents per pond voor het versch en gezouten vleeschen van negen cents per pond voor het gerookte of gedroogde vleesch. 6°. Er zullen op de hoofdsom van den rijksaccijns op het gedistilleerd geheven wor den honderd vijftig opcenten voor zooveel het bitinenJandscli, en negentig opcenten voor zooveel het buitenlandsch betreft. Alsmede zal er op het ingevoerde gedistilleerd, waarvan de rijksaccijns elders voldaan is, eene belasting geheven worden, ten bedrage van achttien gulden per vat binnen- landsch gedistilleerd en gelijke achttien gulden per vat buitenlandsch gedistilleerdbei den van tien graden sterkte, of bij meerdere of mindere sterkte naar evenredigheid. 7°. Er zal eene belasting geheven worden van vijftien gulden op den wijn, fruit- wijn en kunstwijn, voor iedere 100 kan. 8°. Er zullen op de hoofdsom van den rijksaccijns op de buitenlandsche likeuren ge heven worden zestig opcenten. Alsmede zal er op dc ingevoerde buitenlandsche likeurenwaarvan de rijksaccijns elders voldaan is, eene belasting geheven worden ten bedrage van achttien gulden voor iedere 100 kan om het even van welke sterkte of gehalte. Alsmede zal er van alle soorten van binnenlandsche likeuren en andere vermengde, alco hol bevattende dranken, waarvan de sterkte of gehalte niet op de gewone wijze kan bepaald worden eene belasting geheven worden van vijftien gulden vijftig cents voor iedere 100 kan. Bij invoer van gedistilleerd, wijn of likeurenzal eene flesch of kruik Ier grootte van eene kan of meer dan eene halve kan voor eene geheele en halve llessehen of kruiken ter grootte van eene halve kan of minder, voor eene halve kan worden bere kend cn flesschen of kruiken van grooter inhoud dan eene kannaar evenredigheid. Gedaan te Leyden in de Openbare Raadsvergadering van den 11 December 1855, en gewijzigd in de Openbare Raadsvergadering van den 24 daaraanvolgende. De Burgemeester van LIMBURG STIRUM. De Secretaris v. PUTTKAMMER. Zijnde de helling dezer belastingen goedgekeurd bij Koninklijke Besluiten van den 20 en 30 December 1855 N°. 79 en 58. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 31 December 1855. Burgemeester en Wethouders van Leyden van LIMBURG STIRUM. De Secretaris v. PUTTKAMMER. Dc BURGEMEESTER cn WETHOUDERS van LEYDEN doen te weten, dat door den Raad dier Gemeente, in zijne Vergadering van den 31 December 1855, is vast gesteld de volgende VÉRORDElflIÖ omtrent het openen der Poorten en Boomen van de Gemeente Leyden. Art. 1. Te beginnen met 1 Jannarij 1856, worden in dc maanden Jannarij, November en December de poorten van negen ure des avonds tot zes ure des mor gens, en gedurende de overige maanden van tien ure des avonds tot vijf ure des morgens op bet klinket gesloten, doch voor allen die zich aanmelden, mits niet handelende tegen de bepaling van art. 9 der Algetneer.e Verordening op de invorde ring der plaatselijke belastingen, kosteloos geopend. Art. 2. Gedurende den tijd in bet voorgaand artikel vermeid, worden ook de booinen der watergaten gesloten, doch kosteloos voor de zich aanmeldende vaartui gen, mits niet gehandeld worde tegen genoemd art. 9 der Algemeene Verordening, geopend. Art. 3. Alleen de Morsch- en Heerenpoortenbenevens bet watergat bij de Hee renpoort, als geenen toegang aan andere gemeenten naar deze gevende, worden des nachts niet geopend. Art. 4. Deze Verordening zal door plaatsing in de Leydsche Courant worden af gekondigd. Vastgesteld door den Raad der Gemeente Leyden in de Openbare Vergade ring van den 31 December 1855. De Burgemeester, van LIMBURG STIRUM. De Secretaris, v. PUTTKAMMER. En is biervan afkondiging geschiedt waar het behoort, den 31 December 1855. Burgemeester en Wethouders van Leyden, van LIMBURG STIRUM. De Secretaris, v. PUTTKAMMER. De BURGEMEESTER van LEYDEN doet te weten, dat aan den Ontvanger der Directe Belastingen alhier zijn verzonden, de op beden ingekomen Kohieren, als: een van bet Patentregt, tweede kwartaal, en een voor de Belasting op het Perso neel, achtste deel, bevattende ambtshalve aanslagen in een eigen aangifte, beide over bet dienstjaar 1855 en 1856, en invorderbaar verklaard op den 275ten dezer maand. En zal deze door plaatsing in de Leydsche Courant worden afgekondigd. De Burgemeester voornoemd, Leyden, 31 December 1855. VAN LIMBURG STIRUM. jstc Trekking 22§ste Staats-lLoterij. Trekking der Derde Klasse. N°. 14409 een prijs van ƒ1,250. N°s. 10242, 13758en 19924 ieder een prijs van ƒ1,000. Sedert de laatste opgave is nog bij den Ondergeteekende voor een kerk gebouw in de Haarlemmermeer ontvangen ƒ5, onder de Letters E. S. Leyden, 29 December 1855. A. RUTGERS van der LOEFF. ADTERTEKTIElï. Uren REGENTEN der R. K. ARMEN en WEEZEN, maken bij deze bekend, dat de Inschrijvingen door hunne Geloofsgenootcn voor het tekort over 1854 in hunne Administratie hebben bedragen ƒ617.09. De Collecten in hunne Kerken op 23 December jl. ƒ418.59, waarvan lot voorschreven einde, als het meerdere dan de gewone opbrengst, is afgezonderd 125. En de Collecte langs de huizen der Ingezetenen op heden ƒ743.Te zamen ƒ1,485.09. Aan allen, die daartoe hebben bijgedragen, betuigen zij hij deze op nieuw hunnen hartelijken dank. G. H. YSSELSTEYN B. P. van HEES, J. W. BOSCH, W. C. de SAIN, Leyden, 31 December 1855. J. J. van WENSEN, P. VOSSEN, P. E. M. van BOMMEL, J. L. KLAYERWYDEN. zijn heden ontvangen in het Apothecarsdijk het 2de lutis van de Vrouwesteeg, W. VI. N°. 44, te Leyden. De Ondergeteekende berigt zijne geëerde Begunstigersdat hij nog voort gaat met dc opruiming van alle voorhanden Winterkleedingstukkenwelke voorraad nog zeer groot is en bestaat in Lakensche-Duffelsche-Castorine- Drap de Piussie-en Lama-Paletots en Jassen van ƒ5.75, Satijn de Laine en BuskingbroekenCachenez, Boufanls, Handschoenen, Boorden, Bretels, Petten, Halfhemden, Overhemden en een groot assortiment der zoo gunstig bekende krimpvrije Flanellen hemden, a 1.75 en nog vele andere artikelen, alles tot nooit gekende lage prijzen. Yooi' de solide bewerking der Goederen wordt gewaarborgd door koste- looze reparatiënook kunnen de Kleedingstukken desverkiezende naar de maat geleverd worden, zonder verhooging van prijs. Uitrustingen naar Oost- en West lndiën, worden binnen drie dagen in gereedheid gebragt, J. CAHEN.

Leydse Courant | 1856 | | pagina 3