De Voorzitter (ran Geuns) hield ter vervulling zijner spreekbeurt eene rede van scheikundigen aardnaar aanleiding van het onderzoek van het lijk van een lijder, bij wieu door het gebruik van salpeter-zuur-zilver eene ljjkblaauwe verkleuring van huid en inwendige deelen werd waargenomen. De Heer llalberisma sprak over eene tot dusverre over het hoofd geziene verbinding tusschen de breede rugspier en de driehoofdige armspier bij den meusch, en over de verhouding der sleutelbeen-slagader tot toevallig aan wezige halsribbeuinsgelijks bij den menscb. De Heer de Vriese gaf eene medcdeeling van zijne onderzoekingen over den kamferhoom van Sumatra en Borneowelke tot dus verre in een kruid kundig opzigt nog onvolkomen bekend was. Hij bood voor de verslagen der Akademie eene beschrijving der bioemdeelen van die plant aan en wees vervolgens op het nut, hetwelk handel en nijverheid van dien boom zouden kunnen trekken. Daarna is de vergadering gesloten. BUITENLANDSCHE BERIGTEN. ËÏGELANB. LONDEN30 December. Ter beurze loopt het gerucht, dat de Regeringen van Frankrijk en Engeland weldra nieuwe geldleeningen zullen moeten aangaanbijaldien de vrede niet tot stand komt. Het getal der bedeelde armen alhier is sedert verleden jaar met 7401 vermeerderd. De lersche dagbladen klagen over de menigte Ieren, die uit Amerika naar hun vaderland terugkceren. Volgens berigten met de Indische landpost te Triest, aangebragt, is het op 7 Nov. in de hoofdstad van het Indische koningrijk Oude tusschen de ilindo's en de Mahommedanen lot eene bloedige bolsing gekomende Uindo's zijn meester gebleven; 500 personen, waaronder de aanvoerder der Moham medanen, zijn daarbij omgekomen. Uit China heeft men vernomen, dat op de kusten aldaar eene groole slagting onder de zeeroovers is aangerigt. Te Canton was het (Chineesch) rustiger werden elke week 300 personen onthoofd. FlfiANTH. 313.5 Si. PARIJS, 30 December. De garde heeft gisteren haren inlogt alhier gedaan. Op het Uastille- plein werden zij door den Keizer verwelkomd, die de volgende aanspraak tot hen rigtte Soldaten! Ik treed voor u, gelijk de Romeiusche Senaat voor de zege vierende legioenen, om u toe te roepen: Gij hebt u zeer verdienstelijk je gens het vaderland gemaakt! Groot is mijne aandoening. Aan het geluk van u weder te zien, paart zich de treurige herinnering aan lien die niet meer zijn. Eene diepe smart was het voor mijdat ik u niet persoonlijk tot den strijd mogt aanvoeren. Zijt welkom, soldaten van de garde en linie troepen! Vertegenwoordigt het leger uit het Oosten, welks volhardende moed onze adelaars met nieuwen roem bedekte en voor Frankrijk de plaats bevocht, die het toekwam. Het vaderland heeft met trots uwe inspannin gen en hardnekkigen wederstand aan den vijand nagegaan en gewogen. Ik roep u terug, niettegenstaande de oorlog nog niet geëindigd is, want het was billijkdat de regementendie het meest ledenvervangen werden. Ieder zal zijn deel van den behaalden roem hebben. Het land, dat 600,000 soldaten onderhoudt, heelt er belang bij, thans in Frankrijk een talrijk en geoefend leger te bezitten, gereed, om daarheen te rukken, waar de be hoefte het zal noodig maken. Bewaart zorgvuldig uwe krijgshaftige ge woonte; versterkt de door u gegaarde ondervinding, en houdt u bereid, om mijne roepstem te beantwoorden. Voor heden kunt gij de beproevingen van het soldatenleven vergeten. Dankt den Heer, dat Hij u spaarde. Treedt fier te midden uwer wapenbroeders en landgenoolenwier toejuichingen u verbeiden." De plegligheid was over het algemeen zeer indrukwekkend. De soldaten hadden hunne verouderde kieederen aan die zij in het vekl hadden gedra gen, en de doorboorde vaandels getuigden van hunnen moed. Alle gebou wen waren met vlaggen versierd. Men begroot bet aantal toeschouwers dat zich op de balcons en de daken bevond op 500,000. Van de Boulevards regende het kransen ter eere van de overwinnaars. Des avonds had eene algemeene verlichting plaats. Te Sl. Omer worden toebereidselen gemaakt om een legerkamp voor 100,000 man in te riglen. Te Cherbourg zal 40,000 man kamperen. Als schrijver van de vroeger vermelde staatkundige brochure wordt op goede gronden genoemd de Heer Duveyrier, een voormalig tooneelschrijver. Baron James Rothschild heeft 30,000 broodbriefjes, ieder goed voor een (Ncd.) pond, ter beschikking van het algemeen armbestuur gesteld. In de kolenmijnen te Blanzy heeft eene ontploffing plaals gehad waarbij een twintigtal personen zijn omgekomen. IfALIE. De vervolgingen blijven in Toscane nog voortduren. Voor korten lijd werd een bakkersknecht, Eusebio Massei, zonder vorm van proces door een Commissaris van Policie gevangen gezet en zulks uitsluitend omdat hij tot de Prolestantsche godsdienst was overgegaan. ffl O S T B S K U WEENEN29 December. De Luitenant-Veldmaarschalk Graaf Wimpffen is, in plaats van den Veld- luigmeester Graaf Giuiay, Lot Gouverneur van Milaan benoemd. De Baron v. Hess heeft van den Keizer het grootkruis vaiï de St. Sle- phanus-orde ontvangen. De tentoonstelling van voorwerpen van Buitsche nijverheid, die men voornemens was in 1859 alhier te houden, zal geen plaats hebben, maar daarenlegcn heeft men tot eene grooLe wereld-tentoonstelling in 1860 beslo ten waartoe een gebouw van eene dubbele grootte als het glazen paleis te Londen zal worden opgerigt. Te Kehl (Baden) werd eenige dagen geleden de 16-jarige dochter van den Opper-Hofmaarschalk gevangen genomen en naar het ouderlijke 'huis terug gevoerd. Zij wilde bij de verbondene Mogendheden in dienst treden, waartoe zij zich in mans kleeding met een sigaar in den mond naar Straats burg wilde begeven, om zich aldaar te doen aanwerven. K SJ S L A W Si. Door den Keizer is aan Generaal Muravieff de Orde van St. George 2de klasse geschonken. Genoemde Generaal is voornemens zijn hoofdkwartier te Kars te vestigen. Volgens een schrijven van de Keizerlijke kanselarij van 22 December, wil de Keizer in de navolgende regeling van het derde waarborgspunt ge noegen nemenliet beginsel van het sluiten der zeeëngten (de Dardaneilen en de Bosporus) wordt gehandhaafd; geene militaire vlag wordt in de Zwarte zee loegelalen behalve de zeemagt, welke Rusland en Turkye in gemeenschappelijk overleg zullen goedvinden er te onderhouden. De hoe grootheid van die magt wordt reglstreeks door Rusland en Turkye onderling bepaald, zonder blijkbare tusschenkomst van andere Mogendheden. De Regering heeft een prijs uitgeloofd op de ontdekking of aanschaffing van vuursleenen, en levens verscheidene Ingenieurs naar den Kaukasus ge zonden om aldaar naar vuursteenenzwavel en lood te graven. Men zegt dat de te Petersburg bijeengekomen legerhoofden hebben ver klaard dat Rusland nog strijdkrachten genoeg bezit, om een-derden en des noods een vierden veldtogt te kunnen volbrengen. S'S'AÏSS ItËKiitfrËN. [De Verordeningen betreffende de accijnsen, wordenin zoo ver zij niet reeds in deze Courant zijn opgenomen., als Bijlagen tot dit Hommer uitgegeven.] De BURGEMEESTER eri AVETHOUDERS van LEY DEN doen te welen, dat door den Raad dier Gemeente, in zijne Vergadering van den 27 December 1855. is vast gesteld de volgende VER©R®iEKJBMf«S- op de invordering der verhoogde belasting va?i reeds veraccijnsde doch niet in verbruik gekomen goederenen op de invordering der belasting van het binnen- en huitenlandsch gedistilleerdde binnen- en buitenland- sche likeuren, welke op den dagwaarop het nieuw plaatselijk be lastingstelsel in werking zal komenopgeslagen zullen zijn in plaatselijk doorloopend crediet. Art. 1. Van den bij handelaars, neringdoenden en fabriekanten op den da", waarop bet nieuw plaatselijk belastingstelsel in werking zal komen, aanwezigen en reeds lot liet tegenwoordig bedrag voor de gemeente veraccijnsden voorraad van wijn, fruitwijn, kunstwijn, binnen- en buitenlandsch gedistilleerd, binnen- en buiten- landscbe likeuren en andere vermengde alcohol bevattende drankenwaarvan de sterkte of gehalte niet op de gewone wijze kan bepaald worden rnoet de verhoogde belasting worden bijbetaald; bedragende voor elke honderd kannen, meerdere of mindere hoeveelheid naar evenredigheid: wijn, fruitwijn en kunstwijn, vijf guldens binnenlandse!) gedistilleerd, zes guldens; buitenlandsch gedistilleerd, acht guldens; buitenlandsche likeurendrie guldens punch, zes guldens tien cents; gezoete binneniandsche likeurenvier guldens twee en twintig cents en voor andere vermengde alcohol bevattende drankenwaarvan de sterkte of ge halte niet op de gewone wijze kan bepaald worden, vijf guldens twaalf cents. Bij bet binnen- en buitenlandsch gedistilleerd wordt de sterkte berekend op tien graden; bij meerdere of mindere sterkte wordt naar evenredigheid betaald. Art. 2. Van dien voorraad moet door de handelaars, neringdoenden en fabrie- kanlen, op den dag, waarop het nieuw plaatselijk belastingstelsel in werking zal komen, vóór negen ure des voormiddags, aan het algemeen kantoor van ontvangst eene schriftelijke aangifte gedaan worden. Van het doen dier aangifte wordt bun een bewijs afgegeven. Gelijke aangifte wordt op bovengemeld tijdstip gedaan, door fabriekanten, han delaren en neringdoenden in wijn, fruitwijn en kunstwijn, voor den bij hen daar van aanwezigen voorraad, vari wolken nog geene plaatselijke belasting mogt zijn be taald. Hun wordt mede daarvan een bewijs afgegeven. Art. 3. De ambtenaren der plaatselijke belastingen zijn bevoegd, alle winkels, werk- en bergplaatsen, alsmede de met deze gemeenschap hebbende bebouwde en onbebouwde erven van fabriekanten, handelaars en neringdoenden in gemelde goe deren, te onderzoeken, voor zoo verre art. 276 der wet van 29 Junij 1851 (Staats blad N°. 85) dit toelaat. Bij bet bevinden van overmaat, maken zij daarvan een proces-verbaal op, het welk zij den belastingschuldige uitnoodigen te onderteekencn. Bij weigering dier onderteekening, wordt dit in het proces-verhaal vermeld. Art. 4. Wanneer dat onderzoek niet binnen de eerste veertien dagen na liet in werking komen van bet nieuw belastingstelsel, heeft plaats gehad, strekt dit tot bewijs, dat met de aangifte genoegen is genomen. Met bet einde dier veertien dagen nerncn de termijnen, tot betaling der belasting in art. 10 opgegeven, eenen aanvang. Art. 5. liet staat aan de belastingschuldigen vrij een tweede onderzoek, op kos ten van ongelijkte eiscben. Zij moeten zich echter daaromtrent verklaren vóór het vertrek der ambtenaren, die in dat geval de noodige maatregelen nemen tot bewaking der plaats, waar het onderzoek geschied is. Tot dat tweede onderzoek worden door den Burgemeester andere ambtenaren, van welke ten minste een geëxamineerd roeijer moet zijn aangewezen. Een derde onderzoek wordt niet toegelaten. Art. 6. Wanneer met de aangifte genoegen genomen is of bij het onderzoek eene mindere hoeveelheid dan de aangegevene gevonden wordt, moet de, bij art. 1 be paalde, verhoogde of de in haar geheel verschuldigde belasting voor de gansche in de aangifte vermelde hoeveelheid voldaan worden. Art. 7. Overmaat van minder dan tien ten honderd boven de aangegeven hoe veelheid, heeft alleen bijbetaling der belasting ten gevolge. Overmaat van meer dan tien ten honderd wordt als overtreding ter zake van belastingen beschouwd. Dit een en ander beeft echter niet plaats voor zooverre door bewijzen van wetti gen inslag wordt aangetoonddal die goederen na de invoering van het nieuw be lastingstelsel zijn ingeslagen en de belasting daarvan volgens liet Raadsbesluit van den 11, gewijzigd den 24 December 1855 betaald is. Art. 8. Zoolang het bewijs in bet volgend artikel vermeld niet afgegeven is, mag na de invoering van het nieuw belastingstelsel geen uitslag uit de bergplaatsen in plaatselijk doorloopend crediet van binnen- en buitenlandsch gedistilleerdvan binnen- en buitenlandsche likeurpn en andere vermengde alcohol bevallende dran ken, waarvan de sterkte of gehalte niet op de gewone wijze kan bepaald worden, plaals hebben dan met betaling der belasting. Art. 9. Binnen eene maand na het in werking komen van bet nieuw belasting stelsel worden de bergplaatsen in plaatselijk doorloopend crediet van de in het vorig

Leydse Courant | 1856 | | pagina 2