KORT VERSLAG ZITTINGEN VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. (Le hoor end e bij de Leijdsche Courant van 28 December 0855W°. d57.) BIJBLAD m 38. DER C-C OO- Avomlzilting van 24 December. Tegenwoordig de IIIf. de Breuk, ten Sande, van der Boon Mesch, Kluit, van KaalhovenDriessen, Olivier, Stoffels, Sikkel Groos, Krantz, Luzac Taets van Ainerongen, Huyser, de Moen Gevers, Siegenbeek, le Poole, Lisman, Bucaille, Ysselsteyn, Cock, Leembruggen, en de Voorzitter. De Notulen van de vorige vergadering zijn gelezen en goed gekeurd. De Voorzitter legt over: Een Register van Handschriften die niet bepaaldelijk tot af zonderlijke collecliën behooren of gerangschikt kunnen worden, opgemaakt door hem aan wien de Commissie tot het opmaken van een volledig register der charters van het archief is opge dragen. Aangenomen voor kennisgeving en besloten dit register ter in zage van de leden in de Leeskamer neder te leggen. De Voorzitter brengt in behandeling: 1°. De voorstellen vau B. en W.lot wijziging van het raads besluit en de verordeningen betreffende het belastingstelsel, naar aanleiding der bedenkingen van Gedep. Staten van Zuid-Holland, medegedeeld bij missive van den Staatsraad Commissaris des Ro llings dezer provincie van den 19 dezer maand. Door het lid Sikkel Groos voorgesteld zijnde, dat alle de be denkingen van Gedep. Staten mogten worden voorgelezen en na elk dezer het daarop gegeven antwoord van B. en W.en alzoo ook deze te gelijk met de gedane voorstellen door den Raad wer den beoordeeld, is dit met 16 tegen 6 stemmen, zijnde die van de leden OlivierStoffels, Bucaille, Ysselsteyn, ten Sande en den Voorzitter aangenomen. Het lid Leembruggen komt ter vergadering. Ten gevolge van bovengenoemd voorstel zijn achtervolgens de onderscheidene bedenkingen door den Burgemeester gelezen en de daarop door B. en W. gegeven ophelderingen waarmede de Raad na deliberatie zich heeft vereenigden dienovereenkomstig een en ander is gewijzigd en vastgesteld. Het lid Ysselsteyn verlaat de vergadering. 2". Verzoek van broodkeurders tot verhooging hunner jaar wedden. Gelet op de rapporten van B. en W. en de Commissie van Finantie. Is na deliberatie met algemeene stemmen besloten dit voor elk hunner te bepalen op Een Honderd Vijfentwintig Gulden in te gaan den 1 Januarij 1856. 3°. Verzoek van C. Groen, Houtkooper, tot het in gebruik bekomen van den grond der voormalige gereglsplaats buiten de Morschpoort. Conform het rapport van B. en VV. is met 21 tegen 1 stem men, die van hel lid le Poole, besloten het verzoek van den adressant tot wederopzeggens toe, toe te staan mits betalende eene jaarlijksche recognitie van Zeven Gulden. 4°. Verzoek van W. Bremmer, tot geheele tegemoetkoming in de kosten zijner kleeding bij de Schutterij. Overeenkomstig het rapport van B. en W. is met 21 tegen 1 stemmen, zijnde die van het lid Kluit, besloten hem voor het geheel in de kosten zijner kleeding voor de Schutterij uit de gemeentefondsen tegemoet te komen. 5°. Voorstel van de Commissie van Finantie tot het verleenen van een Suppletoir Subsidie aan het Minnehuis, ten bedrage van 951.53'. Met algemeene stemmen is dienovereenkomstig besloten, terwijl B. en W. zijn verzocht het daartoe vereischte raadsbesluit te ont werpen en ter eerstkomende raadsvergadering aan de deliberatien van den Raad te onderwerpen. Waarna de vergadering is gesloten. Kitting van 21? Becearber. Tegenwoordig de HH. Huyser, Kluit, Stoffels, Ysselsteyn, Sik kel Groos, Krantz, Lisman, Bucaille, Olivier, Luzac, Driessen, Siegenbeek, van der Boon Mesch, de Moen, ten Sande, Gevers en de Voorzitter. Het lid de Breuk heeft kennis gegeven verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonen. De Notulen van de vorige vergadering zijn gelezen en vast gesteld De Voorzitter deelt mede: 1°. Eene dispositie van Gedep. Staten van Zuid Holland van den 24 dezer maandhoudende mededeeling dal door den Koning bij besluit van den 20 bevorens N°. 19, is goedgekeurd de voor gedragen heffing van opcenten op de hoofdsom der grondbe lasting. Aangenomen voor kennisgeving. 2°. Eene missive van den Staatsraad Commissaris des Konings van den 24 dezer maand, houdende bedenkingen omtrent de heffing der leges ter plaatselijke Secretarie. Gesteld in handen van B. en W., ten fine van berigt en raad. De Voorzitter legt over: 2 adressen om tot Ambtenaar bij de Plaatselijke Belastingen le worden benoemd, als van J. van Donkelaar en II. van de Graaf. Gesteld in handen van den lsteu Commissaris van Policie en den Hoofd Commies der plaatselijke belastingen, ten fine van be rigt en raad. De Voorzitter stelt aan de orde van den dag. 1°. Voordragt omtrent het maximum van den onderstand. Na deliberatie is deze met algemeene stemmen aangenomen en dienovereenkomstig het vereischte raadsbesluit vastgesteld. 2". Voordragten tot verhooging, en af- en overschrijving op de begrooting van 1855. Met algemeene stemmen zijn ook deze voordragten aangenomen en de hiertoe betrekkelijke raadsbesluiten vastgesteld. Op voorstel van het lid de Moen is besloten het 4° vóór het 3" der aan de orde van den dag gestelde stukken te behandelen en alzoo het eerst 3°. Vaststelling van het raadsbesluit omtrent de uitbetaling van 951.53' aan het Minnehuis. En is dit raadsbesluit mede met algemeene stemmen vastgesteld. 4°. Verordening op de invordering der verhoogde belasting van reeds veraccijnsde doch niet in verbruik gekomen goederen, en op de invordering der belasting van het binnen en buiten- landsch gedistilleerd, de* binnen en buitenlandsche likeuren, welke op 1 Januarij 1856 opgeslagen zullen zijn in plaatselijk doorloopend crediet. Na het wisselen van algemeene consideratie:! zijn de arlt. dezer Verordening met eenige wijzigingen achtervolgens met algemeene stemmen aangenomen, waarna de Verordening in haar geheel in rondvraag gebragt zijnde, mede met algemeene stemmen is aan genomen en vastgesteld, dus luidende: [Zie ommezijde.) Waarna de vergadering is gesloten.

Leydse Courant | 1855 | | pagina 5