VERORDENING op de invordering eener Plaatselijke be lasting binnen de Gemeente Leyden. Ail. 37. Verhooging van het dehel der wijnhandelaars. De handelaars in wijn, fruitwijn of kunstwijn heb ben de bevoegdheid hun debet door vrijwillige aangifte te doen verhoogen. Van deze bevoegdheid kan geen gebruik gemaakt worden zoodra eene peiling is aan gevangen. Art. 38. Bevinding van over- of ondermaat. Over- of ondermaat van minder dan vier ten honderd is niet beboetbaar. Bij ondermaat van minder dan vier ten honderd wordt daarvan de belasting betaald. Bij overmaat wordt de rekening des handelaars daar mede belast. Art. 39. Bijbetaling der belasting bij ondermaat. Ingeval van betaling der belasting bij ondermaat, wordt aan de belanghebbenden eene waarschuwing gezonden om de belasting binnen driemaal 24 uren te betalen. Wanneer dit binnen dien tijd niet geschied is, wordt de belanghebbende gerekend af te zien van bet genot van doorloopend crediet, en is hij verpligt de belasting van de geheele bij peiling aanwezig bevonden partij te betalen binnen acht dagen na eene tweede aanmaning. Wanneer bij ook dan niet aan zijne verpligtingen vol doet, wordt die belasting op de bij de wet bepaalde wijze van hem ingevorderd. Art. 1. üc belasting wordt geheven van alle ingezetenen, die een jaarlijkse!) inkomen van meer dan drie hon derd gulden hebben. Art. 2. Dit jaarlijksch inkomen wordt gelieven naar den uilerlijken staat of vermoedelijke vertering van den belastingschuldige en berekend op bet zevenvoudig be drag der kadastrale huurwaarde met inachtneming van bet aantal kinderen lot bet buisgezin behoorende. Voor hen die op kamers of bij anderen inwonen zal op gelijke wijze naar de kadastrale huurwaarde der woning bet jaarlijksch inkomen berekend worden; doch de aanslag slechts een derde van die berekening bedra gen, met inachtneming van het aantal kinderen lot bun buisgezin behoorende. De bewoners van buizen in bijzondere gedeelten van elkander gescheidenworden ieder voor bet door ben bewoonde gedeelte in gelijke deelen aangeslagen. Wan neer er buizen gevonden worden voor welke bij het Kadaster geene huurwaarde bepaald is, zal de bereke- ning geschieden op bet zevenvoudig bedrag der huur waarde, voor welke zij bij de personele belasting zijn aangeslagen; deze huurwaarde wordt echter eerst met een vierde verminderd. Art. 3. Van dat bedrag van het jaarlijkse!) inkomen of ver moedelijke vertering wordt geheven vijf en een half ten honderd voor hoofden van huisgezinnen die vier kinderen hebben tot bet buisgezin behoorende. Die aanslag wordt verminderd met vijf ten honderd voor ieder kind meer, en met gelijke vijf ten honderd vermeerderd voor ieder kind minder. Art. 4. Elk hoofd van een buisgezin of ieder ander die een eigen middel van bestaan van meer dan driehonderd gulden bezit, is verpligt jaarlijks, nadat daartoe van Burgemeester en Wethouders bij openbare afkondiging eene kennisgeving is geschied, bij behoorlijk schriftelijk ingevuld billet, daartoe aan de woningen gezonden en teruggevraagd, aangifte te doen van zijne scbuldplig- tigheid en van bet aantal zijner kinderen tot het buis gezin behoorende. Die zoodanig billet niet mogt hebben ontvangenis verpligt daartoe aanvrage te doen ter Secretarie der Gemeente. I)c GEMEENTERAAD van Leyden Gezien de 6de Titel cn Art. 291 der Wet-van 29 Junij 1851 (Staats blad N°. 85) in verband met art, 3 der Wet van 13 Julij 1855 (Staats blad K°. 103). Verlangende liet tegenwoordig plaatselijk belastingstelsel in overeenstem ming te brengen met de voorschriften der bestaande wetten heeft besloten l(,t Er zullen te beginnen met 1 Januarij 1856 op de hoofdsom der grondbelasting geheven worden vijftien opcenten op de gebouwde eigen dommen en tien opeenten op de ongebouwde eigendommen. 2°. Er zullen, te rekenen van 1 Mei 1856, op de hoofdsommen der personele belasting geheven worden 5, 10, 15, 20 of 25 opcenten, naar gelang van de huurwaarde der percelen, zoo als die huurwaarde in de tabel, bedoeld bij art. 242 der Gemeentewet, voor gemeenten wier kom eene bevolking van meer dan 36000 zielen heeft, is vermeld. De klassewaarin zoodanige belastingschuldigen zullen moeten gerang schikt worden die niet wegens de huurwaarde in het personeel zijn aan geslagen omdat zij bij anderen inwonen, zal worden aangewezen door het geheel bedrag der huurwaarde van de gebouwen die zij gedeeltelijk be wonen of in gebruik hebben. De belastingschuldigendie niet wegens de huurwaarde in bet personeel zijn aangeslagen omdat zij percelen bewonendie henvoor zooveel de huurwaarde betreft, buiten de termen der belastbaarheid doen vallen, zullen gerangschikt worden in de laagste klassebij die tabel aangewezen. 3°. Er zal, te beginnen met 1 Januarij 1856, geheven worden eene plaatselijke directe belasting, waarvan de opbrengst geraamd wordt op 120,000, naar hetgeen als vermoedelijke vertering voor een redelijken maatstaf van het inkomen wordt gehoudenmet dien verstandedat bij gelijke inkomsten de huisgezinnen naarmate deze uit meerder of minder leden beslaan in evenredigheid lager of hooger dan anderen belast worden. 4°. Er zal, te beginnen met 1 Januarij 1S56, eene belasting geheven worden op bet gemaal van 3 per 100 tarwe, van 1.60 per 100 spelt, van f 0.60 per 100 'itf rogge en van 0,60 per 100 Turksche tarwe. Bij aangifte van tarwe vermengd met ander graan zal de belasting als van tarwe moeten worden betaald; van spelt vermengd met ander graan dan tarwe als van spelt van Turksche tarwe, vermengd met ander graan dan tarwe of spelt, als Turksche tarwe; van rogge vermengd met ander graan dan tarwespelt of Turksche tarwe als van rogge; de Egyptische rogge zal met de rogge worden gelijk gesteld. In verhouding daarvan zal van bet van elders ingevoerde meel of gebak afkomstig van deze granen, eene belasting gelieven worden ten bedrage van per 100 Ongebuild tarwemeel3. speltemeel1.60 Turksche tarwemeel0.60 roggemeel0.60 Gebuild tarwemeel 3.80 speltemeel2.02 Turksche tarwemeel1.43 roggemeel0.89*- Brood van ongebuild tarwemeel 2.19 speltemeel1.17 Turksche tarwemeel 0.32 roggemeel0.42 gebuild tarwemeel2.75 speltemeel1.4/ Brood en koek van gebuild roggemeel0.60 Hard scheeps-tarwebrood en Israëlitisch paasebbrood3.47 Fijne beschuit, kleingoed, St. Nicolaas enz3.80. Bij invoer van meel brood en gebak zal boven een half pond tot één pondvoor een ponden beneden een half pond tot een half pond voor een lialf pond berekend worden. 5°. Er zullen op de hoofdsom van den rijks-accijns op het gcslagt ge heven worden honderd vijftig opcenten. Alsmede zal er op liet van elders ingevoerde vleesch eene belasting ge heven wordenten bedrage van 6J cents per pond voor het versch en gezouten vleeschen van 10 cents per pond voor het gedroogde en ge rookte vleesch. 6°. Er zullen op de hoofdsom van den rijksaccijns op het gedistilleerd geheven worden honderd vijftig opeenten voor zooveel het binnenlandsch cn negentig opcenten voor zooveel bet buitenlandsch betreft. Alsmede zal er op het ingevoerde gedistilleerdwaarvan de rijksaccijns elders voldaan is, eene belasting geheven worden, ten bedrage van acht tien gulden per vat binnenlandsch gedistilleerd en gelijke achttien gulden per vat buitenlandsch gedistilleerd, beiden van tien graden sterkte, of bij meerdere of mindere sterkte naar evenredigheid. 7°. Er zal eene belasting geheven worden van vijftien gulden op den wijn, fruitwijn en kunstwijn, voor iedere 100 kan. 8°. Er zullen op de hoofdsom van den rijksaccijns op de buitenlandsche likeuren geheven worden zestig opcenten. Alsmede zal er op de ingevoerde buitenlandsche likeurenwaarvan de rijksaccijns elders voldaan is, eene belasting geheven worden ten bedrage van achttien gulden voor iedere 100 kan, om het even van welke sterkte of gehalte. Alsmede zal er van alle soorten van binnenlandsehe likeuren en andere vermengde, alcohol bevattende dranken, waarvan de sterkte of gehalte niet op de gewone wijze kan bepaald worden eene belasting geheven worden van vijftien gulden vijftig cents voor iedere 100 kan. Bij invoer van gedistilleerdwijn of likeurenzal eene flesch of kruik ter grootte van eene kan of meer dan eene halve kan, voor eene geheele cn halve flesschen of kruiken ter grootte van eene halve kan of minder, voor eene halve kan worden berekend en flesschen of kruiken van groo- ter inhoud dan eene kannaar evenredigheid. TE IXY DEN TER ROEK DRUKKERIJ VAN J. G. LA EAU,

Leydse Courant | 1855 | | pagina 8