I TA lil E. De Koning van Sardinië is van zijne reize naar Frankrijk en Engeland te Turyn teruggekeerd. Op bevel van het Sardinisclie Ministerie zijn de Broeders van de Chris telijke scholen van Racconigi weggezonden, omdat zij een prijs aan de leer lingen hadden uitgedeeld, getiteld: «Hoe men de goederen der Kerk steelt, en wat hiervan de gevolgen zijn." De Prins van Joinville en de Hertog van Aumale, gerustgesteld om trent den toestand hunner moeder, hebben Nervi verlaten. De eerste is naar Engeland en de tweede naar zijne goederen op Sicilië vertrokken. Doctor G'homel is mede weggereisd. PBtUI§SEW. De zaak van den Sondtol verkrijgt een voorkomen, dat men vooreerst op geene minzame ontknooping kan rekenen. Het bevestigt zichdat de Be- gering der Vereenigde Staten de voorstellen verworpen heeft, welke Dene marken heeft gedaan in het programma, dat zijne uilnoodiging tot bijwoning der conferentie vergezelde. FRiHHFORT. De stoffelijke overblijfselen van den Baron van Rothschild, werden op 9 December ter aarde besteld. Dit moest volgens den wil van den overledene zonder praal geschieden. Echter was de belangstelling algemeen. De een- j voudige lijkkoets was omgeven door de bedienden van den overledene, daarop 1 volgden de leden der familie Rothschild, waaronder zich ook bevond het hoofd van het Parijschc bankiershuis, Baron James v. Rothschild, voorts door de talrijke bedienden bij het bankiershuis van Rothschild en ongeveer een 1000-tal burgers van Frankfort uit alle standen en van alle belijdenissen, waaronder ook verscheidene Protestantsche Geestelijkeneindelijk eene reeks van 148 rijtuigen, waaronder 6 staatsie-rijtuigen der familie Rothschild, die der beide regerende Burgemeesters, en van al de leden van het Corps Diplo matique. De Rabbijn Dr, Hirschheeft eene treffende rede op het graf uit gesproken. Had de overledene reeds bij zijn leven algemeene achting en liefde verworven door zijne uitgebreide milddadigheid, zoo is hij ook in zijne uiterste wilsbeschikkingen hieraan getrouw gebleven. Aan de inrigtingen van liefdadigheid heeft hij iegaten tot een totaal bedrag van lj milliocn gulden gemaakt; een kapitaal van 1,200,000 gulden heeft hij als speciaal fonds aan gewezen om uit de rente daarvan vaste ondersteuningen levenslang te geven aan die personen, aan welke hij die tot dusver verleend had; al de bedienden van zijn kantoor zijn rijkelijk bedacht; zoo ontvangt de hoofd-cassier eene som van 100,000 gulden behalve dat zij levenslang hun tractement behou den, hebben de overigen ook rijke geschenken ontvangen, waaronder sommen van 30,000, 20,000, 12,000 gl. enz. voorkomen. OOSTE1SRMH. WEENEN, 9 December. De Graaf Coronini zal niet naar de Vorstendommen terugkecren, maar door een ander Generaal worden vervangen. Aan de Israëliten is het regt om zich in Stiermarken neder te zetten weder ontnomen, op grond dat de constitutie van 1851, waarhij hun dat regt was toegekendafgeschaft is. Een onzer dagbladen deelt het volgende mede omtrent de vruhtbaarheid der vrouwen in Ruslanddat om de bijzonderheden waarmede het vergezeld gaat, geloofwaardig schijnt. Op 21 Maart dezes jaars, stelde men aan de Keizerin van Rusland een boer met zijne vrouw voor. Hij was op 70 jarigen i ouderdom voor de tweede maal gehuwd. Zijne eerste vrouw was 21 maal bevallen, 4 malen van 4 kinderen te gelijk, 7 malen van 3 eri 10 malen j van tweelingen, in 't geheel 57 kinderen, allen in leven. De tweede vrouw 1 was 7 malen bevallen, eenmaal van 3 kinderen en G maal van tweelingen, in 't geheel 15 kinderen in IcTenzoodat deze Russische aartsvader op dat oogenblik 72 kinderen in leven had. K E A K De Keizer heeft bet beheer over Polen, gedurende de ziekte van Vorst Paskewisch, aan Graaf Krasinski opgedragen. In geval de Vorst komt te sterven zal Graaf Rudiger hem opvolgen, ten minste zoo de Grootvorst Ni- colaas niet tot die post wordt geroepen. Men verneemt dat de Regering eene nieuwe leening heeft gesloten met j de Hecren Stieglitz en C°. van 50 millioen. De certificaten zullen worden uitgegeven van 500 zilveren roebels, met halHarige coupons van 12J roebel, of 23.60 Holl. Ct. De storting geschiedt van Jariuarij tot April. Volgens het Geneeskundig Tijdschrift, zijn door de cholera te Peters burg van Oct. 1352 tot Nov. 1855, 25.665 personen aangetast, waan an 11,343 overleden. Een eskader van 10 Russische stoom-schroef-kanonneeibootenvergezeld door een oorlogs-stooinschip, is van Kroonstad in de haven van Sweaborg bin- nengeloopen. Uit Warschau wordt gemeld dat alle hoop op het behoud van Vorst Paskewisch is opgegeven. Volgens het zeggen van reizigers is het voorkomen van Nicolaïeff zoo danig veranderddat men haar schier niet meer herkent. De eigenlijk ge zegde versterkingen beginnen reeds op een afstand van 5 wersten van de stad daar waar de Ingoel in de Bug vloeit; drie rijen verschansingen beletten den toegang. Meer dan 400 stukken geschut van alle kaliber verdedigen de stad van alle zijden. Men beeft geheele straten weggebroken en daarentegen groote kasersen en hospitalen aangelpgdalsmede bomvrije magazijnen van ammunitie en voorraden. Het oude gebouw van de Admiraliteit is in een fort veranderd, dat den naatn draagt van den Admiraal Lazareff. Men ont wikkelt er eene buitengewone bedrijvigheid. Sedert de sneeuw tnet een dunne ijskorst is overdektwordt een aan zienlijke voorraad levensmiddelen en andere benoodigdheden voor het leger per slede over Perekop en Arabat, in de Krim gevoerd. De treinen zijn soms 9 wersten lang. Het leger wordt voor den tijd van 11 maanden van het noodige voorzienen er wordt een meer dan voldoende hoeveelheid krijgsbe hoefte in het schiereiland opeengehoopt. Alles toont aan, dat er zelfs van verre niet aan gedacht wordt, om de voorbarige voorspellingen van ontruiming der Krirn, na de vernieling van Sebastopols zuiderdeel op zoo stelligen toon door de F.ngelsche en Fransche dagbladen uitgesproken, te verwezentlijken. TURKTE. Generaal Williams en Kerim-Pacha, de verdedigers van Kars, zullen tot Mnschirs of Maarschalken verheven worden. Volgens berigtcn uit Egypte is de Commissie voor de doorgraving van het kanaal van Suez aan Saïd-Pacha voorgesteld. De voorbereidende werk zaamheden van deze onderneming waren bijna voltooid. STAE53 BERIGTEY. VERGADERING van den Gemeenteraad van Leyden, Zaturdag den 15llen December 1855's namiddags ten 2 ure. Onderu-erpen 1°. Benoeming van de leden der Commissie tot het teekenen en afgeven van de certificaten voor de Nationale Militie. 2°. Voorwaarden van verpachting van de Spanjaardsbrug en het hek aan de Zijl. 3". Voorw aarden van verhuring van het land in den Stadspolder onder Leyderdorp. 4°. Adres van de Weduwe Sommer, om vrijstelling van het Minerval aan het Stedelijk Gymnasium, voor haren zoon. 5°. Request van G. P. van der Hart, tot verhooging zijner bezoldiging. 6°. Begrootingen van hel Gasthuis en de Stads-Apotheek. 7°. Heffing der leges ter Plaatselijke Secretarie. JtTationule Jflilitie BURGEMEESTER en WETHOUDERS tan LEYDEN, gezien hebbende art. 21 der Wet voor de Nationale-Militie, van den 8slen Januarij 1817, waar hij aan manschappen, dienende bij de Nationale Militiewordt toegestaan, dat ingeval zij, na hunne inlijving, eene der vrijstellingen mogtcn hebben bekomen, die bij art. 21 en 94 van gemelde Wet zijn uitgedrukt, zij daar van ten spoedigste aangifte kunnen doen aan bet Bestuur der Gemeente, voor welker contingent zij zijn ingideeld; Roepen bij deze op, zoodanige bij de Militie voor zich zeiven dienende manschappen, die door het overlijden van hunnen vaderof hunne moe der, weduwe zijndeof door regterlijke echtscheiding hunner ouders of door overlijden van een? of meer broedersvoorgevallen na hunne in lijving, zijn geworden: Ecnige wettige zonen, tevens éénige kinderen zijnde. Kostwinners van moeders of grootmoeders, weduwen zijnde, of in regtcn gesepareerd. Kostwinners van oudorlooze broeders of znsters, Of eenige broeder \an een onherstelbaar gehrekkigen broeder. Om, uiterlijk vóór of op den 5<len Januarij 1856, schriftelijke aanvrage om ontslag, met opgave der redenen in te leveren of te doen leveren op de Secretarie dezer Gemeente, tusschen 's morgens tien en 's namiddags diie uren, en in de opgave almede teil duidelijkste te vermelden, bij welk Regiment en Bataillon zij, door of voor wien die aanvrage geschiedt, dienendezijn; Zul lende, na opgemelden dag, geene aanvrage ten fine voormeld meer kunnen worden aangenomen. Wijders roepen Burgemeester en Wethouders mede hij deze op, alle zoo danige Jongelingen, die aan de inschrijving voor de Nationale Militie in hi t aanstaande jaar belmoren deel te nemen, en niet zijn geboren binnen deze Gemeente, bijaldien zij niet mogten zijn voorzien van eene geboorte-acte om zich van heden af tol en met den Bisten December aanstaande aan te melden ter Secretarie dezer Gemeente, tusschen des morgens tien en 's nauiid- I dags drie ure, tot het doen eener juiste opgave van den tijd en de plaats hunner geboorte, ten einde van Regeringswege hunne geboorte acte zal kunnen worden aangevraagd, en alzoo hun belang ten dezen bevorderd. En zal deze door aanplakking en plaatsing in de Leydsche Courant wor den afgekondigd. Letden, 13 December 1855. VAN LIMBURG STIRUM. De Secretaris v. PUTTKAMMER. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort den IS"*011 December 1855. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Leyden VAN LIMBURG STIRUM., De Secretaris v. PUTTKAMMER. Burgerlijke ^iaub. Van den 6 tot en niet den 12 December 1855. BEVALLEN: J. Abspoel, gcb. Overkleeft, D. M. E. Kramers, geb. Binder voet ,1). J. B. van derlleydengeb. Noordeloos, Z. G. La Riviere, geb. Jans, Z. D. Priui, geb. Schreudcr, D. W. F. L. C. M. van Leeuwen geb. Key- zer, Z. R. Hemerik, geb. van den Berg, Z. J. Beuzemaker, geb. Verlint, D. A. van der Veer, geb. van der VisZ. J. Petiet, geb. du Pree, Z. J. Spaa, geb. Korenhof, D. G. A. Jong, geh. de Vries, Z. G. C. van Buttingha Wi- chers, geb. Wernink, Z. J. M. Kriek, geb. de Does, D. E. Vroom, geh. Moene, Z. M. van Baakgeb. van den Berg, Z. S. Poptie, geb. van der Lelie, D. M. C. de Vrient, geb. van BuggemenD. M.Thielgcb. Gotz, Z. E. van LeeuwenZ. C. van MalsemD. A. Mootengeb. ArkeveldD. A.M. Bos geb. Buys, D. A. Kloos, geb. Crania, D. M. deGraaff, geb. Korenhoff, Z. H. den Hollander, geb. Nagtegeller, D. GEHUWD: P. Ramak, Jm. en C. Aalberse, Jd. J. Boon, Jm. en J. F. van WijngaardenJd. J. Dirkswager, Wedr. en H. C. VinkensteinWedc. OVERLEDENJ. M. van Daalengeb. Rozier, 72 j. M. Vinkestein 65 j. J. A. Voermans, Z.1^ j. J. W T. G. Tieincycr, Z.2 j. C. van Leeuwen, D., 3 m. L. Smittenaar, 34 j. W. C. van Buttingha Wichers, Z., 2 j. J. II. van Nieuwenburg, D.3 m. S. Post, geb. van den Berg, 59j. J.Schreu- der, 72 j. W. C. Nieuwenburg, D., 4 w. J. Walle, D., 3 m. J. Crama, Z.8 w. M. C. Overdnin, Z., 9 w. A. Spaanderman, D.8 j. J. van Leeu wen, geb. v. Putten, GO j. A. W. Hagemans, geb. Berlenbach, 58 j. S. U. Corts, geh. Sliggers, 64 j.

Leydse Courant | 1855 | | pagina 3