k«KT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN, (Behoorende bij de Leydsche Courant van 2ó November Ó855If°. ó4>d.) BIJBLAD I». 32. DER o-oo-O-O O-CMXrO— Zitting van 1» Kovember. Tegenwoordig de HH. Leembruggen, de Breuk, Gevers, Yssel- steyn, Luzac, le Poole, ten Sande, Krantz, Stoffels, lluyser, Sikkel Groos, Driessen, SiegenbeekOlivier, Bucaille, Lisman, van der Boon MeschCock en de Voorzitter. De Voorzitter deelt mede dat de H1I. de Moen en Kluit kennis hebben gegeven verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonen. Nadat de Notulen van de vorige Vergadering zijn gelezen en goedgekeurd, deelt de Voorzitter mede eene dispositie van Gede puteerde Staten van Zuidholland van den 13 dezer maand, hou dende goedkeuring van de begrooting der dienstdoende Schutterij voor 1856. Aangenomen voor kennisgeving. Door den Voorzitter wordt overgelegd 1°. Rapport van Burgemeester en Wethouders op het adres van 11. Borgerding, om remissie van huur van het door hem gehuurde land in den Pesthuis-polder. 2°. Als boven op het adres van J. de Graaf, om continuatie der pacht van het hek aan de Zijl en de Spanjaardsbrug. 3°. Als boven op een adres van W. van Wouw, tot het inne men van gemeentegrond. 4°. Rapport van de Commissie van Fabricage op de adressen van H. Filippo Jz.om continuatie van twee door hem aangeno men gemeentewerken. 5°. Voorwaarden tot verkoop van brandhout, rommeling enz. Is besloten al deze stukken ter visie van de leden in de Leeskamer neder te leggen. 6°. Rekening van Regenten van de Armbakkerij over 1854. Gesteld in handen van de Commissie van Finantie, ten fine van berigt en raad. 7°. Adres van L. Ouwerkerk, strekkende om zijn verzoek tot het leggen van duikers buiten verdere beschikking te houden, als niet van voornemen zijnde eene stoommachine le plaatsen. Is besloten ten gevolge van dit adres zijn vroeger verzoek als vervallen te beschouwen. 8°. Adres van W. Breminer, houdende verzoek om voor het het geheel in de kosten zijner kleeding voor de schutterij, uit de gemeentekas te worden te gemoet gekomen. Gesteld in handen van Burgemeester en Wethouders, ten fine van berigt en raad. 9°. Negen adressen om tot Ambtenaar bij de plaatselijke belas tingen te worden benoemd, als van: N. M. van BemmelJ. van Berkel, J. J. van der Blij, J. Brakel, A. J. HeppenstrydtG. van der Hert, P. J. 't Hoofd, A. J. Jacobs en J. II. van Leeuwen. Gesteld in handen van den Hoofd-Commies der plaatselijke be lastingen en den eersten Commissaris van Politie, ten fine van berigt en raad. De Voorzitter brengt in behandeling: 1°. De rekening van Armverzorgers der Israëlitische gemeente over 1854. Gelet op het rapport van de Commissie van Finantie, is besloten na voorafgaande goedkeuring van den daarbij overgelegden staat van af- en overschrijving, deze rekening op le nemen en goed te keuren, in ontvang tot f 2766.77 en in uitgaaf lol 2794.915 en alzoo sluitende met een nadeelig saldo van f 28.145 hetgeen den rendanlen in hunne eerstvolgende rekening in uitgaaf zal worden geleden. 2°. Adres van de gezamentlijke agenten vanPolicie om nogmaals met eene gratificatie te worden begiftigd. Overeenkomstig de rapporten van den Burgemeester als hoofd der plaatselijke Policie, en van de Commissie van Finantie is hun dit verzoek toegestaan met 18 tegen 1 stemmen; zijnde die van het lid Cock, en hen alzoo over dit jaar eene gratificatie ad 20 voor elk verleend. 3". Voordragt van Curatoren van het stedelijk gymnasium tot het verleenen eener gratificatie van 60 aan den Claviger. Conform het rapport van de Commissie van Finantie is met 15 legen 3 stemmen, zijnde die van de leden Cock, Gevers en Luzac, (zijnde het lid Bucaille afwezig) besloten met het jaar 1855 aan gezegden Claviger eene gratificatie ad ƒ60 te verleenen. 4°. Adres van het bestuur der Rederijkerskamer Nondel, hou dende het verzoek om 3 a 4 winler-vergaderingen te mogen houden in de Slads-Gehoorzaal tegen eenen te bepalen huurprijs. Op het rapport van Burgemeester en Wethouders is met 18 stemmen, hebbende het lid de Breuk als bestuurder van gezegde kamer zich buiten stemming gehoudenbesloten hun dit verzoek toe le staan tegen betaling eener huurprijs van f 10 in eens. 5c. Adres van de Vereeniging van het Metalen kruis afdeeling Arrondissement Leyden 2de sectie strekkende om gedurende 4 ver gaderingen van genoemde vereeniging te houden in de maanden November 1855, FebruarijMei en Augustus 1856, kosteloos ge bruik te mogen maken van de groote Stads-Gehoorzaal; met het uitsteken eener nationale vlag. Conform de conclusie van het rapport van Burgemeester en Wethouders is besloten dit verzoek toe te staan met 15 tegen 4 stemmen, zijnde die van de leden, Krantz, Bucaille, Lisman en le Poöle. 6D. Adres van P. Gestmanom vergunning tot het plaatsen van breede naar buiten uitslaande staldeuren aan de huizing in St. Aagtenstraat, geteekend Wijk 5 N°. 97. Met algeraeene stemmen wordt dit verzoek naar aanleiding van de conclusie van het rapport van Burgemeester en Wethouders toegestaanbehoudens het betalen eener jaarlijksche recognitie van 1. 7°. Adres van J. de Blom, aannemer der fourages van het kavallerie-garnisoenwaarbij deze verzoekt om als zoodanig ter uildeeling van hooi en stroo, gebruik te mogen maken van een thans buiten gebruik zijnde paardenstal in den Doelen. Op het rapport van Burgemeester en Wethouders wordt hem dit verzoek, onder de daarbij gestelde voorwaarden, met algemeene stemmen toegestaan. 8°. Adres van C. J. Zaalberg, houtverkooper alhier, strekkende om in het water langs het plantsoen in de Binnevestgracht om trent de Uoogewoerdspoort een vlot te mogen leggen. Conform de conclusie van het rapport van Burgemeester en Wethouders is met algemeene stemmen heloten hem dit verzoek toetestaan, behoudens inachtneming der daarbij gestelde voor waarden en bet betalen eener jaarlijksche recognitie ad/16 80. 9°. Adres van J. Dee, houdende verzoek dat aan hem in eigen dom worde overgedragen de open grond, in der tijd tegen re cognitie aan hem afgestaan, doch tegen den penning XX later door hem afgekocht. Met algemeene stemmen is besloten op het rapport van Burge meester en Wethouders, de vereischte magtiging tot deze over- dragt te verleenen. 10°. Adres van J. J. van Wensen tot het leggen eener mest- staal op stads vestwal aan het plantsoen bij de Hoogewoerdspoort. Op dit adres heeft zich de vergadering met de conclusie van hel rapport van Burgemeester en Wethouders, strekkende om in de inwilliging van dit verzoek bezwaar te maken, vereenigd met 13 tegen 6 stemmen, zijnde die van de leden Krantz, Sikkel Groos, Driessen, Leembruggen, Ysselsteyn en le Poole. 11°. Adres van D. A. Schretlen en Ce.IJzergieters en Fabrie kanten van werktuigen alhier, waarbij deze verzoeken in gebruik te mogen erlangen, den grond geteekend Sectie A. N«. 341, uit makende een gedeelte van den vestwal, gelegen tusschen de Ilee- ren en Mare poortenten einde aldaar eene vertakking van hunne fabriek te vestigen. Overeenkomstig de conclusie van het rapport van de Commis sie van Fabricageis na deliberatie met algemeene stemmen be sloten, nadat het lid Bucaille de vergadering had verlaten, hun dit verzoek, onder de daarbij gestelde voorwaarden en het beta len eener recognitie, toe te slaan. 12°. Adres van B. H. Ileggelmann, koornwijnbrander en distel— lateur alhier, daarbij verzoekende voor zijne fabriek Wijk 6 N°. 1250 en 125). 1°. Het plaatsen van een spoelingbak in den grond op den kant der oude Vest nabij de Scheistraat, alsmede het leggen van een duiker en eene loozing, de eerste in de Oude Vest uitkomende en de tweede in genoemde spoelingbak, alsmede het verplaatsen eener boom op de oude Vest en 2°. Het overdekken over eene lengte van nog 3 ellen der poort van het Elisabeths Gasthuis. Nadat het lid le Poole de vergadering had verlatenis met al gemeene stemmenovereenkomstig de conclusie van het rapport van de Commissie van Fabricage, besloten, hen dit verzoek, behalve het verplaatsen eener boom op de Oude Vest, toe te staan, mits het behoorlijk in acht nemen der daarbij gestelde voorwaarden en betaling van recognitie. Waarna de Vergadering is gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAD,

Leydse Courant | 1855 | | pagina 5