De Commissie van Ingenieurs uit verschillende landendie den Onder koning van Egypte, zoo als bekend is, ter zijde zullen staan in zijne voorge nomen onderneming, Maaronder zich de Nederl. Hoofd-lngenieur Conrad be vindt, zal den 30slcn dezer maand te Parijs eene bijeenkomst hebben, zich vervolgens naar Marseille begeven en van daar den 8sten November naar Alexandria onder zeil gaan, om vervolgens de reis naar Egypte te volbrengen. Naar men verneemt, zullen de goederen van de heerlijkheid der ge meente Iioon op Zant, bestaande in kasteel, bouwhoeven, molens, tienden, jagt, enz., in eigendom aan den Prins van Salm Salm bchoorende, eerstdaags in het openbaar te koop worden aangeboden. 's GRAVENHAGE, 23 October. Z. M. heeft benoemd bij de geneeskundige dienst der landmagttot Offi cier van Gezondheid lste kl. die van de 2Jc kl. J. IV. Christan. Door Z. M. is op verzoek, eervol ontslag verleend aan Mr. C. Visser als Burgemeester der gemeente Schagen. Prins en Prinses Hendrik der Nederlanden hebben zich uit Luxemburg op reis begeven naar Weimar en Berlijn. II. M. de Koningin-Moeder begeeft zich van Weimar naar Petersburg, om aldaar ccnigen tijd te blijven. Prins en Prinses Fredcrik hebben die hoofdstad verlaten en zijn naar Berlijn vertrokken. De Graaf v. Köningsinarck, Pruissisch Gezant bij ons Hof, is alhier teruggekeerd. Bij het Depart, van Koloniën is uit Suriname het volgende berigt inge komen omtrent den gezondheidstoestand aldaar. Ofschoon de gele koorts onder de bemanning der koopvaardijschepen steeds afneemt, zijn evenwel, sedert het laatste landmaal-bcrigt, nog eenigen dier schepelingen aan die ziekte overle den. De sterfte onder de manschappen van het garnizoen is daarentegen aan merkelijk. Van den lstcn tot en met den IS"1'" September jl. zijn 9 hunner overleden. Deze zijn echter aan andere ziekten (voornamelijk bloedbcderf- koorls en kwaadaardige galkoorts) bezweken. In de najaars vergadering der prov. commissie van onderwijs in Zuid holland, zijn geëxamineerd voor den tweeden rang 25, waarvan zijn toegela ten 17: voor den derden rang 34, toegelaten 24; voor den vierden rang 14, toegelaten 12. Voor de talen hebben zich aangemeld 28, toegelaten 10; voor akte als schoolhouderesscn 7, toegelaten 3. VLISSINGEN, 20 October. 's Lands stoomschroefschoencr MontradoLuit. ter zee Andrea, is uit 's rijks dok ter recde dezer stad gehaald, om binnen weinige dagen de reis naar Java te ondernemen. Verschillende groote zeeschepen, met granen geladen, zijn hier binnenge vallen, en de over boord neming der ladingen in de binnenschepen en het later weder aan boord werken, brengt hier eene werkzame levendigheid en bedrijvigheid voor den daglooner te weeg, die hier sints jaren onbekend was; er zijn bijna geene arbeiders genoeg te bekomen. BUITENLANDSCHE BERIGTEN. BELCIE. BRUSSEL, 22 October. Dc zitting der Wetgevende Kamers zal op 13 November door den Koning in persoon worden geopend. Z. M. zal bij die gelegenheid eene wapenschouw houden over de burgerwacht en de bezetting der hoofdstad. Ecnige stukken land nabij Antwerpen in de maand Mei met maïs be plant, hebben ongeveer 75 mudden per bunder in volkomen rijpen staat opgeleverd. Eenige dagen geleden waren 2 kinderen, een van 5 cn een van 2 ja ren door hunne ouders alleen gelaten. Dc oudste heeft zich van eenige lu cifers weten meester te maken en stak al spelende de wieg waarin het jongste kind lag in brand. Het is aan de gevolgen overleden. ENdELAlD. LONDEN, 21 October. In eenen Vrijdag jl. op het Koninklijk slot te Windsor gehouden Kabinets raad is besloten het Parlement niet vóór Kersmis te doen bijeenkomen. Sir Molesworlh, Minister van Koloniën, is gevaarlijk ziek. Sommigen willen daaruit eene Kabinets-verandcring opmaken. De Mom. Adv. betoogt dat bet gedrag van Oostenrijk tegen Sardinië reeds lang de bestraffing der Westersche Mogendheden verdiende. De dépêches van Graaf Buol tegen de constitutionele rigting van Sardinië zijn aan dit blad woordelijk bekend, even als de ondersteuning die Oostenrijk aan den Paus schenkt. Engelands tusschenkomst ten behoeve van Sardinië wordt noodig gekeurddaar laatstgenoemd rijk door de zending van troepen naar de Krim zeer verzwakt is. Uit Parijs is alhier het berigt ontvangen, dat er conferentien tusschen I den Franschen Keizer en den Oostenrijkschen Gezant plaats hadden, die min- I der aangenaam waren voor Engeland. Er zal een bronzen medaille worden geslagen ter herinnering aan bet I bezoek van den Keizer en de Keizerin der Franschen in onze stad. Sommige bladen verzekeren dat de bank te Amsterdam" weigert zilver I in baren te verkoopen, gelijk zij vroeger deed. Uit Australië zijn verscheiden schepen alhier binnengekomenmedebren- I gende omstreeks een millioen gond. Dc bijdragen voor de nagelaten betrekkingen van de gesneuvelden in I de Krim, bedragen zoo bier te lande als in de Koloniën 1,225,000 M. I De Admiraliteit spant alle krachten in, om eene talrijke en sterke vloot I van kanonncerboolen en mortiergaljolcn voor de krijgsopcratien van het aan- I staande jaar te houwen cn uit te rusten. Een aantal particuliere scheeps- I werven zullen met dien arbeid belast worden, onder leiding van ingenieurs II der Koninklijke marine. Berigten uit de Krim melden, dat de Maarschalk Pclissier aan Generaal Simpson heeft verzocht om de ruiterij onder Generaal d'AIIonville, te Eupa- toria, door ecnige Engelsche ruiterij te versterken, aan welk'verzoek is vol daan, door de brigade ligle ruiterij onder Lord George Paget en een regiment lansiers en rijdende artillerie te zijner beschikking te stellen. Admiraal Dundas, Bevelhebber van de Oosstzcevlootlegt thans een bezoek af bij den Koning van Zweden. Het was in de Oostzee uiterst slecht weder; men had gedurig hevige sneeuwstormen, en het smaldeel hetwelk tot nog toe in de nabijheid van Kronstadt wacht gehouden had. zou zich spoedig in de baai van Reval bij het overige van het eskader voegen. De Heer Ellis, een der grootste landeigenaars in West Kent, heeft den gcheelen oogst van zijne hop, voor de verbazend groote som van 20,000 in eens te betalen, aan een Noord-Amerikaanse!) huis verkocht. De Markies van Granby, die steeds tegen den krijg was, heeft bij ge legenheid van een landbouwkundig feest te Wultham zijne gevoelens en de vroeger aangevoerde gronden herhaald. Het ijdcle van de stelling, dat Rus land eene aanranding legen Europa beoogde, werd betoogd door de aamncr- j king dat de bondgenooten zijne troepen allerwegc sloegen. Kardinaal Wiseman nam den 14dcn dezer twee Geestelijken der Engel sche kerk in den schoot der Roomsche kerk op. Het waren de Heeren W. J. Roberts, van Oxford, en J. II. Dale, insgelijks van Oxford en laatste lijk Zendeling der Anglikaanschc kerk in Nieuw-Zeeland. De neer Dale is als Priester aangesteld in de Beschermengel-kapel te Holloway. De gebannen schrijvers van het dagblad l'Homme. zijn van Jersey naar Guernsey overgestoken. Zeer veel lieden hadden zich voor hnn huis verga derd, doch de Franschc uitgewekenen, wel gewapend, schenen besloten te hebben zich goed te verdedigen. Deze houding schijnt de hulp der policie overbodig gemaakt te hebben. Eenige bewoners van Jersey hebben den Gou verneur eene lijst overhandigd van 29 personendie zij gaarne verbannen zagen. Daarop komennaar men zegtdc namen voor van 5 Doctors cn van 2 zonen van Victor Hugo. FRANKRIJK. PARIJS, 21 October. Dc Zwcedschc Admiraal Virgin is bij den Keizer toegelaten, om hem namens den Koning van Zweden de Seraphijnen-orde ter hand te stellen. De Graaf de Morny, Voorzitter van het Wetgevend Ligchaam, heeft na zijne terugkomst een gehoor bij den Keizer gehad, en hem het noodzakelijke voor oogen gehouden van het sluiten des vredes, waaraan het land zoo veel behoefte heeft. De Keizer heeft hem welwillend aangehoord, doch tevens verklaard, dat hij zijn beloog aan Keizer Alexander moest zenden. Zoo lang deze niet de Westersche Mogendheden te gemoet komt en de waarborgen geeft, die zij geregtigd cn verpligt zijn te cischen, kunnen zij ook niets meer doen dan aan den oorlog den vrijen loop laten. Genoemde Graaf de Morny heeft van den Sultan de Orde van de Medjidié ontvangen. Men houdt het voor waarschijnlijk, dat dc Pans, na dc bevalling der Keizerin, herwaarts zal komen om het keizerlijk kind te doopen. Als meter noemt men de Koningin van Engeland, en als peter Prins Albert, den Ko ning van Sardinië of den Keizer van Oostenrijk. Men wil alhier weten, dat op de bekende twee brieven van Keizer Na poleon aan Pius IXdat deze zijn bestuur verbeteren moest, dc Paus geant woord heeft dat hij de noodzakelijkheid cencr hervorming in het staatsbeheer erkent, en dat hij geneigd is ze tot stand te brengen, indien dc woelingen der Mazzinisten niet al de kracht en waakzaamheid zijner Regering mogtcn eischcn. Dien ten gevolge zou dc Regering besloten hebben nieuwe troepen naar Piome te zenden- De laatste door het bestuur van de bank genomen besluitenhebben een diepen indruk gemaakt. Deze maatregelendie den nadeeligsten invloed op den handel moeten uitoefenen(de handel zal voortaan 13 pCt. rente 'sjaars moeten betalen voor de gelden die hij opneemt), zijn echter genoeg zaam gewettigd door den toestand, waarin dc bank zich bevindt. Haar voor raad baar geld is namelijk in de drie eerste dagen dezer week met 24 millioen, dus met 8 millioen daags verminderd, en derhalve was zij genoodzaakt tot krachtig werkende hulpmiddelen hare toevlugt te nemen. Deze toestand kan als een gevolg van den oorlog worden aangemerkt. De vermeerdering van soldij voor ons leger op het oorlogstooneelde noodzake lijkheid om in het Oosten bijna al het geleverde kontant te betalenzijn twee der oorzaken van de vermindering van den geldvoorraad in het land. De vrede is het eenige middelom uit die ernstige verlegenheid te geraken. De Fransche cn Engelsche Regeringen stellen niet veel vertrouwen in het onlangs opgetreden ministerie in Griekenland, en gelooft het de Russi sche belangen toegedaan. Er is uit dien hoofde sprake om een gedeelte van de vloot in de Zwarte zee, naar den Piraeus te zenden. De Heer Rothschild is naar Londen geweestom de tusschen de banken van Frankrijk cn Engeland te sluiten overeenkomst tot stand te brengen. Het berigt van de bemagtiging van Kinboern door de bondgenooten is ter beurze aangeplakt. Men verwacht van dit voordeel groote gevolgen. Alge meen is men van gevoelen dat het verder op NikolajeiF is gemunt, maar om die plaats te naderen moet men de Bug opvaren, en die rivier is voor groote schepen ontoegankelijk, zoodat men den aanval op die plaats met kanonneer-

Leydse Courant | 1855 | | pagina 2