latende hare bezwaren over die verordening aan den Raad mede »te doelen." Na deliberatie hierover wordt door het lid van der Boon Mesch voorgesteld het slot van dit antwoord weg te laten, hetgeen met 9 tegen 7 stemmen is verworpenterwijl de leden le Poole en Krantz, als leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, zich builen stemming hadden gehouden. Voor slemden de Heeren de Moen, Sikkel Groos, van Kaalho* ven, Lisman, Huyser, van der Boon Mesch en Luzac. Tegen de Heeren: de Breuk, Ysselsteyn, Olivier, Stoffels, Dries- sen, ten Sande, van Outeren, Gevers en de Voorzitter. liet voorstel van Burgemeester en Wethouders alzoo in rond vraag gebragt zijnde, wordt dit met li tegen 5 stemmen aange nomen, waarbij de leden le Poole en Krantz, als leden van meer- gemelde Kamer, zich andermaal buiten stemming hielden. Voor stemden de HH. Olivier, Stoffels, de Moen, Driessen, Sik kel Groos, ten Sande, Lisman, van Outeren, Huyser, Gevers en de Voorzitter. Tegen de I1H.de Breuk, Ysselsteyn, van Kaalhoven, van der Boon Mesch en Luzac. 76. Verhuring van de Stads Gehoorzaal aan het Muziekgezel schap Sempre Crescendo. Na deliberatie is met algemeene stemmen besloten, hun deze zaal wederom voor den tijd van één jaar te verhuren. 8". Stukken betreffende de aanvrage van Regenten van het H G. of Armen Wees- en Kinderhuis, tot verhooging der sub sidie over 1854 en 1855. Overeenkomstig de conclusie van het rapport van Burgemeester en Wethouders, houdende: »dat de Gemeenteraad onbevoegd is, »in eenige verhooging van subsidie toe te stemmen, zoolang »Mren Regenten van het 11. G. of Armen Wees- en Kinderhuis «zich niet op nieuw tot de Nederduitsch Hervormde Gemeente «tut vermeerderde bijdragen zullen gewend, en die van deze «zullen verkregen] hebben," heeft de raad na deliberatie zich met 10 tegen 6 stemmen daarmede vereenigd, hebbende de leden van Kaathoven en Huyser, als Regenten over dat gesticht, zich builen stemming gehouden. Voor stemden de HH. Olivier, Stoffels, de Moen, Driessen, Krantz, ten Sande, Lisman, van Outeren, Gevers en de Voorzitter. Tegen de III1. de Breuk, Ysselsteyn, le Poole, Sikkel Groos, van der Boon Mesch en Luzac. 9°. Stukken aangaande de wanbetaling van huur van vischwa- ter van M. S. Reyst. Zijn hiertoe betrekkelijk adres na deliberatie in rondvraag gebragt zijnde, is met 12 tegen 5 stemmen besloten, nadat het lid Ie Poole de vergadering had verlaten, overeenkomstig het uitge- bragte regtskundig rapport van de Commissie ad hoe, het bij dat adres gedaan verzoek te wijzen van de handen lot het voeren van een regtsgeding tegen dezen nalatigen pachter, onder nadere goedkeuring van Gedeputeerde Staten, over te gaan. Voor stemden de HH. de Moen, Sikkel Groos, van Kaathoven, van der Boon Mesch en Luzac. Tegen de HU. de Breuk, Ysselsteyn, Olivier, Stoffels, Driessen, Krantz, ten Sande, Lisman, van Outeren, Huyser, Gevers en de Voorzitter. Waarna de vergadering is gesloten. Te Leyden Ier Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1855 | | pagina 6