De Vicc-Ailmiraal Bruat is tot Admiraal bevorderd. liet Internationale Congres voor do statistiek, beeft zijne zittingen ge ëindigd. In de laatste zitting is een voorstel van den Vertegenwoordiger van Oostenrijk aangenomenoin de Fransclie Regering dank te zeggen voor het genoten onthaal. De leden zullen allen op morgen bij den Keizer worden toegelaten. De Moniteur deelt een brief mede van den Minister van Oorlog aan Generaal Pélissier, waarin hij de vereenigde legers geluk wenscht met de be haalde overwinning en hen roemt over den beloonden moed en volharding. De uitvoerige rapporten van de Bevelhebbers zijn nog niet ontvangen. Alleen vermeldt eene depêche van Generaal Pélissier, dat hij de toegangen tot de brug van Traktir en de wegen die op Mackenzie uilloopen had versterkt en dat de ruiterij in eene goede stelling te Kamara was gelegerd. Volgens de Presse dy Orient zijn de Russen ijverig bezig met het versterken der noor derforten van Sehastopol, hetwelk over de reede door eene schipbrug verbon den is, die bij het fort Konstantijn aanvangt en door een bruggenhoofd ver dedigd wordt. De bondgenooten beschoten deze brug, die echter nog buiten het bereik van hun geschut lag. De Russische reserves in de vesting leden veel; de geblindeerde wijkplaatsen waren onvoldoende om hen legen de vijan delijke batterijen te beschutten. Men schatte de laatstelijk door het Russisch leger ontvangen versterkingen op 25,000 man. Omtrent de stelling der beide legers, zegt bet Journ. des Dèbats dat deze dezelfde blijft, tot dat een van beide eene bewoging onderneemt, die het andere dwingt om op zijne beurt te manoeuvreren. Het leger der bondgenooten behoudt voorloopig zijne sterke stellingen aan de Tschernaya op de omliggende bergen, en op het bergvlak van Sehastopol, tot dat die stad geregeld bezet en weder in staat van verdediging gebragt is. Het Rus sische leger daarentegen heeft de uitmuntende stelling van Mackenzie bezet, die even als de onze van sterke verschansingen voorzien is. Van beide kanten is men in het geval van eenen aanval af te wachten, inct bijna gelijke kansen van ernstigen tegenstand en van welslagen, en met gelijke waarschijnlijkheid van daarbij veel volk te verliezen. De Russen zullen ons waarschijnlijk in hunne sterke stelling blijven gadeslaan, tot dat het verbondene leger eenige beweging onderneemt. AVelke die beweging zal zijn, of wij de stelling van Mackenzie, die den weg naar Simferopol verdedigt, regtstreeks zullen aanval len, of dat wij langs een anderen weg in de Krim zullen doordringen, zou ontijdig zijn thans te beredeneren. De R-egering heeft aanzienlijke hestellingen gedaan bij de geweerfabriek te Saint-Etienne. Ook voor Turkye moet aldaar een groot getal geweren ver vaardigd worden. Bij de Regering zou berigt ontvangen zijn, dat te Balaklava 25,000 man werden ingescheept, om naar de noordzijde van Sehastopol overgebragt te worden, ten einde bet Noorderfort geheel- te omsingelen en aldus tot de overgave daarvan te dwingen. Anderen verzekeren echter dat aan Generaal Pél issier bevel is gezonden, de Russen vooreerst niet in hunne stellingen aan te tasten. Het berigt vroeger door ons gegevenwegens bet staken der bezendin- gen naar het Oosten, betreft, volgens een schrijven uit Marseille, alleen het belegeringsgeschut. Er worden in die haven toebereidselen gemaakt om 10,000 paarden in te schepen. Uit deze ïerslerking van de ruiterij zou men kunnen opmaken, dat het tooneel des oorlogs naar de vlakke velden van de Krim zal worden overgebragt. Wat het geschut aangaat, heeft één dag in Sehastopol meer opgeleverd dan men in drie maanden kan aanvoeren. Uit Marseille schrijft men dat in den omtrek van die stad een corps van 40,000 man wordt bijeen gelrokkenwelks bestemming niet de Krim maar Rome zou zijn. Een kanonkogel welke drie Fransclie soldalen voorbij vloog, heeft hen zonder verwonding in eens blind gemaakt. Zij zijn door eene pleegzuster be geleid te Marseille teruggekomen. Er is thans eene nieuwe zaal, aan het tenloonstellings-gebouw verbon den, geopend, waarin uilsluitend die voorwerpen van huishoudelijken aard zijn bijcengebragtwelke men tot goedkoopen prijs kan verkrijgen. Bij de jaarlijksche bekrooning der pompoenen, die Zalurdag plaats had, had de grootste het gewigt van 158 kilo en een omvang van bijna 3 ellen. Tc Rouaan werd onlangs bij eene Dame 2000 fr. gestolen. Al de na sporingen van de policie waren vruchteloosmaar eenige dagen geleden heeft men het gcstolcne in eene mand met zaagsel verborgen voor de deur gezet. SPAUJE. MADRID, 9 September. De Regering is voornemens, zoodra de Cortes weder zullen bijeen zijn, het ontwerp van het verbond met de AVestersche Mogenheden aan die vergadering ter goedkeuring aan te bieden. Men zegt dat zij besloten heeft van deze zaak een Kabinelskwestic te maken. De Marokkanen maken zich bij voortduring schuldig 'aan zceschuimerijen tegen de Spaansche bezittingen aan de kusten van Noordelijk Afrika. De Consul van Spanje te Tanger, ondersteund door den Franschcn Consulheb ben te dien aanzien levendige klagten gerigt lot den Keizer van Marokko, die beloofd heeft hiertegen maatregelen te zullen nemen. ITAJLIE. Algemeen is men van gevoelen dat een Fransch smaldeel zich zal aanslui ten aan de Engelsche zceinagt, die naar de golf van Napels is bestemd. Onder de grieven van de Fransclie Regering tegen Napels, behoort ook dat de woe lingen der legitimisten en Carlisten aldaar steun en aanmoediging vinden ook bij lieden die den Koning dagelijks omringen; zij beeft daarvan de onte genzeggelijke bewijzen in handen, moet deswege ophelderingen gevraagd en op de verwijdering der bedoelde personen aangedrongen, doch een ontwijkend antwoord ontvangen hebben. Dc tijdingen uit Napels zijn nog steeds van ernstigen aard. De ge strengheid der policie is lot den hoogsten trap van geweld gestegen. Waarschijnlijk zal de Kardinaal Wieseman in het aanstaande Consis torie tot opvolger van Kardinaal Maï, bij de boekerij van het Vaticaan, be noemd worden. De Engelsche Aartsbisschopszetel zou dan aan Mgr. Talbot ten deel vallen. PRUISSEN. BERLIJN, 15 September. De gemalin van Prins Frederik Karei is van eene dochter bevallen. Een onzer bladen schat het verlies door Rusland geleden door de ver nieling van Sehastopol, zoo aan gebouwen als schepen, op 175 mill, gulden. De nieuwe ligting voor de krijgsdienst, heeft, volgens de Zeil., in Rusland algemeene ontsteltenis te weeg gebragt. Hoewel het Keizerlijk be velschrift daartoe nog niet is uitgevaardigd, waren in weinige dagen niet minder dan 130 dienstpligtige jongelieden over de Pruissische grenzen gekomen. Dp. Barlhdie te Hamburg een bezoek aan zijn vader brengt, wordt weldra hier verwacht en zal door A. von Humboldt aan den Koning worden voorgesteld. A. von Humboldt heeft zijnen 8Gsten geboortedag gevierd. Hij mag zich in eene goede gezondheid verheugen. Men is in de tuighuizen druk bezig om de infantcrie-gewereu in minié- buksen te veranderen. De algemeene vergadering van de Guslaaf-Adolf-Verecniging te Heidel berg, is bijgewoond door 500 leden uit alle oorden van Duitschland, en heeft drie dagen geduurd. De volgende algemeene vergadering zal te Breinen worden gehouden. OOiTENRIJH. WEENEN, 14 September. De Heer Prokesch-Osten zal zichop last des Keizers naar Parijs begeven. Het doel dezer zending is nog onzeker. Onze marine zal versterkt worden. Reeds zijn te Venetië en te Pola de kielen gelegd voor 2 nieuwe fregatten. Vele plaatsen van Zuid-Duitschlandwelke vroeger granen op de Ber- lijnsche markt kochten, voorzien thans in hare behoeften door de toevoeren uit de Donau-Vorstendommen hetgeen niet missen kan van invloed te zijn op vele Noord-Duitsche markten. Men verzekert, dat regtslreeksche aanvoeren ook naar Hamburg, Bremen en zelfs naar Amsterdam onder weg zijn en nog meerdere verwacht worden. RUSLAN De Keizer heeft tot Minister van Binncnl. Zaken benoemd Sergie Stepha- nowitsch Lauskoilid van den Rijksraad. Men zegt dat de Keizer, na ingewonnen raad van Prins GortschakolT, niet voornemens is de Krim te doen ontruimen, 10 nieuwe regemenlen ver trekken weldra derwaarts en een nieuw leger van 50,000 man zal aan de Pruth bijeengetrokken worden. De versterkings-werken te Perekop zullen met spoed worden voltooid. De kozakken-regementenuit KIcin-Rnslandzijn geheel marschvaardig en bevinden zich te Simferopol, terwijl te Warschau een groot artillerie-park wordt aangelegdwelks bestemming echter nog onhekeud is. Prins Gortschakoff heeft onder dagteekening van den llden, des avonds, berigt, dat hij het grootste deel der nog voorhanden verslerkingswerken had doen springen zoodat het zuiderdeel van Sehastopol in een bijna ontoegan kelijke puinhoop veranderd was. Hij berigt verder, dat de bondgenooten zich dien dag reeds in de stad begonnen te vertoonen. In den strijd op den 8sten hadden de Russen 178 krijgsgevangenen gemaakt. De naamdag des Keizers is te Warschau plegtig gevierd. Men ver wachtte hem aldaar op den 28slcn; maar de gebeurtenissen in de laatste dagen konden hierin wel verandering brengen. De Russische vloot in de Zwarte zee, die thans is vernietigd, bestond nog geen jaar geleden uit 19 linieschepen van 92, 94, 100 en meer stukken geschut, 12 fregatten, 10 korvetten en brikken en 30 stoomschepen, bemand met 20,000 koppen. TlIKttïE. De Regering heeft besloten tot de oprigting van vuurtorens langs al de kusten des rijks. In de verschillende hospitalen van Konstanlinopel zijn van G Junij 1854 tot 1 Februarij 1855 opgenomen, 14,156 zieken en 4G84 gewonden, te za- men 18,440 man; overleden 115G zieken cri 594 gewonden, te zamen 1750 man. De opstand in Tripoli duurt nog voort. Achmet-Pacha is met een corps van 1200 Turken aldaar aangekomen. Kars wordt zoo veel mogelijk van leeftogt voorzien. Ongelukkig zijn eenige konvooijen door dc Russen genomen. De Onderkoning van Egypte is voornemens zich eerlang mét den Fran- schen Consul-Generaal te Alexandrië naar Parijs te begeven. STABS BERI«TEM. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN, ontvangen hebbende een besluit van Gedeputeerde Staten van Zuidholland van den 5den Septem ber 1855, N°. 16. Doen te weten, dat een exemplaar van het Ontwerp-Algemeen-Reglement voor de Polders in de Provincie Zuidhollandvastgesteld bij bovenge noemd besluit, ter Secretarie dezer Gemeente ter inzage van dc belangheb benden is nedergelegd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leyden, 18 September 1355. VAN LIMBURG ST1RUM. De Secretaris v. PUTTKAMMER.

Leydse Courant | 1855 | | pagina 3