-gen, als wij liet oog op Sevastopol vestigen, ontdekken wij eene nieuwe schans of iets van dien aard. En lastig is het, dat die nieuwe werken ge woonlijk van invloed zijn op de onze en aan deze, veranderingen noodig maken. In een anderen brief leest men: De Russische scherpschutters zijn be kwame lieden. Zij laten niet toe, dat er iets uit de loopgraven te voorschijn komt, zonder er een kogelregen op af te zenden. Een geneesheer die on langs de vergunning had verkregen de loopgraven te bezoeken stak in weer wil van de vermaning der wachten het hoofd buiten en werd terstond doo- -delijk getroffen. Een jong Engelscliman, die de derde paratcl bezochtwas niet voldaan, en wilde tot de laatste loopgraaf doordringen. Een Kolonel deed hem opmerken, dat hij zich gelukkig moest rekenen tot hiertoe te zijn gekomenwant dat hij door verder te gaan zijn leven in gevaar zou stellen. Maar na lar.g aanhouden gaf men toe, en hij begaf zich onder ge leide van een Sergeant naar de uiterste loopgraaf. Men waarschuwde hem zich daar niet verder tot mikpunt der vijandelijke kogels te laten gebruiken. Maar te vergeefs. Een kogel nam drie vingers weg van de hand waarmede hij zijnen hoed vasthield. Men bragt hem naar het hospitaal, waar hij aan de gevolgen is bezweken. Ook een Franseh Onderofficier, die pas in het 'le ger aangekomen de wacht betrok, stak even het hoofd builen, maar werd ook te gelijk doodelijk getroffen. Het is daarom niet te verwonderen, dal de toegang tot de loopgraven verboden is. ZWlTSERLilVD. Men is alhier ten hoogste verwonderd dat de Paus voornemens is eerlang klaagtoonen aan te heffen over de Zwitsersche aangelegenheden daar de toe stand van de kerk alhier geruststellend is. Men gelooft dat hij daaromtrent verkeerd is ingelicht door eenige heethoofden uit Freiburg. De Hertog en de Hertogin van Brabant zijn den 12dcn te Bern aan gekomen en hebben de merkwaardigheden van die stad en omstreken in «ogenschouw genomen. De aardschuddingen hebben nog geen einde genomen. In het Vispdal verkeert men nog in grooten angst. De landlieden durven naauwelijks hunne veldvrochten inzamelen. Algemeen is de deelneming met het lot dezer on gelukkige lieden, hetwelk blijkt uit de vele giften, die hen zelfs van bui ten 's lands toevloeijen. De cholera neemt op onderscheiden pnnlen meer en meer toe. SPANJE. MADRID, 14 Augustus. Men heeft veel gesproken van veranderingen in het Ministerie, daar de Mi nisters van Binnenl. Zaken, van Justitie en van Financien, moedeloos gewor den onder hunne taak, gaarne zouden willen aftreden. Maar zij hebben besloten aan te blijven, daar hun ontslag noodlottige gevolgen na zich zoude slepen. Er is een aanvang gemaakt met den openbaren verkoop der nationale goederen. Sommige domeinen werden voor het dubbele van den inzetprijs gekocht. Men gebruikt krachtige maatregelen om zich meester te maken van de goederen der geestelijkheid, niettegenstaande den tegenstand der Bis schoppen en andere geestelijke personen. Eene Engelsche stoomboot is in een onzer havens aangekomen ora 600 muilezels in te laden, die voor de dienst in de Krirn bestemd zijn. Ook op het eiland Candia zijn 900 muilezels aangekocht. ITA LIE. Te Rome zijn uit Piemont verscheidene Geestelijken aangekomen, die in de bestaande omstandigheden den strijd tusschen Sardinië en den Paus aldaar willen afwachten. Volgens het officiële dagblad van Milaan, zal de werving voor het En gelsche leger in Italië groote hindernissen ontmoeten; zij zal afkeuring vin den, niet bij de overheden, maar bij de ingezetenen, die te verstandig zijn om voor belangen die hun vreemd zijn, te willen vechten; zij achten het te regt beneden zich, gcmcene zaak te maken met de verwoesters van Taganrog en Kertsch, die geen medelijden veor de overwonnelingengeen barmhartigheid voor zwakken en weerloozen, geen hoogachting voor de schoonc kunsten, geen ontzag voor de aloude gedenkteekenen cener natie hebben beloond. Over het algemeen werken de dagbladen de aanwerving van Italianen voor de Britsche krijgsdienst met alle magt tegen, en betoogen dat zij, die zich door hel Engelsche handgeld laten verlokken, aan hun land schade en schande aandoen. rnuissEN. BERLIJN, 16 Augustus. Volgens de verzekering van een hoog geplaatst ambtenaar bij het Minis terie van handelzullen de werken van den Oostelijken spoorweg weldra worden voortgezet. liet plan daartoe was reeds beraamd vóór het uitbreken des oorlogs, maar de donkere toekomst die men te gemoet zag, deed het werk uitstellen. Mogt dit gerucht dus worden bevestigddan ziet men niet ten onregte daarin het bewijs, dat Pruissen in de vrij zekere verwachting leeft, dat het geen deel zal behoeven te nemen aan den grooten krijg. De Koningsberger Universiteit heeft het plan gevormd tot oprigting van een gedenkteeken voor den beroemdeu wijsgeer Emanuel Kant. Practische landbouwkundigen van veel ondervinding verzekeren, dat liet eene dwaling is, uit het zwart worden van liet aardappclenloof op te maken, dat de vrucht door ziekte is aangetast en misgewas zal opleveren. Veelal is dit geheel ongegrond. Thans moeten op verscheidene plaatsen zeer gezonde aardappelen zitten aan de zoogenaamde zieke aardappelstengels. Uit Kirschberg wordt geklaagd over de omloopende graan-speculanten, die het verhouw der aardappelen, dat «brood der armen," als geheel mislukt voorstellen. De schrijver verzekert echter, dat in de omstreken van hoven.- genoemde plaats en voor zoo verre hem hekend isoveral de opbrengst dér aardappelen ruim zal zijn. OOSTENRIJK. WEENEN, 14 Augustus. In weerwil van de afwezigheid van een groot deel van het Corps Diploma tique, komen er toch onophoudelijk Couriers aan, zoowel van Londen, als van Petersburg en Berlijn. Omtrent de financiële ontwerpen in den Rijksraad onderzocht, verneemt mendat ze door die vergadering zijn goedgekeurd en alleen nog óp de goed keuring des Keizers wachten. Aanzienlijke bezuinigingen zouden daaruit voortvloeijen. Een dagblad alhier wil wéten dat de vereeniging der beide Bourbons- takken is lot stand gekomen. De Graaf de Chambord zou den Graaf van Parijs tot opvolger hebben aangenomen. Er zijn contracten gesloten voor de levering van aanzienlijke partijen steenkolen, ten behoeve van de Engelsche en Fransche vloten in de Oostzee. Op den zuiderspoorweg heeft een treurig ongeval plaats gehadbij ge legenheid van hex overbrengen van een bataillon infanterie. De trein is legen een gereed staanden goederentrein gestoten. De locomotief van den passagiers- trein werd door dien schok sterk beschadigd, terwijl drie goederenwagens en vier passagierswagens vernield werden. Vier militairen en twee beambten van den spoorweg bleven dood op de plaats, en 30 personen hebben min of meer zware wonden bekomen. De gekwetsten werden terstond met rijtuig naar het militaire hospitaal herwaarts gebragt. Onmiddellijk na het ontvangen van het herigt, heeft zich de Keizer van Laxenburg naar de plaats van het ongeluk begeven en liet gestrengste onder zoek naar de oorzaken van dit noodlottig voorval bevolen. Reeds is eene militaire commissie voor dit onderzoek benoemd en naar de plaats des onge- luks vertrokken. De cholera blijft alhier en in de omstreken bij voortduring zeer hevig woeden. Te Triëst hcerscht zij in veel minderen graad, en toch verlaten zeer veel inwoners uit vrees die stadom zich naar de gezonder bergstreken van Stiermarken te begeven. Uit Opper-Italië luiden de cliolera-hcrigten zeer onrustbarenden te Lcmberg eischt de ziekte nog steeds een groot aantal offers. RUSLAN Men zegt dat Prins Gortschakoff vol magt heeft om, ingeval hij het zui delijke gedeelte van Sebastopol moet opgevende overblijfsels van de vloot tc vernietigen. Men ziet hieruit dat men niet zonder vrees voor het zuide lijke gedeelte is, hetwelk trouwens niet meer is dan een bouwval. De Russ. Inv. bevat ook het verslag van het beschieten van Sebasto pol waarnit blijkt dat het zeer lievig is geweest. Op den 9den Aug. wer den van 7 uren des morgens tot 8 nrc des avonds 10,000 bommen in de stad geworpen. Genoemd blad zegt, dat de vesting goed heeft geantwoord en dat de schade in evenredigheid van het vuur niet groot is. De stemming van het garnizoen was voortreffelijk. De in Polen staande troepen rukken bij voortduring op, deels naar de Krim, deels naar Bessarabie. Ook uit het binnenland van Rusland rukken de reserven naar het zuiden en zelfs de kerntroepen van de grenadiers heb ben bevel ontvangen om op marsch te gaan. TURKTE. Men zegt dat de Regering plan heeft om twee regimenten af tc zenden tot ondersteuning van den Bey van Tripoli. Maar waarschijnlijk zal dit niet gebeurendaar die soldaten hier maar al te zeer noodig zijn. De slaat van Kars is zorgelijker dan die van Tripoli. In weerwil dat de Regering een groot aantal troepen ter beschikking van den Gouverneur der Dardancllen heeft gesteld, is het hem nog niet ge lukt de ongeregelde troepen ten onder te brengen. Zij gaan voort groote ongeregeldheden te bedrijven, en geen dag gaat voorhij, zonder dat men eenige door hen gepleegde rooverijen verneemt. De Engelsch-Turksclie af- deeling gedraagt zich goed; maar de soldalen zijn ontevreden, dat zij onder de bevelen van vreemde Officieren slaan. Verscheidene Engelsche Officieren hebben daarom hun ontslag gevraagd. Aan Ahmcd-Pacha, Bevelhebber der Turksche zeemagt in de Zwarte zee, is 25,000 piasters (ƒ3000) meer tractement toegevoegd. Omer-Pacha maakt niet veel haast om tc vertrekken. Men zegt dal hij nog moeite doet om verplaatst te wordenof in eene maatschappelijke betrek king over te gaan. De hospitalen zijn tc Konstantinopcl vol men geeft reeds 8500 zieken op. De buikloop neemt vele soldaten weg. Alen begroef dezer dagen reeds de 34ste Geneesheer. De onderzeesche telegraafdraad tusschen Varna en Kamiesch is zeer ge brekkig, hoewel die slechts 6 maanden heeft gelegen. De dienst is dikwijls afgebroken, waardoor de gemeenschap tusschen de Bevelhebbers der legers zeer belemmerd wordt. Alen zal tot het leggen van cenen nieuwen draad overgaan. Uit Egypte schrijft men dat het water van den Nijl veel hooger is ge wassen dan in het vorige jaar, hetgeen eenen goeden oogst doet verwachten. STAD S BER1CTEN. De BURGEA1EESTER der Gemeente LEYDEN doet te weten, dat de inge vulde Patentbladen, over het dienstjaar 1855 en 1856, voor de Wijken 1, 2, 3, 4, 5 en 6, ter Secretarie dezer Gemeente dagelijks kunnen worden afgehaald, van des voormiddags tien tot des namiddags ten twee ure. En zal deze door plaatsing in de Leydsche Courant worden afgekondigd. De Burgemeester voornoemd Letden, 18 Auguslas 1855. J. C. BUCA1LLE, IVeth. I. Burg.

Leydse Courant | 1855 | | pagina 3