4°. Voordragt tot onderhandsche aanbesteding van den Zijldijk. Met algemeene stemmen is tot deze onderhandsche aanbesteding voor den tijd van één jaaringaande 1 September dezes jaars en eindigende den iaatsten Augustus 1856, voor eene som van 540, besloten. 5°. Rekeningen van Mreu Regenten der R. C. Armen, en van het Wees- en Oudeliedenhuis over 1853. Gelet op hel rapport van de Commissie van Finantie Is met algemeene stemmen besloten deze rekeningen op te nemen en goed te keurenvoor zoo veel die der Armen betreft in ontvang lot 17036,845, in uitgaaf lot 17034,86s, batig saldo 1,98; en die van het Wees- en Oudeliedenhuis, in ont vang tot 24191,735, in uitgaaf tot 24359,04s, nadeelig saldo 167,31. Het lid Ysselsleyn is, naar aanleiding van art 24 der Gemeen tewet als Regent dezer administratiebij de behandeling van dit onderwerp niet tegenwoordig geweest. 6°. Rekening van de Onderwijzers-Kweekschool over 1854. Gelet op het rapport van de Commissie van Finantie, hebbende het lid van der Hoeven, als bestuurder dezer instelling, zich, ingevolge art. 24 der Gemeentewetbij de behandeling van dit onderwerp verwijderd, is met algemeene stemmen besloten deze op te nemen en goed te keuren, in ontvang tot 1166,22, in uitgaaf tot f 1035,87s, batig slot130,34s. 7°. Request van de Vereeniging Uit liefde," om gebruik van de Slads-Gehoorzaal. Is met 14 tegen 4 steramen, zijnde die van de leden Krantz, HuyserLisman en Gevers, besloten, dit verzoek in te willigen, overeenkomstig het rapport van Burgemeester en Wethouders, mits het zich niet verder uitstrekke dan tot de vergaderingen zelve, en niet voor bjjeenkorast of hel later aldaar verblijven na dat de vergaderingen reeds zijn gesloten of de werkzaamheden uit het overgelegd reglement voortvloeijende zijn afgeloopen, en deze vergunning niet hinderlijk zij aan vereenigingen aan wie het gebruik der zaal is of mogt worden verleendof ook dan wanneer het gemeentebestuur zelf daarvan verlangt gebruik te maken. 8°. Request van M. S. Reyst, tot het plaatsen van een hekje aan den Rurggrondter plaatse waar het hem in eigendom toebehoorend perceel, Wijk 7, N°. 1100, is uitkomende. Overeenkomstig het rapport van de Commissie van Fabricage is met algemeene stemmen beslotendit verzoek tot kennelijk wederopzeggen in te willigen, mits het hekje aansluite aan die der wederzijdsche geburen, eene gelijke breedte met deze hekjes hebbe, en hij jaarlijks betalc eene recognitie van 75 centen. 9°. Stukken betreffende de wanbetaling van huur van visch- water door M. S. Reyst. Bij dit adres verzoekt Martinus Stephanus Reyst, hem, zonder gebruik te willen maken van de middelen, welke de wet hem naar zijn bescheiden oordeel ter handhaving van zijn goed regt aan de hand geeft, het jaarlijksch bedrag der som van 50, waarvoor door hem een gedeelte der visscherij in dezer stads buitengrachten voor den tijd van 3 jaren is gepacht, voor de twee jaren welke den eersten Junij dezes jaars verstreken zijn, te ver minderen tot de helft dier som, en in geval er geene afdoende maatregelen ter wering van de bij bet adres opgegevene misbrui ken kunnen genomen worden, hem van de huur van het 3l1* jaar te willen ontslaan. En gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders in verband met het vroeger door eene Commissie uitgebragt regls- kundig advies, ter zake van de wanbetaling der door dezen pach ter van vischwater over 1854 verschuldigde pachlpenningen. Heeft de Raad na deliberatie zich met algemeene stemmen ver» eenigd met eene inotie van orde, voorgesteld door het lid van Outeren om dit adres en rapport als nog te stellen in handen van de Commissie die het regtskundig advies heeft uitgebragt ten fine van berigt en raad. Waarna de Vergadering is gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1855 | | pagina 6