LEYDSGHE COURANTggg VRIJDAG, 20 JULIJ. De Courant wordt MaandagWoensdag en Vrijdag uitgegeven. Die van Maandag komt li De Prijs der Courant is f IS in het jaar de afzonderlijke nummers worden tegen 10 Centen afgegeven. Het Verslag der Zitting van den Gemeenteraad zal !>ij een volgend Nommer gevoegd worden. BINNENLANDSCIIE BERIGTEN. LEYDEN, 19 Julij. PROCES-VERBAAL van de opening der Stembriefjesdie ter benoeming van acht Leden van den Gemeenteraad van Legdenden 17lJon Julij zijn ingeleverd. Op heden den achttienden Julij des jaars achttienhonderd vijf en vijftig, in de Gemeente Leyden, is door het Bureau van Stemopneming in de ter inle vering van stembriefjes bestemde zaal op het Raadhuis plaats genomen des moigens ten negen ure. liet Bureau is zamengesteld uit den lieer Mr. A. O. E. Grave van Limburg Stirum Burgemeester, Voorzitter, en de Heercn M. G. ten Sande en J. B. de MocnLeden van den Gemeenteraad, Slemopnemers. De Voorzitter plaatst op de tafel twee Stembussen, bij hem den 17dcn Julij 1855, overgebragt uit deze Gemeente van het Hoofdbureau en van het Onderbureau der inlevering van Stembriefjes. De zegels der bussen worden onderzocht en bevonden ongeschonden te zijn. De bussen worden achtereenvolgens geopend en bevonden acht honderd een en dertig stembriefjes te bevatten. Dit getal met de lijst der Kiezers die briefjes hebbende geleverd vergele ken zijnde, is gebleken te zijn even groot als het getal der Kiezers. Nadat de briefjes zijn dooreengemengdworden zij door den Voorzitter een voor een geopend en overluid voorgelezen. liet bureau heeft van onwaarde verklaard zes stembriefjes waarvan vijf niet ingevuld en één onderteekend waren. Het getal der geldige uitgebragte stemmen is mitsdien geweest acht hon derd vijf en twintig. Van dit getal zijn uitgehragt op de Hoeren Mr. J. C. Bucaiile 728 stemmen, G. II. Ysselsteyn 680, C. P. L. Driessen 594, B. F. Krantz 593, S. J. Ie Poole 589. H. P. C. Stoflels 582, M'. H. Cock 529, M. A. Kluit 396, Mr. P. du Rieu Jr. 364, P. L. Tichler 336, Mr. J. de Wal 264, Mr. S. Vissering 226, A. Hartevelt Jz. 184, S. A. Meerburg 45, T. W. J. van den Aardwegh 21, A. Librecht Lczvvyn 20, Mr. U. Obreen 19, J. J. van Wensen 16, XV. C. Baert en Mr. W. B. Huy- gens, ieder 15, D. N. Roskes 13, D. A. Schretlen 12, .1. C. Zaalberg 10, A. Tieleman 9, J. A. de Fremery en W. L. de Sturler, ieder 8, Mr. S. Tak en H. Zaalberg, ieder 7, M1'. J. L. Klaverwyden en Dr. C. Leemans, ieder 6, Mr. P. G. Ilubrecht, P. van Geer, Mr. J. E. Goudsmit, B. Eigeman, J. A. Susanna, P. de Haan, Dr. J. Adriaans en B. W. Wttewaal, ieder 5, W. C. •de Sain, J. P. W. Schermer, A. Rutgers en A. van Witsenburg, ieder 4, Mr. P. P. P. Kist, P. J. Zuurdeeg, Mr. H. P. J. Tollens, J. Hopman, 'D. C. F. Linckers, W. 11. Gillissen, Prof. G. C. li. Suringar, ieder 3, 'Dr. C. Terlaag, Corns Kcereweer, J. 11. Stulfken, A. B. Barkey Nz., P. Sam wel, Mr. P. C. Lezwyn, l)r. F. Dozy, A. J. Zuur, P. O. van der Chijs, P. Blaauw, J. A. Zuur, YV. F. Koppeschaar, Mr. J. T. Bodel Nvenliuis, l'. G. C. Eigeman en Mr. K. J. F. 'C. Kncppelhout ieder 2, alsmede l>r. J. D. Freriay, L. Stadhouder, J. Schaap, A. van der Tuuk, J. 1L H. Schmier, E. van Wensen, J. II. van Wensen, Mr. J. de Sain, D. II. Bourssc Wils, J. Kncppelhout, J. G. de AValdkirch Ziepprecht, YV. A. Pcs- kens, J. Iloltz, A. Japiske, N. II. de Graaf, J. F. Zuur, H. Stokhuyzen, -J. 3. van der Blij, M. A. Kuit, P. Venker, Mr. J. G. La Lau, E. D. Bouc- quart, J. van den Bosch, G. Rietbergen, S. P. Rietbergen, J. Rietbergen, A. de Timmerman, J. B. OnnekinkJ. C. YVendelC. Wynobcl, F. Orider- •water, D. Dros, H. Filippo, P. Stallinga, R. van Loo, N. Nathans, P. Ran- <doe, H. van Baardwijk, J. Pols, D. Wijsman, M. J. Hoelen, YV. Truflino, <D. Veis IleynMr. C. YY'. Ilubrecht, YV. J. C. Rammelman Elsevier, B. Dy- 'keisDr. J. M. Scltrant, L. YV. YVerninck, II. Manger Mtintz, Prof. II. Ilal- ■bertsma, L. Ilesselink, C. Y'ollebrcgt, J. Schellema, C. C. van der Hoek, J. Ilagemans, II. Derksen, J. Hannaart, J. van YVingen, J. II. Biben, Mr. YV. II. Dozy en J. Brandhoff Isselman ieder ééne stem. Hebben alzoo de volstrekte meerderheid van stemmen veikregcn de Heercn: Mr, J. C. Bucaiile, G. H. Ysselsteyn, C. P. L. Driessen, B. F. Krantz, S. J. 3c Poole, II. P. C. Stoffels en Mr. 11. Cock. Zijn derhalve verkozen tot leden van den Gemeenteraad de Heeren: Mr. JEAN CORNEILLE BUCAILLE. GERARDUS I1UBERTUS YSSELSTEYN. CAREL PETER LUDYVIG DRIESSEN. BOUDEYVYN FRANCISCLIS KRANTZ. SAMUEL JACOB le POOLE. HENDRIK PHILIP CHRISTOFFEL STOFFELS. Mr. HENDRIK COCK. Terwijl voor het achtste Lid geene meerderheid verkregen zijnde, eonc her stemming moet plaats hebben over de HoerenM. A. Kluit en Ylr. P. du Rieu Jr. die krachlens Art. 11 der Gemeentewet op de lijst voor de herstemming zui den worden gebragt En zijn tegen deze opening van Stembriefjes door de in de Zaal aanwezige Kiezers geene bezwaren ingebragt. En is na afloop van dit een en ander Proces-Verhaal opgemaakt in tegen woordigheid van allen die zich in de Zaal bevonden. Gedaan te Leyden, den 18den Julij 1855. VAN LIMBURG STIRUM, Voorzitter. M. G. ten SANDE, c, J. B. de MOEN. Slemopnemers. Gisteren hield de ls,<! sectie der Afdecling Arrondissement Leyden van de Y'ereeniging het Metalen Kruis een barer driemaandelijksche bijeenkomsten, doch thans even als in den vorigen zomer aan het YVarmonderhek, waar de leden met de Officieren van het tegenwoordige en ook eenige van het vroegere garnisoen, geregtigden lot het kruis, zich in de feestelijk en met smaak ver sierde zaalom eenen eenvoudigen maar goed bereiden disch vereenigden. Als gasten van het Afdeelingsbcstuur waren de Stichter der Y'ereeniging, Mr. J. II. Burlage, en de Voorzitter van de 2de sectie der Afdeeling tegenwoordig. Regt gul en broederlijk was men te zamen, de vele toespraken en dronken ge tuigden van liefde voor Vaderland en Vorst, van echte nationale gevoelens, en leverden, door het opwekken van menige belangrijke herinnering, ook voor de ouderen van dagen onder de feestvierenden er waren die meer dan 70 jaren telden eene rijke bron van genot. Dc tegenwoordigheid van 18 Officieren in werkelijke dienst, waaronder drie van het 3de batt. Jagers, die met 1 Mei jl. naar 's Hage met hun batt. teruggekeerd, thans opzette lijk van daar waren overgekomengetuigde hoe ook door hen dc Y'ereeniging op prijs gesteld wordt, hoe de Y'ereeniging strekt om den hand tusschcn mi litair en burger naauw verbonden le houden. Te half 4 ure begaven de feestelingen zich in hel stadsjagt naar de vergaderplaats, en keerden tegen half 11 ure op dezelfde wijze naar dc stad terug, terwijl de fraaije muziek van het rcg. Rijdende Artillerie, door den Majoor Kommaridant welwillend ter beschikking gesteld, en dat reeds zooveel tot opluistering van het feest had bijgedragen, den terugtogt begeleidde, tot voor de woning van den Luit.- Kolonel Kommandaut der Schutterij, de jdaats der ontscheping, en verder tot aan de Sociëteit Amicitia, waar men weltevreden en dankbaar over alles wat die dag bail opgeleverdvan elkander afscheid namom zich een ieder naar zijn kwartier te begeven. 0. Omtrent de werkzaamheden van de Alg. Synode der Ned. Herv. Kerk, thans te 's Gravenhage vergaderdverneemt men dat door den Y'oorzilter ver schillende commissien zijn benoemd over belangrijke zaken bij de Synode aan hangig terwijl op het door dezen uitgedrukt verlangen door de vergadering bij stemming eene commissie van 3 leden werd aangewezen, om te rapporte ren omtrent vele adressendie ter zake der kerkleer bij de Synode waren ingekomen. Aan 18 gemeenten werd uit het fonds voor noodlijdende ker ken en personen eene toelage toegekend voor den opbouw of de herstelling van kerken of pastorijen, bedragende eene som van ƒ21,699. Uit het fonds voor de schraalste Predikants-tracteinentenwerd aan 33 standplaatsen eene verhooging van 50 toegekend, welke veihooging echter slechts als voorloopig werd aangenomen, ten einde in het volgende jaar de provisionele toekenning in eene definitieve te veranderen. Een concept-reglement voor de alge- ineene weduwenbeurs is voorloopig aangenomen, ten einde aan de provin ciale kerkbesturen te worden toegezondenom er hunne consideration op in te winnen. Naar men verneemt is, ten gevolge van de ijverige bemoeijingen der Justitie en Policiede van Amsterdam voortvlugtigen Conducteur der poste rijen eergisteren te Liverpool gevangen te nemendoch heeft hij zich kort daarna van het leven beroofd. Uit verschillende oorden des lands komen berigten in omtrent zware onweders, die in de laatste dageu geheerscht hebben. Behalve uit Pvotterdain (zie ben.) wordt uit Alkmaar gemeld dat te Laogedijk het onweder een ge beden dag gewoed heeft, het veldgewas uil den grond is gerukt en een gioot aantal glasruiten door de hagelsteenen zijn gebroken. Te Garijp, prov. Fries land zijn twee mannen en twee kinderen door den bliksem gedood. Tc Slag haren, prov. Drenthe, is een huis daardoor in brand geraakt en in den asek gelegd. Te Goes in Zeeland is een man floor het licht aan hel oog getrof fen waarvan de sporen zigtbaar zijn het was in aanraking gekomen met een stalen horlogiekcttingwelke van zijn vest op zijn jas neerhing. Y'au Zevenaar (prov. Gelderland) meldt men hel verdrinken van een maiz en drie jongelingen, door het zwemmen in den Rijn.

Leydse Courant | 1855 | | pagina 1