gangers gevaarlijk is gewordenbevelen burgemeester en Wet houders de herstelling of verbetering van zoodanig gebouw door den eigenaar binnen een bepaalden tijd te bewerkstelligen. Na verloop daarvanzonder dat aan dien last voldaan isof zelfs voorloopig, nemen Burgemeester en Wethouders zoodanige maat regelen als zij voor de veiligheid der voorbijgangers en der naburige gebouwen noodig oordeeleü. «Art. 2. Alle gebouwen, aan pleinen, straten, stegen, gan gen of poorten uitkomende, moeten van goede goten, loopende langs het dak en van daar naar beneden op de straat, voorzien zijn. Niemand mag het water van zijn dak langs de muren op den publieke grond doen afloopen. Art. 5. Geene woonhuizen mogen ingerigl of gebruikt wor den tol pakhuizen, tot bergplaatsen van granen of van andere goederen, of tot werkhuizen, fabrieken of stallingen, zonder voorafgaande vergunning van Burgemeester en Wethouders. Deze vergunning wordt verleend wanneer bij onderzoek van het pand en na verhoor of oproeping der burenvoldoende is geblekendat het sterk genoeg is voor het bedoelde oogmerk en de naastbelendende gebouwen door zoodanig gebruikaf wijkende vau de laatste beslemming van het pandniet zullen worden gehinderd of benadeeld. Bijaldien zonder vergunning of na weigering daarvan, zooda nig woonhuis als pakhuis, werkhuis, fabriek of stalling wordt gebruikt of hiertoe aangelegd, moet dat pand dadelijk, na ge dane aanzegging van wege den Burgemeester, weder in een' be woonbaren staat gebragt wordenen wordt al hetgeen daarin bereids in strijd met deze verordening mogt geplaatst zijndes noods van gemeentewege weggevoerd. «Art. 4. Geene gebouwen mogen aan eenige pleinenstraten, stegengangenpoorten of aan het water gebouwd worden zonder voorafgaande vergunning van Burgemeester en Wet houders. Deze nemen ten spoedigste den grond op, waarop men voor nemens is een gebouw te plaatsenen voegen bij het geven van de vergunning zoodanige bepalingen als met het belang der inge zetenen in het algemeen en met dat der naaste buren in het bijzonder overeenkomen. «Art. 5. Het is verboden hel zand, dat bij herstelling der straten daarop gestrooid wordt, gedurende de vier eerste weken daar af te vegenzoo mede de straten te schrobben of met water te overgietenzoolang het vriest. Men is verpligt bij het plaatsen van mest vóór keldergaten bij vorst, dien zoo te leggen dat de passage niet belemmerd wordt, terwijl die bij het doorgaan van den dooi dadelijk moet worden opgeruimd. Elk bewoner of bruiker van een pand is verpligt, bij gladheid der stralen, op aanzeggen van wege den Burgemeester, dadelijk zand asch of turfmolm op de geheele breedte der kleine straat- sleenen te strooijen zoo ver als elk huis of erf zich langs de straat uitstrekt, en in voldoende hoeveelheid om de gladheid weg te nemenverderbij het werpen van sneeuw uit goten of van daken, verhevenheden en binnenplaatsen, zorg te dragen dat dit geschiede zonder belemmering van de passage en zonder gevaar voor voetgangers of rijtuigenen dat de uitgeworpen sneeuw dadelijk in de naastbijzijnde gracht worde gebragt. Het werpen der sneeuw van de sloepen op de straat of van de kleine steenen op de groote steenen is verbodenterwijl bij doorgaand dooiweder, op aanzeggen van wege den Burgemeester, door den bewoner of bruiker van eenig pand, al de sneeuw van de straat, zoo ver als elk gebouw of erf zich daar langs uitstrekt, ter ge heele breedte van de straat, zoo zij aan eene zijde, en ter halver breedte, zoo zij aan beide zijden bebouwd is, moet opgeruimd en in de naastbijzijnde gracht gebragt worden.'' Bij de deliberalien over art. 6 wordt door het lid Taets vau Amerongen als motie van orde voorgesteld hier deze deliberalien te eindigen en de Commissie te verzoeken inmiddels art. 6 in nadere overweging te nemen. En wordt dit voorstel aangenomen met 9 tegen 7 stemmen, zijnde die van de leden Luzac, Sikkel Groos, Ysselsteyn, ten Sande, Lisman, Iluyser en Kranlz. Waarna de Vergadering is gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij vau J. G. I.A LAB.

Leydse Courant | 1855 | | pagina 6