;£ijijn nedergedaald, maar zij waren spoedig genoodzaakt terng te keeren, wil den zij niet bezwijken. De vier arbeiders, zicb te ver gewaagd hebbende, zijn -oók daarbij omgekomen. E1VGELMD. LONDEN, 11 Jul ij. De Koningin heeft Zaturdag een kapittel van de Bathorde gehouden, waarin tot Grootkruis zijn benoemd de Vice-Adiniraal Dundas, de Hertog van Cam bridge, de Generaal de Lacy Evans; en tot Commandeurs Sir Fitzroy en den Colonel Sbielen tot Ridders de Graaf LucanLord Cardigande Admiralen 4?!umridge en Berkeley en nog een groot aantal Officieren van de land- en zeemagt. De Regering heeft aan de dagbladen de navolgende bij haar ontvangene dépêche van den Generaal Simpson toegezondenIk ben voornemens het •vuur tegen den Redan op morgen met kracht te hervatten. De gezondheid der troepen is voldoende. Prins Gortschakoff stelt voor de gevangenen te Odessa nit te wisselen. Volgens schrijven uit San Francisco, maakten de Engelsche en Fransche eskaders zich in het begin van Junij gereed tot den aanval op eene sterke vesting, die door de Russen aan de monding van de Amur gebouwd is. De betrekking van Directeur-Generaal der Posterijen, opengevallen door de benoeming van den Markies Canning tot Gouverneur-Generaal van Indie, zal voor laan niet meer met het lidmaatschap van het Ministerie vereenigd zijn. Men verzekert dat de Heer Elliot, thans Secretaris van Legatie te'sGra- venhage, Lord AVestmorcland als Gezant te AVeenen zal vervangen. Deze benoeming wordt niet gunstig opgenomen, als zijnde deze betrekking van te groot gewigt, om niet aan de handen van een geoefend diplomaat te worden toevertrouwd. In de nachtzitting van het Huis der Gemeenten heeft Sir E. Bulwer Lytton aangekondigd, dat hij voornemens is Vrijdag aanst. een voorstel te doen, strekkende om te verklaren, dat het gedrag van Lord Russell bij de onderhan- delingen te AVeenen van dien aard is geweest, dat het vertrouwen des lands in de Regering is geschokt. Deze aankondiging heeft eenen levendigen indruk op de vergadering gemaakt. Lord Clarendon heeft bekend gemaakt dat de Admiraal Dundas in last heeft, om de in vrijheid stelling te vorderen van de Engelschen die bij het voorval te Hangoe zijn gevangen genomen. De hoop dat de volkswoelingen die op Zondag in Hydepark reeds twee malen hebben plaats gehad, zich niet zouden hernieuwen, is niet verwezenlijkt. Ll. Zondag verzamelde zich weder aldaar eene vrij talrijke menigte, meestal uit opgeschoten knapen bestaande, welke die buurt doorliepen cn de glazen der voornaamste huizen in wierpen. Vooral hadden die van Graaf SestonGraaf Marlborough. LadySommers en den Hanovcrschen Gezant veel te lijden, maar het allermeest het hotel des Aartsbisschops van York, waar al de glazen met stee- nen werden verbrijzeld. De Admiraal Sir G. Seymour, door deze doeliooze j handelingen verontwaardigd, bestrafte een der oproerlingen, maar werd met steenen begroet en vrij ernstig aan het hoofd gekwetst. De eigene rijtuigen omnibussen enz. werden hevig nageschreeuwd. Lord Palmerslon vertoonde zich te paard in Grosvenorplace, meende, op het hooren van die kreten, dat het volk hem toejuichte, en groette de menigte, die hem echter weldra deed in zien dat zij geen ander oogmerk had dan zijn paard te doen schrikken. Niet ■dan met moeite ontweek zijn Lordschap het gevaar, en zijn bediende werd zelfs gedwongen af te stijgen. De polieie is onder dit alles kalm gebleven en bepaalde zich, voorzeker volgens ontvangen last, tot eene bloot lijdelijke houding. Later echter heeft zij haar gezag doen gelden om de plaats te doen ontruimen. De Koning der Belgen heeft met zijne beide kinderen het panorama van Sebastopoldat in Leicester-Square is ten toon gesteld, bezocht. Het standbeeld van Sir R. Peel, hetwelk eene hoogte van 11 Eng. voeten heeft, is op zijn steenen voetstuk in het westeinde van Cheapside geplaatst. Een militair blad zegt dat tot de talrijke uitvindingenwelke aan het onderzoek van de directie der artillerie onderworpen zijn, eene buis behoort, die van eene terugkaatsende plaat voorzien is, met behulp waarvan de Inge nieurs die in de loopgraven dienst doen, in staat zullen zijn het binnenste der vijandelijke werken te zien, zonder aan de kogels des vijanas blootgesteld te zijn. 1 Van de brik Whitleyden G'Icn te Queeustown aangekomen, zijn de Kapitein, de Stuurman en de Kok in volle zee door een matroos vermoord, die na nog twee matrozen ernstig gewond te hebben, zich aan de groote ra heeft opgehangen. Toen men in Britsch Indie lot den aanleg van spoorwegen besloten had, vreesde men dat de inboorlingen door vooroordeelen belet zouden worden om van dat vervoermiddel gebruik te maken. Een thans openbaar gemaakte staat van het vervoer over den Oost-Indischen spoorweg gedurende het met 21 April jl. geëindigde halfjaar, toont dat juist de inlandsche bevolking naar verhouding de meeste passagiers levert. Het reizen per spoortrein is in Indie schier een volksvermaak geworden. FRANKRIJK. PARIJS, 10 Julij. De redevoering door den Heer de Montalembert in het AVetgevend Ligchaam gehouden, bij gelegenheid van de laatste bekende wetsontwerpen, heeft zoowel in als buiten de Kamer groolcn indruk gemaakt. De Heer Baroche beeft aangemerkt, dat men hem het zwijgen had moeten opleggen, maar den Heer de Morny beweerde daartegen te regt, dat daardoor de indruk van het gesprokene, zooveel te meer zoude verhoogd zijn. Om zich een denkbeeld te vormen van de ontzagchelijke pogingen door Frankrijk in het werk gesteld, om den oorlog vol te houden, dient alleen, dat sedert 3 jaren niet minder dan 550,000 man geheel en al op den voet van oorlog gebragt zijn, en dat, wanneer de nieuwe leening tot stand zal zijn gekomen, niet minder dan 1500 millioen voor den oorlog aangewend zijn. - De verdediging van Sebastopol door den Generaal Tottleben, laat niet na de bewondering hier t® lande op te wekken. Onze Generaal Niel, die in deze zaak voor een bevoegd beoordeelaar mag gehouden wordenheeft in zijne brieven verklaard, dat hij op gelijken lijn met onzen beroemden Vauban mag geplaatst worden. Hij heeft ook eenjge teekeningen van de door hem aangelegde werken overgezonden. Al wat door sommige bladen is medegedeeld omtrent een nieuwen aan val onzer troepen op den Malukofftoren en het kwetsen -van den Generaal Pélissier is stellig als uit de lucht gegrepen, te beschouwen. Twee afdeelingen uit het kamp van het Noorden en -een die te Lyon in bezetting ligt, hebben bevel ontvangen gedeeltelijk naar de Krim en ge deeltelijk naar Konstantinopel te vertrekken. De Academie heeft voor de tweede maal de beschikbare prijs van Gobert aan den Heer C. AA'eiss toegekendvoor zijne Geschiedenis der Protestant- sche vlugtelingen uit Frankrijk. Eene 2de uitgave van dit werk wordt gereed gemaakt. M"« Rachel zal zich den ll<I«n Augustus naar Liverpool begeven om van daar naar Amerika te vertrekken. Te Londen zal zij nog eerst vier voorstellingen geven. Omtrent hare verbindtenis in Amerika verneemt men nog het volgende, dat bijna ongeloofelijk schijntHonorarium 1,200,000 fr., vier benefice-voorstellingen gewaarborgd voor 80,000 fr.verblijfkosten maan delijks 50,000 fr. en aan hare beide zusters ieder ƒ60,000 fr. De onkosten van de geheele onderneming zouden op die wijze op 2,554,600 fr. te staan komen. SPANJE. MADRID, 10 Julij. De Cortes hebben in 'hunne zitting van den 4dea dezer, op voorstel van een der leden, eenstemmig besloten hun leedwezen te betuigen over den dood van Lord Raglan en hunne erkentelijkheid voor de door dien Britschen krijgsman aan Spanje bewezen diensten in den Strijd 'tegen de Fransche overheersching. De berigten uit Barcelona luiden gunstig. De orde is daar bijna ge heel hersteld. De nationale garde heeft den Kapitein-Generaal in het onder drukken van den opstand krachtig ondersteund. 23 Officieren cn 74 scü- datendie de partij der opstandelingen hadden omhelsdzijn over de Fransche grenzen uitgeweken. Eene commissie uit naam der werklieden van Barcelona is naar Madrid geweest, om te verzoeken dat de CoTtes eene wet uitvaardige, tot regeling van den arbeid. Maar de Regering heeft geantwoord dat zij niets toestaat voor dat de onlusten gedempt zijn. Men heeft ook alhier berigt ontvangen van een opstand onder de bezet ting van Elvas, eene grensstad in Portugal. Men zoude er echter in geslaagd zijn de beweging te onderdrukken. ITALIË. De cholera neemt in de Kerkelijke Staten zeer toe, voornamelijk tc Bologna. De Gouverneur der vier legatiën heeft die stad op het onverwachts verlaten en zich naar Modena begevenwaar die ziekte nog niet heerscht. Men was te Bologna ook beducht voor onlustenbij gelegenheid van het woe den dier ziekte. De Oostenrijkers hadden alle noodige maatregelen genomen om de stad en de provincie goed te bezetten. Patrouilles doorkruisten de straten dag en nacht, en kleine afdeelingen soldaten waren op verschillende punten buiten de stad gelegerd. OOSTENRIJK. AVEENEN, 9 Julij. De Keizer is heden van zijne inspectie-reis door Gallicie teruggekeerd. De Generaals Lctang en Crawfurd zullen naar Parijs cn Londen terug- keeren, daar hun verblijf te AVeenen thans, na de vermindering van het effectief des Oostenrijkschen legers, niet langer noodig is. De Oostenrijksche Generaals de Crcnnev ille en Degenfeld, die te Parijs en Londen eene derge lijke betrekking vervulden al de eerstgenoemde Generaals te AVeenen, zullen ook onmiddellijk die steden verlaten. De Fransche Gezant te Konstantinopel, de Ilcer de Thouvcnel, heeft aan boord cener stoomboot, de reis derwaarts aanvaard. Het Berlijnsche blad Die Zeitover de betrekkingen tusschen Oosten rijk en Frankrijk sprekende, geeft zijne bevreemding te kennen, dat de Keizer van Frankrijk, blijkens zijne troonrede, nog altijd hoop voedt op de medewerking van Oostenrijknaar aanleiding van het December-verdrag. Dit blad zegt o. a. daarover: Men is misschien te Parijs niet wel onderrigt van de toekomstige inzigten van Oostenrijk, even weinig als wij in Duitschland ons kunnen vleijen er kennis van te dragen. Maar wat men te Parijs even goed als te Berlijn weet, is dat Oostenrijk heden nog minder dan vroeger er aan denkt het den 2den Dec. 1854 geschreven ontwerp in een wezenlijk aan vallend en verdedigend verbond te veranderen. In alle gevallen moest dit aanvallend en verdedigend verbond gesloten zijn geworden vóór dat er van Oostenrijk sprake konde zijn, om zijnen werkdadigen bijstand aan Frankrijk en Engeland te verleenen, in hunnen oorlog tegen Rusland. Oostenrijk nu heeft duidelijk te kennen gegeven, dat het zijne December-bondgenoolen niet meer kon en niet meer wilde volgen in de uitvoering van het derde waar- borgpunt. Desniettemin drukt Keizer Napoleon III voor geheel Europa de hoop uit, dat Oostenrijk zal voldoen aan zijne verpligting om een aanval lend en verdedigend verhond te sluiten. Er schijnt dus een groot verschil van gevoelen te heerschen tusschen Oostenrijk en zijne mede-onderteekenaren van het December-traclaatten aanzien van de wijze van beschouwing en uitlegging der door dit tractaat verkregen regten en de daaruit voortvloeijende verpligtingen. Te Frankfort zijn vele aanzienlijke Russen doorgekomen. Men vermoedt dat zij met geheime staatkundige zendingen belast zijn.

Leydse Courant | 1855 | | pagina 3