insekten buitengewoon veel gewonnen, doch voor het overige zijn de uitzig- ten minder bevredigend, daar men geeno hoop kan koesteren op de mosterd- velden, gelijk men die in boven Noordholland aantreft, waarvan de uitkomsten veeltijds rijkelijk zijn. 's GRAVENHAGE, 5 Julij. Z. M. heeft tot Ridders der orde van den Nederl. Leeuw benoemd de HH.: Mr. J. B. Baron van Hugenpoth tot den Beerenclaauw, Advocaat-Generaal bij bet Provinciaal Geregtshof in Noordbrabant; Mr. R. Twiss Fz.Officier van Justitie bij de Arr.-Regtb. te 's Hertogenbosch; en Mr. J. J. van Lelyveld van CingelshouckRaadsheer in het Provinciaal Geregtshof in Noordbrabant; tot Ridder der orde van de Eikenkroon de lleer J. Bervoets, Notaris te's Gravenhage; en lot Commandeur van dezelfde orde, de Heer Villers de Pilé, lid van de Eerste Kamer. Z. M. heeft aan Mr. W. Staats Eversop zijn verzoekeervol ontslag verleend uit zijne betrekkingen van Procureur-Generaal bij het Prov. Geregts hof in Gelderland en van fung. Directeur van Policie in die provincie, onder dankbetuiging voor de vele en gewigtige diensten, door hem als zoodanig aan den lande bewezen. Den 30st™ Junij is op den huize Sandenburg, bij Neêrlangbroekover leden Mr. F. A. A. C. Baron van Lynden van Sandenburg, Ridder der Orde van den Ned. Leeuw, Komrnandeur van de Orde der Eikenkroon, honorair Kamerheer des Konings, Vice-President van het Provinciaal Geregtshof van Utrecht enz. enz. De vergaderingen van de Synode der Hervormde gemeente, zijn door den Minister voor de zaken van de Hervormde en andere Eeredienstengeopend. Bij het Departement van Binnenl. Zaken, is ten behoeve van de nood lijdenden door den jongsten watersnood ontvangen de som van 48 fr. 86 centim. bijeenverzameld in de Evang. kerken te Nessouvaux, Verviers en Sprimont. Bij hel Departement van Koloniën zijn beriglen ontvangen uit Curagao van 31 Mei en 11 Junij. Zij luiden minder gunstig dan de vorige. De gele koorts toch was sedert eenige weken op nieuw uitgebroken en had weder eenigc slagtoffers gemaakt, waaronder een 11-tal manschappen van het laatst aangekomen militair detachement, en een van dat, in April te voren ont scheept. Het interimair bestuur der kolonie heeft den vroeger met goed ge- volg genomen maatregel, tot afzondering van de nog gezonde aankomelingen naar de forten Nassau en Beekenburg, ook nu weer te baat genomen. De sterfte der lijders aan de gemelde ziekte zou, volgens de onderwerpelijke be- rigten, voornamelijk hare oorzaak vinden in de ongeregelde levenswijze, waar aan de nieuw aankomenden zich overgevenhet karakter der ziekte is echter in de laatste tijden zeer verraderlijk en kwaadaardig geweestwaarschijnlijk een gevolg van de niet zeer gunstige gesteldheid der temperatuur. Van den lsten t0t cn met den 10'1™ Junij jl.zijn 8 lijders aan gele koorts in het militaire hospitaal opgenomen2 hersteld en 1 overleden. Fvovinciale Staten van Xuidhalland. Zitting van Dingsdag 8 Julij. In deze zitting is de Heer A. A. Visser Jz.in het hoofdkiesdistrikt Slie- drecht tot lid benoemdals zoodanig toegelaten. De afdeelingen zijn za- mengesteld. De Voorzitter heeft een aantal Koninklijke besluiten en an dere stukken Ier tafel gebragt, welke voor kennisgeving zijn aangenomen. Het adres der Hollandsche maatschappij van landbouw over de veeartsenijkunde wordt aangehouden tot na afdoening van het ontwerp van wet bij de Staten- Generaal. Gedeputeerde Staten hebben wijzigingen vooigesteld in de regle menten op de uitoefening der groote of zoulharingvisscherij en der kleine of verschharing- cn kustvisscherijen. Uit het verslag deswege door Gedep. Staten uitgebragtblijkt, dat de Minister van Binnenl. Zaken heeft medegedeeld, dat in de volgende zitting der Staten-Generaal een ontwerp nopens de wetge ving op de visscherijen zal worden aangeboden. De voorgestelde wijzigingen zijn in handen gesteld van eene Commissie, bestaande uit de Ilecren R.oest van Limburg, Hoogendijk, Blom, Begram en van Koetsveld. Gedep. Sta ten hebben voorgedragen, bet reglement van Rijnland door de Staten dezer provincie te doen afhandelen, en, zoo noodig, 's Konings tusschenkomst ten I deze te verzoeken. Dit voorstel is een gevolg van de verwerping door de Sta ten van Noordholland van het ontwerp-reglernent, met 30 tegen 21 stemmen. Dat voorstel van Gedep. Staten is verzonden aan eene Commissie, bestaande uit de Heeren van Outercn, van Zegwaard, I.éon, van Hoogstraten en Jhr. van den Berch van Heemstede. De rekeningen over 1853 zijn in handen gesteld eeuer Commissie. De bcgrootiDgen voor 1856 zijn naar de afdeelin gen verzonden. Verder zijn nog eenige voorstellen van Gedep. Staten en adres sen ingekomen. Daarna is de vergadering tot Donderdag opgehevenzul lende alsdan reeds onderscheidene onderwerpen worden behandeld, en, o. a, ook een lid benoemd worden, om, zoo noodig, in het collegie van Gedep. Staten op te treden. DEVENTER, 2 Julij. Eene treurige gebeurtenis heeft alhier plaats gehad. Een kind, op straat spelende, werd door de moeder in huis gejaagd, en had het ongeluk in een ketel kokend water te vallenen daardoor den dood te vinden. De moeder trok het zich zoo geweldig aan dat zij waanzinnig werden ook spoedig over leed. De vader is door dit alles in eenen toestand gebragtdie het ergste voor zijn leven doet vreezen. GRONINGEN, 2 Julij. Bij de ingezetenen dezer stad gaan twee adressen rond, betreffende de door den Raad voorgenomene income-tax van ƒ80,000. In een van deze stukken wordt aangetoond dat deze belasting zeer onredelijk zoude zijn, en niet weinig onevenredig zoude drukken. Het zoude reeds door meer dan 600 ingezetenen onderteekend zijn. MJITENLANDSCI1E BERIGTEN. BELGIË. BRUSSEL, 3 Julij. De Koning vergezeld van den Graaf van Vlaanderen cn Prinses Charlotte, alsmede hun gevolg, zijn te Ostende aangekomen oin naar Engeland over te steken. Zij zijn reeds des morgens ten 6 ure op de stoomboot 7opaze ge gaan. Een salvo van 21 schoten werd bij hun vertrek gelost. Alvorens zich in te schepen had Z. M. het bataillon van het 7(le regiment van linie, dat zich aldaar bevond, in oogenschouw genomen. Het Russischgezinde blad le Nord is alhier uitgekomen. De Russische Regering werpt alle vermoeden van gemeenschap met dat blad van zich af. Het is opmerkelijk dat het zich veel gunstiger over Frankrijk dan over En geland nitlaat. Onlangs vervoegde zich eene fatsoenlijke Dame ten huize van eenen geestelijke alhier; zij verlangde hem te spreken, en op het antwoord dat hij zich niet te huis bevond, verlangde zij een stuk papier en eene pen om eenige regelen aan hem te schrijven. Terwijl de meid deze voorwerpen ging halen, opende zij eene lade, ontvreemde daaruit 220 fr.en wist zich toen uit de voeten le maken. Ilet is de policie nog niet gelukt deze vrijpostige gast le achterhalen. De Belgische loodsboot N°. 10 heeft den 24sten Junij in zee op de hoogte van Portland eene sloep ontmoet waarin-zich slechts een jongen in bewusteloozen toestand bevond. Nadat hij door bet noodige voedsel tot zich zeiven gekomen was, verhaalde hij, dat hij de zoon van een scheepsbouw meester was, dat hij een zeetogtje had willen doen, maar dal het hem on mogelijk was geweest terug te keeren. Hij had reeds 3 dagen en 3 nach ten in dien toestand zonder eten of drinken doorgebragt. ENGELAND, LONDEN, 3 Julij. In de beide Parlementshuizcn is hulde gedaan aan de nagedachtenis van Lord Raglan. Door de Regering is voorgesteld aan de Weduwe des overleden Opperbevelhebbers een jaargeld van 1000 en aan zijnen zoon en klein zoon een jaargeld van 2000 als nationale belooning toe te kennen. Lord Grosvenor heeft in het Lagerhuis, onder algemeene toejuiching, zijn voorstel tot strengere viering van den Zondag ingetrokken. Het is nu te hopen dat daardoor een einde zal gemaakt worden aan de ergerlijke tooneelen die dit voorstel had uitgelokt. De Koning der Belgen vergezeld van den Graaf van Vlaanderen en Prinses Charlotte zijn in deze hoofdstad aangekomen. Volgens de Morning Chronicle is de toestand van den Schout-bij-Nacht Seymour en der overige Zee-Officieren, die door de ontploffing van een Rus sisch helsch werktuig gekwetst zijngeruststellende. De Exmoutliop het welk men de proef met dat werktuig genomen heeft, is een schroefstoomschip van 90 stukkendat de vlag van den Schout-bij-Nacht Seymour voertKa pitein Louis is een Fransch Officier. Men denkt dat de Russen de juiste stellingen der schepen hadden opgemerkt toen deze bij hunne eerste verschij ning het anker uitwierpenen dat zijwel beseflende dat zij bij hunne terugkomst zich terzelfder plaats scharen zouden, hunne onderzecsche werk tuigen derhalve daar hebben doen zinken. Den 22sten Junij had een fregat der vereenigde Oostzeevloot op de bat terijen van het eiland Sandhain zijn vuur geopend. De Russen moeten dit vuur met goed gevolg beantwoord cn daarbij eene sloep vernield hebbendie het fregat voorafging en eenige peilingen bewerkstelligde. Ook de kleine stad Nystadt aan de Bothnische Golf, 2000 inwoners tellende, is gebombar deerd en vernield. Eene dépêche van Lord Dundas, Bevelhebber van de Oostzeevloot aan de Lords der Admiraliteit, meldt, dat bet bij eene gedane verkenning door den Vice-Admiraal Seymour gebleken isdat een aanval op de versterkingen van die kusten onmogelijk is. Te Manchester is dezer dagen in 96-jarigen ouderdom overleden zekere Joseph Gilman, die gezegd kan worden van zijne jeugd af aan, een krijgsmans leven te hebben gevoerdhebbende bij meer dan 100 gevechten op verschil lende punten des aardbols bijgewoond en onderscheiden wonden bekomen. Bij Melbourne en Geelong, in Australië, zijn nieuwe goudlagen ontdekt. Een zeer fraai stuk zuiver goud, wegende 84 ffi, is van Castlemaine en een van 40 ffi van Ballarat te Melbourne aangekomen. De handel te Melbourne had eene verbetering ondergaan. Te Hong-Kong is het gerucht verspreid, dat de Keizer van China Hien- Fung, was overleden. FRANKRIJK. PARIJS, 3 Julij. De Keizer heeft den Heer de Persigny uitgenoodigdaan Lady Raglan zijne deelneming te betuigenin het verlies door haar geleden. Na het over lijden van Maarschalk de Saint-Arnaud was Lord Cowley met eene gelijke opdragt bij de weduwe van dien Veldheer belast. De ligting, waarvan de Keizer in zijne troonrede heeft melding ge maakt zal 140,000 man bedragen. Het Wetgevende Ligchaam heeft van de Regering het wets-ontwerp ont vangen tot het aangaan eener leening van 750 millioen fr.als mede voor stellen om den accijns op de alcoholhoudende dranken van 34 fr. per hecto liter te verhoogen tol 50 fr.en om het regt, hetwelk thans van den prijs-

Leydse Courant | 1855 | | pagina 2