voorraad op de oostkust van liet schiereilanden hoe grooler iiel Russische leger in het binnenste der Kriin is, des te minder is het in slaat om lang in die stelling te blijven. Indien het Russische Kabinet nog hoopt een noemens waardig gedeelte van dat leger uit eene zeer moeijelijke en hagchelijke stel ling te redden, dan aarzelen wij niet te zeggen dat de «redenen van krijgs kundigen aard," die eenigen tijd geleden de terugroeping der Russische troepen uit de Donan-Vorstendommen bewerkten, nog veel dringender aan Rusland de ontruiming der Krim aanradenen het zou ons niet bevreemden te ver nemen dat de Russische Veldheeren in de Krim plotseling een of anderen stouten maatregel genomen hebben, ten einde niet tot eene capitulatie ge dwongen te worden. Sebastopol wordt niet door een garnizoen alleenmaar ook door een leger verdedigd. Dat leger kan door ééne gelukkige beweging der verbonden krijgs- magt ieder oogenblik geheel afgescheiden worden, terwijl thans niet Sebasto- pol's val, maar waarschijnlijk alleen het tijdstip daarvan onzeker is, en het gemis van toevoer met eiken dag den verderen weerstand der vesting moeije- lijker en den toestand van het te velde slaande leger der Russen gevaarlij ker wordt. Behalve de verschillende detachementen, die in de laatste dagen ter versterking van het leger in de Krim zijn afgezonden, zullen weldra nog 13 bataillons, zoo nit het vereenigd Koningrijk als uit de garnizoens-plaatsen in de Middellandsche zee, onder de bevelen van Lord Raglan zijn gesteld. De Daily News zegtdat onder de soldaten van het vreemden-legioen op Helgoland veel ontevredenheid heerscht, omdat men hun thans bij hunne aankomst, in plaats van het beloofde handgeld van 6 slechts 3£ geeft en hel overige in kleedingslukken en andere benoodigdheden aanrekent. Men heeft hier berigt ontvangen, dat Miss Nightingale verkozen heeft te Scutari te blijvenliever dan naar Engeland terug te kecrenzij is wel nog zeer zwak, maar verkeert niet meer in levensgevaar. Omtrent de bekende aanranding eener Engelsche sloep, die onder witte vlag krijgsgevangenen op de Finsche kust bragtheeft de Regering besloten door tusschenkomst van Denemarken opheldering van Rusland te vragen. FRANKRIJK. PARIJS, 22 Junij. Heden is alhier eene belangrijke mededeeling bekend geworden, van den Generaal Pélissier aan de Regering, waaruit blijkt, dat de bondgenooten den 18den met ongelukkig gevolg een storm op den toren van Malakoff en aangrenzende werken beproefd hebben. Hel verlies moet zeer aanzienlijk zijn. Zoo moet het 50ste regement van linie, dat in zijn ijver tot aan den toren van Malakoff aangerukt was, geheel zijn vernield. De Veldheer Pélissier ondervindt nog al moeijelijkheden door de verschil lende opvattingen zijner Generaals der uit Parijs gegeven orders, onder ande ren door die van den Generaal der genie Niel. Ook zegt men dat hij het oneens is met Lord Raglan. Om een en ander zon hij zijn ontslag verlangen. De komst van den Belgischen Minister van Oorlog in deze stad, wordt i in verband gebragt met het gerucht, dat onze Regering met de Belgische onderhandelt ten behoeve van een contingent voor de Krim. Beide de Bel gische Gezant en de Minister van Oorlog, zijn eergisteren door den Keizer in I gehoor ontvangen. De Kamers zijn tegen den 2den Julij bijeengeroepen. Er bestaat allen grond voor het vermoeden, dat dit alleen geschiedt lot het nemen van j finantiele maatregelen. De Prefect heeft bekend gemaakt, dat voor de lecning van 60 millioenen, ten behoeve van Parijs, voor zoo groot bedrag is deelgenomen, dat van de ingeschrevene sommen slechts 72 fr. 40 ten honderd zal worden gegund. De tentoonstellingen worden sedert een paar dagen zeer druk bezocht. I den 18dcl1 bedroeg de ontvangst meer dan 25,000 fr. en den 19den zal zij ten minste 5 a 6000 fr. ineer bedragen. Ook het getal vreemdelingen, welke in de laatste week alhier zijn aangekomen, is aanzienlijk hoogcr. De Regering heeft eenige bataillons troepen, in de zuidelijke sleden in I garnizoen, naar de Pyrenëen gezonden, ten einde de zamenscholingen der I Carlisten op de grenzen tegen te gaan. De nieuwe Bey van Tunis, Mohainmed-Beyschijnt voornemens te zijn den weg van afschaffing van misbruiken in te slaan. Reeds zijn door hem I verscheidene maatregelen genomenwelke belangrijk zijn voor handel en |l landbouw, zooals eene aanzienlijke vermindering van het regt van den staat I op den graanoogst en eene andere vermindering van het regt op het verkoo- I pen van kamecien en vee, enz. Ook heeft de Bcy dadelijk bij de aanvaar- I ding zijner Regering gezorgd, dat het regt weder zijn geregelden loop had, I welke sedert 3 jaren was afgebroken. Ook heeft hij vrijheid herschonken aan I een lid zijner familie, den zoon van Sidi-Ochman Bcy, die zich sedert 1814 I in het paleis van Bardo in hechtenis bevond. SPANJE. MADRID, 20 Junij. De eerste conferentie, die de Minister van Buiten). Zaken had met den I Heer Dodge, nieuw benoemd Gezant der Vereenigde Stalen bij ons Hof, was I zeer bevredigendvermits die Gezant verklaardedat zijne Regering geneigd I is om met ons land de meest vriendschappelijke betrekkingen te onderhouden I en dat hij van zijne zijde, daartoe gaarne zal medewerken. Volgens de E]>oca, bestaat het plan van den Heer Bruil in bet alge- I meen maken van de zegelbelasting, het herstel der verbruiksbelastingen, be- I houdens zekere wijzigingen, opvoering van de belasting op het zout, en spoe- I dige herziening van het tarief van in- en uitgaande regten. De vlottende schuld, die op 1 Mei 591,536,987 realen bedroeg, was 1 Junij 593,073,588, II De Commissie voor het tarief heeft aangenomen: afschaffing van alle verbodsbepalingenvermindering der beschermende regtentot een bedrag dat nimmer 40 pCt. mag te boven gaan; vermindering en vereenvoudiging in de klassificatie der belaste artikelen. IIAMRÜRG. Van de vloot bij Kroonstad wordt gemeld, dat eene sterke afdeeling tot onderzoek naar Hangö is gezonden. Het blijkt dat in de nabuurschap van Kroonstad eene menigte helsche machines onder het water liggen verborgen en dat de Merlin en Fireflyvooral eerstgenoemd schip, meer schade hebben bekomen dan in het eerst werd gedacht; gelukkiglijk bevonden die vaartuigen zich niet boven de regte plek en toch werd door den schok der ontploffing aan boord alles onderstboven geworpen en moet een der schepen een lek heb ben gekregen. De haven van Kroonstad lag vol oorlogschepen en eenigen daarvan waren gereed om van de verwarring der Engelschen gebruik te ma ken indien de ontploffing beter ware gelukt. De Engelschen zijn voornemens op Helgoland voortdurend een sterk gar nizoen te laten en er batterijen op te rigten, voornamelijk met oogmerk om te beletten, dat de Jahde-boezein immer eene krijgshavcn worde. Het geheele Engelsche eskader, onder de bevelen van den Schout-bij- Nacht Baines, sterk 17 bodems, heeft de haven van Kiel verlaten en is naar de Oostzee gestevend. FRANKFORT. Men verzekert alhier dat de vermindering van het Oostenrijksche leger aanleiding gegeven heeft lot eene nota der Franschc en Engelsche Kabinetten, waarin ophelderingen verzocht worden. Graaf Buol heeft geantwoord, dat het enkel eene noodig geworden bezuiniging was, die te minder verwonderen moet, naarmate Oostenrijk nog zeer talrijke legers onder de wapenen had, die thans evenzeer werkeloos moeten blijven. Deze verklaring schijnt de Westcrsche Mogendheden bevredigd te hebben. OOSTENRIJK. WEENEN, 20 Junij. De Keizer heeft uit zijne eigene kas 24,000 fl. geschonken als bijdrage tot de kosten van herstel van de R. K. Domkerk te Frankfort a/M. Tot Gezanten van Rusland zijn bevestigd: alhier, Prins Gortschakoff; te Stuttgardt, de Heer von Titoff; en te Hanover, de Legatieraad Sontor. De militaire gevolmagligden der Westersche mogendhedende Generaals Létang en Crawfurd zullen nog geruimen tijd alhier blijven. De Baron v. Hess beeft hen uitgenoodigd zich omstreeks het begin van Julij naar het hoofdkwartier te Lemberg te begeven, met de bijvoeging, dat op dit tijdstip de Keizer de wapenschouwing der troepen in Gallicie zoude voleindigd heb ben en alsdan in de nabijheid van Lemberg en Krakau wapenoefeningen op groote schaal zoude doen uitvoeren. Ofschoon de vredesonderhandelingen afgeloopen zijnzullen evenwel al hier de onderhandelingen voor de toekomstige organisatie der Donau-vorsten- dommen gevoerd worden en reeds zijn, naar men verneemt, onlangs uit Kon- stantinopel de des betreffende lastgevingen voor de Turksche gevolmagtigde alhier aangekomen. Te Praag is de cholera uitgebroken. Ook in Boheme wordt in de laatste dagen zeer geklaagd over de vernielende hagelbuijen, waardoor groote schade aan de te veld slaande vruchten is toegebragt. De bliksem heeft aldaar vele personen doodelijk getroffen en op verscheidene plaatsen brand veroorzaakt. RIJSLAN D. Bij Keizerlijke ukase is bepaald, dat de lot het Christelijke geloof overge gane Israëliten 30 recruten van elk 1000-lal zielen moeten leveren voor het leger, om deel te nemen aan den tegenwoordigen oorlog. De Grootvorst Michael heeft Moskou verlaten om de vestingen in Polen in oogenschouw te gaan nemen. In de van de Regering uitgaande dagbladen, leest men het volgender Over het geheel is de komst onzer vijanden in de Azofsche zee, alleen ge kenmerkt door de roemlooze verwoesting onzer kusten en vernieling van eenige hoeveelheden opgeslagen graan; maar heeft op den algemecnen gang onzer operatien niet dien invloed gehad, welken zij daarvan verwachtten. Hunne komst in die zee was voor ons niet onverwacht; ten gevolge der plaatselijke gesteldheid, konden wij ter verdediging der zeeëngte van Kertsch, met onze landmagt alleen geene andere maatregelen nemen dan die tot afwering van kleine eskaders konden strekken doch voor het geval dat de vijand met eene aanmerkelijke magt eene landing ondernamwas aan de garnizoenen van Kertsch en Jenikaleh vooraf bevel gegeven om de kustbatterijen niet te ver dedigen, maar in de lucht te doen springen, opdat zij niet in de hand des vijands zouden vallen en voor hem een middel worden om ons te benadeelen. Na zijne reeds bekende verschijning voor BerdianskGenitschi en Arabat, heeft des vijands scheepsmagt de door haren graanhandel vermaarde stad Ta ganrog tot zijn doelwit genomen, maar een onverwachten tegenstand ont moet. De stad was zwak bezetmaar heeft een hevig bombardementvan nagenoeg 7 nren, gelukkig doorgestaan en eenen aanval van landingstroepen afgeslagen. Dit was de afloop der nieuwe uitbarsting van magtelooze woede, gerigt tegen eene vreedzame handelsstad, die zooveel jaren het Westen met haar heerlijk graan had gevoed; tegen eene stad welke Engeland, Frankrijk en vooral Sardinië, heilig behoorden te achten, gedachtig aan de laatste levensdagen van Keizer Alexander, die aldaar overleden is na hen met welda den overladen te hebben. Door Gods bijzondere behoeding is ons verlies bij het bombardement van Taganrog zeer gering geweest. Het officieel dagblad schrijft omtrent het gebeurde bij Hangö, dat den 5den Junij de Cossaqlc ter reede verscheen en eene sloep zond, die een»

Leydse Courant | 1855 | | pagina 2