Van den kunstweg lussclien Coevorden en Dalen is aannemer geworden de Heer J. Schulenberg aldaar voor de som van ƒ20,800. Dingsdag avond, omstreeks 11 ure, is in het dorp Leeuwen een hevige brand uiigebarslcn in de woning bewoond door v. d. Heuvel. Door den fei len N. O. wind hebben de vlammen zich spoedig verbreid en zijn G woon huizen in de asch gelegd, waaronder de Hervormde pastorij. Daar het dorp onlangs ook door den watersnood geleden heeft, is deze nieuwe ramp dubbel gevoelig, ofschoon ook een deel verzekerd zij. Van den Predikant verbrandde de geheele bibliotheek en veel, van hetgeen met moeite gered werd, is zwaar beschadigd. De Commissie van de Noordbrabantsche Maatschappij, ter bevordering van Nijverheid, voor de Tentoonstelling van Landbouw en Nijverheid, te hou den ter gelegenheid van het Xie Landliuishoudkundig Congres, te 's Hertogen boschnoodigt alle Landbouwers, Landbouwkundigen, Landbouw-werktuig- kundigen, Fabriekanten, enz. uit, die Tentoonstelling met hunne voortbrengselen op te luisteren, en heeft bekend gemaakt, dat zij geopend zal zijn van den 19dcn {ot den 25slcn Junij. De uitreiking der prijzen zal zijn den 25sten Junij. Dat bijzonderlijk voor de artikelen van fabriekmatige-, ambachts- en handwerks- nijverheid, alsmede van kunst, in het voorloopig Programma aangehaald, na bekomen vergunning, eene verloting zal worden gehouden. Dat elk inzender wordt verzocht, uiterlijk vóór den lsten Junij e. k. eene juiste opgave zijner in te zenden voorwerpen schriftelijk en vrachtvrij aan voorn. Commissie doen toekomen. Dat de inzenders, welke voorwerpen te koop aanbieden, worden verzocht, den prijs op te geven. Het stoffelijk overschot van de in Mexico overleden zangeres Henriëtte Sontag, Gravin Rossi, is te Dresden aangebragt, en zal in het klooster Mariëntern (Silezië) worden bijgezet. Namen der drie hoogst aangeslagenen in iedere provincie, met het be drag van hunnen aanslag. Provincie. Noordbrabant Gelderland Zuid-Holland Noord-Holland Zeeland Utrecht Friesland Overijssel Groningen Drenthe Limburg Naam. Som. H. P. van den Dries A. J. Ingenhousz J. H. Mahie H. J. C. J. Baron van Heeckeren van Enghuizen A. W. C. W. Baron van Pallandt van Keppel H. W. Baron van Aylva van Pallandt van Waar denburg en Neerijnen Z. K. H. Prins Frederik der Nederlanden Jhr. J. C. Janlzon van Erffrente van Capelle H. de Kat G. Visser van Hazerswoude J. P. A. van Wickevoort Crommelin W. Borski Mr. J. G. Hinlopen Mr. C. van der Lek de Clercq P. R. Tak C. W. J. Baron van Boetzelaer van Dubbeldam Dr. G. Munnicks van Cieeff Mr. C. W. van Voorst van Beest Jhr. G. R. G. van Swinderen J'hr. T. JE. J. van Eysinga Jhr. Mr. P. B. J. Vcgelin van Claerbergen Mr. J. D. C. Baron van Heeckeren van Wassenaer Mr. J. T. R. Udink Mr. P. F. Ilelmich G. Reinders U. A. Alberda van Menkema R. E. Torringa Mr. W. J. Tonckens Jhr. Mr. H. J. L. van der Wijck J. Semler J. A. 11. Baron Mich iels van Kessenich O. Graaf de Merchant d'Ansembourg P. D. Piegout 1,819 - 1,718 - 1,494 - 9,468 7,148 - 5,708 - 15,456 - 10,824 - 5,857 - 5,393 - 3,728 - 3,655 - 2,674 - 2,550 - 2,508 - 3,533 - 3,530 - 3,273 - 11,380 - 9,030 - 6.559 - 9,615 - 1,249 - 1,217 - 1,730 - 1.660 - 1.654 - 744 - 733 - 701 - 1,654 - 1,629 - 1.445 's GRAVENHAGE8 Mei. Bij Koninklijk besluit van 25 Aprilis de Heer Mr. J. P. J. A. Graaf van Zuylen van Nyevelt, Zaakgelastigde te Konstantinopelbenoemd tot Minister- Resident bij de Otlomannische Porte. Z. M. heeft Jhr. I. J. Rammelman Elsevier Jr.Gouverneur van Cu- ragao en onderhoorighedenthans met verlof hier te lande, op grond zijner voortdurende ongesteldheid, eervol ontslagen, onder dankbetuiging voor de gewigtige diensten, door hem bewezen, en is tot Gouverneur van Curasao en onderhoorigheden benoemd de Heer R. F. van Lanshergethans Consul-Gene raal der Nederlanden in Venezuela. Ook heeft Z. M. aan Jhr. J. G. O. S. von Schmidt auf Altenstadt, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als Gouverneur der kolonie Suriname, onder dankbetuiging voor de gewigtige diensten, in die betrekking bewezen, en benoemd den Generaal-Majoor titu lair bij het leger in Oost-lndie C. P. Schiropf. Z. M. heeft beslotentoe te laten den or.derhandschen verkoop van perceeltjes Rijksgrond, tot het bouwen van twee dorpen in den Haarlemmer meer-polder, en goed te keuren het ontwerp der voorwaarden van bouwing dier dorpen. De gronden voor huizen en erven worden tegen den prijs van 30 cents per Q el in koop afgestaan, met vrijdom van grondbelasting van het ongebouwde eigendom gedurende 25 jeren; met halven vrijdom van hel Rijnlandsch bundergeld, gedurende 20 jaren. H. K. H. de Prinses Marianne der Nederlanden heeft aan de commissie tot inzameling van liefdegiften, ten behoeve van de nagelaten betrekkingen der met de pink de Jonge Cornelia verongelukte visscherseene gift van 50 doen toekomen. Bij het Dep. van Binnenl. Zaken is, ten behoeve van den jongsten wa tersnood, uit Parijs ontvangen ruim ƒ2,955, de opbrengst ccner door den fleer F. van den Broek, bankier aldaar, geopende inschrijving en uit Amster dam, namens een Nederlander in Ooslcnrijksche dienst, thans te Konstanti nopel 25. Eergisteren is in 63-jarigen ouderdom overleden, de Heer de Vries van Heyst, Griffier bij het prov. Geregtshof in Zuidholland. Heden heeft de Tweede Kamer hare zittingen hervat. Er zijn verschei dene stukken ingekomen, waarvan wij in ons volgend nummer verslag zul len doen. AMSTERDAM, 7 Mei. Heden is de eerste steen aan de nieuwe Waalsche kerk, op de Keizersgracht bij de Vijzelstraat gelegddoor den zoon van den Predikant Jacques Georges de Dompierre de Chaufepié, dezelfde naam, welke door den eersten Predikant uit dat geslacht, hetwelk gedurende anderhalve eeuw Leeraars aan de Waalsche Kerk alhier gaf, gedragen werd. De oudste der Predikanten, de Heer P. J. J. Mounier, hield eene zeer treffende toespraak, waarin hij zich eerst tot den Burgemeester wendde; vervolgens tot den jeugdigen de Chaufepié, den architect en aannemer, het werkvolk, de leden van den Kcrkeraad en andere kerkelijke commissien. De fleer G. J. Boissevainals President van Kerkmeesleren beantwoordde den spreker, waarna ook de Burgemeester zijn dank voor de uitnoodiging tot deze plegligheid, in krachtige taal te kennen gaf. AC.) UTRECHT, 7 Mei. Dezer dagen is het barkschip Colombinevan Hellevoetsluis naar de Kaap de Goede Hoop onder zeil gegaan, aan boord hebbende een 30 tal landver huizers, daaronder jonge mannen van fatsoenlijken huize, onderwijzers en ambachtslieden. Even als voorleden jaar naar diezelfde bestemming eenige stadgenooten zijn vertrokkenzoo zijn daarheen ook nu weder een paar huis gezinnen uit deze stad gegaanom verbetering van bestaan te vinden. BUITENLANDSCHE BERKxTEN. ENGELAND. LONDEN, 6 Mei. Lord Palmerston deelde Vrijdag avond in het Lagerhuis mede, dat het plan van Lord Dundonald, om Sebastopol en Kronstadt te vernielen, wordt onderzocht, en Sir Peel gaf aan het Huis kennis dat de Regering in de jongst verloopen 2 maanden 10,000 man naar de Krim gezonden, en voorts in de verschillende havens van Duitschland voor het vreemden-legioen 5,412 man aangeworven beeft, waarmede de militie is versterkt. De overigens in het Lagershuis zoowel als in het Hoogerhuis behandelde punten waren van weinig belang. De Regering zal nieuwe houten hospitalen laten zetten aan de kusten van den Bosporus, ten welken einde de Sultan het terrein heeft afgestaan. Zij zijn hier te lande gebouwd en zullen eerstdaags naar het Oosten worden ingescheept, waartoe schepen in huur worden gevraagd. Admiraal Dundas is met geheel de Engelsche vloot, van Kiel naar de Oostzee gestevend. Uit Portsmouth wordt gemeld, dat de Dauntlessdie den 20s,en April het eerst de volle laag aan de havenforten van Sehastopol gaf, zoo zwaar beschadigd werd, dat het schip naar Malta moest gaan om te repareren. Deze bodem was de Russische forten op 700 yards genaderd, en had twee maal de volle laag gegeven, zonder dat de Russische kogels wezenlijke schade aanrigllen. Doch plotseling ontstond op de stoomboot zelf brandalarm; er was een kanon in de kapiteins-kajuit gesprongen, waardoor 4 scheepsjongens ge wond werden en het schip veel schade leed. De brand was na verloop van 5 minuten gebluschtdoch van eene voortzetting van den aanval kon geen sprake meer wezen. In eene Donderdag 11. hier gehoudene auctie werd eene viool van Stra- duari voor 200 guineas en eene violoncel van Arnali, die laatstelijk Sir IV. Curtis toebehoorde, voor 100 guineas verkocht. Alhier is berigt ontvangen, dat het schip Johnden iiea dezer met landverhuizers van Plymouth naar Quebec vertrokkendes avonds van den 5den op de klippen van Manacle heeft gestooten en bijna onmiddellijk op 200 el len van het strand is gezonken. Van de 220 zich aan boord bevindende personen zijn slechts 70 gered. FRANKRIJK. PARIJS, 6 Mei. Frankrijk had sedert geruimen tijd te Konstantinopel geen Gezant, maar slechts eenen zaakgelastigde, den Heer Benedelti. Bij een Keizerlijk besluit van den 3den dezer is de Heer Thouveneleen der hoogste en ervarenste ambtenaren van het Ministerie van Buitenl. Zakentot Gezant van Frankrijk bij de Porte benoemd, terwijl de Heer Benedetti naar Teheran verplaatst is, om Frankrijk bij den Schach van Perzië te vertegenwoordigen in plaats van den Heer Bourée; wiens zending bij het Perzische hof de gewenschte vruch ten niet schijnt te hebben voortgebragt. De Keizer heeft Mevrouw Bizot, de weduwe van den Generaal der genie die zoo roemrijk voor Sebastopol is gestorveneen jaargeld van 4000 fr. uit de fondsen zijner civiele lijst toegelegd. De Keizer maakt toebereidselen om het zomersaizoen op Saint-Cloud te gaan doorbrengen, en hieruit leidt men af, dat de reis naar de Krim ten eenenmale is opgegeven.

Leydse Courant | 1855 | | pagina 2