De bijen hebben in den afgelooperi winter veel geleden4/5 gedeelte er van zijn van honger gestorven. De honig in de bijenstokken bevroor en de bewoners stierven door gebrek aan voedsel. iDe EupTirate te Marseille binnengeloopen, brengt de tijding mede uit Kamiesch, van denl4(lcB, dat 's namiddags na 14 dagen bombardement storm zou geloopen worden. Dagelijks worden 26,000 kanonschoten gelost. 300 sjouwerlieden zijn te Marseille door de Regering aangenomen, 200 waarvan te Kamiesch en 100 te Konstantinopel zullen worden gebezigd tot het lossen van materieel en goederen. Zij zullen een loon genieten van 6 fr. daags en de opzigters van 10 fr. per dag. De kunstmatige vermenigvuldiging der visschen in de wateren van het boscli van Boulogne, bestaat thans in de daad. 50,000 zalmen, forellen en andere vischsoortenbevinden zich reeds in den oppervijver, welke visschen men, wanneer de zon schijnt en het water kalm is, aan de oppervlakte ziet verschijnen en jagt maken op allerhande insecten. De vallei van Barrèges is door de sneeuw, opgestuwd door een feilen winddeerlijk geteisterd. De sneeuw stormen hebben 3 dagen geduurd. Bar règes was geheel en al door de sneeuw bedolven; 48 huizen waren geheel vernield, een 12-tal personen omgekomen en meer dan 200 stuks vee weg gerukt. Uit Turyn wordt gemeld, dat de Sardinische hulptroepen nu met allen spoed regtstreeks naar Balaklava ingescheept worden. 1 W ITSERliAKB. In de onrustige dagen van 1848, is de Bisschop Marilley door het burger lijk gezag van den Bisschopszetel van Freiburg verwijderd, wegens handelin gen, welke door de bovendrijvende partij als ultramontaansche aanmatigingen beschouwd werden. Zoodra de burgertwisten in dat kanton bedaarden, werd door het conservative en kerkelijk-gczinde gcdeellc van de bevolking der dioecese van Freiburg de terugkeer van baren herder verlangden telkens werden pogingen in dien zin gedaan, maar te vergeefs. Dezer dagen is de zaak op nieuw in behandeling gekomen bij de burgerlijke besturen der onder de genoemde dioecese behoorende kantons, maar is besloten den in 1848 ge nomen maatregel niet in te trekken. In de zitting van den Zwitserscben Bondsraad van 19 Aprilis geble ken, dat in de centrale kas op dit oogenblik aanwezig is een beschikbaar batig slot van ruim 1 millioen fr. SPAXJE. MADRID, 23 April. De Paus, erkentelijk voor het geschenk, dat hij heeft ontvangen van Koningin Isabella II de kostbare Pauselijke kroon van 2 millioen realen waarde heeft haar als tegengeschenk gezonden het ligchaam van den mar telaar St. Felix. De Aartsbisschop vqh Toledo heeft deze reliquie naar Spanje gebragt, alwaar zij den 15icn plegtig in de kapel van het paleis te Aranjuez is geplaatst. De Kapitein-Generaal van Cuba heeft aan den Minister van Oorlog ruim 3 millioen realen overgemaakt, tot uitrusting der versterkingslroepen, die der waarts worden gezonden en half Mei vertrekken zullen. De commissie uit de Cortes belast met het onderzoek der handelingen van Koningin Maria Christina, heeft van den Minister van Justitie berigt ontvangen, dat in geen der registers van Madrid melding wordt gemaakt van de geboorte van kinderen uit het huwelijk van Maria Christina van Bourbon met den Hertog van Rianzares. De wettigheid der kinderen van de Koningin- Moeder uit haar tweede huwelijk zal op dien grond mocijelijk bewezen kun nen worden. Het blijft bier rustig, in weerwil van de Montemolinislische afkondigin gen die in menigte in de hoofdstad verspreid worden. Alle sporen van gisting zijn bij de nationale garde verdwenen. De Generaal San Miguel, als Inspec- j teur-Gcneraal van deze militie, heeft eene circulaire aan de Bevelhebbers ge- j rigt, om hen tot trouw aan de zaak der orde en aan de wet aan te sporen, j PRUISSE1V. BERLIJN, 24 April. Bij gelegenheid van de herziening der armenwet, is een statistiek opge maakt van de armen, die in den Pruissischen Staat onderstand genieten. Het cijfer dier personen is 776,882, zoodat op de 20 of 21 inwoners 1 bedeeld werd. Deze verhouding is, vergeleken bij andere landen, niet ongunstig te noemen. In enkele oorden van Frankrijk b. v. wordt 1 op de 10, zelfs 1 op de 6 personen bedeeld. Den 19Jcn is het eerste zeilschip van Pillau over Haff te Koningsbergen aangekomenzoodat de scheepvaart, hoewel buitengewoon laat, thans geopend is. Uit verscheidene havens in zuidelijk Noorwegen wordt gemeld, dat door den strengen winter de voorraad van hout aldaar zoo gering is, dat verschei dene smakschepen genoodzaakt zijn van de eene haven naar de andere te ver zeilen om lading te bekomen. FRANKFORT. 23 April. Ter gelegenheid der opneming van de kas der Gebroeders Rothschild, welke plaats bad na den dood van een der broeders, is gebleken, dat dit [buis alleen in staatspapieren van verschillende landen, in spoorweg-actien en andere ondernemingen, meer dan 300 millioen guldens bezit. Uit Leipzig wordt gemeld, dat omtrent den loop der Paaschmis alleen kan gezegd worden, dal men gecne hoop heeft op een gunstigen uitslag. Ten gevolge der staatkundige omstandigheden is er gebrek aan vertrouwen, en dit verhindert het tot stand komen van groole zaken, vooral voor Amerika. Reglstreeksche mcdedeelingen uit Kopenhagen bevestigen, dal de Noord- Amerikaansche Gezant aldaar, het scheepvaart- en handelsverdrag met Dene marken van 26 April 1826, heeft opgezegd, en wel op eene zoo nadruk kelijke wijs, dat daarin duidelijk het voornemen doorstraalt, van zich niet langer aan den Sondtol te onderwerpen. Sedert de slavenhandel in Brazilië afgeschaft, of liever zeer inoeijclijk gemaakt is, tracht men, bijzonder in Duilschland, de onervaren landlieden door allerlei beloften te verleiden, om zich derwaarts te begeven, waar hun den weg zou gebaand zijn, om spoedig fortuin te maken. De Pruissische Regering onderrigt zijnde van het ongelukkige lot, dat deze bedrogenen al daar ten deel valt, heeft niet alleen de Braziliaansche agenten het verblijf in Pruissen verboden, maar het tevens als een pligt beschouwd de overige Duitsche Regeringen kennis te gevendat deze agenten zich naar hare staten heb ben begeven, om daar hun schandelijk bedrijf voort te zeilen. OOSTENRIJK. WEENEN, 23 April. Men verneemt, dat de Aartshertog Wilhelm, die onlangs eene condolcan- tiereis naar Petersburg maakte, in het begin van Mei naar Parijs zal vertrek ken, om Keizer Napoleon uit naam van Keizer Frans Joseph uit te noodigen deze stad te bezoeken. Met verlof der Regering worden sedert den aanvang dezer maand ook de oorlogs-Donau-stoomboolen tot het vervoer van koren gebezigd, opdat in het verzenden van den ontzaggelijken voorraad, welke in de havens van Walachije opgehoopt is, geene vertraging plaats grijpe. In de op heden namiddag gehouden zamenkomst der Gevolmagligdcn is het protocol der 12de en laatste conferentie onderteekend geworden. Evenwel is deze zamenkomst niet beschouwd als eene 13de conferentie. Lord John Russell is heden avond over Praag en Dresden vertrok ken na vooraf een bijzonder onderhoud van anderhalf uur met den Heer Buol gehad te hebben. De Corr. Aulrichienneeen Ministerieel blad, zegt heden Woensdag uiorgen (25 April), dat de conferenlien niet geëindigd zijn, maar dat zij integendeel, zonder afbreking, zullen worden voortgezet. De taal der Engelsche en Fransche gevolmagligdcn zou eerder van eenen aard zijn om het vredelievend werk te ondersteunen, dan om het te dwars- boomen. In weerwil van den algemeenen aanstoot, welke de predikatiën der Re demptoristen alhier geven, heeft de Aartsbisschop van Weenen uit Rome, alwaar hij zich op dit oogenblik bezig houdt met onderhandelingen over het concordaat, bevel overgezonden om die predikatiën in alle declen der voor steden van Weeneu voort te zetten. RܧL.A1V Keizer Alexander II heeft den Vice-Admiraal Nachimow, als belooning voor zijne diensten bij de verdediging van Sebastopoltot Admiraal benoemd. Dezelfde bevordering is ten deel gevallen aan den Vice-Admiraal Chrustschew, Oppeibevelhebber der haven van Archangel, en Lütcke, Opperbevelhebber der haven van Kronstadt. De Keizer heeft Bessarabie, Podolie, Kiew en Cherson, alle in staat van oorlog verklaard, onder de jurisdictie van den Bevelhebber van het zui delijke leger, Generaal Liiders geplaatst. Generaal Annenkow' is naar de Krim ontboden. Een depêche van Prins Gorlschakoff van 19 April, meldt nagenoeg het I volgende: Van den 16dcn tot den 18dcn was het vuur der bondgenooleu veel minder hevig. De Russische batterijen hebben met volkomen goed ge volg door een kruisvuur voor het 4de bastion geantwoord. Een Russisch ba- taillon beeft met goed gevolg en een onbeduidend verlies een uitval onderno men, om de vijandelijke gevorderde werken te vernietigen. Het verlies van het garnizoen was in de laatste dagen minder belangrijk. Voor eenige dagen is te Riga weder een regiment Baskieren binnenge rukt, bestemd om de kusten tot aan de Pruissische grenzen te bewaken. Deze troepen, die uit Orenberg komen, hebben 6 maanden lot dien marsch besteed. Er worden nog veel meer troepen te Riga verwacht. TURKÏE. De Sultan heeft het tegen zijn schoonbroeder Meheinet geslagen vonnis bekrachtigd. Het Journ. de Const, deelt aangaande Varna, den volgende brief mede: «Ofschoon ik u in mijne vorige brieven van de onreinheid der stralen onzer stad gesproken heb, ben ik alsnog genoodzaakt de aandacht der Regering daarop te vestigen. Het is eene daadzaak dat de lijken der beesten, die aan het einde der stad geworpen worden, een vreeselijken stank verspreiden, en dat ziekten, ofschoon tot hiertoe onbeduidend, zich reeds op sommige punten vertoond hebben. Osman-Bey, Voorzitter der Keizerlijke Commissie, heeft, geloof ik, op het zien van dezen staat van zaken, en door de dage- lijksche klaglen der Consuls en Hoofd-OJïlcieren des Franschen legers aange spoord, zich met deze gewigtige zaak belast. De Heer Bedros, lid der Com missie, begaf zich naar de plaats, en beval, na 3 uren lang alles bezocht te hebben, onverwijld met bet reinigen der straten aan te vangen. Wij wen- schen hartelijk, dat Osman-Bev, met den ijver dien hij aan den dag legt, er in slagen zal de straten van Varna schoon te krijgen. Zulks is evenzeer in het belang der ingezetenen, als in dal der zich hier bevindende Fransche troepen.

Leydse Courant | 1855 | | pagina 3