BUITEXLANDSCHE BERIfrTEX. BKLGIl BRUSSEL, 22 April. De oud-Gczant van Turkye bij het Belgische Hof, Vely-Eddin-Rifaat-Pacha, is benoemd tot Grootkruis der Leopolds-orde, en Mehemcd-Bey, oud eerste Secretaris van dat Gezantschap, tot Officier dier Orde. De Gczantschaps-Secrelaris van Z. M. den Koning der Nederlanden bij het Belgische Hof, de Ridder du Bois, is insgelijks tot Officier van genoemde Orde benoemd. Men verzekert, dat de Belgische Regering met de Nederlanden een trac- taat heeft gesloten gelijk aan dat, hetwelk onlangs tusschen de Vereenigde Staten van Noord-Amerika en laatstgenoemd Koningrijk is tot stand gekomen. Voortaan zal België, krachtens dat tractaat, een Consul hebben in de Nederl. Oost-Indische bezittingen. De HII. dc Decker, Mercier, Dumon en Vilain XIIIIdie wegens hunne benoeming lot Ministers ophielden leden der Kamer van Vertegenwoor digers te zijn, zijn als zoodanig herkozen. BNGELAIB, LONDEN, 21 April. De Keizer en de Keizerin der Franschen met Koningin Victoria en Prins Albert hebhen gisteren het glazen paleis van Sydenham bezocht. Het door luchtige gezelschap heeft zich in opene calèches derwaarts begeven en is even- zoo naar het Palcis van Buckingham teruggekeerd. Overal op den togt heerschle onder de ontelbare volksmenigte de grootste geestdrift. De rede des Keizers in antwoord op de toespraak van den Lord-Maire in Guidhall, bevat o. a. bet volgende: Engeland en Frankrijk zijn het natuurlijk eens nopens alle groote vraagstukken vari staatkunde en vooruitgang welke de wereld beroeren. Van de oevers der Atlantische zee tot aan die der Middellandsche zee, van de Baltiselie zee lot de Zwarte zee, van liet verlangen om de slavernij af te schaffen tot aan de hoop om alle natiën van Europa te verbeteren, zie ik in de zedelijke wereld zoowel als in de staatkundige, een eenigen gang en een ceiiig doel aan onze beide Landen aangeduid. «Alleen kleingeestige overwegingenmedelijdenswaardige ijverzucht, zouden ons verbond kunnen verbreken. Indien wij er ons toe bepalen, de wetten van het gezond verstand op te volgendan zijn wij verzekerd van de toekomst. Gij doet wel mijne aanwezigheid onder u als een nieuw en overtuigend bewijs voor mijne krachtige medewerking tot voortzetting van den oorlog aan te merken, bijaldien het ons niet gelukt een eervollen vrede te verwerven. «De oogen van allen die lijden, zijn onafgebroken naar het Oosten gekeerd. Onze beide natiën zijn nog magtiger door hunne denkbeelden dan door hunne vloten en hunne legers. «Ik zeg u in mijnen naam en in dien der Keizerin dank voor de harte lijke en opregte ontvangst, die wij hier genoten hebben. Wij zullen in Frankrijk den diepen indruk overbrengen, op gemoederen die allen in staat zijn dien op prijs te stellen, door hel indrukwekkend schouwspel gemaakt hetwelk Engeland aanbiedt, waar de deugd, van de hoogte des troons, de lotgevallen eens Lands onder den invloed eener vrijheid regelt, die deszelfs grootheid in niets benadeelt." Omtrent hel verblijf van het Keizerlijk echtpaar in de Guildhall ver neemt men nog de volgende bijzonderheden toen de Keizer onder de por tretten der Napoleontische familie, ook dat zijner moeder, Koningin Hortense, opmerkte, werd bij gevoelig aangedaan, wees de Keizerin op die bceldtenis en voegde haar toe: «Dit is inderdaad cene zeer kiesche oplettendheid." Alvorens de eetzaal te verlaten onderhield Z. M. zich een geruimen tijd met den Markies van Lansdowne, terwijl de Keizerin, toen zij Lord Clarendon op merkte, met dezen een zeer levendig gesprek aanknoopte. Aan de tafel werd sherrywijn van eer. uitmuntend gewas en 109 jaren oud aangeboden, waaraan zich bovendien de historische herinnering knoopte dat hij afkomstig is uit een vat hetwelk tot een buitengemeen lioogen prijs voor rekening van Keizer Napoleon I was aangekocht. Al de personen, die tijdelijk de dienst bij I1H. Keizerl. MM. hebben verrigt, hebben kostbare geschenken bekomen. De van regeringswege aan het Parlement ingediende begrooting voor 1856 toont een cijfer van inkomsten van ad 63,339,000 en van uitgaven ad 86,000,000 Het deficit van de laatste dienst bedraagt 6,196,808 Tot dekking van het tekort der dienst 1856, bedragende 23 millioen, stelt de Kanselier der schatkist voor cene leening van 16 millioen, en eene verboo ging der belasting op thee, koffijsuiker, Schotsche sterke dranken en lersche whiskey. De income-tax zal, volgens des Ministers voorstel met 1 pCt.het wissel-zegel met een penny worden verhoogd, welke laatste maat regel van toepassing zal zijn op de hoofdstad met eene uitgestrektheid van 15 mijlen in den omtrek. Voorts verlangt de Fiegering magtiging om. inge val de vrede gesloten wordt, 3 millioen aan banknootcn uit te geven, met jaarlijksche aflossing van een millioen der schuld. Tegen dit laatste opperde de Heer Gladstone eenige bedenkingen. Al de overige voorstellen vonden een gunstig onthaal. De Times zegt omtrent de begrooting o. a. het volgende: «Het is nu het tweede jaar des oorlogs; onze tweede vloot heeft de Oostzee nog niet bereikt; wij zijn nog geen 12 maanden in de Zwarte zee geweest; en nu hebben wij 10 millioen buitengewone belasting, die reeds geheven wordt, en nagenoeg 6 millioen buitengewone belasting, die thans zal worden opge legd; verder eene geldleening, die onze gevestigde schuld met 16 millioen vermeerdert, met bevoegdheid voor de Regering om aan onze vlottende schuld 3 millioen toe te voegen; en wij hebben, ten laatste, de volstrekte zekerheid dat dit alles zamengenomen door de werkelijke uitgaven nog ver zal worden overtroffen, en dat wij met belastingverhooging en schuldvermeerdering jaar op jaar zullen moeten voortgaan, zoo lang de oorlog voortgezet wordt, met welke uitkomst, met hoe veel eer voor onze wapenen en met welke vruchten voor onze zaak, is alleen den Hemel bekend." Het Depart, van Oorlog heeft naar alle ruiterij-depóts bevel gezonden, om zoovele ruiters, als mogelijk is, gereed te houden tot onmiddelijk vertrek naar de Krini. Ook verscheiden compagnien artillerie hebben bevel ontvan gen om zich naar de zeeplaatsen te begeven, ten einde te worden ingescheept. Het aanbod van 200 Polendie met het garnizoen van Bomarsund krijgsgevangen gemaakt, te Plymouth werden bewaard en verklaarden als vrijwilligers te willen dienen in het vreemden-legioen, is aangenomen. Er zijn weder enkele oorlogschepen van Spithead uitgezeild ter verster king van de thans in de haven van Kiel liggende Oostzeevloot. Te Glasgow is de tijding aangekomen, dat de schroefstoomboot Glasgotv die paarden moest overbrengen van Marseille naar de Krim, Zante beeft aan gedaan. Zij bad 130 doode paarden aan boord. Het onder toezigt der Regering uitgeruste schip Octavia is in de afge- Ioopen week, met ruim 400 landverhuizers, waaronder bijna 200 jonge lersche meisjes, van Southampton naar Adelaide vertrokken. FRANKRIJK. PARIJS22 April. De Keizer is gisteren uit Londen te Boulogne aangekomen. Na het houden eener wapenschouwing aldaar, heeft Z. M. de reis herwaarts voortgezet. Ten 6 ure was de Keizer alhier teruggekeerd. Vrijdag 11. is de Keizer 47 jaren oud geworden, zijnde bij den 20slCB April 1808 geboren. De Keizer heeft den Hertog van Cambridge het Grootkruis der Orde van het Legioen van Eer geschonken. In strijd met hetgeen vroeger is berigt aangaande de komst van Ko ningin Victoria allner, wordt thans gezegd, dat de Vorstin op den 3di;n Mei aan het Hof een bezoek zal brengen, om door het vervroegen daarvan den Keizer in de gelegenheid te stellen, als hij naar de Krim vertrekt, zoo lang in de Levant te blijven als hem goeddunkt, zonder bepaald te zijn met zijnen terugkeer, hetgeen wel zou plaats hebben, indien de Koningin eerst in Junij herwaarts reisde. De Moniteur behelst een Keizerlijk besluit, gegeven op de Koninklijke residentie te Windsor, waarbij de Admiraal Hamelin die in het afgeloopen jaar het bevel over de Fransche vloot in de Zwarte zee gevoerd heeft, tot Minister van Marine benoemd wordt, ter vervanging van wijlen den Heer Ducos. Als een opmerkelijk verschijnsel verdient het mededeeling, dal niette genstaande al wat geleerden hebben voorspeld nopens eene waardeverminde ring van het goud, ten gevolge van de gouddel vingen, het goud in de laatste lijden vermoedelijk door den oorlog cene dusdanige vermeerdering van waarde heeft erlangd, dat de speculatie bereids druk in de weer is, en dat aanzienlijke partijen goud van hier naar Engeland verzonden, daar een ge- regelden en voordeeligen aftrek vinden. Een Amerikaansche ondernemer kondigt in de dagbladen met grooten ophef aan, dat hij een drijvend eiland gereed maakt, om daarmede de be zoekers der nijverheidstentoonstelling te Parijs over te voeren. Dit eiland zal zijn zaïnrngesteld uit 12 schepen, die door middel van halken en planken tot een stevig geheel zullen worden vereenigd. Op dezelve is hij voornemens bloementuinen, openlijke wandeldreven, koffijhuizenbal- en concertzalen in te riglen. Gelijk wel te denken is, moet dit eiland aan de Fransche kust blijven liggen, vermits het de Seine niet zal kunnen opvaren. Als bewijs, dat dit plan geen grootspraak is, melden Amcrik. dagbladen, dat het eiland reeds voor drievierde gedeelten gereed is. Dit doet denken aan de drij\ende jagersdorpen op de Mississippi, die op gelijke wijze zijn zamengesteld. De vracht voor elk paard, dat te Marseille naar de Levant wordt in gescheept, is 325 fr. tot Konstanlinopel en 375 fr. tot Kamiesch. §PANJE. MADRID, 22 April. In de zitting der Cortes van den 17Jen werd een door de Regering voorge dragen wets-onlwerp, houdende bepalingen tol regeling en bevordering van spoorweg-ondernemingen, in zijn geheel aangenomen. Het wets ontwerp op de verpachting van den tabak is verworpen. In de zitting van den volgenden dag is besloten tot nader onderzoek van een uit de vergadering voortgekomen wets voorste!stekkende om voor grondbezitters bet bekomen van voorschotten tot ontginning, of verbetering hunner gronden gemakkelijk te maken. De Cortes hebben den 20sten het wels-ontwerp op den verkoop der ker kelijke en gemeentegoederen in zijn geheel aangenomen. Nieuwe nota's zijn gewisseld tusschen den Minister van Buitcnl. Zaken en den Engelschen Gezant, ten aanzien van de te geven uillegging aan het artikel van het wetboek, handelende over de geheime bijeenkomsten van meer dan 20 personen. Op zijne eerste verklaring terugkomende, heeft de Heer Luzzuriaga gezegd, dat het bedoelde artikel doelt op alle soorten van Katho lieke en Protestantsche vrreenigingen. De Koning van Portugal is den IS"1611 uit Lissabon naar Italië vertrok ken. Ilij zal zich vervolgens naar Zwitserland en Frankrijk begeven. PSifJïSSEM. BERLIJN, 21 April. Nopens de verhouding der Regering tot de AVeener conferentien valt alleen te zeggen, dat zij streng vasthoudt aan de tot nu toe gevolgde slaat-

Leydse Courant | 1855 | | pagina 2